Connect with us

ארה"ב-ישראל

חיי כלב

Published

on

בלוס אנג'לס יש פארקים מיוחדים לכלבים, מאפיות וחנויות ״דליקטסים״ עבורם, בתי מלון ושמרטפים, ימי אימוץ ומקלטים, בתי חולים וספא, אוכל בהיצע שלא היה כמותו כל שנות ההיסטוריה האנושית ותעשייה שמגלגלת מילארדים • הו בידי-בם-בם

אילו הייתי כלב, היו מגיעים אלי הביתה לתספורת ותסרוקת. הטיפול היה כולל גם רחצה בסבון ריחני שמעלה קצף, מסג׳ וטיפול יופי, המיועד הן לגברים והן לנשים, כל אחד ואחת ותשומת הלב הראויה. זה לא היה קורה ממש בבית, כי אם במכונית גדולה שחונה ברחוב, המגיעה במיוחד עבורי!

עם סיום הטיפול, רעננים ונרגשים, ונראים מכובדים-אך-שובבים באותה עת ליציאה, חייבים אנחנו לצאת לקניות. עצירה ראשונה היא במאפיה, בפינה של שדרות פיירפקס וסנטה מוניקה. רק המחשבה על המבחר שם משובבת את הלב וגורמת לחשק רב, אוי הריר נוזל מהפה, חייבים לנגבו. אחד לפה, גם מזה, וגם שם, במדף למעלה. אחרי שנטעם מהכל, נחליט מה לוקחים הביתה.

מהמאפייה, ממשיכים לשדרות בוורלי, שם חנות פינתית, ענקית (למרות שהמאפייה לא קטנה גם היא, עם כל תנורי האפיה ומסעי המגשים), ובחוץ מודגש שכאן זו יותר מחנות כך סתם!

מרגישים את זה ישר בכניסה, היכן שמרבד דשא מלאכותי) מקבל את פנינו. עומדים וצריך להחליט, פונים ימינה או שמאלה, ממשיכים ישר לצד אחד או לצד השני. כאן ״מלון יום,״ למי שבעליו עסוק ומאד מודאג שלא ישעמם (אסור להשאירנו לבד, הדבר אינו טוב לבריאות הנפש). שם חנות כלבו יותר מסורתית, אך המבחר, והאיכות, ממש בלומינגדיילז או מייסיס. יש עוד מחלקות, אזורים ופינות, אך למה לקלקל, אשאיר לכם לבוא לבקר ולהתנסות בעצמכם! (רמזים מופיעים באותיות קידוש לבנה על כל החלונות בחוץ).

אם אחד מהבעלים משתעמם, החנות הראשית של פרד סיגל היתה בקרבת מקום (שלושה בלוקים צפונה בדיוק),ובחנות גם מקום לשבת לשתות, לנפוש ולאכול. הולך להם כל כך טוב שם, שהם פתחו חנות חדשה עם מסעדה גדולה בהרבה על שדרות סנסט ולה סיינגה. אך איך בכלל ניתן להשוות את פרד סיגל והחנות זו בנו אנו
מבקרים עכשיו?

חשוב להקפיד על תזונה נכונה, כי הדבר משפיע על הבריאות באופן מאד ניכר. אם משלבים תזונה נכונה עם פעילות גופנית (זו לא חסר, שכן אנחנו תמיד מובילים את בעלינו בהתלהבות רבה), הרינו מובטחים אריכות ימים, וכשצצות להן בעיות, יש מקומות לעזרה ראשונה, כמו גם לטיפולים רפואיים מהמתקדמים ביותר. כסף לא מהווה בעיה, שכן מי יחסוך על בן או בת הלוויה או חיית המחמד שלו? את הכל הם יעשו, כל סכום שיתבקש, אף באלפי או עשרות אלפי דולרים, הם ישלמו. צילומי MRI, ניתוחים שלא היו מביישים אף דוקטור בבתי החולים המתקדמים ביותר, ומחלות שעד לאחרונה שויכו אך ורק להולכי על שנים ואשר אתן צרכים אנו, הולכי על ארבע, להתמודד.

בפינת שדרות מלרוז ורוברטסון, כה קרוב למרכז חיי הלילה של העיר ללא הפסקה ווסט הוליווד, יש את בית החולים הווטרינרי שקיים כבר עשרות שנים. כמה בלוקים משם הן מערבה והן מזרחה, בשדרות סנטה מוניקה, יש בתי חולים נוספים, ויש אפילו אחד נוסף, אך איני בטוח אם הוא עבורנו או להולכי על שתיים. נזכור שבעיר ווסט הוליווד יש כנראה יותר כלבים מאשר ילדים. אין פלא שהם אוהבים אותנו כל כך – התחליף שלהם לזאטוטים משל עצמם.

האופנה החדשה היא פארקים מיוחדים רק בשבילנו. בב uורלי הילס, לדוגמא, מציבים פארק ריינג׳ר מדי יום ביומו, משעות הבוקר עד שעות אחר הצהרים, בכדי להשגיח עלינו, לוודא שהכל תקין ונעים, שלא מתערבבים בין שני החלקים – ממש כמו הפרדה בין טרקלין מחלקת עסקים לבין טרקלין מחלקה ראשונה. טינה, בתו של פרנק סינטרה, תרמה כסף, ונראה לי שעץ אחד או שניים נקרא על שם אביה. אך אוי, זה בדיוק היכן שאנחנו עושים פיפי.

הפארק גרם לכזו מהומה, עת שקלו להקימו לרווחתנו, והיות שהוא באזור המוקף בבתי כנסת, אחד מהרבנים הוביל את המאבק. אך מעז יצא מתוק, המקום שוקק מהלך כל שעות היום, לא נגרמת כל אי נוחות לשכנים, והיום אותו רב טוען ברבים שרק תודות לו הפארק קיים. לא היו דברים מעולם, הוא פשוט הפך את מה שקרה, את ההתנגדות שלו הוא מציג עכשיו כסיבה שהכל הסתדר כל כך יפה.

ראו, לא משעמם, וכשהבעלים מחליטים לנסוע להם לחופשה, לנו יש בתי מלון משלנו. יש אחד במשולש בין שדרות רוברטסון, מלרוז וסנטה מוניקה, אך הוא אף פעם לא הרשים אותי (מבחוץ, לא ביקרתי בפנים). יש אחר על שדרות סנסט, אך התנועה הבלתי פוסקת ודאי לא יכולה להיות נעימה לאוזן (שלא לדבר על זיהום האויר). אני צריך לזכור לדרבן את הבעלים שלי, אותה אשת חמד, לחפש מקום ראוי! שמעתי שבהילטון בשדה התעופה בציריך אנחנו מוזמנים, חוצפת המקום, לחייב חיוב ולעוד לדרוש שנהיה מוגבלים בעשרה קילוגרמים בלבד. מי שמע דבר כזה?!? כנראה שזה טיפוסי לשוויצרים.

חנויות כלבו יש למכביר, וגם ברשתות הגדולות – דוגמאת קוסטקו – מחלקות שלמות לאוכל מוצבות עבורנו. האם הסתכלתם לאחרונה בפרסומות בטלוויזיה? ניתן לחשוב שאנחנו צרכנים בקנה מידה מקביל לזה שהולכי-על-שתיים צורכים גלולות כחולות וסגולות ובשאר צבעים להן תופעות לואי שגורמות לי בחילה ודחיה ופחד רק לשמוע אותן). כל כך הרבה זמן מוקדש לתחרות של המותגים השונים, אבל אוכל הוא אוכל, ולי באמת לא איכפת. ממילא הם לא שואלים, תעשיית מילארדים היא זו.

כבר זמן ארוך כל כך מחכה אני לאח או אחות צעירים, או לחילופין לאח או אחות בוגרים. כאן יש מקלטים לחסרי המזל שגורלם לא שפר עליהם, שם יש ימי אימוץ פעם בחודש, והמבחר כה רב, כמו
על חסידות הם מגיעים. זוכר אני כאילו היה זה אתמול, עת הבעלים שלי הביאה לי אחות קטנה, בת יום, חמד של יצור שהיא קנתה עבורי ושילמה טבין ותקילין בבוורלי סנטר (אותה חנות כבר לא קיימת). כל הלילה היא בכתה, ומסתבר שאחיה של הבעלים שלי, ״דודי״ כפי שהם קוראים לו, היה אלרגי אליה. היא בכתה, בכי תמרורים, והוא לא הפסיק להשתעל ולהתעטש. כך זה נמשך עד הבוקר, עת היא הוחזרה אחר כבוד לחנות.

קראתי שהחנויות משיגות אותם ממכלאות הרבעה, ושם לא מקפידים במיוחד, כך שהרבה מהנולדים עם מחלות פנים שונות. אין כל השגחה, והמצב מחריד במיוחד. כאן לשעשועי האדונים ורווח החנויות והסוחרים, ויש כאלו שעיקר עיסוקם בהשבחת הגזע של הלוחמים העזים והאכזריים ביותר מאתנו, למשחקי ראווה ומזל, עד המוות. פשוט איום ונורא – עוד ישדרו משחקים אלו בעתיד בטלויזיה, כמו בערוצי ההתאגרפות של הולכי על שתיים. טוב שיש את כל אותם ארגונים לזכויות, התייחסות וטיפול נאות בנו, כי אחרת באמת זה היה קורה! [נדמה לי שראיתי שם של ארגון אחד ״תנו לחיות לחיות״ אך אני יודע קיימים רבים אחרים.]

כמה נפלאים חיינו, עד כמה אוהבים אותנו.

ראו עד היכן הגענו – אנחנו ההולכים על שתיים – שיש פארקים לכלבים, מאפיות וחנויות ״דליקטסים״ עבורם, בתי מלון ושמרטפים, ימי אימוץ ומקלטים, בתי חולים ובתי מרפא, אוכל שלא היה כמותו כל שנות ההיסטוריה האנושית ותעשיה שמגלגלת מילארדים.

מנגד כל חסרי הבית והרעבים בקרבנו. מהם למדנו כבר להתעלם, כאילו לא שוכבים הם על המדרכות ובפתחי בתים ובנייני עסקים. אך לגבי הכלבים – ״קוצ׳י, פוצ׳י, כמה אתה נחמד!״

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

היסטוריה קהילתית: הנשיא טראמפ ינאם לראשונה בכנס ארגון IAC

Published

on

תקדים: זה יהיה נאומו הראשון של נשיא ארה"ב בפני ארגון יהודי-ישראלי א־פוליטי • מנכ"ל IAC, שהם ניקולט: "מדובר בבשורה לא רק לארגון שלנו, אלא לכל הקהילה הפרו-ישראלית באמריקה שמאמינה בקשר החזק בין המדינות”

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ינאם בכנס השנתי של ארגון IAC בתחילת דצמבר. טראמפ ינאם ב־7 בדצמבר, בכנס השנתי שייערך במלון-ריזורט דיפלומט הוליווד בפלורידה. זה יהיה הנאום הראשון של נשיא בפני ארגון יהודי א־פוליטי.

ה- IAC, שנוסד לפני כעשור בלוס אנג'לס, מובל על ידי הקהילה הישראלית־אמריקאית ברחבי הישבת ופועל לחיבור, לחיזוק הקשר ולתמיכה במדינת ישראל ביותר
מ־ 73 קהילות ו־100 קמפוסים ברחבי ארה"ב.

הכנס השנתי יחל ב־5 בדצמבר ויתקיים עד ל־8 בדצמבר. הוא צפוי לארח יותר מ־3,500 אנשים מרחבי ארה"ב וישראל, ביניהם נבחרי ציבור, אנשי אקדמיה ותקשורת בכירים, וכן מנהיגים מובילים בקהילה היהודית והישראלית־אמריקאית. נושא הכנס הוא ״ישראל ביחד״ מתוך כוונה לשלוח מסר של תמיכה ללא סייג בקשר בין ישראל לבין העם היהודי.

מנכ"ל ארגון ה- IAC, שוהם ניקולט: ״לארגון צעיר כמו שלנו, זהו כבוד אדיר לארח את נשיא ארצות הברית דונאלנד טראמפ, שמגיע בפעם הראשונה לדבר בפני ארגון יהודי א-פוליטי. מדובר בבשורה לא רק ל-IAC אלא לכל הקהילה הפרו-ישראלית באמריקה שמאמינה בקשר החזק בין המדינות".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

בהשראת מדי צה"ל: הלוק המחאתי של נועה קירל

Published

on

מדובונים למדי צה"ל: נועה קירל, כוכבת הפופ המצליחה ביותר בישראל, השבוע בטקס פרסי המוזיקהEMA של ערוץ MTV כאורחת כבוד בטקס. מדובר בפעם השנייה שקירל צועדת על השטיח האדום של הטקס. בשנת 2017, קירל השאירה רושם בלתי נשכח עם שמלת הדובונים השנויה במחלוקת שלבשה. אבל גם הפעם היא לא ויתר קונטרוברסליות, עם תלבושת בהשראת מדי צה"ל.

על השטיח האדום, קירל לבשה שמלה כסופה מבריקה של המעצב אלון ליבנה, שאולי משכה עיניים מרוב ברק ונצנוצים, אבל זו לא התלבושת שנזכור לדורות. לעומת זאת, למסיבת האפטר פארטי קירל הגיעה עם לוק מעורר עניין, לכל הפחות, ששואב השראה ממדים צבאיים, ומזכיר מאוד מדי צה"ל. ע"פ המעצבת בוגרת שנקר ליה פתאל, הבגד שואב השראה ממדים צבאיים "כביטוי לאיום על החברה משימוש בנשק בלתי חוקי". "הבגד מייצג את האשליה החברתית שאנו חיים בה שהכל נראה ורוד ויפה על מנת להסתיר לפעמים את הבעיות החברתיות מתחת לפני השטח", מסבירה המעצבת. בחרתי ליצור את הפרינט של ההסוואה מפרחים בצבעוניות נועזת ובולטת כביטוי לחיים חסרי הדאגות שאנו מציגים".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

יכום עשור: מספר הטסים מישראל לחו"ל זינק פי 2

Published

on

מעל 4 מיליון תיירים יגיעו השנה לישראל. בתוך עשור, מספר התיירים הוכפל, ומספר הישראלים שטסו לחו"ל זינק ב–125%

סיכום עשור בפעילות האווירית: מספר התיירים שהגיעו לארץ הוכפל ומספר הישראלים שיצאו בטיסות זינק ב-125% ב-2010 עברו בנתב"ג בטיסות בינלאומיות כ-11.5 מיליון נוסעים. 2019 צפויה להסתיים עם מעבר של כ-24 מיליון נוסעים – גידול שלא מוכר באף מקום בעולם. ב-2020 אף יעבור השדה לקטגוריה של נמלי תעופה שבהם התנועה היא מעל 25 מיליון נוסעים. מספר התיירים שהגיעו דרך האוויר הוכפל.

ב-2010 הנתון היה כ- 1.9מיליון, והשנה, כ-4 מיליון. גם יציאות הישראלים לחו"ל זינקו בשל פתיחת השמיים שהביאה עוד ועוד חברות תעופה, בהן חברות לואו-קוסט שהוסיפו יעדים והביאו לירידת מחירים. ב-2010 נרשמו כ-3.9 מיליון יציאות של ישראלים לחו"ל בדרך האוויר. שנת 2019 צפויה לרשום גידול של כ-125%, למעלה מ-8 מיליון יציאות. זאת כאשר חלק מהיוצאים לחול עשו זאת פעמיים או יותר במהלך השנה. גם מפת חברות התעופה השתנתה. ב-2010 העשירייה הראשונה נראתה כך: אל על, ארקיע, לופטהנזה, סן דור, יונייטד (קונטיננטל דאז), דלתא, טורקיש, ישראייר, אליטליה וסוויס. כיום המצב שונה: בינואר-ספטמבר, אל על נותרה במקום הראשון ואחריה וויזאייר, טורקיש, איזיג'ט, ארקיע, אירופלוט, ישראייר, אוקראיין, יונייטד וריינאייר.

ואילו נתיבי אוויר הכי פעילים מנתב"ג? חלק מהמדינות שבעשירייה הראשונה החליפו מיקומים. ב-2010 הסדר היה ארה"ב, גרמניה, איטליה, צרפת, אנגליה, רוסיה, ספרד, טורקיה, יוון ושווייץ. בסוף דצמבר הוא צפוי להיראות כך: טורקיה, ארה"ב, יוון, צרפת, איטליה, גרמניה, רוסיה, אנגליה, ספרד ואוקראינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות