חורף 2020: "כל 30 שניות אמריקאי מת מקורונה" – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

חורף 2020: "כל 30 שניות אמריקאי מת מקורונה"

קליפורניה, מוקד מרכזי של הגל הנוכחי, רשמה שיא מאובחנים יומי של 19,140 * בלוס אנג'לס המיטות לטיפול נמרץ מלאות וראש העיר דורש להסתגר בבית * סיבה לאופטימיות: הרפובליקנים והדמוקרטים מתקרבים להסכמה על חבילת סיוע

Published

on

ארצות הברית רשמה שיא יומי של מתים מנגיף הקורונה, עם 3,157 מתים ביממה החולפת. השיא החדש גבוה ב-20% מזה הקודם, שנקבע ב-15 באפריל עם 2,603 קורבנות. לפי אוניברסיטת ג'ון הופקינס, 273,799 מתו מקורונה בארצות הברית מאז פרוץ המגיפה – יותר מבכל מדינה אחרת בעולם.

שיא התמותה היומית נרשם במקביל לפעם הראשונה שבה מספר המאושפזים עם קוביד-19 עלה ליותר ממאה אלף, ומספר הנדבקים החדש היה 200 אלף רק בפעם השנייה מאז פרוץ המגיפה. אלו אפילו לא משקפים את הזינוק הצפוי במספר החולים בעקבות חג ההודיה, שבמהלכו אמריקאים רבים התעלמו מההמלצות והתאספו עם משפחותיהם.

כמה מדינות שכבר הצליחו לשטח את העקומה במהלך הקיץ מתמודדות עם עלייה חדה בתחלואה בשבועות האחרונים, בהם ניו יורק, ניו ג'רזי ומסצ'וסטס. קליפורניה, מוקד מרכזי נוסף של הגל הנוכחי, רשמה שיא מאובחנים יומי של 19,140.

ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, אמר כי המיטות בבתי החולים יהיו תפוסות עד חג המולד אם המגמה הנוכחית תימשך. הוא הוסיף כי מספר הנדבקים היומי בעיר גבוה פי שלושה מזה שהיה בתחילת נובמבר. "מצב בריאות הציבור שלנו חמור כפי שהיה במרץ, בימים הראשונים של המגיפה הזאת", אמר.

מנהל המרכז לבקרה ולמניעת מחלות, רוברט רדפילד, הזהיר  כי חודשי החורף יביאו ללחץ קיצוני על מערכת בריאות הציבור. מומחי הבריאות מזהירים כי החורף יוביל לעלייה במספר הנדבקים. "העובדה היא שדצמבר, ינואר ופברואר הולכים להיות קשים", אמר, על אף שבקרוב אמורים להיכנס לשימוש חיסונים ראשונים של פייזר ומודרנה.

בינתיים, לקראת חילופי הממשל בוושינגטון, הדמוקרטים הבכירים בקונגרס אותתו על נכונותם לתמוך בחבילת סיוע של 908 מיליארד דולר – התפשרות משמעותית אחרי חודשים של מבוי סתום מול הרפובליקנים.

במקביל, הנשיאים לשעבר ברק אובמה, ג'ורג' וו. בוש וביל קלינטון התנדבו להתחסן מול המצלמות על מנת לחזק את הביטחון של הציבור, ברגע שמינהל התרופות והמזון (FDA) יאשר את אחד החיסונים של פייזר או מודרנה.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות