fbpx
Connect with us

Featured

חוץ מהקורונה: תוחלת החיים בארה"ב ירדה שנה שניה ברציפות כתוצאה מתאונות, מנות יתר, מחלות לב וכבד והתאבדויות

Published

on

תוחלת החיים בארצות הברית נפלה זאת השנה השנייה ברציפות ב-2021, על פי נתונים חדשים של המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). מגפת הקורונה שוב מילאה תפקיד מרכזי במגמה.

דוח של ה-CDC הראה כי תוחלת החיים בלידה בארצות הברית נפלה ב-2021 לשפל שלא נרשם כמותו מאז 1996 – מ-77 שנים ב-2020 ל-76.1 שנים. זאת הירידה השנייה ברציפות והנפילה הדו שנתית החדה ביותר מאז תחילת שנות ה-20, על פי גורמים רשמיים. ב-2020, רשמה ארצות הברית את הירידה החד שנתית הגדולה ביותר בתוחלת החיים מאז מלחמת העולם השנייה, 78.8 שנים ב-2019 ל-77 שנים

הנתונים העדכניים מדגישים את הקשר בין מגפת הקורונה לירידה בתוחלת החיים: מאז 2019, תוחלת החיים בארצות הברית נפלה ביותר מ-3%. מקרי מוות מקורונה תרמו ל74% מהנפילה מ-2019 ל-2020 ול-50% מהנפילה בין 2020 ל-2021. תורמים אחרים לירידה בתוחלת החיים הם מקרי מוות מתאונות, ממנות יתר, ממחלות לב, מחלות כבד והתאבדויות. "הירידה בתוחלת החיים היתה גדולה יותר אם לא היו השפעות ממתנות של מקרי מוות" בשל שפעת, דלקת ריאות, מחלות נשימה ואלצהיימר, על פי הדו

פער בתוחלת החיים בין נשים לגברים התרחב ב-2021 ל-5.9 שנים לעומת 5.7 ב-2020, על פי המחקר. זה הפער הגדול ביותר בין המינים מאז 1996 – אז נרשם פער של שש שנים. תוחלת החיים בלידה של גברים ב-2021 היתה 73.2 שנים, ירידה של שנה לעומת 2020. תוחלת החיים בלידה של נשים ב-2021 היתה 79.1, ירידה של 0.8.

לבנים בארצות הברית רשמו ירידה של 1.4 שנים בתוחלת החיים מ-2019 ל-2020. האוכלוסייה השחורה רשמה ירידה של יותר משלוש שנים ואילו האוכלוסייה ההיספנית של ארבע שנים – בשל מגפת הקורונה. ב-2021, הירידה בקרב לבנים היתה גדולה יותר מהירידה בקרב שחורים והיספנים גם יח

ב-2021 כשהירידה הנוספת בתוחלת החיים בארצות הברית נרשמה, מדינות אחרות רשמו הרבה פחות מקרי מוות וכמה אפ הצליחו להגדיל את תוחלת החיים", אמר סטיבן וולף, פרופסור במחלקה לרפואת משפחה באוניברסיטת קומונוולת וירג'יניה. "שאר העולם התעשייתי חזר לשגרה במהלך 20-21, ותוחלת החיים בארצות הברית המשיכה ליפול", הוא אמר ל"ניו יורק טיימס". "זה סימן ברור לכך שהדרך שבה ניהלה ארצות הברית את המגפה היתה מוטעה באופן משמעותי״.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות