Connect with us

נפש

חודש שבט ומזל דלי

Published

on

גם כשבני מזל דלי מנסים להשתנות, הם בד״כ יתמקדו בחיצוניות ולא יצליחו לחולל שינוי פנימי משמעותי * לכן החודש העברי העכשווי מביא עימו את אחת המתנות הגדולות ביותר לעולם: ט״ו בשבט

חודש שבט כמו חודש טבת, נשלט ע״י כוכב שבתאי, הכוכב הרחוק ביותר מהשמש מבין שבעת כוכבי הלכת.

צידו של כוכב שבתאי הפונה פנימה, לכיוון השמש, משפיע על בני מזל גדי, ולכן הם נוטים לחשוב בצורה מובנית ומסודרת, לעומתם, בני מזל דלי מושפעים מהחלק של הכוכב  הפונה כלפי חוץ, אל האין סוף, מה שמאפשר להם לחשוב בגדול וללא מגבלות.

כאשר בני מזל גדי משקיעים את רוב זמנם בבנייה של מערכת מסודרת  של חייהם, בני מזל דלי משקיעים את רוב זמנם בלנפץ מערכות ומוסכמות.

עיקר התיקון של בני מזל דלי נמצא בזוגיות. הם יכולים לדבר על הרעיונות המקוריים שלהם איך לשנות את העולם, אולם כאשר הם נמצאים עם בני או בנות הזוג, קשה להם ליצור את החיבור. הדבר נובע בעיקר בשל נטייתם להיות מקוריים ורצונם להבדיל את עצמם מאחרים.

בנוסף, לבני המזל ישנה נטייה להילחם למען מטרות גלובליות וצדק למען הכלל, אך הם מתקשים לתת עזרה לאדם אשר נמצא ממש בקירבתם. 

הקשר בין מזל דלי לעידן הדלי

סימנו של מזל דלי (ע״פ ספר יצירה המיוחס לאברהם אבינו) הוא דלי אשר ממנו נשפכים מים. ע״פ חכמת  הקבלה, המים מייצגים אנרגיה של נתינה וחכמה רוחנית. בני מזל דלי ידועים כאנשים נדיבים, הנותנים שפע בלי חשבון ומסוגלים לחולל שינויים בחייהם של אנשים רבים.

ספר הזוהר מכנה את העידן שבו אנו חיים כיום (אשר התחיל לפני כ-400 שנים) בשם  עידן הדלי, עידן המייצג שינוי גלובאלי חיובי שיתרחש באמצעות הפצת ידע רוחני בעולם; החכמה משולה למים, ולכן סימנו של החודש הוא דלי היוצאים ממנו מים.

בעידן זה, מיליוני נשמות בעולם יחושו בצורך עז ללמוד רוחניות ולהשתמש במודעות ככלי על מנת לפתור בעיות. לדוגמה, מצב כלכלי לא טוב יחייב את את המנהיגים והאנשים המשפיעים על הכלכלה העולמית לפעול ממקום של נתינה לאנשים ללא יכולות.להיטיב עם האוכלוסייה החלשה ולעודד עסקים המבוססים על רצון לתת שפע לכולם. חברות המזון ייאלצו לייצר מוצרי מזון בריאים ואורגניים, תוך כדי התייחסות מכבדת לאדמה ולאוצרות הטבע בעולם. מנהיגים אשר יפעלו מתוך מניעים אנוכיים יוחלפו במנהיגים רוחניים, שיעשו הכל רק לטובת הציבור והעולם. האור העצום של עידן הדלי יחשוף לעיני כולם אנשים מושחתים – לא יהיה  מקום להסתיר התנהגות אנוכית.

ספר הזוהר מנבא כי הנשים יצליחו להוביל שינוי גלובאלי שכזה. 

בני מזל דלי ואותיות החודש

הדרך הטובה ביותר להתחבר לאנרגיה המתגלה החודש היא להשתחרר מההרגלים הישנים  שלנו ולהחליף אותה בפעולות של נתינה וגדילה רוחנית . כל מי שיאחז באגו שלו, בדיעות עקשניות ובהרגלים אנוכיים ישנים, יתקשה לקבל את הברכות השופעות החודש.

האותיות אשר בראו את חודש שבט הן, האות ב' והאות צ' , היוצרות אנרגיה מאוזנת 

שמאפשרת לכל אדם להשתחרר מחסימות וחשיבה מוגבלת. הערך המיספרי של האותיות – 92 עולה לערך המספרי של המילה אמן (עם הכולל), דבר המראה על שפע של חוכמה רוחנית המתגלה החודש.

בני מזל דלי נחשבים לעקשנים ביותר מכל שאר המזלות ומתקשים לקבל כל דבר מובנה. בזוגיות ובעסקים לדוגמה, הם תמיד יילחמו לשמור על הייחודיות, המקוריות והחופש שלהם, דבר הנתפס בד״כ כיהירות וחוסר רגישות בעיני אחרים.

בני מזל דלי ידועים גם כאנשים אשר מסוגלים לשבור חומות וקירות, אולם הקיר הכי גדול אותו עליהם לשבור הוא הקיר של האגו שלהם. 

גם כאשר הם מנסים להשתנות, הם בד״כ יתמקדו בחיצוניות ולא יצליחו לחולל שינוי פנימי משמעותי. לכן חודש שבט מביא עימו את אחת המתנות הגדולות ביותר לעולם: ט״ו בשבט.

בחג זה, כל ממלכת הצומח מעניקה לנו את היכולת לשבור את האגו שלנו – לבוא ממקום של נתינה ורגישות לזולת, ממש כמו שהעצים מתנהגים אחד כלפי השני.

ט"ו בשבט: אנרגיה של אהבה

ראש השנה לאילנות החל ביום החמישה עשר לחודש שבט, בגלל האנרגיה העצומה המתגלה ביום זה.

הצמחים הם רמת החיים היחידה אשר הולכת נגד כוח המשיכה אשר מייצג את הרצון לקבל לעצמו.

לכן ביום זה, מלמד ספר  הזוהר, העצים נותנים אנרגיה של אהבה לכל האנושות על מנת לעזור לנו להתגבר על כל התכונות האנוכיות שלנו.

בדומה לעצים, גם לבני מזל דלי, יש את היכולת להתגבר על המיגבלות של כח המשיכה, וליצור שינוי מהותי בעולם. על מנת לעשות זאת, עליהם לוודא, שהרצון שלהם להיות מקוריים, לא יהיה יותר חשוב מהרעיון עצמו.

טיפים לחודש שבט

1. ט"ו בשבט הוא יום מצויין להתחלות חדשות, לחתימה על חוזים, לזריעת זרעים טובים של הצלחה (מומלץ לכתוב במהלך היום את החזון והרצונות שלכם על דף ולהוסיף את הערך המוסף שזה ייתן גם לאנשים אחרים ).

2. חודש שבט מחבר לגדולה ולייעוד של האדם, עצרו לרגע וחישבו, מה חוסם אתכם מלהיות האדם שאתם צריכים להיות? קריאה יומית בספר הזוהר יכולה לעזור לנו להתחבר להגשמת הייעוד שלנו!

3. דמיינו את האותיות צ' ב' באור לבן הבוקע מתוכם, נכנס לתוך ראשכם ועובר עד כפות הרגליים. עטפו את עצמכם באנרגיה של רפואה. בקשו עזרה מהאור של הבורא לקבל את כל הברכות שאתם רוצים למשוך לחייכם.  

חודש שבט מלא בפריצות דרך חדשות לכולם!

Avner.madar@kabbalah.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נפש

כוכבים נוצצים ופאי תפוחים

Published

on

כמו היקום שלנו, אשר מתפתח ומשתנה באופן תמידי, כך היא גם מטרת חיינו; אנו נמצאים בתהליך של התפתחות ושינוי תמידיים

אגדה אינדיאנית עתיקה מספרת על תושביה של עיר אחת שהתעוררו בלילה לקול חזק וצורם אשר נשמע מחוץ לחומות העיר. שישה עיוורים שהיו מחכמי העיר אשר למדו באותו לילה בסמוך לחומות אזרו אומץ ויצאו מייד על מנת לחקור את מקור הרעש. כל אחד מהם חזר עם דיווח שונה על סיבת הרעש: אחד סבר שזה נחש ענק, אחד דיווח על גזע עץ גדול, אחד טען שזה עלה ענק, אחד הסביר שזאת חומת אבן גדולה ואחד אף הסביר שמדובר בשוט ארוך. כל אחד מהם הסיק מסקנות בהתאם לחלקי הגוף השונים של הפיל אותם הוא אחז בידיו.

הסיפור הזה הופיע בסרט ״ התעוררות : רסיסים של מודעות״ (2022) אשר גרם לי לחשוב האם מישהו מאיתנו מבין את תפקידנו ביקום? איך בכלל ניתן להבין את היקום העצום שלנו?

חכמת הקבלה והמדע ממשיכים להראות לנו שאנו, בני האדם, מהווים לא רק חלק מיקום דומם וחסר מודעות, אלא שאנו חיים ביקום חי המשתנה באופן תמידי אשר אנו חלק בלתי נפרד ממנו ומשפיעים על התפתחותו.

אני זוכרת כיצד הרעיון הזה הפך ברגע אחד ברור עבורי: בעלי ואני נסענו לביג סר וכאשר הבטנו בקו החוף העצום נדהמתי מהיופי וגודלם של חופי הים העצומים.

התמלאתי בתחושה של ענווה והרגשתי קטנה ביחס לעצי הרד ווד הענקיים.

השמים היו זרועים בכוכבים נוצצים ועוררו בי השראה והבנה עמוקה אודות היקום בו אנו חיים.

זה הזכיר לי את מציאות ה99% לעומת מציאות ה1% – לימוד מחכמת הקבלה על כך שחמשת החושים שלנו מאפשרים לנו לחוות רק 1% ממה שבאמת קיים. באותו לילה היכתה בי ההבנה כמה היקום שלנו עצום ביחס אלינו.

האסטרונום והסופר קארל סאגן כתב: ״למרות הרעיון המופרך כי אנו מרכז היקום, אנו בעצם חיים בפלנטה שהיא חלק אחד קטן מגלקסיה אחת, שהיא חלק מביליוני גלקסיות.״

כיום אנו יודעים כי ישנם בין אחד לארבעה ביליון כוכבים אשר נמצאים רק בשביל החלב שלנו. ישנם כ-200 מיליארד גלקסיות בערך אשר נמצאות בתחום השגתנו.

זהו מספר בלתי נתפש… אבל אם היה עלינו לספור כל גרגיר של חול בכל חוף ים היינו מצליחים להבין סדר גודל שכזה. לא רק שאנו מיקרוסקופיים ביחס לסטנדרטים של היקום, אנו גם די מבודדים מכל השאר: הכוכב הכי קרוב לשמש שלנו, פרוקסימה סנטורי, נמצא במרחק של בערך 4.37 שנות אור.

מכיוון שלא הצלחנו לפתח רכב חלל אשר ינוע במהירות האור (עדיין) על מנת להגיע לשם ייקח לנו 73,000 שנים.

לקוראים האמיצים שלנו – חשבו על כך: הגלקסיה שלנו היא ברוחב של יותר ממאה אלף שנות אור והמרחק ביננו לגלקסיה הכי קרובה אלינו הוא כ- 2.5 מיליון שנות אור.

אם כל המידע הזה מילא אתכם יותר מדי – התאזרו בסבלנות והמשיכו לקרוא…

למרות סדרי הגודל הבלתי נתפשים של היקום המדע הולך ומסיק את מה שחכמת הקבלה גילתה לפני אלפי שנים, כתוב בספר הזוהר כי כל אדם הוא העתק מדוייק של כל היקום.

מחקר אשר פורסם לאחרונה במרכז פרונטירס בפיסיקה גילה כי מבנה היקום אותו אנו תופשים דומה בדיוק למבנה המוח האנושי. בין כל כך הרבה הדברים הזהים אשר התגלו בין מבנה היקום למבנה המוח של האדם נמצא כי שניהם פועלים באותו סדר של נטוורקינג אשר מחברים את הכל ביחד, הניורונים במוח האדם והגלקסיות ביקום המחוברים בשני המקרים  ע״י מערכת של סיבים. 

נכון שאף אחד לא טוען שהיקום הוא מוח ענק, אולם הקשר המדהים בין השניים כבר מוכח בבירור. למעשה, שום דבר ביקום שלנו לא מתקיים בפני עצמו אלא תלוי בעוד מספר רב של גורמים אחרים.

כמו שחכמת הקבלה מלמדת כי יש רק כח אחד אשר נקרא אור החכמה (או אור הבורא) ומודעות אחת. הרב אשלג מדבר על מודעות אחת אשר מתגלה בכל רמות החיים השונות כדוגמת השולחן, העץ והאדם. 

בכל רמה, המודעות היא שונה אך מהווה חלק מהשלם. ככל שנבין זאת , כך נוכל להתחבר יותר לעצמנו, לאחרים ולעולם. נוכל גם לשחרר הרבה מהדאגות המטרידות שלנו בחיים כי לא נרצה לבזבז עליהן זמן מהחיים היקרים שלנו כאן.

ממש כמו שסאגן אומר: ״אם אתה רוצה להכין עוגת תפוחים, ראשית עליך להבין את היקום״. בזכות התהליכים הבלתי פוסקים של היקום יש לנו את המוצרים להכנת עוגת תפוחים (כולל את רמת החמצן הנחוצה, השמש, המינרלים, תגובות כימיות, כוח המשיכה ועוד). אם זאת עוגת התפוחים או כל דבר אחר שלא יכולים להתקיים לולא כל התהליכים אשר היקום עובר תמיד, אנו פשוט חיים ביקום פלאי!

כמו היקום שלנו אשר מתפתח ומשתנה באופן תמידי, כך היא גם מטרת חיינו. אנו נמצאים בתהליך של התפתחות ושינוי תמידיים. לעיתים אנו חושבים כי חיינו מובלים שלא בדרך הנכונה, אך כמובן שזה לא נכון.  אנו נמצאים כאן על מנת לגדול, להתפתח, לנהל מערכות יחסים בעלות משמעות עמוקה ולהבין את המהות והתפקיד החשוב שלנו ביקום הפלאי שלנו.

אני ממליצה לכם לזכור ולהעריך את השלמות אשר נמצאת בכל דבר שתיפגשו היום!

טוב להיות חלק ממערכת זוגית, משפחתית או קהילתית אך מעל לכל אנו חלק מיקום מרהיב ביופיו שמתפתח ללא הפסקה, בעל יכולת להשפיע, לאחד ולהעלות אותנו מעבר לכל מה שאנו מסוגלים לדמיין!

***

מוניקה ברג היא אמא, אישה, אחות, בת, מורה, חברה, סופרת ומוציאה לאור, פודקאסטרית, חובבת כושר גופני נלהבת ו”מכורה” ליצירת שינויים טובים בחיים.

מוניקה מחברת את כל מה שהיא למימוש מטרת חייה לחלק עם אחרים את כל מה שהיא לומדת ומגלה. היא קול חדש וחזק המעורר כל אחד ואחת מאיתנו להתחבר לאותו ניצוץ של אור אשר קיים בתוכנו. מוניקה מזכירה לכולנו להתחבר לפוטנציאל הבלתי רגיל שלנו ומעודדת להתקדם למימושו בחמלה והבנה.

תוך כדי לימודי הקבלה במשך השנים, מוניקה משלבת בעיקר את החוויות וההתנסות מחייה האישיים. בגיל צעיר היא עברה והתגברה על הפרעות אכילה. כיום כאמא לארבעה ילדים שאחד מהם בעל צרכים מיוחדים, היא הפכה להיות הקול המוביל של כל אותם אשר לא יכולים להשמיע את קולם.     

בשילוב כנות, תובנות חדשות וחוש הומור שהפכו להיות סימן ההיכר שלה, היא מראה כיצד כל אדם יכול ליצור את החיים שהוא או היא רוצים לחיות, חיים בעלי משמעות, שהכל עובד כמו שצריך והחשוב ביותר, חיים של אהבה, של מילוי וחיבור לאדם שאנו רוצים להיות. המאמצים שהשקיעה בחייה האישיים לימדו אותה שהכלים היישומיים של חכמת הקבלה יכולים להביא אור ולהעצים אותנו גם באתגרים הכי קשים בחיים ע”י שינוי של דבר אחד שיש לנו שליטה עליו בעצמנו.

מוניקה “מכורה” ליצירת שינויים בחיים, משלבת את החכמה עם ניסיון החיים שלה ומדברת אל גברים ונשים בשלבים שונים של חייהם. היא מובילה אנשים לא רק לראות איך הם יכולים להשתנות (שינוי הוא הדבר היחידי שהוא קבוע בחיינו) 

אלא להתלהב ולהפוך את השינוי לסגנון חיים. ברג כתבה והוציאה לאור את הספרים “פחד זאת לא אופציה” ו”לחשוב שנית על אהבה”, משדרת כל שבוע את הפודקאסט “רעב רוחני” הזוכה לעשרות אלפי האזנות ברחבי העולם ומנהלת את תחום התקשורת במרכז הקבלה העולמי. היא מתגוררת בניו יורק עם בעלה מיכאל וילדיהם דוד, יהושע, מרים ואביגיל.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות