fbpx
Connect with us

בריאות

חודש אלול: מתכוננים לחגי תשרי

Published

on

שמחה, בריאות ושפע של ברכות מצפות לנו בחגי תשרי. חודש אלול מגיע על מנת לתת לנו הזדמנות להשתנות ולשנות כל מה שרק נרצה

ושוב אנו עומדים בפיתחם של חגי תשרי, המביאים עימם הזדמנות חד פעמית לשנות את גורלנו לשנה שלמה. כל מה שרוצים לשנות בחיים הופך לאפשרי, לאלה היודעים להעריך ולעורר את האור העצום המתגלה בתקופה זאת.

רבים נוטים לחשוב שראש השנה, יום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה, הם חגים שע״פ המסורת מחייבים אותנו לעצור ולעמוד בפני הבורא או היקום ביראה ובקשת סליחה. אולם חכמת הקבלה מלמדת כי לחגי תשרי ישנה משמעות עמוקה הרבה יותר.

המילה תשרי מופיעה במילה ״בראשית״, והיא מרמזת על כך שבחודש השביעי יש אפשרות להשיג שליטה ולקבוע איך הכל ייצא לפועל בחיינו למשך 365 הימים הבאים.

המילה אלול מראה על הצירוף אני לדודי ודודי לי: הרבה יותר קל להתחבר לאור הבורא ולהשתנות במהלך חודש אלול. 

בראש השנה, כל האנושות עומדת בפני בית הדין הקוסמי, שבו שוקלים לא רק את מעשינו בשנה החולפת, אלא בעיקר מאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו להתחיל את השנה עם עם מודעות חדשה ורצון גדול יותר. אדם אשר מתחייב לגדול רוחנית ולהשתמש בחוזקות שלו על מנת להשפיע לטובה על אחרים, יקבל באותו יום יותר ברכות, בריאות, חיים והזדמנויות למשך כל השנה. לעומת זאת, אדם אשר מתכוון להמשיך באותה דרך שבה הוא כבר הלך בשנה שעברה, יגלה שהיקום לא מאפשר לאף אחד להישאר באותו מקום.

ראש השנה

״ ובחודש השביעי באחד לחודש מקרא קודש יהיה לכם כל מלאכת עבודה לא תעשו, יום תרועה יהיה לכם״ (ספר במדבר, פרק כט, פסוק א׳).

ראש השנה מוזכר בתורה כחג השופר, אך מדוע נבחר היום הראשון של החודש השביעי כראש ומשפיע על כל השנה? הרי חודש ניסן ומזל טלה הוא החודש הראשון לחודשי השנה! התשובה נמצאת בהבנה הבסיסית של מבנה עשר הספירות, אשר דרכן עובר אור הבורא לכל העולמות. כאשר סופרים שבעה חודשים מחודש ניסן, מגיעים לחודש תשרי ולספירה הנקראת ״ מלכות״ אשר מקושרת רק עם העולם הפיזי.

כל תשע הספירות שמעל, מייצגות את העולם הרוחני, ביום הראשון של החודש השביעי, נקבע  אם האדם יחיה או ימות חס ושלום במהלך השנה, סכום הכסף שהוא יקבל  ומצבו המשפחתי – הריון, זוגיות וכו. כל חוקי סיבה ותוצאה מתקבצים ויוצרים את המציאות שלנו לשנה הבאה עלינו לטובה.

אז מה כדאי לעשות ?

1.מומלץ ללמוד ולהבין את המשמעות הרוחנית של החגים לעומק, על מנת לעורר הערכה והבנה כיצד כל יום משפיע ומה מומלץ לעשות (ניתן ללמוד באתר שלנו Kabbalah.com על בסיס שלם כפי יכולתך או ללא עלות, סדנאות על ראש השנה וחגי תשרי, עם דגש על ההיבט הרוחני של כל חג)

2.להיות בענווה, ולהתנהג בכבוד והערכה לכל אדם.אם תמצאו את עצמכם לפני כעס או התפרצות על אדם אחר( כולל בני משפחה). עיצרו והזכירו לעצמכם,: ההתנהגות שלי בימים אלו, משפיעה על כל השנה שלי. איך שאני מתנהג עכשיו זה הזרע לאיך שכל השנה שלי תראה.

3. מומלץ להיות באחדות עם כולם, עם בני משפחה, חברים וקהילה. הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים והרבה פחות על היחיד. אם היו לנו קונפליקטים עם אנשים מסוימים במהלך השנה שעברה, מומלץ לסלוח לכולם, ולדבר איתם בצורה מפויסת וטובה. זיכרו שכל מילה שאתם אומרים ביומיים האלו יכולה להשפיע על הגורל שלכם לשנה שלמה. בחרו את המילים שאתם מוציאים מהפה בקפידה.

משמעות התשובה וחודש אלול

חודש אלול הוא החודש הטוב ביותר לתשובה. תשובה היא תהליך רוחני, אשר בו האדם מתחייב לעבור תהליך של שינוי וגדילה רוחנית. גם במצבים בהם ניתן להאשים את ״המדינה״ ו״הממשלה״ עדיין כל אחד צריך לשאול את עצמו, מה החלק שלי? איפה אני צריך להשתנות? האור של הבורא הוא שפע של פרנסה, בריאות, ניסים וכו, ואם אני לא חווה את השפע בחיי, השורה התחתונה היא שעליי להתקרב יותר לאור( ע״י גדילה רוחנית) ולהפסיק להיות קורבן.

בנוסף, כדאי לחשוב לפני ראש השנה, על התנהגות שלילית שחוזרת על עצמה שאנו מתחייבים לשנות. לדוגמא: אדם אשר לוקח את החיים ואת הברכות בחייו כמובן מאליו, יכול להתחייב לשנות זאת ולהתחיל לחיות בהערכה. אדם אשר מרצה אחרים על מנת לזכות בהכרה, יכוון שהוא לוקח יותר שליטה על חייו ויבקש עזרה בלא להיות תלוי במה שאנשים חושבים עליו. אדם אשר פועל מתוך אגו יבקש עזרה להיות יותר בענווה (כדאי גם לזכור שהברכה שורה רק על מה שנסתר מהעין ובכל פעם שאנו מספרים על הדברים הטובים שעשינו כל האנרגייה נעלמת מייד).

כמו כן כדאי לכתוב רשימה של מטרות של כל מה שאנו רוצים להגשים ולהגדיל בחיינו, וכיצד נוכל להשפיע לטובה על כל העולם עם כל הברכות שנקבל השנה. לא מומלץ להזכיר או לדבר על השליליות שלנו במהלך החג, מכיוון שאלו ימים שבהם המלאך השלילי מקטרג עלינו, ומחפש לדבר עלינו שלילית, לכן כדאי לכוון רק על השינוי שאנו רוצים לעשות בשנה הבאה.

כוחו של השופר

״מן המיצר קראתי יה ענני במרחב יה״ (דוד המלך, ספר תהילים פרק קיח). חכמת הקבלה מלמדת על כוחו העצום של השופר אשר יכול לנקות את כל הזרעים השליליים אשר זרענו במהלך השנה שעברה. למעשה, התקשורת הרוחנית החשובה ביותר במהלך ראש השנה, היא שמיעת השופר! השופר מסוגל ללכת לכל אותם זמנים אשר פעלנו בצורה אנוכית, לנקות את האנרגיה השלילית שיצרנו, ובכך לאפשר לנו לקבל ברכות חדשות לכל השנה.

יום כיפורים

יום הכיפורים הוא היום החיובי ביותר בשנה ומאפשר לנו להיפטר מכל התכונות והזרעים השליליים אשר זרענו בעבר.מטרת התענית, היא לא לבקש סליחה, אלא להתנתק מהרצון לקבל והאגו אשר שולטים בנו במשך השנה. יש ברכות אינסופיות לבריאות, פרנסה ומשפחה במשך 24 שעות שאין כמותם בכל השנה. תוקעים בשופר רק בסיום תפילת נעילה.

חג סוכות ושמחת תורה

לאחר שעברנו תהליך של זיכוך רוחני, וקיבלנו שפע של ברכות הסוכה משמשת כמחסה רוחני על מנת לא לתת לצד השלילי לפגוע בנו במשך כל השנה. מטרת שבעת ימי סוכות היא להוציא לפועל אור, ברכות, שפע והגנה בלי קשר למה שקורה סביבנו.

 בשמחת תורה מתגלים שני אורות עיקריים: 1. אור מקיף (אור הפוטנציאל שלנו) ומושכים אותו באמצעות הריקודים עם התורה. 2. אור של שמחה – ניתן ביום הזה למשוך אנרגיה של שמחה ולהפקיד אותה לזמנים שנצטרך במשך השנה. 

שמחה, בריאות ושפע של ברכות מצפות לנו בחגי תשרי. חודש אלול מגיע על מנת לתת לנו הזדמנות להשתנות ולשנות כל מה שרק נרצה.

מאחל לכולם חודש אלול טוב מלא בברכות ובסיומו שנה טובה!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

טכנולוגיה חדשה: כתובת קעקע תנטר את פעילות הלב 

Published

on

תושבי קוריאה הדרומית יוכלו בקרוב לנטר את מצבם הבריאותי באמצעות מכשיר זעיר שיוחדר לגופם בדמות כתובת הקעקע המועדפת עליהם. אם צוות חוקרים שעובד על הפרויקט יצליח במשימתו, יוכל המכשיר לשלוח התרעות אוטומטיות על בעיות בריאותיות פוטנציאליות בגוף שבו הושתל. מדובר בפיתוח בעל השלכות אתיות משמעותיות. מדובר בפרויקט של המכון המתקדם של קוריאה הדרומית למדעים ולטכנולוגיה. חוקרי המכון פיתחו דיו קיעקוע אלקטרונית, העשויה ממתכת נוזלית ומננו-אלקטרודות אשר מסוגלים לשלוח מידע על מצב הלב, על רמת הסוכר בדם ועל פרמטרים נוספים הקשורים לסימנים החיוניים בגוף האדם.

"בעתיד מה שאנחנו מקווים לעשות הוא להתחבר לשבב אלחוטי שיידע לתקשר עם הדיו, כך שנוכל לתקשר או לשלוח מסרים דו-צדדיים בין הגוף שלנו לבין מכשירים חיצוניים", אמר פרופ' סטיב פארק, ראש צוות החוקרים שמוביל את המחקר, לסוכנות הידיעות רויטרס. אותם מכשירים חיצוניים יכולים להיות ממוקמים בבתיהם של המטופלים ובכל מקום אחר.

הדיו המיוחדת שממנה אמורות להיות עשויות כתובות הקעקע עשויה מהיסוד המתכתי גליום, המשמש את תעשיית השבבים. "כאשר היא מותקנת על העור, לא יורדת כתובת הקעקע גם אם משפשפים אותה, מה שלא אפשרי עם מתכת נוזלית רגילה", הסביר פארק.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות