Connect with us

נפש

חודש אייר ומזל שור

Published

on

חודש אייר נקרא בשם חודש הזיו אשר משמעותו חודש האור. הסגולה העיקרית של החודש היא בלהאיר את כל הברכות בחיינו. לאדם יכול להיות הרבה כסף, משפחה, ילדים ועוד, אבל זה לא בהכרח מביא אור ושמחה לחייו. תפקידו של אייר זה להאיר ולרומם את הברכות בחיינו על מנת שנוכל להנות מהן ולאפשר להן להגדיל אותנו.  

״דאיהו זיוא דבירכן דעלמא, דזיוא דכלא נפיק מניה, שם ציוה השם את הברכה״ –

״האור של כל הברכות, האור של הכל, משם – מחודש אייר, ציווה השם את הברכה״ (ספר הזוהר על חודש אייר)

חודש אייר הוא החודש השני בשנת הלבנה, הוא חל בד״כ , בחודשים אפריל – מאי ע״פ לוח השנה  הגרגוריאני ונשלט ע״י כוכב נוגה – ונוס היא אלת האהבה במיתולוגיה הרומית. האותיות העבריות המחברות אותנו אל ההיבטים החיוביים של חודש אייר הן ו׳, האות שבראה את מזל שור: ו פ׳, האות שבראה את כוכב נוגה ( ונוס)

כאשר מחברים את האותיות הללו,הן אומרות לנו שבחודש אייר כח הדין נוכח ביקום.

מה הקשר בין חודש האור לאנרגיית הדין? בשל העובדה כי החודש הזה שופע באור, לבני מזל שור יש נטייה חזקה לא לחפש שום שינוי מכיוון שהם מרגישים שמבחינתם הכל טוב! אם הכל טוב, למה לי להשתנות? למה לחפש צרות?

אולם אנו יודעים כי אנרגיית הדין מופעלת כאשר האדם מסרב להשתנות, מסרב לראות את המסר ומסרב לגדול מבחינה רוחנית. לכן חודש אייר, ראשי תיבות : אני יי (השם) רופאך, כאשר אנו דוחפים את עצמנו להשתנות, אז כל השליליות שהיתה, נעלמת.

זהו חודש מצויין לריפוי, לרפואת הנפש ולרפואה הגוף, כל עוד אנו מבינים שהאור הקורן בחודש אייר נמצא בתוכנו פנימה. מומלץ לשאול את עצמנו, איפה הייתי רוצה לראות שינויים טובים בחיי ומה עליי לעשות כדי להשיגם המהלך החודש? לדוגמא, איך עליי לקחת יותר אחריות במקום להיות תלוי תמיד באחרים?   איך ליצור יותר שפע ופרנסה ממקום של נתינה? איך לעבוד על הכעסים? ועוד…

אייר הוא חודש הכלול בתוך ספירת העומר הידועה כתקופה מצויינת ליצירת שינויים גדולים וטובים בחיים.( אבל כדאי לשים לב, זאת יכולה להיות תקופה מאוד אינטנסיבית וכדאי להתנהל בה באיפוק ובסבלנות כלפי כולם). אייר ידוע גם כחודש שבו יש שפע עצום של פרנסה, ניתן להגדיל בו את הרצון לשפע על מנת שנוכל להשפיע הרבה יותר. היום שבו הכי כדאי לחתום בו על חוזים, מעברי דירה וכל סוג של התחלות חדשות הוא ל״ג בעומר, יום ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי, מחבר ספר הזוהר(יחול השנה בלילה של ה-29 לאפריל עד לפני כניסת השבת ביום למחרת)

ל״ג בעומר והילולת בר יוחאי  

ל״ג בעומר ידוע באחד הימים החשובים ביותר בשנה. זהו היום שבו רבי שמעון בר יוחאי בחר לעזוב את העולם, וביום הזה בדיוק, פסקה המגיפה, אשר גרמה למותם של 24,000 תלמידיו של רבי עקיבא. חמישה תלמידים נותרו בחיים, בינהם רבי שמעון בר יוחאי ורבי מאיר בעל הנס. רבי עקיבא, פנה לרבי שמעון, והעביר לו את המשימה של כתיבת ספר הזוהר, כאשר המסר החשוב שהיה עליו להחדיר בכתיבת הזוהר, הוא המסר של אהבה ואחדות בין אנשים.

רבי עקיבא, הבין, כי הכוח השלילי כל כך חזק  וגורם לאנשים לשמור מצוות עם המודעות הלא נכונה. רבי עקיבא ראה כי לתלמידיו היה חשוב  יותר לשמור על כשרות האוכל הנכנס לפיהם, הרבה יותר ממה שיצא מפיהם. הם נהגו להקניט אחד את השני, ולשמוח כאשר אחד מהם חווה נפילה רוחנית. ספר הזוהר מבוסס על הכלל החשוב ביותר בתורה: ״ ואהבת לרעך כמוך״ ומכיל בתוכו אנרגיה אין סופית של אור וברכות  לכל מי שקורא בו.

ספירת העומר

נהוג לספור 49 ימים – שבעה שבועות,  בין ליל הסדר לחג השבועות, על מנת לטהר את עצמנו מבחינה רוחנית. השבוע הראשון מנקה את ספירת חסד, השבוע השני את ספירת גבורה, השלישי את ספירת תפארת וכן הלאה, עד לסיום השבוע השביעי, שבו אנו חוגגים את חג השבועות.

קיימות שתי מערכות רוחניות, אשר מייצגות את כח האור לעומת כח החושך. מהות האור היא נתינה, לעומת מהות החושך שהיא הרצון לקבל לעצמו. בכל מערכת יש 50 מדרגות, ולכן כאשר  בני ישראל הגיעו למדרגה ה-49 של טומאה( (של מערכת החושך) הבורא גאל אותם מההשפעה של המצרים, מהחשש, שאם הם יפלו עוד מדרגה אחת למטה, לא תהייה להם תקומה לעולם חס ושלום.

מאז יציאת מצרים אנו סופרים את ספירת העומר למשך 49 ימים, על מנת  להכין את עצמנו לאור העצום של חג שבועות, הוא האור של חיי נצח, אשר התגלה במעמד הר סיני. בתקופת העומר אנו יכולים גם לנקות תכונות שליליות מתוכנו וגם לגלות את הייעוד האמיתי שלנו.

חודש טוב לכולם!

Avner.madar@kabbalah.com

Kabbalah.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נפש

חודש תמוז ומזל סרטן

Published

on

החוק הרוחני הראשון שהתגלה בזמן בריאת העולם הוא חוק שיווי צורה: אם את/ה רוצה אור תתנהג/י  כמו האור 

אנו נמצאים בתחילתו של חודש תמוז הנחשב לחודש מאתגר במיוחד. אחת מהסיבות מדוע אברהם אבינו העניק את השם ״סרטן״ למזלו של חודש תמוז היא משום שחודש זה מאופיין בחוסר איזון, בדומה לבעל החיים סרטן, אשר לא מצליח ללכת ישר אלא רק באלכסון ימני או שמאלי. 

השם סרטן נחלק לשניים: סרטן. המילה טן מקורה בארמית ופירושה טינה וכאוס. מכאן ששמו של החודש מראה על ההזדמנות אשר ניתנת לנו החודש לסלק את השנאה ואת השורש לכאוס בחיינו. כיוון שרוב המחלות מתחילות בחוסר איזון רגשי המאפיין את חודש תמוז, דוקא בחודש זה ניתן לאזן ולרפא את עצמנו ובעיקר את מחשבותינו.

האותיות שבראו את החודש

תמוז הוא החודש היחיד אשר נשלט בידי הירח, המייצג ע״פ חכמת הקבלה את העיקרון הנקבי ביקום ואת העולם הגשמי המוגבל. האותיות העבריות אשר מחברות אותנו לחודש תמוז ומזל סרטן הן: האות ת אשר  בראה את הירח, והאות ח אשר בראה את מזל סרטן. האות ת״ו היא האות האחרונה באלף בית העברי, ולכן היא מסמלת סופיות ומגבלות. האות חי״ת מורכבת משלוש אותיות וי״ו וי״ו וי״ו, אשר מייצגות את כח הריפוי של אור הבורא.

מומלץ לכוון על האות ח ועל האות ת בכל בוקר, לדמיין אור לבן אשר בוקע מתוך האותיות וממלא אתכם באור של רפואה. המדיטציה על האותיות הייחודיות של כל חודש, מאפשרת לנו להתחבר לצד החיובי ולברכות הזמינות לנו ב-30 הימים הבאים.

אחד משלושת החודשים הכי ״שליליים״ בשנה

חודש תמוז הוא אחד משלושת החודשים ה״שליליים״ ביותר בשנה, ביחד עם אב( אריה) וטבת ( גדי). באסטרולוגיה הקבלית, המושג שלילי מתייחס לדין.

במהלך שלושת החודשים הללו, אנחנו רואים שהדין מגיע בצורה ישירה יותר. יש בעולם פחות חמלה ופחות זמן בין הסיבה לתוצאה, כלומר, כפי שהאדם מתנהג, כך התוצאות של פעולותיו מתגלות מייד לחיובי או לשלילי. 

לא מומלץ לתת לתחושות של ריקנות ועצבות למלא אותנו, כיוון שתקופה זאת מביאה עימה רק הזדמנויות לגדילה בכל היבטי החיים.

חודש עם שפע של אור

מזל סרטן, ביחד עם מזל אריה הם המזלות היחידים אשר מקבלים את מלוא ההשפעה שלהם רק מכוכב אחד. מזל סרטן מושפע רק מהירח ומזל אריה מושפע רק מהשמש. שאר 10 המזלות נשלטים בידי חמישה כוכבים –  כל כוכב שולט בשני מזלות. (לדוגמא כוכב שבתאי שולט גם במזל גדי וגם במזל דלי ועוד). מזל סרטן הוא המזל היחיד שנשלט בידי הירח, ולכן האנרגיה של הירח מתגלה בו בשיא עוצמתה. השפעתו של הירח, מודגשת ביותר אצל בני מזל סרטן, אולם גם כל שאר המזלות ירגישו את מצבי הרוח העולים ויורדים בקיצוניות במהלך החודש כמו האוקיינוסים המושפעים מהירח  בזמני הגאות והשפל. הכעס והעצבות עלולים להתעורר החודש ביותר קלות מכל שאר החודשים.

האופי של מזל סרטן

על מנת להבין את אופיו  של מזל סרטן, צריך תחילה להבין את מהותו של הירח.

מכיוון שהירח הוא השכן הקרוב ביותר שלנו, ומראה לנו בכל לילה פנים אחרות, לכן, לא פלא שבני מזל סרטן מתאפיינים בחוסר יציבות, בחוסר ביטחון ובחוסר ודאות.

בני מזל סרטן, נוטים למצוא ביטחון ויציבות בנחמות חומריות ולעיתים מתנהלים כמו ילדים להורים לא יציבים. ילדים אלה מפצים על חוסר הביטחון שלהם, בכך שהם נעשים זהירים, חרדים ורכושניים.

כמו בעל החיים סרטן, גם בני מזל סרטן יכולים לבנות סביב עצמם קליפה מגוננת.

לבני המזל, יש גם נטייה לבעיות רגשיות. הם נוטים לדיכאון ולמצבי רוח מתחלפים, הם יכולים לעבור משמחה לעצב וכעס ובחזרה לשמחה תוך מספר שניות.

אחד ההיבטים החיוביים שיש לכך הוא, שרגישות היתר שלהם מאפשרת להם להרגיש במהירות מה האחר צריך או רוצה, והם ניחנו ביכולות אינטואיטיבית מדהימות.

תכונה נוספת המאפיינת את בני המזל היא פגיעות. אנשים אשר נולדו בחודש תמוז, הם בעלי נטייה להיפגע במהירות, ולכן הם נקרעים כל הזמן בין הרגישות שלהם לזולת, לבין הצורך שלהם להגן על עצמם ולא להיפגע.

מסיבה זו, הם נוטים להיכנס בתוך קונכייה ולהסתתר מאחרי מסיכה שהכל בסדר אצלם. הפחד שלהם מפני היפגעות עלול לשתק אותם ולמנוע בעדם מלעשות כל פעולה שיכולה להביא תועלת לזולת או לעצמם.

השפעת הירח על בני מזל סרטן 

בשל היותם נשלטים ע״י הירח המקושר עם העולם הגשמי (השמש מייצגת את החלק הזכרי ואת העולם הרוחני, ואילו הירח מייצג את הצד הנקבי ואת העולם הגשמי) בני מזל סרטן חשים שאין להם שום מקום להימלט אליו, מכיוון שכל ההיבטים של המציאות הפיזית נתפשים בעיניהם ככוח המגביל אותם באופן תמידי.

מכאן הנטייה של בני המזל לחפש את השליליות אשר אורבת להם בכל מקום ולא מפתיע שהם בדרך כלל מוצאים אותה.

מבחינתם של בני מזל סרטן דברים תמיד עומדים לפני סיום. הם עשויים להסתייג מנטילת סיכונים וחוששים שישפטו אותם שלא כהלכה, ולכן מחפשים ללא הפסקה עידוד והכרה. כאשר החרדה הזאת מוקצנת, היא עלולה להביא אותם לידי שיתוק. 

העתיד מפחיד אותם ולכן הם נוטים לחפש יציבות בחיבור לעבר והתכנסות בקליפת המגן שלהם. 

העולם הפיזי מלא באשליות

העולם הגשמי, מייצג את המציאות שבה יש בילבול, ספקות ומות. אולם, חכמת הקבלה מלמדת אותנו כי מציאות זאת מהווה רק 1% מכלל המציאות. ישנה מציאות רוחנית אשר תופשת את 99% הנותרים, אשר בה הכל נמצא בשלמות בלי שום סוג של חיסרון.

החוק הרוחני הראשון שהתגלה בזמן בריאת העולם הוא חוק שיווי צורה: אם את/ה רוצה אור תתנהג/י  כמו האור. חיבור לאור הבורא נמצא רק בתהליך הגדילה הרוחנית של כל אחד ואחת מאיתנו, בשינוי הטבע האנוכי לטבע של נתינה.

על מנת להתנתק מהאשליה של העולם הגשמי המוגבל, עלינו לאמן את המודעות שלנו שהדרך הטובה ביותר היא דרך הנתינה ולברוח כמו שבורחים מאש מכל סוג של התנהגות אנוכית. במהלך החודש הקרוב, לא תהייה לנו האפשרות לפגוע באנשים, או להתנהג בחוסר כבוד אנושי, מכיוון שהאנרגיה המתגלה החודש כל כך אינטנסיבית, ומייד מגיעה בחזרה לאדם אשר פגע באדם אחר. לכן, מומלץ לפעול באיפוק, ולבוא תמיד ממקום של אהבה.

ההיבטים החיוביים של מזל סרטן

האות חי״ת השולטת במזל סרטן מורכבת משלוש אתיות וי״ו. האות וי״ו היא האות המקשרת בין העולם הגשמי לעולם הרוחני, וכאשר היא מופיעה שלוש פעמים, מתגלה אנרגיה עצומה של רפואה ביקום. מכאן שאחד מההיבטים החיוביים של מזל סרטן, הוא אור הרפואה המתגלה בו. בנוסף, האות חי״ת מייצגת נתינה, אחדות,אהבה ואיזון.

על בני מזל סרטן, להתבונן בדברים במבט ארוך טווח, לצאת מתוך השריון של הרכוש הגשמי שלהם, ומאחרי מסכת האדישות. עליהם ללמוד לקחת סיכונים וללמוד לחלק את הכישרונות והיכולת האינטואיטיבית שלהם עם כולם. שום דבר לא יעזור לבני המזל להתגבר על נטייתם לדיכאון יותר מאשר נתינה לזולת ויישום הפוטנציאל העצום שלהם בנדיבות.

השפעתו של חודש תמוז על כולנו מתחילה בהבנה, כי התרופה תמיד מגיעה לפני המחלה. עלינו לשאוף לכך שבמהלך כל החודש פעולותינו יבטאו דאגה וסובלנות כלפי הזולת – זאת הרפואה להכל. כדאי להימנע מכל סוג של מחלוקת ולהגדיל את האהבה שלנו בכל הזדמנות במהלך החודש הבא עלינו לטובה. אל תקלו בכך ראש!

חודש טוב לכולם! Avner.Madar@Kabbalah.com 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות