חדשות רעות לתיירות: רוב האמריקאים לא מתכננים לטוס בחצי השנה הקרובה – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

חדשות רעות לתיירות: רוב האמריקאים לא מתכננים לטוס בחצי השנה הקרובה

Published

on

סקר חדש מצא שמרבית האמריקאים ימשיכו להימנע מטיסות גם לאחר הסרת ההגבלות הקשורות לקורונה במדינה.

באתר החדשות בלומברג דווח כי מחקרים של ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א), מצאו כי רק 45% מהנשאלים מוכנים לחזור לשמיים תוך חודשיים מרגע הסרת ההגבלות. משמעותו של הנתון הוא ירידה מ-60% באפריל, מה שמצביע על כך שהנוסעים הופכים להיות זהירים יותר ככל שהמגיפה חולפת והנחיות הקורונה מתחילות פחות להגביל את תנועת האנשים בארה"ב. "יותר מהכל, הצרכנים החלו להתנהל בזהירות רבה, ולפי הסקר יש לנו רוב שאומר שהם יחכו יותר משישה חודשים לפני שהם ישובו לטוס", אמר הכלכלן ראשי של יאט"א בריאן פירס. "הסקר מספר לנו שהנוסעים זהירים למדי".

מדובר בבשורה רעה מאוד לתיירות הישראלית, שכן התיירות מארה"ב היא הראשונה במעלה בקרב מספר התיירים שבאים לארץ בכל שנה. ב-2019 נכנסו לישראל יותר ממיליון תיירים (21%) מתוך כ-4.6 מיליון תיירים שהגיעו לישראל. מדובר על משלחות של צליינים אוונגליסטים, משלחות "תגלית" ושאר תוכניות של נוער יהודי, כמו גם יהדות ארה"ב שלה קרובי משפחה רבים בארץ.

הסקר של יאט"א מצא גם, כי ההזמנות החדשות לטיסות ירדו ב-82% לעומת שנה שעברה, ואנשים מבלים פחות זמן בתכנון החופשות שלהם. 41 אחוזים מהנשאלים הזמינו את הטיסה שלהם בתוך שלושה או פחות ימים מיום הטיסה בחודש שעבר, לעומת 18% בשנת 2019. לפי האתר, אנשים עשויים לחזור בזהירות לטוס טיסות-פנים בתוך ארה"ב, אך הביקוש לטיסות ארוכות טווח נותר קרוב לאפס.

בעוד אמריקאים נותרו מהוססים לגבי טיסות לחו"ל, נתונים אחרים במדינה מראים שהזמנות של חופשה במלונות וטיולים ברכב הולכים ומתרבים, גם לאחר שענף התעופה נעצר כמעט לחלוטין ככל שמקרים של הידבקות בקורונה התגברו ברחבי העולם.

מספר הטיסות בארה"ב צנח באפריל האחרון ב-97% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אולם, בהזמנת מלונות נראו סימני חיים חדשים כאשר אחוזי ההזמנות עלו ל-37%. עם זאת, המספרים האלה הם עדיין ירידה של 43% מהתקופה המקבילה בשנת 2019, מה שמצביע על כך שלא כולם מוכנים להזמין את החופשה הבאה שלהם, מכיוון שיש החוששים מהתפרצות גל שני של המגיפה בארה"ב.

למרות ההתאוששות הקלה, במשרד התחבורה האמריקאי צופים כי חברות התעופה יפסידו 84 מיליארד דולר בשנת 2020 ו-16 מיליארד דולרים נוספים בשנת 2021.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

ביידן לטובת הסטודנטים: הקפאת תשלומי הלוואות סטודנטים הוארכה עד 30 בספטמבר

Published

on

משרד החינוך האמריקני יאריך את ההשהיה בתשלומי הלוואת סטודנטים פדרליים ושיעורי הריבית יישארו על 0% לאחר צו ביצוע של הנשיא ג'ו ביידן.

"יותר מדי אמריקאים נאבקים לשלם עבור מצרכים בסיסיים ולפרנס את משפחותיהם. אין לכפות עליהם לבחור בין תשלום הלוואות הסטודנטים שלהם לבין הנחת אוכל על השולחן", על פי הודעת הבית הלבן.

ההרחבה אמורה להסתיים בתאריך 30 בספטמבר 2021. באתר סיוע הסטודנטים הפדרלי נכתב כי הוא ימשיך לעדכן את כל התאריכים החדשים ככל שיעבור הזמן.

הארכת השהיית ההשהיה בתשלום הלוואת הסטודנטים היא אחת מכמה שהונפקו כשהמגפה משתוללת בארה"ב ובעולם, כאשר סטודנטים רבים נוקטים למידה מקוונת או נבעטים ממעונות ללא שום מקום ללכת. אחרים שסיימו את לימודיהם בקולג 'אך עדיין משלמים את חוב הלוואת הסטודנטים שלהם איבדו מקום עבודה.

עם תחילת המגפה במרץ, חוקק הקונגרס את חוק סיוע, הקלה וביטחון כלכלי של וירוס (חוק CARES) שאיפשר לעצור את תשלומי הלוואת הסטודנטים עד 30 בספטמבר 2020. עם התגברות המקרים ונראה כי אין סוף למגפה בעתיד הקרוב, ההשהיה הוארכה פעם נוספת עד ליום 31 בדצמבר 2020, ואז שוב עד ליום 31 בינואר 2021.

בהיותו נשוי למחנכת בעצמו, העמיד ביידן את החינוך בראש מעייניו, ואמר כי "יתמוך במחנכים שלנו בכך שיעניק להם את השכר והכבוד הראוי להם" באמצעות שכר והטבות תחרותיות, על פי אתר הקמפיין שלו.

הוא אפילו התחייב להפוך את המכללה הקהילתית ללא שכר לימוד, תוך שהוא מציע הטבה דומה גם לסטודנטים ממשפחות עם הכנסה ממעמד הפועלים או נמוכים יותר ללמוד בבית ספר ממלכתי.

בימיו הראשונים כמפקד ראשי עלה בידען על הקרקע, וחתם על יותר מתריסר צווי ביצוע ביום ההשבעה, שעות ספורות לאחר שהושבע לתפקידו.

הפעולות המבצעות היו ניסיון להריץ את ארבע השנים האחרונות של המדיניות הפדרלית במהירות מדהימה. רק שני נשיאים אחרונים חתמו על פעולות ביצוע ביום הראשון שלהם בתפקיד – וכל אחד מהם חתם רק על אחת. אבל ביידן, מול הפנדמיה של נגיף העטרה המוחלש, מתכוון להפגין תחושת דחיפות.

הנשיא חתם על יום חמישי עוד 10 צווי ביצוע, הקשורים במיוחד למגיפה המתמשכת של COVID-19. עם ההוראות, ביידן יזם אסטרטגיה ארצית של COVID-19 להגביר את החיסונים והבדיקות, לפתוח מחדש בתי ספר ועסקים ולהגדיל את השימוש במסכות – כולל דרישה שהאמריקאים יסווגו לנסיעה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות