fbpx
Connect with us

Featured

חדשות טובות לבעלי נכסים: תקנות דחיית ה"אווקישן" ותשלום שכר הדירה יסתיימו בלוס אנג'לס

Published

on

ההגנות ארוכות השנים של פינוי שוכרים בלוס אנג'לס עקב מצוקת COVID-19 יוסרו בסוף ינואר, כך החליטה מועצת העיר פה אחד ביום שלישי. המועצה הצביעה 12-0 על אישור חבילת המלצות מוועדת מועצה, בעקבות הערות ציבוריות שהציגו גם דיירים שדוגלים בהגנות מתמשכות, ומבעלי נכסים שממש התחננו להפסקת ההגבלות.

בעלי הדירות יוכלו לחדש את הגדלת שכר הדירה על דירות בפיקוח על שכר דירה, המהווים שלושה רבעים מהיחידות בלוס אנג'לס, החל מפברואר 2024. נשיאת המועצה, נורי מרטינז, כינתה את ההצבעה כפשרה ש"שומרת על פרנסת השוכרים שלנו תוך מעבר מהגנות מתקופת הקורונה להגנות קבועות של דיירים".

"אנחנו לא יכולים לתת לנטל הזה ליפול משני הצדדים, בין אם זה הדיירים או בעלי הבית המשקשים לשרוד", אמר מרטינז. "המדיניות הזו שהוקמה לפני שנתיים נועדה אך ורק לשמור על אנשים ולהרחיק אותם מהרחובות. עכשיו הגיע הזמן שלא רק נרחיק אנשים מהרחוב, אלא גם נגן על הדיור של אנשים ונשמור על טובתם הכלכלית."

במהלך החודשים האחרונים, חברי המועצה התמודדו עם שני הצדדים הללו. קבוצות דיור מאמינות שסיום ההקפאה יכניס אלפי משפחות שנפגעו מהמגיפה לבלבול, בעוד בעלי הדירות טוענים שהתנאים הנוכחיים שונים מאלו בתחילת המגיפה וששוכרים לא יוכלו יותר להשתמש במצוקת COVID-19 כסיבה להתחמק מתשלום שכר דירה.

דיירים שהחמיצו תשלומים מאז מרץ 2020 יצטרכו לעמוד בשני מועדי תשלום חוזר. על פי חוק המדינה, יש להם עד 1 באוגוסט 2023 להחזיר שכר דירה שהוחמצו בין ה-1 במרץ 2020 ל-30 בספטמבר 2021. על פי ההקפאה של העירייה, לדיירים יהיה עד 1 בפברואר 2024 לשלם מחדש דמי שכירות שנצברו מ-1 באוקטובר 2021 עד 1 בפברואר 2023.

המועצה הצביעה לבחון ייזום כללים אוניברסליים של סיבה צודקת, שידרשו סיבות ספציפיות לבעלי בתים לפנות את הדיירים בכל היחידות, לא רק אלה שבפיקוח על שכר הדירה. היא גם תמכה במתן סיוע ברילוקיישן עבור כל הפינויים הנחשבים לפינוי ללא אשמה.

 דיירים לא יכולים להיות כפופים לפינוי ללא אשם בגין חיות מחמד לא מורשות עד ל-31 בינואר 2024.  תומכי הגנת שוכרים, כולל קואליציית Keep LA Housed, ערכו עצרת מחוץ לבית העירייה. חבריה טענו כי ההקפאה החזיקה עשרות אלפי תושבים בבתיהם ומנעה עקירה המונית במהלך משבר בריאות הציבור. מריה בריונס, רוכלת רחוב המתגוררת ברובע 8, אמרה שהיא חולה ב-COVID-19 במשך שישה חודשים בשנה שעברה ונקלעה לפיגור בשכר הדירה. בעל הבית שלה ניסה לפנות אותה, לקח אותה שלוש פעמים לבית המשפט וניתק לה את החשמל במהלך גל החום האחרון, לפי בריונס. "לא יכולתי לישון כי החשמל היה כבוי", אמר בריונס. "לא יכולתי להפעיל את המזגן שלי. זה לא בסדר, וזה לא אנושי. התייחסו אלינו כמו חיות".

פרד סאטון, סגן נשיא בכיר לענייני ציבור מקומיים של איגוד הדירות בקליפורניה, אמר לבעלי המועצה "לא להכריח לספק את שירות הדיור ללא תמורה", וציין כי "התנאים של 2020 שונים לחלוטין מהיום".

"ספקי דיור להשכרה אינם בעסקי הפינוי", אמר סאטון. "אבל פינוי הוא למרבה הצער הכרחי ולעיתים קרובות כלי ייחודי לפתרון".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

סקר חדש ומדאיג: 73% מהסטודנטים היהודים בארה"ב חוו אנטישמיות בקמפוסים

Published

on

ברקע המלחמה בעזה, נרשם זינוק באנטישמיות באירופה ובארצות הברית, כשהקמפוסים הפכו לזירת עימות בין מפגינים פרו ישראלים ומפגינים פרו פלסטינים. סקר חדש שמפרסמים הליגה נגד השמצה וארגון הלל העולמי מצייר תמונה מדאיגה.

"מהנתונים שנאספו עולה כי 73% מהסטודנטים היהודים בארצות הברית חוו תקריות אנטישמיות מאז פרוץ המלחמה, זאת לעומת סקר שנערך לפני פרוץ המלחמה, אז כשליש מהסטודנטים בלבד העידו על תקריות אנטישמיות, וכשליש נוסף היו עדים לפעילות אנטישמיות שלא כוונה אליהם אישית.

בצד זאת, חווים הסטודנטים היהודים ירידה בתחושת הביטחון האישי בקמפוסים. 46% מהסטודנטים דיווחו כי חשים ביטחון פיזי בקמפוס, וכשליש חשים בטוחים מבחינה רגשית. מדובר בצניחה חדה מאז הסקר הקודם, אז העידו 67% מהסטודנטים על ביטחון פיזי ו-66% על ביטחון רגשי בקמפוס.

"סטודנטים יהודים חווים גל של אנטישמיות שמעולם לא ראינו כמותו בעבר ובאופן די מדהים, סטודנטים לא יהודים כמעט שלא רואים זאת," אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "מאז טבח ה-7 לאוקטובר בישראל, סטודנטים יהודים חשים מאוימים יותר ויותר בקמפוס – אלא שמנהיגי המכללות והאוניברסיטאות אינם עושים די כדי לטפל בפחד המאוד אמיתי הזה מאנטישמיות".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

מיצג באוניברסיטה היוקרתית של לוס אנג'לס: תצלומי החטופים ובלונים במקום הכי מרכזי בקמפוס 

Featured3 שבועות ago

חשד בלוס אנג'לס: פרו-פלסטיני היכה במגפון מפגין ישראלי מבוגר, שצנח לאדמה ומת יום לאחר מכן

Featured3 שבועות ago

מיצג האמנות המטלטל של תומר פרץ בלוס אנג'לס: מאות "נרצחים" בפארק בדאון טאון, כמו במסיבה ברעים

Featured3 שבועות ago

יותר מ-8 מיליון צפיות: המערכון של "ארץ נהדרת" על צביעות הסטודנטים בארה"ב חורך את הרשת. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

בן שפירו טס לעימות עם פרו פלסטינית באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית – ונתן לאנטישמים בראש. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

קטטה אלימה בעקבות הקרנת סרטון הזוועות של צה"ל במרכז ויזנטל בלוס אנג'לס; גל גדות וגיא נתיב הבריזו

Featuredשבוע 1 ago

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Featured3 שבועות ago

השבוע, בעזרת גיא נתיב וגל גדות: סרטון הזוועות של צה"ל ישודר בלוס אנג'לס בפני בכירי הוליווד

כתבות שבועיות