Connect with us

Featured

חדשות טובות: הקלות משמעותיות יאפשרו כניסת ילדי ישראלים מארה״ב לארץ ללא דרכון ישראלי

Published

on

הודעה רשמית מטעם רשות האוכלוסין וההגירה מודיעה על הקלות משמעותיות בכניסת ילדים ללא דרכון ישראלי לארץ.

לאחר חודשים ארוכים של המתנה וטלפונים ללא מענה, על פי ההודעה ניתן יהיה לבצע את כל הליך הרישום של הילדים דרך האימייל ואין יותר צורך להגיע לקונסוליות עצמן או להתקשר ולחכות שעות בתור.

יש לציין, כי האישורים החריגים לכניסה לארץ עבור ילדים שאינם רשומים כאזרחי מדינת ישראל אלא בעלי דרכון אמריקאי בלבד, יורשו להיכנס לארץ עד -30 בספטמבר השנה, 2021, לאחר מכן לא יוכלו להיכנס לארץ ללא השלמת תהליך האזרחות עבור הילדים.

על פי לשון ההודעה של הקונסוליה לגבי ההנחיות החדשות לשליחת הבקשה לכניסה לארץ: 

״ההודעה המצורפת העוסקת בהקלות בעניין חובת רישום ילדים למטרת ביקור בישראל, והאפשרות להגיש בקשה לאישור מיוחד גם ללא סיום הליך הרישום כעת.

לטובת הגשת הבקשה יש להיכנס לאתר הקונסוליה בלוס אנג'לס ולשלוח את הבקשה באמצעות הטופס המקוון המופיע באתר, ובהתאם להנחיות המפורטות שם.

לחצו כאן למעבר לאתר הקונסוליה בעברית

אנו מעדכנים כעת את האתר ואת טופס הגשת הבקשה בהתאם להנחיות החדשות.״

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות