fbpx
Connect with us

Featured

חדשות טובות: גל של סטודנטים המתכננים חופשת קיץ בישראל עם "תגלית"

19,000 צעירים מצפון אמריקה צפויים להגיע לארץ במסגרת התוכנית

Published

on

כ-14,000 משתתפי תגלית ישראל מ-900 אוניברסיטאות ומכללות בצפון אמריקה צפויים לנחות בישראל בחודשים הקרובים כחלק מעונת הקיץ של תגלית.

הטיסות, שמתחילות ב-1 במאי, מסמנות את חזרתה המיוחלת של תגלית ישראל לאחר סדרה של השעיות מאז תחילת מגיפת הקורונה.

הטיולים הם הזדמנות לסטודנטים בצפון אמריקה לחוות חוויה משנה חיים בישראל עם חבריהם בקולג' ולהכיר אנשים חדשים מהקמפוס שלהם. הם בדרך כלל מתוכננים לחפוף עם חופשות הקיץ והחורף של מוסדות הלימוד.

"אחרי הפסקה ארוכה, אנו נרגשים להחזיר כל כך הרבה תלמידים מצפון אמריקה לסיורים החשובים והמרגשים הללו לישראל. רבים מהסטודנטים הללו מגיעים מקמפוסים של מכללות ואוניברסיטאות, שבהם מקרי האנטישמיות הולכים וגדלים, ומשאירים אותם מרותקים ומבודדים", אמר מנכ"ל תגלית ישראל, גידי מארק. "אנחנו יודעים שאחרי שיצאו לטיול תגלית, הסטודנטים האלה מרגישים בטוחים יותר".

מכללות עם מספר המשתתפים הגדול ביותר כוללות את אוניברסיטת מישיגן (585 סטודנטים); אוניברסיטת פלורידה (506 סטודנטים); ואוניברסיטת ויסקונסין (424 סטודנטים). 

זכרי לך, בן 20, סטודנט מאוניברסיטת הרווארד בלימודי ממשל, מוכן לצאת למסע הקרוב מהקמפוס. לאחר שגדל בעיירה קטנה, לך אמר שהוא לא חווה את היותו חלק מ"קהילה יהודית תוססת" לפני שהגיע לקמפוס מסצ'וסטס. הוא אומר שהוא מקווה לקדם את מעורבותו היהודית באמצעות תגלית. "נסעתי לטיול קצר בישראל כשהייתי בן 10, אבל זו הפעם הראשונה שאני באמת רואה את הארץ", אמר. "אני נרגש להצטרף לאנשים המדהימים שפגשתי כאן בהרווארד בטיול לישראל כדי לראות בעצמי איך החיים היהודיים באמת יכולים להיראות ולחקור את התרבות שלי".

Featured

אחרי  סערות המאה: שיא היסטורי של שלגים בהרי קליפורניה; אתרי הסקי במאמוט' ישארו פתוחים עד חודש יולי

Published

on

מומחים לחקר האקלים ידברו על שנת השלג של קליפורניה 2022-2023 במשך עשרות שנים.

כשנותרו פחות משבועיים ל"עונה הרטובה" המסורתית, נתונים שנאספו על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה ביום שלישי הראו חבילת שלג ברחבי המדינה בשיעור מדהים של 225% מהממוצע לתאריך זה (21 במרץ), ו-219% מהממוצע של שנה שלמה. .

סיירה הדרומית, שבה השלג העמוק ביותר, הגיעה ל-277% מהממוצע. חבילת השלג בסיירה המרכזית היא 227% ואזור צפון סיירה/טריניטי הוא 182% מהממוצע, לפי DWR.

אזור סיירה הדרומית צועד הרבה מעל שנת השיא הקודמת של 1982-1983 והסיירה המרכזית לא רחוקה מאחור.

"יש יותר מקביל למי שלג בדרום הסיירה מאשר בכל נקודה מאז שנות החמישים לפחות… וסביר להניח שיותר זמן מזה", אמר דניאל סוויין, מדען אקלים מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס.

ה-1 באפריל הוא בדרך כלל סוף שנת השלג כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ורווי השלג יורד, אם כי בעונת 1982-83, השלג המשיך להיערם בהרי קליפורניה גם באביב.

סוויין אומר שסערות הנהר האטמוספרי הקר שפוגעות בגולדן סטייט השבוע, ה-12 מאז דצמבר, רק יוסיף לסיכומים ההיסטוריים.

"הסערות השבוע לא הולכות להמיס את חבילת השלג. הם הולכים להוסיף לזה עוד יותר, "אמר סווין. "אנחנו הולכים לראות עוד דברים לבנים על גבי עשרות הרגליים שכבר נפלו במקומות מסוימים."

בעוד שמנהלי המים אינם ששים להכריז על סיום הבצורת באופן רשמי, החורף הרטוב והמושלג הוביל להקלה בהגבלות המים.

בשבוע שעבר, מחוז המים המטרופוליטן של דרום קליפורניה הסיר את הגבלות המים החירום שהשפיעו על כמעט שבעה מיליון בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות