fbpx
Connect with us

Featured

חדשות טובות: גל של סטודנטים המתכננים חופשת קיץ בישראל עם "תגלית"

19,000 צעירים מצפון אמריקה צפויים להגיע לארץ במסגרת התוכנית

Published

on

כ-14,000 משתתפי תגלית ישראל מ-900 אוניברסיטאות ומכללות בצפון אמריקה צפויים לנחות בישראל בחודשים הקרובים כחלק מעונת הקיץ של תגלית.

הטיסות, שמתחילות ב-1 במאי, מסמנות את חזרתה המיוחלת של תגלית ישראל לאחר סדרה של השעיות מאז תחילת מגיפת הקורונה.

הטיולים הם הזדמנות לסטודנטים בצפון אמריקה לחוות חוויה משנה חיים בישראל עם חבריהם בקולג' ולהכיר אנשים חדשים מהקמפוס שלהם. הם בדרך כלל מתוכננים לחפוף עם חופשות הקיץ והחורף של מוסדות הלימוד.

"אחרי הפסקה ארוכה, אנו נרגשים להחזיר כל כך הרבה תלמידים מצפון אמריקה לסיורים החשובים והמרגשים הללו לישראל. רבים מהסטודנטים הללו מגיעים מקמפוסים של מכללות ואוניברסיטאות, שבהם מקרי האנטישמיות הולכים וגדלים, ומשאירים אותם מרותקים ומבודדים", אמר מנכ"ל תגלית ישראל, גידי מארק. "אנחנו יודעים שאחרי שיצאו לטיול תגלית, הסטודנטים האלה מרגישים בטוחים יותר".

מכללות עם מספר המשתתפים הגדול ביותר כוללות את אוניברסיטת מישיגן (585 סטודנטים); אוניברסיטת פלורידה (506 סטודנטים); ואוניברסיטת ויסקונסין (424 סטודנטים). 

זכרי לך, בן 20, סטודנט מאוניברסיטת הרווארד בלימודי ממשל, מוכן לצאת למסע הקרוב מהקמפוס. לאחר שגדל בעיירה קטנה, לך אמר שהוא לא חווה את היותו חלק מ"קהילה יהודית תוססת" לפני שהגיע לקמפוס מסצ'וסטס. הוא אומר שהוא מקווה לקדם את מעורבותו היהודית באמצעות תגלית. "נסעתי לטיול קצר בישראל כשהייתי בן 10, אבל זו הפעם הראשונה שאני באמת רואה את הארץ", אמר. "אני נרגש להצטרף לאנשים המדהימים שפגשתי כאן בהרווארד בטיול לישראל כדי לראות בעצמי איך החיים היהודיים באמת יכולים להיראות ולחקור את התרבות שלי".

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות