Connect with us

Featured

"חגית היא המתנה שהקורונה נתנה לי"

Published

on

כל העיר מדברת על האנרגיות האינסופיות והמיצים המופלאים המוגשים בחצר ביתה של חגית כהן בשרמן אוקס  * היא מדריכה כיתות אימונים וכושר ב-Sumatox Fitness Women Center ומנהלת מכון להמסת שומן ומיצים בריאים * כל זה קרה בגלל הקורונה וזאת רק ההתחלה * נא להכיר את חגית כהן – האנרג'ייזר הרשמית של לוס אנג'לס הישראלית

מדי יום, ב-4 לפנות בוקר, מתעוררת חגית כהן ומתחילה את היום בזמן שבעלה וחמשת הילדים עדיין ישנים. עד 6:45 היא כבר מסיימת עם כל הסידורים ועומדת במרכז הסטודיו שלה עם מוזיקה ברקע והמון אנרגיה, מוכנה לקראת הבנות שמגיעות אליה לאימון מכל קצוות העיר והוואלי.

הבנות גילו את חגית בקיץ 2020, בשיא תקופת המגפה כשהכל היה סגור ולא היה להן לאן ללכת להתעמל. חגית, הן אומרות, הצילה אותן ומאז הן מאוהבות. ממש כך. הן מגיעות למרכז הכושר שלה Sumatox Fitness Women Center מדי יום, לפעמים גם פעמיים ביום; מתעמלות, רוקדות, עושות זומבה ויוגה ומתחילות את היום שלהן עם חיוך גדול על הפנים.

המרכז של חגית שוכן באוהל ענק בחצר ביתה בשרמן אוקס. זוהי לא החצר הסטנדרטית, אלא למעלה מדונם אדמה שם הקימה את המכון שלה לאחר שהסגר טירפד את תוכניותיה לפתוח את מכון הכושר שהשכירה והכשירה במשך חודשים ארוכים. חגית: "גרנו באוק-פארק ועברנו לכאן לפני שנתיים. מצאתי מבנה בשרמן אוקס של 5,000 סקוור פיט שהתאים לחזון שלי. בניתי חדרי כושר, חדר טיפולים, מטבח, הכל מא-ת' ואז התכוננתי לקראת הפתיחה, הדפסתי חולצות, הזמנתי בקבוקי מים, כיבוד, הכל היה מוכן. קבעתי את הפתיחה ל-15 ביולי ואז בדיוק הכריזו שכל מכוני הכושר נסגרים והייתי צריכה לבטל את הפתיחה".

חגית מצאה עצמה מוצאת משלמת שכר דירה גבוה על המבנה ואחרי שכבר השקיעה עשרות אלפי דולרים והכשרת המקום לייעודו החדש. דבר כזה יכול לשבור כל אחד, אבל לא את חגית. "החלטתי להעביר את הפעילות לפארק מתחת לכיפת השמים. התחלתי עם שתי בנות ולאט לאט גדלנו, חברה הביאה חברה ולאט לאט הכיתות התחילו לגדול".

מה עשית עם המרכז?

"המשכתי לשלם שכר דירה בלית ברירה עד לפני חודשיים. קיוויתי שנוכל בשלב מסויים לפתוח אבל זה לא קרה. שכנעתי את עצמי שזה לא היה המקום הנכון עבורי ואלוהים נתן לי הזדמנות להבין את זה. כסף בא וכסף הולך ועמדו בפני שתי אפשרויות: או להיות אמוציונלית ולבכות על מה שנשפך או לצמוח ולהבין שכל עכבה לטובה. החלטתי שאני ממשיכה הלאה, ראיתי את הויז'ן מול העיניים ואמרתי לעצמי: אני לא מוותרת והולכת להגשים את החלום שלי. אני מאמינה שבכל פעם שדלת נסגרת, אחרת נפתחת. בדיוק באותה תקופה השכנה שלי החליטה שהיא מוכרת את הבית שלה. אנחנו גרים באזור בו יש לכולם חצרות עם שטחים מאוד גדולים. שאלתי אותה אם אפשר להשכיר את החצר והיא הסכימה. עברנו מהפארק להתעמל בחצר שלה. מ-20 בנות שכבר היו לי, קפצנו ל-40. כשהבית נכנס לאסקרו, העברתי את האימונים לחצר הבית שלי. בסוף החצר, שהיא מאוד גדולה, בניתי מכון כושר עם מכשירי קרדיו, מקרר וכל מה שצריך".

איך הנשים שמגיעות אליך שמעו עליך?

"חברה הביאה חברה. הבנות בפארק לא ידעו בתחילה מי זאת חגית, הן הגיעו אלי מפה לאוזן. בארץ הייתי מאוד מוכרת, השם חגית כהן היה שם דבר. סיימתי את וינגייט ופתחתי סטודיו ארוביקה מהמדוברים והמוכרים בקריות. עבדתי בספורטן, זכיתי באליפות הארץ בסלסה".

למה החלטת לעבור לארה"ב?

"האמת שלא תכננתי בכלל. נסעתי לטיול בדרום אמריקה לשלושה חודשים וקבעתי להיפגש עם חברה בלוס אנג'לס לפני שאמשיך בחזרה לארץ. אז הכרתי את בעלי וכבר לא חזרתי. התחלתי ללמד ספורט בבית הספר 'עמק' ואחר כך הייתי העברתי כיתות בל.א פיטנס וכולם הכירו אותי. יום אחד המנהלת האחראית לחוגים ברשת פנתה אלי ואמרה לי: אני צריכה שיחה איתך, מאיפה הגעת אלינו? אני שומעת עליך כל הזמן".

זה תמיד היה החלום שלך לפתוח מרכז משל עצמך?

"תמיד. זו היתה הגשמת חלום וברור שזה עוזר כשיש בעל תומך שעזר לי להגשים את החלום הזה. הויז'ן שלי הוא משהו מאוד גדול, מרכז שיהיה בו הכל, חדרי כושר, יוגה, תזונאית שעובדת עם הבנות על התזונה. אני גם מכינה מיצים טבעיים שזה ה"סופר-פוד", תערובת שאני המצאתי אחרי 15 שנים של ניסוי וטעיה. זהו משהו מאוד מיוחד. יש לי כאן מקרר עם מיצים מוכנים. הבנות שמגיעות לכאן שותות את המיצים האלו שמוציאים את הרעלים לגוף ונותנים מענה לתאי הגוף. כל מי ששותה את המיצים מספר על שינוי אדיר".

מתי את מספיקה להכין כזאת כמות של מיצים?

"לילה לפני. אני מוכרת 200 בקבוקים כאלו בחודש".

כמה שיעורים את מעבירה ביום?

"ארבעה שיעורים כל יום, וכל אחד מהם שונה. השיעור הראשון מתחיל ב-6:45 ואחריו יש שיעור ב-9 ו-10 ושיעור אחד בערב. לאחרונה גם התחלנו עם שיעור יוגה. יש נשים שמגיעות לשיעורים מדי יום ויש שמגיעות אפילו פעמיים ביום".

מה מביא אותן? רצון להיכנס לכושר? לרדת במשקל?

"גם וגם. אני חושבת שמגיע זמן בחיים שאת רוצה לנהל אורח חיים בריא וזה לא רק בגלל הרצון לרדת במשקל או לזכות בגוף חטוב. לאנשים לפעמים מאוד קשה לעשות ספורט לבד, כי זה משעמם להם וקשה להם להתמיד או שהם לא יודעים בדיוק מה לעשות. אני חושבת שמה שקסם להן כאן זה השילוב בין התמיכה הנשית שהן מקבלות לבין האימונים הנכונים ותוכנית הדיטוקס שאני עורכת ארבע פעמים בשנה. זה יצר מין גלגל שאי אפשר לעצור אותו וקשה לך לא לרצות להיות חלק מזה".

"חגית הפכה אותי למכורה"

כדי להבין מה מביא נשים להתעורר בשעה שש בבוקר בשביל להספיק להגיע לאימון ולפעמים אפילו לשני אימונים ביום, אני משוחחת עם מספר מחברות המרכז של חגית. חלקן, אגב, יוצרות אתי קשר מבלי שאני מתקשרת אליהן ומתעקשות לספר לי איזו שינוי חוללה חגית בחייהן.

בת שבע גרין: "רוב חיי כקואצ'רית לבריאות אני מנהלת אורח חיים בריא עם תזונה נכונה בשילוב עם יוגה וצעדות. התעמלות בקבוצה אף פעם לא הייתה הקטע שלי שלא לדבר על להתחיל כיתה ב-8 בבוקר, אין מצב. אבל לפני שנה קיבלתי מתנה לקורונה, את חגית, שפשוט הפכה אותי למכורה ושינתה אצלי את הכל. האנרגיות שלה, השמחה לפגוש אותך כל בוקר וההתמדה והחיזוקים שלה, אין דברים כאלו".

מיכל אזולאי: "פגשתי את חגית בפעם הראשונה בפארק, לפני שנה. הגיעה אישה אנרגטית עם משקולות וחבלים וכל יום היתה מגיעה לפארק עם עוד ועוד דברים וגם צידנית עם מיצים. כולנו עמדנו נפעמות ולא הבנו מאיפה היא באה אלינו. כל הסיסמאות שאת שומעת עליהן, העצמה נשית ואהבת חינם, הבחורה הזאת מיישמת אותן ביומיום ועל כל אחת ואחת. אי אפשר להסביר את זה. אני מכירה אותה כבר שנה והיא תמיד מפתיעה אותי בכל פעם מחדש. היא מארגנת לנו טיולים מדי יום ראשון ולא רוצה אפילו כסף על זה. זה לא להאמין והכל היא עושה עם חיוך. אם מישהי לא מגיעה אליה כמה ימים, היא מייד מרימה טלפון אליה. אני רק מדברת איתך עליה ואני מתרגשת. אני מכירה נשים שהגיעו אליה ועברו טרנספורמציה אדירה בחיים, גם במשקל וגם בצורת החיים. היא פשוט מתנה עבור כולנו".

פזית רכב: "הגעתי דרך חברה, מירי, שהמליצה עליה. זה היה בדיוק בשנה שעברה כשהתחילה הקורונה בחודש מרץ. היינו בתקופה נוראית, הייתי אחת הבנות של מאמאנט ופתאום הכל נסגר בבת אחת. זה היה מצב קשה מבחינה פסיכולוגית. נפלנו בין הכיסאות, חיפשנו איך להעסיק את עצמנו, פיזית אך גם נפשית. זה היה מצב שקשה לתאר, הגענו ארבע-חמש בנות וחגית הצילה אותנו, אין מילים למה שהיא עשתה בשבילנו. אני מגיעה אליה חמישה ימים בשבוע, לפחות לכיתה אחת ביום, לפעמים אפילו שתי כיתות ונהנית מכל רגע. הגעתי למצב שזה חלק מהחיים שלי. השיעורים שלה תמיד מעניינים ולא שגרתיים. יש לה כיתה של סטפס, זומבה, קיק-בוקס ועכשיו גם יוגה. היא מגוונת ומשנה כל הזמן, לא משעמם לנו לרגע. אני קוראת לה המלאך שלי. לא חוויתי חוויה כזאת אצל אף מאמן".

סנדרה ווינינגר: "התחלתי ללכת לשיעורים של חגית כשהתחילה הקורונה. דבר ראשון שראיתי זה שינוי של ממש בגוף, אבל בעיקר האימונים אצלה סידרו לי את הראש והנשמה והוציאו אותי מהמקום של הדיכאון והעצבות של הקורונה. אני כל הזמן אומרת שהיא המתנה הכי יפה של הקורונה. אני משתדלת להצטרף לטיולים של ימי ראשון. אנחנו יוצאות להייקים ארוכים, זה פשוט כיף, תענוג. הבנות גם מקסימות, חגית שמה מוסיקה והרבה פעמים אנו רוקדות ועושות זומבה והמוסיקה ממלאה לנו את הנשמה. חגית תמיד מחייכת וחיובית, פשוט מדהימה. בכל פעם שאנו מגיעות יש משהו חדש, אם זה מכשיר או מסך טלוויזיה, היא כל הזמן משקיעה".

הרגשה של חברותא 

צריך להיות בכיתה של חגית על מנת להבין מה ההתרגשות הגדולה של כל בנות המרכז שלה. היא עומדת במרכז האוהל הענק, חיוך ענק שפוך על פניה ולצלילי מוסיקה מדליקה (גם ישראלית) ומעבירה כיתה לפני קבוצת נשים שנראות כאילו הן עושות את הדבר הכי כיפי בחיים ולא תרגילי ספורט מפרכים ומיוזעים. ואולי זה סוד הקסם, האימונים אצל חגית לא מרגישים כמו אימון כושר באף ג'ים שאי פעם ביקרתם בו. יש כאן הרגשה של חברותא, מעין מפגש חברות שבאות לבלות ביחד ולהעביר שעת כיף איכותית. מה לעשות שעל הדרך הן גם נכנסות לכושר ומתמלאות באנרגיה? 

בנוסף לאימונים היומיומיים, חגית מזמינה את הבנות להייק מדי יום ראשון בכל פעם למקום אחר. מדי חודשיים-שלושה היא גם מוציאה אותן ל"ריטריט" דיטוקס שכולל אוכל בריא ופעילויות. באוקטובר השנה היא מתכוונת לקחת אותן לבויזי, איידהו. 

חגית, איך עושים את כל זה וגם מגדלים חמישה ילדים?

"הסוד לניהול קריירה ומשפחה זה ארגון נכון. לכן אני קמה מוקדם, שעות מסויימות ביום מוקדשות לעבודה ושעות מסויימות לילדים וזה עובד טוב. הילדים גם עוזרים. קרן ועדן משתתפות בכיתות ועוזרות למכור את המיצים. הילדים כבר גדולים, בני 21, 17, 14 ותאומים בני 10. כשהתאומים יצאו מהגן ונכנסו לבית הספר אמרתי לעצמי -עכשיו צריך לחזור לשורשים, למה שאני הכי אוהבת לעשות. הרגשתי שהנשמה שלי תמות אם לא אעשה את זה. אני צריכה לעמוד עם מיקרופון מול כיתה בשביל להרגיש חיה. כשאני רואה איך הכיתות משפיעות על הבנות, זה נותן לי פידבק אני מרגישה שאני עושה משהו טוב וזה עושה אותי מאושרת".

עכשיו כשהמרכז שלה גדל כל כך ועוד ועוד בנות מצטרפות, חגית מחפשת מבנה חדש להרחבת הפעילות. מעוניינות להצטרף? צרו קשר עם חגית בטל': 818-399-7308. ניתן גם להשתתף בכיתות בזום. לפרטים נוספים, בקרו באתר הבית: 

www.sumatoxfitness.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

"נטפליקס הולכת בדרכם של בן אנד ג'ריס בניסיון לשטוף מוחות של מאות מיליונים!"

ענקית הסטרימינג מלוס אנג׳לס השיקה קטגוריה חדשה בשם "סיפורים פלסטיניים", עם 32 סרטים ותכנים קשים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל

Published

on

ענקית הסטרימינג נטפליקס השיקה השבוע קטגוריה חדשה בשם "סיפורים פלסטיניים", עם 32 סרטים המלאים בתכנים קשים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל, ללא כל אזכור של הטרור הפלסטיני.

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, אמר בתגובה: "נטפליקס תקרוס כמו הצפיות בעונה החדשה של בית הנייר אם תעז להסית נגד ישראל. אם נטפליקס רוצה לספר את הסיפור הפלסטיני – שתתחיל בפנייה לאלפי משפחות שכולות שנפגעו כתוצאה מהטרור הפלסטיני הרצחני. נטפליקס הולכת בדרכם של בן אנד ג'ריס בניסיון עלוב ושטחי לשטוף מוחות של מאות מיליונים. התוצאה תהיה בדיוק כמו במקרה של בן אנד ג'ריס – הפסדים כספיים ענקיים. במקום לייצר תכני ריאליטי שטחיים לצד תכנים פרוגרסיביים, אולי כדאי שבנטפליקס יציגו את מה שבאמת קורה במזרח התיכון. תתביישו".

מנטפליקס נמסר: "נטפליקס מאמינה בחופש אמנותי ומשקיעה ללא הרף בסיפורים אותנטיים מכל רחבי העולם. אוסף הסרטים הפלסטיני יציג את עומק ומגוון החוויה הפלסטינית, ויחקור את חייהם של אנשים, חלומות, משפחות, חברות ואהבה. 

"מאז השקתה, נטפליקס השקיעה בעשרות כותרים ישראליים ופרסמה לאחרונה הודעה רשמית בטוויטר ובאינסטגרם המתארת את עמדתה נגד האנטישמיות על כל צורותיה, כולל הגידול המדאיג בפשעי השנאה והכחשת השואה".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות