Connect with us

בריאות

זמני קורונה והאובססיביות למסכים

Published

on

זה לא רק אתם, וכן, זה משפיע לרעה על מצבכם הנפשי והפיזי * והבעיה המרכזית: בדיוק כמו עם סיגריות, הכרה בבעיה כנראה לא תעזור לכם להיגמל

מגיפת הקורונה היא אתגר בינלאומי שטומן בחובו לא רק דאגות בריאותיות, אלא מגוון רחב של אתגרים נוספים, שאת חלקם כלל לא הכרנו בעבר. אם יש רגש אחד שנראה כי רק הולך ומתעצם לאורך כל החודשים האחרונים אצל אנשים רבים ברחבי העולם הוא חוסר אונים.

הנגיף המיקרוסקופי הזה, שההשפעה שלו עלינו גדולה יותר משל המנהיגים החזקים בעולם, גורם לרבים מאיתנו להרגיש קטנים וחסרי שליטה, גם למי שלא מודים בכך בפה מלא. לכן, רבים יחפשו דרכים להחזיר מידה מסוימת של שליטה לחיים שלהם, גם אם בדרך הם לא שמים לב שהם גורמים לעצמם יותר נזק מתועלת.

המגיפה הנוכחית חידדה והבליטה הרבה דברים שכבר היו מוטבעים באישיות שלנו גם לפניה – טובים ורעים כאחד. אחת ההשפעות שלה שאמנם נתפסת כפחות דרמטית אך בהחלט נותנת את אותותיה על הנפש טמונה בכך שהיא גורמת לנו לבלות הרבה יותר זמן בכל יום מול מסכים – וזה עשוי להיות חמור יותר משחשבנו.

בניו יורק טיימס פורסמו נתונים שמראים שמאז פרוץ המגפה בארצות הברית חלה עלייה של 27 אחוזים בשימוש בפייסבוק, 16 אחוזים בשימוש בנטפליקס ו-15.3 אחוזים בשימוש ביוטיוב. בנוסף הנתונים מראים שאנשים רבים משקיעים הרבה יותר זמן בגלילה ממושכת באתרי חדשות וברשתות חברתיות אחרות.

מצד אחד, יש הרבה היגיון ברצון שלנו להעביר את השיעמום בבית מול מסכים וגם לקבל הרבה יותר מידע על הקורונה, בין אם הוא מגיע מרשתות חברתיות או מכלי התקשורת. כשאנחנו מעמיקים יותר במה שקורה סביבנו, זה עשוי לתת תחושה של יותר הבנה ושליטה באשר למה שקורה לנו ולעולם. עם זאת, יש לא מעט מחקרים שמראים שהנטייה הזאת גם עלולה לגרום להחמרה של בעיות שהופכות נפוצות הרבה יותר בעידן המודרני – לרבות לחץ נפשי, חרדה, בדידות ובעיות קשב וריכוז.

כיום יש הסכמה די גורפת בקרב מומחים לבריאות הנפש כי גלילה ממושכת באפליקציות בטלפון החכם יכולה להשפיע לרעה על המצב הנפשי. אולם בימי מגיפה גלובלית, ההשפעה הזאת רק הולכת והופכת חמורה ומשמעותית יותר.

בתקופה הזאת, כל דיווח הקשור במגיפה ובהשפעותיה מקבל נופך אחר – דרמטי ואפוקליפטי יותר. וממש כמו שאנחנו מתמכרים לסדרות מתח או תוכניות ריאליטי, גם כשמדובר בחיים שלנו, אנחנו מתמכרים לריגוש שבא עם הדרמה שעוטפת אותנו. גם לכלי תקשורת ולפוליטיקאים יש אינטרס ברור להעצים את הדרמה ובמצב כזה, אננו עלולים, בלי לשים לב, לפתח או להעצים התמכרות לריגוש המאוד ספציפי הזה

כמו בכל התמכרות – כמו לדוגמא לניקוטין – נמשיך לדבוק בהרגל הזה גם אם כבר נבין שהוא מזיק לנו ואין לו באמת תועלת. הסיבה לכך היא שבזמן שאנחנו גוללים בפיד בפייסבוק ונתקלים בעוד כותרת דרמטית, במוח שלנו מופרשים אותם הכימיקלים שמופרשים אצל מי שמדליק סיגריה אחרי יום ארוך של ציפייה לרגע הזה.

ולהרגל הזה, חשוב להבין, יש השפעה שלילית במיוחד על אנשים שעוד לפני המגיפה הרגישו בודדים ולחוצים, כמו גם על כל מי שסבלו עוד לפני ההתפרצות מהיפוכונדריה או מדאגות כלכליות. ואם אתם חושבים שרק הנפש נפגעת מזה, יש נתונים רבים שמראים גם השפעות פיזיולוגיות של השימוש המופרז בסמארטפון על הבריאות שלנו. מצבים כמו בדידות וחרדה יכולים להגדיל את הסיכון למחלות לב, השמנת יתר ואפילו מחלות כמו סוכרת ואפילו דמנציה

אין ספק שמאמרים מהסוג הזה לא יגרמו לאף אחד מהקוראים למחוק את כל אפליקציות החדשות והרשתות החברתיות מהטלפון שלו. זו לא המטרה; כולנו מבלים חלק מזמננו הפנוי מול מסכי הסמארטפון, המחשב והטלוויזיה. עם זאת, חשוב שנבין שלהרגל הזה יש השפעה עלינו, בדיוק כמו שאנחנו יודעים שסיגריות יכולות לגרום נזק ולא נעלה על דעתנו להעביר את כל יומנו בעישון ללא הפסקה.

מודעות היא הצעד החשוב ביותר בדרך להפחתת הנזק הזה, ויש גם לא מעט דרכים לחזק את המודעות הזאת. פעילות גופנית כמו הליכה, שחייה או ריצה, כמו גם תרגול של יוגה ומדיטציה באופן קבוע הוכחו כדרכים לחיזוק המודעות והשליטה העצמית, תוך שיפור בריאות הגוף באותה ההזדמנות…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

Covered California: השנה נהיה מכוסים יותר מתמיד!

Published

on

COVERED CA 2022  – נפתחה עונת ההרשמה הכוללת מידע חשוב ועדכני עבור תושבי קליפורניה והקהילה שלנו * קשה להאמין, אבל בחלק מהמקרים התשלום עבור הפרמיה עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד בחודש!

הכיסוי ב- Covered CA בשנה הקרובה יהיה זול וטוב יותר מאי פעם עבור יותר מ-1.6 מיליון חברים. הפלטפורמה תחווה העלאת תעריפים נמוכה יותר מבעבר ומספר משמעותי יותר של משפחות הזכאיות לסבסוד עם פרמיות עבור יותר מ-730,000 תושבי קליפורניה. התשלום עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד לחודש.

ההטבות של תוכנית ההצלה האמריקאית שנכנסה לתוקף בקיץ זה, ימשכו עד שנת 2022 ויוזילו את העלויות עבור חברים רבים. ההטבות מתבססות על הסובסידיות של מדינת קליפורניה כדי לספק עזרה פיננסית והורדת פרמיות עבור רבים מתושבי קליפורניה בעלי הכנסה בינונית, בפעם הראשונה.

באופן ספציפי, תוכנית ההצלה האמריקאית הרחיבה את הסובסידיות של ה- Marketplace בשנים 2021 ו-2022 עבור נרשמים מעל 400% מרמת העוני הפדרלית והגדילה את הסובסידיות למי שמרוויח בין 100% ו-400% מרמת העוני הפדרלית. שינויים אלו, הביאו לכך שצרכנים זכאים לסבסוד גבוה יותר והפכו את תכניות המסובסדות  לניתנות להשגה יותר.

חשוב מתמיד ליצור קשר עם סוכן מוסמך של  CA Storefront Covered , כדי שיעזור לקבוע אם אתה זכאי לתעריפים נמוכים חדשים אלו או לדווח על שינויים במשך השנה. תקופת ההרשמה של Covered CA  הרשמית השנה, תמשך מה-1 בנובמבר 2021 ועד ה-31 בינואר 2022. כשה-31 בדצמבר יהיה היום האחרון להירשם עבור התאריך האפקטיבי של ה-1 בינואר 2022. היום האחרון בו ניתן להירשם יהיה ה-31 בינואר והוא יאפשר תאריך אפקטיבי (של התחלת הביטוח) ב-1 בפברואר 2022. 

הזדמנויות נוספות ב-2022:

לכל תושבי קליפורניה יהיו לפחות שתי אפשרויות בחירה עבור תוכניות Covered CA. בנוסף, ל-94% יהיו 3+ אופציות ו-81% יהיו 4+ אופציות.

ביטוח "אנט'ם בלו קרוס" יחזור למחוזות אלמידה, קונטרה קוסטה, אל דורדו, מארין, נאפה, פלייסר, סקרמנטו, סן פרנסיסקו, סן מטיאו, סולנו, סונומה, יולו.

בלו שידלס קליפורניה, תציג את תוכנית ה- Trio HMO שלה לחלקים של מחוזות מונטריי וסנטה ברברה גם כן.

קבוצת  הבריאות של – Valley Health Plan תתרחב למחוזות סן בניטו ומונטריי.

וחברת הביטוח החדשה Bright HealthCare הפועלת היום ב-13 מדינות אחרות ומכסה יותר מחצי מיליון איש בשוק הפרטי, תתחיל להציע כיסוי במחוז קונטרה קוסטה. 

הצעות ייעול חדשות למחדשים את תוכניות הביטוח: 

ביטוח אבטלה: כל חבר ב- Covered CA  שקיבל את קצבת האבטלה הנוספת בסך 300 דולר (שהסתיימה ב-4 בספטמבר), חייב לדווח על הכנסה זו ויצטרך להתאים את ההכנסה שלו עם Covered CA

לתוכנית ה- Silver 70, תהיה השתתפות עצמית הראשונית נמוכה ותרד מ-4000 ל – 3,700 דולר, והשתתפות העצמית לתרופות מרשם תרד מ-300 דולר ל-10 דולר בלבד.

Covered CA עבור מעסיקים: 

עסקים קטנים יכולים להיות זכאים לכיסוי מורחב עם הטבות מיסוי גדולות.  ישנם יתרונות רבים לעסקים קטנים הזקוקים להטבות עבור כיסוי בריאותי קבוצתי קטן עם אפשרויות לכיסוי בכל חברות הביטוח. קל לסייע לקבוצות חדשות להירשם. ההרשמה לעובדים נעשית כולה באינטרנט ומילוי הטפסים הינו פשוט ומהיר.

מעסיקים יכולים לספק עד 4 אפשרויות לעובדיהם : זהב, פלטינה, כסף,  ברונזה.

המעסיקים יוכלו לשמור על העובדים הקיימים ולמשוך עובדים חדשים בזכות הביטוח הטוב. לחברות הביטוח יש מגוון תוכניות ותעריפים כדי לספק לעובדים אפשרויות בחירה (HMO/PPO/EPO) חברות הביטוח  כמו בלו שילד, health Net קייזר ואוסקר, מציעות ביטוח תחת קורת גג אחת שכוללת מספר תוכניות שונות עם כיסוי לעובדים גם מחוץ למדינת קליפורניה. כיסוי זמין לעובדים גם מחוץ למדינה.

– תוכניות אפשריות לרפואת שיניים לילדים ולמשפחה עם הכיסוי הגבוה ביותר דרך המעביד.

– קבוצות מתחת ל-25 עובדים במשרה מלאה עם משכורת שנתית ממוצעת של 56 אלף דולר, או פחות, עשויות להיות זכאיות לזיכוי מס נוסף.

עם Covered CA אתה יכול לשלוט בהוצאות עבורך כבעל עסק ביחד עם הגמישות שאופציות הכיסוי הרבות מציעות לעובדים שלך – זוהי סיטואציה שכולם יכולים להינות ממנה. 

התוכנית הטובה ביותר העונה

כחלון ראווה קהילתי, אנחנו ב Righplan.com יכולים להתאים לך לשגשג עם התוכנית הטובה ביותר העונה על כל הצרכים הייחודיים של משפחתך או העסק שלך. אז אם טרם הערכת מחדש את זכאותך ב- Covered CA בששת החודשים האחרונים ועידכנת את ההכנסה שלך, זהו הזמן לעשות זאת. כמו תמיד, הבריאות ואריכות החיים שלך מתחילים בך ובבחירות שאתה עושה מדי יום. 

דין אורניש MD, פרופסור קליני לרפואה באוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, אומר: "תחשבו על זה: מחלות לב וסוכרת ניתנות למניעה מוחלטת על ידי ביצוע שינויים מקיפים באורח החיים ובהזדמנויות רבות, ללא תרופות או ניתוחים". זוהי עובדה מוחלטת!

אנו מחוייבים לעזור לכל לקוח להשיג את מטרותיו הבריאותיות, לא משנה מה מצבו הנוכחי.  שינוי אורח חיים באמצעות אכילת מזון על בסיס צמחי, הקדשת זמן לרגעי מחשבה ומודעות והבעת תודה לאנשים מסביבנו, מקומות והברכות בחיינו, הם רק חלק מהדרכים בהן נוכל ליצור קשר עם האני הבריא ביותר שלנו.

חג חנוכה שמח!

לפרטים נוספים: 

Tel: 818.508.7177

naama@rightplan.com

www.rightplan.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות