Connect with us

Featured

זום-זום: ריצ'רד גיר ודיוויד ברוזה יככבו בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלשתיני

הכוכב ההוליוודי והפעיל הפוליטי ינאם במהלך הטקס שעורר בשנים האחרונות ביקורת חריפה מהצד הישראלי

Published

on

טקס יום הזיכרון הישראלי-פלשתיני מעורר מחלוקת רבה מדי שנה, אך המסורת ממשיכה. כבכל שנה ישתתפו ויישאו דברים נציגי משפחות שכולות ישראליות וכן נציגי משפחות שכולות פלשתיניות. לעומת שנים עברו, הטקס יתקיים במתכונת מקוונת.

בין הדוברים בטקס השנה ייקח חלק השחקן ההוליוודי עטור הפרסים ריצ'רד גיר. בטקס ינאם גם הפסיכולוג והפעיל הפוליטי הפלשתיני-אמריקני, מוברק עווד, המקדם את רעיון ההתנגדות הבלתי אלימה לנוכחות הישראלית בשטחים.

את הטקס, שיתקיים במקביל לטקס הממלכתי ביום הזיכרון לחללי צה"ל בהר הרצל, ינחו יוסי צברי וראידה אדון, ויופיעו בו האמנים דיויד ברוזה, אמל מורקוס ומרים טוקאן.

בשנים האחרונות סוגיית הטקס המשותף לא יורדת מהכותרות בימי הזיכרון, בשל התנגדות חריפה לאירוע מהצד הישראלי, התנגדות שהתבטאה בהפגנות בצמוד לטקס שגלשו למקרי אלימות. לאחרונה דווח כי חברת שלטי חוצות נמנעה מלפרסם את הטקס, בשל היותו שנוי במחלוקת.

Featured

כל מה שאתם צריכים לדעת על טקס האוסקר 2021

Published

on

הלילה הגדול ביותר של הוליווד נמצא ממש מעבר לפינה. לאחר עיכוב עקב מגיפת הקורונה, טקס האוסקר 2021 יתקיים בסוף השבוע הבא, ביום ראשון, 25 באפריל.

כשאולמות הקולנוע נסגרו זמנית לאורך תקופה ארוכה למדי בשנה האחרונה, רבים מהסרטים המועמדים לאוסקר עלו לראשונה באתרי סטרימינג, כולל נטפליקס ואמזון, כדי שנוכל לצפות בנוחות מהספות שלנו. עכשיו הגיע הזמן לראות מי יזכה בגביעים הנחשקים.

האקדמיה שואפת להפוך את הצגת הפרסים "לאירוע אינטימי ואישי“ כמו בשנה שעברה, שיצולם ב- Union Station בלוס אנג‘לס, אך בנוסף יערך שידור מ- Dolby Theatre, המיקום המסורתי של טקסי האוסקר.

"זה שונה מאוד השנה", אמר מקורב למארגני הטקס למערכת CNN, וביקש לא לכלול את שמו מכיוון שהם אינם מורשים לדבר עם התקשורת, והוסיף: "יהיה קהל מצומצם מאוד.”

מפיקי האירוע מציינים כי חשוב להם לשמור על איזון בין באירוע הנוצץ לבין מה שקורה במדינה מבחינת השפעות המגיפה והמצב החברתי שהגיעה עליו אמריקה. ”הפרסים יהיו ממוקדי מסר”, הוסיף המקור.

"זה בהחלט יהיה מנותק אם לא תיהיה מודעות לשנה שעברה, שהייתה טראומטית עבור כולם. זה באמת שם זרקור על קולות האנשים שהושפעו מכך. אנחנו נפנה מקום ליצוג וביטוי לכל אלו שהושפעו ומגמות בחברה שהתעוררו בשנה האחרונה.“

בראד פיט, חואקין פיניקס, רנה זלווגר בטקס האוסקר של שנה שעברה, 2020. מקור: Rachel Luna/Getty Images

מפיקי האוסקר, סטיבן סודרברג, סטייסי שר וג'סי קולינס, דיברו לאחרונה על תקוותיהם מהטקס הקרוב. "זה יהיה מסובך. כל מה שאנחנו מנסים לעשות אנחנו מנסים להוביל עם רעיון יצירתי חזק. אנחנו לא רוצים שהקורונה תהיה תירוץ לא לעשות כלום מבחינת יצירתיות של הטקס. זה עדיין צריך להיות אירוע בידור מהנה", אמר סודרברג בראיון ל- LA Times.

בפעם השלישית ברציפות, לא יהיה מנחה לטקס. מגישי הפרסים בטקס צפויים לעזור במעברים בין קטע לקטע באירוע. בין המגישים הנוצצים אשר יגישו פרסים יכללו כמובן כמה מזוכי האוסקר של שנה שעברה כמו בראד פיט, חואקין פיניקס, רנה זלווגר, לורה דרן ועוד.

סלבריטאים נוספים אשר מיועדים לעלות לבמה גם כן הם האלי ברי, ריס ווית‘רספון, זנדיה, ריטה מורנו, בריאן קרנסטון, הריסון פורד ועוד שמות חמים בתעשייה.

ABC הוא השדרן הרשמי, כך שתוכלו לצפות בתוכנית בשעה 17:00 שעון מערבי, 20:00 שעון מזרחי. ניתן גם לצפות באופן מקוון ב- ABC.com ובאפליקציית ABC, כמו גם באתרי סטרימינג המציעים אפשרות של שידורים חיים כמו AT&T, , Hulu + TV Live, ו- YouTube TV.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות