fbpx
Connect with us

Featured

זוכה המגה-מיליון לוטרי הוא מיליארדר, אבל הרבה פחות ממה שאתם חושבים; כמה ישאר לו אחרי המיסים?

Published

on

כמה מהסכום של 1.35 מיליארד דולר נותר לאחר מיסים? ומה ההבדל בין לקיחת הסכום בבת אחת לקבלתו בתשלומים למשך 30 שנה? קיראו והפנימו, למרות שהסיכוי שלכם לפרס הגדול הבא הם 320 מיליון לאחד

יום שישי ה-13 ידוע לשמצה בעיקר בתחום המזל. אולם עכשיו, ייתכן שתבוצע מחשבה מחודשת עליו – אחרי שאזרח ארצות הברית הצליח לזכות בו בסכום של 1.35 מיליארד דולר בלוטרי.

לפי גורמים בתחום, מדובר בזכייה השנייה בגודלה בכל ההיסטוריה – בה זכה האלמוני האמריקאי ממדינת מיין לאחר שהצליח להמר בהצלחה על כל ששת המספרים הזוכים בכרטיס, וכן על מספרו של "כדור הזהב". "זוהי הזכייה הרביעית בשווי למעלה ממיליארד דולר בהיסטוריה של 'מגה מיליונים'", נמסר ממנכ"ל חברת הלוטו "מגה מילניום" בה הימר הזוכה לאחר פרסום הזכייה. "אנו מודים לכלל לקוחותינו על ההתלהבות והתמיכה".

עם זאת, בפני הזוכה עומדת כעת החלטה קשה שדורשת ממנו חברת הלוטו לקבל. לפי התקנון, הוא יוכל לקבל את כל כספו, העומד כאמור על למעלה ממיליארד דולר בתשלומים שנתיים – שיפרשו על פני 30 שנים. אולם, תהיה לו גם את האופציה לקבל את התשלום על הזכייה באופן חד פעמי – שיעמוד על סכום של כ-725 מיליון דולר בלבד. הסיבה לכך, מסבירה חברת הלוטו "מגה מיליונים", היא בין היתר "עזרה בשמירה על אורח חיי המנצחים"

כרטיסי מגה מיליונים התנופפו ממכונות לוטו בכל רחבי הארץ, עם קופה שובר שיאים של 1.35 מיליארד דולר על הקו ב-13 בינואר 2023. בעוד מיליוני אמריקאים דמיינו על המספרים שהם רוצים לשחק. אם סופרים כל דרך אפשרית שהם יוציאו את התשלום האדיר הזה, אולי הם ירצו לקחת פסק זמן – כי גם הדוד סם רוצה את החלק שלו! כן, אם יש זוכה של מגה מיליונים בהגרלה הזו, הם יראו נתח כבד של שינוי הולך לממשלה, אבל כמה בדיוק ייצא מהקופה עבור מיסים?

קודם כל, זכיות של מיליארדי דולרים מתחילות להפוך ל"נורמלי החדש" עבור שחקני לוטו.  1.35 מיליארד דולר מגה הוא התשלום הרביעי שחוצה את רף מיליארד הדולר מאז אוקטובר 2018, לפי USA Today. זה גם הפרס השני בגודלו בתולדות המשחק. ב-10 בינואר 2023, אף אחד לא התאים לכל ששת המספרים (7, 13, 14, 15, 18 ומגה בול 9) עבור הפרס של 1.1 מיליארד דולר.

מי שבסופו של דבר זכה בהחלט ניצח את הסיכויים, שכן הסיכויים לזכות בפרס הגדול של מגה מיליונים הם 302 מיליון לאחד! למרבה הצער, הזמן שלך כמיליארדר לא יימשך זמן רב, ברגע שתביא בחשבון את כל המיסים שהממשלה תנכה מהפרס של 1.35 מיליארד דולר. אז, השאלה הגדולה ביותר שיש לאנשים רבים כנראה היא: כמה אני באמת מקבל? ובכן, זה בעצם מסתכם בשני גורמים עיקריים.

הגורם הראשון הוא איך אתה רוצה לשלם את הכסף הזה, בסכום חד פעמי או בקצבה של 30 שנה. הסכום החד פעמי הוא די ישר קדימה, אתה מקבל את הקופה של מגה מיליונים מראש בצ'ק ענק אחד. בינתיים, כל מי שבוחר בקצבה מקבל תשלום לוטו אחד מראש ולאחר מכן 29 תשלומים שנתיים לאחר מכן. עבור אלה שבוחרים בקצבה ל-30 שנה, פקידי מגה מיליונים אומרים שהם מגדילים כל תשלום שנתי בחמישה אחוזים.

"זה עוזר להגן על אורח החיים וכוח הקנייה של הזוכים בתקופות של אינפלציה", כותבים פקידי הלוטו באתר האינטרנט שלהם. כאן נכנס הקאץ' הגדול הראשון. זוכים שבוחרים בסכום החד פעמי מפסידים כ-50% מהקופה של 1.35 מיליארד דולר לפני שהוא יגיע לחשבון הבנק שלהם! זה מוריד את הסכום ל-707,900,000 דולר.

מיסי מגה-המיליון הם יותר ממה שאתה חושב!

בהנחה שאתה בוחר בסכום החד פעמי כדי למנוע את חוסר הוודאות של תוכנית תשלומים ל-30 שנה, הגיע הזמן להתחיל לנכות את חלקה של הממשלה הפדרלית בזכיות המגה מיליונים. למרות ש-IRS מעכב אוטומטית 24 אחוז מהזכיות בלוטו, אתה עכשיו אדם עשיר ביותר. זה אומר שאתה חייב עוד יותר במיסים! אם הזוכה יזכה בסכום חד פעמי של מגה מיליונים ב-13 בינואר, 707,900,000 $ האלה יהפכו לחלק מהחזר מס ההכנסה הפדרלי שלהם לשנת 2023.

הגידול הפתאומי הזה בהכנסה יורה את המנצח למדרגת המס הגבוהה ביותר במדינה של 37 אחוזים. אז, בנוסף ל-24 אחוזים ש-IRS הוציאו זה עתה, הזוכה חייב עוד 13 אחוזים לממשלה הפדרלית. בסך הכל, זה מגיע לקצת פחות מ-262,000,000 דולר.

אז, מ-1.35 מיליארד דולר, הזכייה ההיסטורית שלך במגה מיליונים ירדה כעת ל-445,977,000 דולר (בערך) הודות למסים – ואפילו לא קנית עדיין מכונית חדשה!

חלק מהמדינות לא גובות מיסים על זכיות בלוטו

הגורם העיקרי השני בהבנת כמות הקופה של מגה מיליונים שתראה בפועל הוא המדינה שבה אתה גר. מכיוון שמסי המדינה משתנים ברחבי ארצות הברית, תשובה זו תשתנה באופן דרסטי בהתאם למקום המנצח.

עם זאת, עבור אנשים באלסקה, פלורידה, נבאדה, ניו המפשייר, דרום דקוטה, טנסי, טקסס, וושינגטון וויומינג, הם נטויים בגלל שלמדינות אלה אין מס הכנסה! למרות שהמיסים של קליפורניה הם בשמיים, הם גם לא מטילים מס על זכיות בלוטו של המדינה. יתרה מכך, אלסקה ונבאדה אינן מוכרות כרטיסים למגה מיליונים, אך התושבים רשאים לקנות אותם ממדינות אחרות.

עבור כל השאר, למרבה הצער, 446 מיליון הדולר האלה כפופים למסי מדינה, כאשר המסים הללו נעים בין 2.5 אחוז באריזונה ל-10.9 אחוז עצום בניו יורק. לכן, אם מישהו "אומלל" מספיק כדי לזכות בג'קפט של מגה מיליונים בעודו מתגורר בניו יורק ב-13 בינואר, הוא היה חייב עוד 77,161,100 דולר במסי מדינה! זה יפחית את הסכום החד פעמי של מגה מיליונים לכ-368,815,900 דולר.

זה אולי מספיק כסף לשארית חייך, אבל זה בהחלט לא 1.35 מיליארד דולר… תודה רבה לך, הדוד סם!

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות