fbpx
Connect with us

Featured

זוכה המגה-מיליון לוטרי הוא מיליארדר, אבל הרבה פחות ממה שאתם חושבים; כמה ישאר לו אחרי המיסים?

Published

on

כמה מהסכום של 1.35 מיליארד דולר נותר לאחר מיסים? ומה ההבדל בין לקיחת הסכום בבת אחת לקבלתו בתשלומים למשך 30 שנה? קיראו והפנימו, למרות שהסיכוי שלכם לפרס הגדול הבא הם 320 מיליון לאחד

יום שישי ה-13 ידוע לשמצה בעיקר בתחום המזל. אולם עכשיו, ייתכן שתבוצע מחשבה מחודשת עליו – אחרי שאזרח ארצות הברית הצליח לזכות בו בסכום של 1.35 מיליארד דולר בלוטרי.

לפי גורמים בתחום, מדובר בזכייה השנייה בגודלה בכל ההיסטוריה – בה זכה האלמוני האמריקאי ממדינת מיין לאחר שהצליח להמר בהצלחה על כל ששת המספרים הזוכים בכרטיס, וכן על מספרו של "כדור הזהב". "זוהי הזכייה הרביעית בשווי למעלה ממיליארד דולר בהיסטוריה של 'מגה מיליונים'", נמסר ממנכ"ל חברת הלוטו "מגה מילניום" בה הימר הזוכה לאחר פרסום הזכייה. "אנו מודים לכלל לקוחותינו על ההתלהבות והתמיכה".

עם זאת, בפני הזוכה עומדת כעת החלטה קשה שדורשת ממנו חברת הלוטו לקבל. לפי התקנון, הוא יוכל לקבל את כל כספו, העומד כאמור על למעלה ממיליארד דולר בתשלומים שנתיים – שיפרשו על פני 30 שנים. אולם, תהיה לו גם את האופציה לקבל את התשלום על הזכייה באופן חד פעמי – שיעמוד על סכום של כ-725 מיליון דולר בלבד. הסיבה לכך, מסבירה חברת הלוטו "מגה מיליונים", היא בין היתר "עזרה בשמירה על אורח חיי המנצחים"

כרטיסי מגה מיליונים התנופפו ממכונות לוטו בכל רחבי הארץ, עם קופה שובר שיאים של 1.35 מיליארד דולר על הקו ב-13 בינואר 2023. בעוד מיליוני אמריקאים דמיינו על המספרים שהם רוצים לשחק. אם סופרים כל דרך אפשרית שהם יוציאו את התשלום האדיר הזה, אולי הם ירצו לקחת פסק זמן – כי גם הדוד סם רוצה את החלק שלו! כן, אם יש זוכה של מגה מיליונים בהגרלה הזו, הם יראו נתח כבד של שינוי הולך לממשלה, אבל כמה בדיוק ייצא מהקופה עבור מיסים?

קודם כל, זכיות של מיליארדי דולרים מתחילות להפוך ל"נורמלי החדש" עבור שחקני לוטו.  1.35 מיליארד דולר מגה הוא התשלום הרביעי שחוצה את רף מיליארד הדולר מאז אוקטובר 2018, לפי USA Today. זה גם הפרס השני בגודלו בתולדות המשחק. ב-10 בינואר 2023, אף אחד לא התאים לכל ששת המספרים (7, 13, 14, 15, 18 ומגה בול 9) עבור הפרס של 1.1 מיליארד דולר.

מי שבסופו של דבר זכה בהחלט ניצח את הסיכויים, שכן הסיכויים לזכות בפרס הגדול של מגה מיליונים הם 302 מיליון לאחד! למרבה הצער, הזמן שלך כמיליארדר לא יימשך זמן רב, ברגע שתביא בחשבון את כל המיסים שהממשלה תנכה מהפרס של 1.35 מיליארד דולר. אז, השאלה הגדולה ביותר שיש לאנשים רבים כנראה היא: כמה אני באמת מקבל? ובכן, זה בעצם מסתכם בשני גורמים עיקריים.

הגורם הראשון הוא איך אתה רוצה לשלם את הכסף הזה, בסכום חד פעמי או בקצבה של 30 שנה. הסכום החד פעמי הוא די ישר קדימה, אתה מקבל את הקופה של מגה מיליונים מראש בצ'ק ענק אחד. בינתיים, כל מי שבוחר בקצבה מקבל תשלום לוטו אחד מראש ולאחר מכן 29 תשלומים שנתיים לאחר מכן. עבור אלה שבוחרים בקצבה ל-30 שנה, פקידי מגה מיליונים אומרים שהם מגדילים כל תשלום שנתי בחמישה אחוזים.

"זה עוזר להגן על אורח החיים וכוח הקנייה של הזוכים בתקופות של אינפלציה", כותבים פקידי הלוטו באתר האינטרנט שלהם. כאן נכנס הקאץ' הגדול הראשון. זוכים שבוחרים בסכום החד פעמי מפסידים כ-50% מהקופה של 1.35 מיליארד דולר לפני שהוא יגיע לחשבון הבנק שלהם! זה מוריד את הסכום ל-707,900,000 דולר.

מיסי מגה-המיליון הם יותר ממה שאתה חושב!

בהנחה שאתה בוחר בסכום החד פעמי כדי למנוע את חוסר הוודאות של תוכנית תשלומים ל-30 שנה, הגיע הזמן להתחיל לנכות את חלקה של הממשלה הפדרלית בזכיות המגה מיליונים. למרות ש-IRS מעכב אוטומטית 24 אחוז מהזכיות בלוטו, אתה עכשיו אדם עשיר ביותר. זה אומר שאתה חייב עוד יותר במיסים! אם הזוכה יזכה בסכום חד פעמי של מגה מיליונים ב-13 בינואר, 707,900,000 $ האלה יהפכו לחלק מהחזר מס ההכנסה הפדרלי שלהם לשנת 2023.

הגידול הפתאומי הזה בהכנסה יורה את המנצח למדרגת המס הגבוהה ביותר במדינה של 37 אחוזים. אז, בנוסף ל-24 אחוזים ש-IRS הוציאו זה עתה, הזוכה חייב עוד 13 אחוזים לממשלה הפדרלית. בסך הכל, זה מגיע לקצת פחות מ-262,000,000 דולר.

אז, מ-1.35 מיליארד דולר, הזכייה ההיסטורית שלך במגה מיליונים ירדה כעת ל-445,977,000 דולר (בערך) הודות למסים – ואפילו לא קנית עדיין מכונית חדשה!

חלק מהמדינות לא גובות מיסים על זכיות בלוטו

הגורם העיקרי השני בהבנת כמות הקופה של מגה מיליונים שתראה בפועל הוא המדינה שבה אתה גר. מכיוון שמסי המדינה משתנים ברחבי ארצות הברית, תשובה זו תשתנה באופן דרסטי בהתאם למקום המנצח.

עם זאת, עבור אנשים באלסקה, פלורידה, נבאדה, ניו המפשייר, דרום דקוטה, טנסי, טקסס, וושינגטון וויומינג, הם נטויים בגלל שלמדינות אלה אין מס הכנסה! למרות שהמיסים של קליפורניה הם בשמיים, הם גם לא מטילים מס על זכיות בלוטו של המדינה. יתרה מכך, אלסקה ונבאדה אינן מוכרות כרטיסים למגה מיליונים, אך התושבים רשאים לקנות אותם ממדינות אחרות.

עבור כל השאר, למרבה הצער, 446 מיליון הדולר האלה כפופים למסי מדינה, כאשר המסים הללו נעים בין 2.5 אחוז באריזונה ל-10.9 אחוז עצום בניו יורק. לכן, אם מישהו "אומלל" מספיק כדי לזכות בג'קפט של מגה מיליונים בעודו מתגורר בניו יורק ב-13 בינואר, הוא היה חייב עוד 77,161,100 דולר במסי מדינה! זה יפחית את הסכום החד פעמי של מגה מיליונים לכ-368,815,900 דולר.

זה אולי מספיק כסף לשארית חייך, אבל זה בהחלט לא 1.35 מיליארד דולר… תודה רבה לך, הדוד סם!

Featured

ערב הנאום לאומה: שני שליש מהדמוקרטים לא תומכים בכהונה שנייה של הנשיא ביידן; מכה פיננסית קשה לטראמפ 

Published

on

רוב הדמוקרטים בארה"ב חושבים כעת שקדנציה אחת מספיקה לנשיא ג'ו ביידן, למרות כוונותיו העקשניות להיבחר מחדש ב-2024. כך עולה מסקר חדש של ה-Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research, שמראה שרק 37% מהדמוקרטים אומרים שהם רוצים שהוא ישלים כהונה שנייה, ירידה מ-52 האחוזים בשבועות שלפני בחירות אמצע הקדנציה בשנה שעברה.

בעוד שביידן הכריע את ניצחונותיו בחקיקה ויכולתו למשול, הסקר מצביע על כך שיחסית מעט מאזרחי ארה"ב נותנים לו ציונים גבוהים בשניהם. ראיונות המשך עם משתתפים בסקר מצביעים על כך שרבים מאמינים שגילו של בן ה-80 הוא נטל, כאשר אנשים מתמקדים בשיעול שלו, בהליכתו, בצרת הדיבור שלו ובאפשרות שהעבודה המלחיצה ביותר בעולם תתאים יותר למישהו צעיר יותר. "אני, בכנות, חושבת שהוא יהיה מבוגר מדי", אמרה שרה אוברמן, בת 37, דמוקרטית שעובדת בחינוך בראלי, צפון קרוליינה. "נעדיף מישהו צעיר יותר במשרד הנשיא".

כשהנשיא ייתן את נאום מצב האומה שלו, יש לו הזדמנות להתמודד עם ספקות בסיסיים לגבי כשירותו למשול. ביידן נשען בעבר בכבדות על הרקורד שלו כדי לומר שהוא יותר מאשר עומד במשימה. כשנשאל אם הוא יכול להתמודד עם תחומי האחריות של המשרד בגילו, הנשיא הגיב לעתים קרובות כאילו הוא מוכן להתערב על כך: "תראה אותי".

מועמדים דמוקרטיים הצליחו יותר מהצפוי בבחירות אמצע הקדנציה של 2022. המפלגה הדמוקרטית הרחיבה את שליטתה בסנאט במושב אחד ואיבדה בקושי את הרוב בבית הנבחרים למרות שההיסטוריה הראתה שיהיה גל רפובליקני.

בסך הכל, 41% מרוצים מתפקודו של ביידן כנשיא, כך עולה מהסקר, בדומה לרייטינג בסוף השנה שעברה. רוב הדמוקרטים עדיין מרוצים ממה שביידן עושה כנשיא, אך התיאבון שלהם למסע בחירות חוזר ירד למרות הרקורד שלו בבחירות. רק 22% מאזרחי ארה"ב בעלי זכות הצבעה אומרים שהוא צריך להתמודד שוב, ירידה מ-29 האחוזים שאמרו זאת לפני בחירות אמצע הקדנציה בשנה שעברה.

הירידה בקרב הדמוקרטים הטוענים כי ביידן צריך לרוץ שוב לנשיאות נראית מרוכזת בקרב צעירים יותר. בקרב הדמוקרטים בני 45 ומעלה, 49% אומרים שביידן צריך להתמודד מחדש, כמעט כמו 58 האחוזים שאמרו זאת באוקטובר. אבל בקרב אלה מתחת לגיל 45, 23% אומרים כעת שעליו לרוץ לבחירה מחדש, לאחר ש-45 אחוזים אמרו זאת לפני הקדנציה.

לינדה לוקווד, דמוקרטית וגמלאית מקנזס סיטי שבמדינת קנזס, אמרה שהיא לא כל כך מודאגת מהגיל של ביידן. "נראה שהוא במצב די טוב לדעתי, וזה בא מאישה בת 76", אמרה לוקווד. "ייתכן שאתה קצת יותר זהיר בירידה במדרגות ככל שאתה מזדקן, אבל אם המוח שלך עדיין עובד- זה החלק החשוב".

ביידן, כבר הנשיא המבוגר ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, נשאל באופן תדיר לגבי גילו, שכן הוא יהיה בן 86 אם ישלים שמונה שנים שלמות כנשיא. לעתים קרובות הוא עובד עד מאוחר ועומד במשך שעות. עם זאת, הוא היה דמות פוליטית לאומית במשך חצי מאה, לאחר שנבחר לראשונה לסנאט במדינת דלאוור ב-1972, והרגעים שבהם הוא מופיע אבוד על הבמה או מעד בנאומים יכולים למשוך יותר תשומת לב מאשר המדיניות שלו.

שר התחבורה פיט בוטיג'ג', בן 41, שביקש להיות המועמד הדמוקרטי לנשיאות ב-2020, הודה ב-CNN כי "טיעונים דוריים יכולים להיות חזקים. הטיעון החזק מכולם הוא תוצאות", אמר בוטיג'ג', "ואתה לא יכול להתווכח – או לפחות הייתי אומר שאתה לא יכול להתווכח עם פרצוף רציני – שזה לא דבר טוב שנוצרו 12 מיליון מקומות עבודה תחת הנשיא הזה".

מצביעים כמו רוס טראקי, עורך דין בן 35 במדינת מישיגן, מתבוננים בנשיא בזהירות. טראקי לא הצביע עבור ביידן או המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ בשנת 2020. הוא מרגיש כאילו ביידן היה האחרון בשורה של נשיאים "נמוכים". "הגיל שלו, ואולי גם החדות הנפשית שלו, הם לא איפה שהייתי רוצה שהמנהיג של המדינה יהיה", אמר טראקי. "לפעמים הוא נראה כאדם זקן שעבר את שיאו. לפעמים אני קצת מרחם על הבחור שנדחף החוצה מול קהל".

ביידן הדגיש שוב ושוב בנאומים שחיוני שהציבור יידע את כל מה שהממשל שלו עושה: ארבעה ניצחונות חקיקה גדולים עם הקלות בנגיף הקורונה, חוק התשתית הדו-מפלגתית, חוק הצ'יפים והמדע, וצעדי מס והוצאות שעוזרים לטפל בשינויי האקלים ולשפר את היכולת של מס הכנסה לאכוף את קוד המס ולעזור למשלמי המסים.

עם זאת, רק ל-13% יש אמון רב ביכולתו של ביידן להשיג יעדי מדיניות מרכזיים, שיקוף אפשרי של העובדה שכעת עליו לעבוד עם רוב רפובליקני בבית הנבחרים שרוצה לקצץ בהוצאות בתמורה להסרת סמכות ההלוואות החוקית של הממשלה. הסקר גם מראה שרק 23% מהמבוגרים בארה"ב אומרים שיש להם "מידה רבה" של אמון שביידן ינהל ביעילות את הבית הלבן. זה ירד מ-28% לפני שנה ונשאר נמוך משמעותית מ-44 אחוזים לפני שנתיים, בדיוק כשביידן נכנס לתפקיד.

גם המצביעים הרפובליקנים אינם מוכנים לתת לביידן את היתרון של הספק, ופוגעים ברייטינג שלו. ג'ון רודריגז, בן 76, תמך בטראמפ והניח שביידן רק מבצע את הצעותיהם של עוזריו. זה יוצר אתגר לנשיא שהבטיח לאחד את המדינה. "אני מאמין שהוא לא זה שמבקל את ההחלטות", אמר רודריגז, המתגורר בקאטלר ביי, פלורידה. "הוא בובה שאומרים לו לאן ללכת ומה להגיד".

אבל המכשול העיקרי עבור ביידן עשוי להיות מצביעים כמו ויקראם ג'וגלקאר, 46, שעובד בתעשיית המחשבים באוסטין, טקסס. הוא תמך בנשיא ב-2020, רק כדי לסכם את תחושותיו לגבי תקופתו של ביידן בתפקיד כ"לא משהו". "ההחלטה אם מישהו צריך להתמודד או לא אינה תלויה בי", אמר ג'וגלקר. "אני לא יודע מי יהיה בקלפי, אבל אני מקווה שזה יהיה מישהו טוב יותר מהמפלגה שלו".

מכה קשה לטראמפ: קבוצת האחים קוך לא תתמוך במירוץ שלו לבית הלבן

הקבוצה הפוליטית שהקימו האחים המיליארדרים השמרנים צ'רלס קוך ואחיו המנוח דיוויד קוך, מאותתת כי לא תתמוך בדונלד טראמפ בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקאית לקראת בחירות 2024. בקבוצה מסרו כי בכוונתם לתמוך ב"מי שיוכל להצעיד את ארצנו קדימה, ויוכל לנצח".

מזכר של עמותה שהקימו האחים קוך ב-2004, נכתב כי כדי שיהיו מנהיגים שיכולים להתגבר על "הפוליטיקה הפגומה" בוושינגטון – ולהשיג מועמדים טובים מאלה שהרפובליקאים מציגים – הקבוצה חייבת להיות מעורבת בבחירות בשלב מוקדם יותר. עמותת על היא עמותה פוליטית שפועלת למען מועמד או מפלגה.

"כדי לכתוב פרק חדש בארץ שלנו, אנחנו צריכים לפתוח דף חדש", כתבה במזכר אמילי סיידל, מנכ"לית AFP ויועצת בכירה לעמותה. "הדבר הטוב ביותר הוא שיהיה לנו ב-2025 נשיא שייצג פרק חדש. הציבור בארה"ב הראה שהוא מוכן להתקדם, ו-AFP תסייע להם לעשות זאת".

 AFP הוציאה כמעט 80 מיליון דולר על מועמדים בבחירות אמצע הקדנציה של השנה שעברה, לפי האתר OpenSecrets – כולל ב-22 בחירות מקדימות ברמה הפדרלית וכמעט 200 נוספות ברמת המדינות, לפי המזכר.

האחים קוך תמכו במשך שנים ארוכות במועמדים רפובליקאים, בהם טראמפ, אך במהלך תקופת נשיאותו של טראמפ יצאו נגד לא מעט יוזמות שלו, 

טראמפ מתכנן להתמודד בפעם השלישית על הנשיאות, אולם סקרים מראים כי רוב הבוחרים של המפלגה הרפובליקאית מעוניינים במועמד אחר – כמו מושל פלורידה רון דיסנטיס, שצפוי להכריז על כניסתו למרוץ. דיסנטיס תומך במדיניות של טראמפ, אך אין לו את המטען הפוליטי שטראמפ נושא עמו.

טראמפ הוא היחיד במפלגה הרפובליקאית שהודיע כי יתמודד על המועמדות מטעם המפלגה בבחירות לנשיאות. ניקי היילי, לשעבר מושלת דרום קרוליינה ושגרירת ארה"ב באו"ם, צפויה להכריז על התמודדותה ב-15 בפברואר. כמה מועמדים נוספים מלבד דיסנטיס שוקלים גם הם לעשות זאת.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות