Connect with us

Featured

וניס: גבר נהרג ואישה נפצעה מאירוע ירי בין שתי מכוניות שהוביל להתרסקות קטלנית

Published

on

בלשי מחלקת הרצח במשטרת לוס אנג'לס החלו הבוקר (יום שני) בחקירת אירוע הירי שאירע בוניס. 

החוקרים החלו באיסוף סירטוני מעקב שנמצאו באזור. האירוע הנוראי הותיר גבר כבן 18 שמת במקום, ואישה צעירה שעוד נלחמת על חייה.

תיעוד המעקב שהושג על ידי FOX 11 מראה כי בסביבות השעה 2:35 לפנות בוקר, שני רכבים נסעו לכיוון מזרח בשדרת רוז משדרות לינקולן, כאשר אחד הרכבים התנגש לפתע במכונית חונה והתהפך והותיר שני אנשים לכודים בתוכם.

סגן LAPD, ג‘ון רדטקה, אמר ל-FOX 11 כי המחלקה תחילה קיבלה שיחות חירום המתריעות על יריות בין השדרה השישית לשדרת ברוקס. בזמן שהגיבו לקריאה, הם קיבלו שיחה המתריעה אירוע ירי שבאזור שדרות לינקולן ורוז, ועל גבר שנפגע קשה.

החובשים שהגיעו למקום ביצעו החייאה לשני הקורבנות ששניהם סבלו מפצעי ירי. נקבע מותו במקום של הגבר והאישה, שבתחילת שנות ה-20 לחייה, הובהלה לבית חולים מקומי במצב קשה.

בני המשפחה שבורי הלב היו במקום האירוע כאשר הגבר הועבר למחלקה לחקירת מקרי מוות במחוז לוס אנג'לס. אין להם מושג מדוע מישהו ירה על הזוג הצעיר, ותיארו את הקורבן כ"ילד טוב".

המשטרה הייתה בשלבי החקירה הראשונים ועדיין לא ברור מה היו המניעים לאירוע או האם זה בכלל היה מקרה אקראי לחלוטין.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות