fbpx
Connect with us

לייף סטייל

ווילה בשחקים: ריזורט חלומי בפנטהאוז יוקרתי

Published

on

החלום על הווילה האולטימטיבית מתגשם הפעם לגובה, בפנטהאוז יוקרתי במרכז, כולו בהשראת חופשה מפנקת בריזורט בוטיק * פרויקט  YSM HOUSE של המעצבת ואדריכלית הפנים מורן גוזלי  * צילומים: רוסלן וגלי פאול

התהליכים החברתיים שאנו חווים בשנים האחרונות לגמרי משפיעים על עולם העיצוב והאדריכלות. הרצון לייצר את החלל המושלם השואף לשלמות אסתטית עבור הפריים המדויק משלים את הנרטיב הבלתי נפרד מחיינו שבו אנו מתעדים אלפי רגעים מושלמים למדיות החברתיות. הפנטהאוז היוקרתי באזור המרכז שעיצבה מורן גוזלי, מתפרש על פני שטח של כ- 220 מ"ר. נרכש על ידי משפחה צעירה אשר חלמה שבית חלומותיה יהיה ברוח "ריזורט" פרטי עבורם המקנה תחושת חופש, אך הפעם על גג המבנה, כך שיוכלו להנות מהפרטיות המרבית המתבקשת. 

חופשה מושלמת – בבית

בפנטהאוז יש את כל מה שצריך בשביל לצאת לחופשה מפנקת ואפילו יותר. צמחייה טרופית שופעת, פינות רביצה נינוחות, תחושה של חופש, ריהוט יוקרתי ועיצוב מדויק והרמוני, החוויה האקזוטית לא פסחה על הפנטהאוז.

התכנון והעיצוב, שהופקד בידי מורן גוזלי המתמחה במגורי יוקרה, בוצע בקפידה, עד לפרטי פרטים. "בסטודיו אנו מאמינים בעיצוב טוטאלי, שבו הבית מתפקד כמקשה אחת הרמונית ומסונכרנת, בחינה מעמיקה של החלל, מערכות הבית השונות, כל אלו יחד מייצרים עיצוב ותכנון מגובש התפור בדיוק לפרופורציות השטח ולסגנון החיים של בני הבית", אומרת גוזלי. ואכן, פנים הדירה נהרס כליל על מנת ליצור מערך חדש לפי התכנון המיועד. הקווים המקבילים אשר נוצרו כחלק מהתכנון הראשוני על גבי תוכנית המערך, הובילו כקו מנחה וכשפה עיצובית המופיעים בכל האלמנטים השונים בחלל. הקווים מופיעים בוורסיות שונות בצורה הוריזונטלית וורטיקלית בהעמדת החלל, תכנון המטבח כשני איים מקבילים ובשאר האלמנטים המיוצרים בייצור אישי. המרחב הציבורי תוכנן כחלל פתוח שבמרכזו המטבח של מותג היוקרה האיטלקי – MOLTANI DADA  מבית ארמני, כאלמנט עיצובי ובהחלט לא סטנדרטי.

המבט הראשון המתקבל כאשר נכנסים לבית, הוא חלל פתוח מואר עם ויטרינות גדולות המחברות בין פנים וחוץ, המקנה תחושה של וילה בעננים. המרפסת הרחבה מתפרשת על פני שטח של כ- 80 מ"ר, מוקפת בצמחיה טרופית, בכדי להדגיש את תחושת הנופש והאירוח "בחרנו להשתמש בריצוף זהה לפנים וחוץ הבית בשביל להדגיש את המרחביות וההמשכיות. האריחים בגודל של מטר על 3 מטרים לכל אריח, ליצירת מראה חלק וטשטוש החלוקות" מסבירה מורן גוזלי. אחד האלמנטים הבולטים במרפסת הינה הפרגולה מעץ שתוכננה בשילוב פסי תאורה אופקיים בגדלים ומקצבים שונים לאורך 12 מטר, התוחמים את המרפסת מציידיה ובחלקה העליון. 

המטבח מורכב מארונות גבוהים ומשני איים מקבילים, ולכל אחד מהם פונקציה אחרת. האי הראשון – מיועד לצרכי בישול ועשייה, סמוך לארונות הגבוהים בהם ממוקמים התנורים והמקררים האינטגרליים. האי השני – אי ישיבה, שבו המשפחה יכולה לשהות ולצפות גם בטלוויזיה הממוקמת סמוך. "המחשבה בתכנון שני איים בחלל פתוח, העלתה את השאלה, איך לבדל בניהם גם מבחינת הפונקציה וגם בנראות העיצובית. האי הראשון הוא יותר מאסיבי, כמסה סגורה עם דלתות עץ וחיפוי גרניט שיורדות מצדיו, לעומת האי השני שבו ההחלטה לגרוע מהחומר, ממש כמרחף עם דופן תמיכת אלומיניום מינימליסטית, תאים פתוחים מעץ, ודלתות זהובות בהירות נתנו מראה אלגנטי, אוורירי וקליל. החיבור בין החומרים השונים יוצקים מימד אותנטי ומקנים אופי ייחודי". מסבירה גוזלי

גופי התאורה מעל האיים במטבח תוכננו בעיצוב אישי בהתאם לפרופורציות של המטבח והבית, משילוב של מוטות פליז אנכיים ואופקיים במקצב שונה. מחזית המטבח ניתן להבחין כי הם תוכננו בצורת "Book match" פריסת מראה, זהים לחלוטין. הייחודיות שמכל כיוון ומבט הם יוצרים מימד שונה וחדש.

בכניסה לבית ניתן להבחין בחיפוי קיר מרשים העשוי מאבן טבעית בשילוב פסי פליז במקצב שונה "הייחודיות בתכנון קיר האבן היה מאוד מאתגר כי היה צריך להתאים את הפריסה של כל אבן ופס כך שהפרטים והחיבורים יפגשו בצורה מושלמת בחיבור הדלת כניסה והמפסקים". 

הייחודיות של הבית הזה הוא החיבור המדויק בין החומרים, עד ליצירת מפגש הרמוני לפרטי פרטים. אין פה קיר או פינה שהוא לא מתוכנן ומטופל מראש – "כל קיר בבית וכל אלמנט עברו תכנון מוקפד וייצור אישי עד לפרטי פרטים ונתפרו כמו בגד לגוף. הדמיון והמעוף שלי הם מאוד מאתגרים, לכן נדרשו בעלי מקצוע הטובים ביותר על מנת לממש ולתרגם את החזון לחלל פיזי ולרמת גימור גבוהה, זאת אבן היסוד שאנו מאמינים בה בסטודיו." מסבירה מורן גוזלי. 

קיר הטלוויזיה הינו מונומנט עיצובי של ממש, קיר נגרות המשולב בחיפוי אבן טבעית "WHITE FANDA" בשיטת "Book match" פריסת מראה, שבו האתגר לשלב בין חיבור החומרים, הסוואת מערכות טכניות – ארובת קמין, מזגן ורטיקלי, מערכות אודיאו ויחידות אחסון, תוך כדי שמירה על אסתטיקה עיצובית. התכנון העיצובי של הבית הינו כה קפדני ומבוסס על חזונה של מורן גוזלי, כך שהמערכות הטכניות לא יפגעו בעיצוב אלא יהיו חלק אינטגרלי, בלתי נפרד המתחבר עם העיצוב בהרמוניה מערכתית. יחידות המיזוג הוטמעו ביחידות הנגרות ע"י ייצור אישי של גרילים ופתחים. 

סוויטה אקסלוסיבית

באגף הפרטי של הבית, מתוכנן מאסטר הורים מפנק הכולל חדר ארונות , חדרי ילדים וחדר אמבטיה. במאסטר הורים תוכנן חדר ארונות בשני קווים מקבילים המופרד מאזור השינה על ידי מחיצות אלומיניום בשילוב זכוכית לצורך הסוואה. ממול חדר הארונות תוכנן קיר נגרות אינטגרלי בצורת "L" אשר מתפקד כאזור אחסון, הסוואת יחידת מיזוג, פינת איפור וחיפוי גב מיטה. הקיר תוכנן בגוונים רכים של אפור לעומת קיר אבן הטבעית "אמפרדור" אבן חמה ודומיננטית, על מנת ליצור דיסוננס עיצובי בין חומרים שונים. 

תפיסת העיצוב של גוזלי דוגלת בשימוש בחומרים טבעיים מול חומרים טרנדיים ומתועשים. לצד השימוש במתכות שולבו חומרים כמו עץ בוורסיות שונות, משטחי אבן טבעיים. בדים טבעיים וסוגי עור חוזרים גם בריהוט ובחיפויים שונים. הדגש והמאבק האינסופי בסטודיו של גוזלי הוא למצוא את הנוסחה לחיבור הנכון בין החומרים השונים והפרטים שיחד מייצרים בסופו של דבר את המפגש האולטימטיבי ויצירה מרגשת על-זמנית.

חדר האמבטיה תוכנן עם חלון צר וארוך המשקיף למרפסת עם חיפוי דק ובה צמחיה טרופית, בכדי ליצור תחושה של נופש כמו בריזורט מפואר בתיאלנד. כל הברזים והסנטריה שנבחרו לפרויקט של חברת הברזים היוקרתית "וולה" בגוון מתכת "גולד רוז" אשר נותן תחושה של תכשיטים יוקרתיים בכל פינה. התחושת מרחב המתבטאת ללא ספק בכל החללים השונים מרמזים של תחושת החופש המלווה את כל הפרויקט.

"מנקודת המבט שלי כמתכננת ומעצבת חללים שבהם אנשים חיים, התופעה ליצור חללים אסתטיים וייצוגים יותר היא תופעה מדהימה בעיני. הבית הוא לא רק המקום בו אנו מתגוררים, אלא המקום בו אנו רוצים לחוות, להרגיש וליצור רגעים שנחקקים בזיכרוננו. למרות זאת, בעידן החדש, זה לא מספיק להישאר כפרטי, אלא כמקום תיעודי שבו אנשים יחלקו את החוויות שלהם באמצעות המדיות החברתיות והאירוח. החלל הפרטי מקבל מוטיבים מלונאיים, שבו הצרכן המודרני מארח לא רק את החברים והמשפחה, אלא בעיקר את עצמו". מסכמת מורן גוזלי. 

מוגש באדיבות מורן גוזלי,  עיצוב ואדריכלות פנים. טלפון: +972508577662

מייל: morangozali@gmail.com 

אתר: www.morangozali.com

לחץ להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כללי

תערוכת הרכב של לוס אנגלס 2023.  מה השתנה ומה נשאר אותו הדבר?

Mustang GTD

וואי איזה תזמון יש לתערוכה השנה?!  בדיוק איך שנסגר לנו ה 10 Fwy  כתוצאה מהשריפה ההיא, נפתחת לנו תערוכת הרכב מטרים ספורים מאיפה שהכביש המהיר נסגר לתיקונים הניצרכים.  למה זה משנה?  כי כל הכבישים מסביב הפכו למגרשי חניה דחוסים כתוצאה מכך שכל התנועה שבדרך כלל ״זורמת״ בכביש המהיר מעל, עכשיו נאלצת להתמודד עם הכבישים המקומיים בדאון טאון.  העסקים המקומיים באזור מתלוננים על כך שלא ניתן להגיע אליהם ופרנסתם נפגעה קשות מאז השריפה המיסתורית.  בתחלס, השריפה, הפקקים והבלגן באזור לא יעזרו לתערוכת הרכב למשוך את קהל המבקרים כבשנים קודמות.  העירייה דיווחה שהכביש נפתח חזרה לתנועה ביום שני בבוקר אבל יש הרבה ספקות לגבי איכות התיקון המזורז ושיפור התנועה באזור.

NISSAN Nismo x 2

גם השנה, יצא לי לבקר בתערוכה.  הופתעתי ולא כל כך לטובה.  האמת שלפני זמן רב, גם עבדתי ישירות עם הנהלת התערוכה והייתי המעצב הגראפי הבכיר של הארגון שנים רבות.  כמבקר קבוע של התערוכה, מעל לשלושה עשורים, יש בידי קנה מידה לבחון את ״ביצועיה״ של התערוכה מבחינת מספר מבקרים, מספר מציגים וארגונה באופן כללי.  התערוכה פתוחה לקהל כ 10 ימים ותכיל מעל ל 1000 רכבים בתצוגה שיתפרסו על מיליון פיט מרובעים (לפי טענת המארגנים).  המספרים נשמעים טוב אבל, בפועל, מספר גדול של יצרני רכב בחרו שלא להשתתף השנה. עובדה זו היוותה בעיה עבור המארגנים מכיוון שצריך ״למלא״ את החלל הפנימי שנוצר.  כמובן שאפשר להגדיל את המרחק בין הרכבים החונים, להרחיב את המעברים השונים בין דוכני היצרנים וכו אבל האם זה מספיק?  כנראה שלא.  השנה התווספו מספר טריקים נוספים למלא את החלל הריק.

Hart Ferarri 812

מספר גורמים רצינים השפיעו על החלטת יצרני הרכב לא להשתתף בתערוכה.  שביתה ארוכת הטווח של עובדי ענף הרכב (United Auto Workers (UAW)), הורידה את תפוקת הרכבים בארה״ב משמעותית,  עלית הריביות בשנים האחרונות, הורידה משמעותית את מכירות הרכבים וכיום יצרני הרכב ״יושבים״ על סטוק ענק של רכבים שלא נמכרו.  הכלכלה בכלל ומצבם הכלכלי של האוכלוסיה הממוצעת אינה מאפשרת קנית רכבים חדשים כבימים עברו.  יחסית לנפילת המכירות דרך הדילרים, עלתה המכירות דרך האינטרנט.  כל האלמנטים הללו מאלצים את יצרני הרכב להדק חגורות ולצמצם הוצאות.  ההשקעה בביתן ותצוגה ראוותנית בתערוכת רכב מרכזית כמו התערוכה בל.א. גדולה במיוחד ואינה מוצדקת כלכלית במקרים רבים ולכן יצרנים רבים בחרו פשוט לא להופיע.  

Equinox AWD

רישמת היצרנים שלא הופיעו השנה ארוכה במיוחד וכוללת את – 

Alfa Romeo, Audi, BMW, Infiniti, Jaguar, Mercedes-Benz, Mazda, MINI, Volvo, Stellantis (FIAT, Dodge, Chrysler and Jeep), Porsche

אז מי נשאר אתם שואלים? אלו היצרנים ש״זכו״ להופיע והאמת זכו בהמון מקום מרווח להציג את המבחר שברשותם. 

Honda, Acura, Hyundai, Subaru, Chevrolet, VW, Lexus, Toyota, Nissan, Kia, Lucid, Ford

2025 Subaru Forester

האם התמונה שאני מציג ממש עגומה?  תלוי את מי שואלים.  היצרנים שכן הגיעו הפגינו כוח ושרירים על פני מטרים מרובעים רבים שהיו ברשותם.  סביר להניח שקיבלו אחלה דייל מהמארגנים.  טויוטה הציגה כל רכב וכל דגם שעומד ברשותה לשוק האמריקאי ועדיין נשאר להם מספר מרחבים פנויים  ב South Hall כדי להציג את שיתוף הפעולה ותמיכה בינם לבין ארגוני נכים שונים, טויוטה טרחו גם להוסיף מגרש(ון) כדורסל ומסלול ספרינט בין הרכבים השונים.  פורד לאומתם, בנו מסלול הדגמה לנסיעת שטח (בתוך ה West Hall) על מנת להתרברב ביכולתיו של ברונקו הנחמד.  הונדה שפיתחו סקוטר חשמלי מתקפל, נהנו מהמרווחים הפנויים בתוך הבנין לבנות מסלול מירוצים קטן לאלו שרוצים לבחון את יכוליו של הסקוטר המעניין.  הקיצר, היצרנים שלא הגיעו לתערוכה, הפסידו, ואלו שכן השתתפו, הרוויחו.  

LUCID Gravity

בתחלס, מה חדש ומה מעניין בתערוכה? למרות גודלה המצומצם של התערוכה עצמה (לפימספר היצרנים המשתתפים), עדיין היו מספר השקות מענינות וחשובות לשוק המקומי.

LUCID בהשקה עולמית, הציגו את הSUV החדש, Gravity.  הספק הרכב עומד על 3.6 מייל לכל קילווואט/שעה, עם כ 800+ כוחות סוס מירבים ותאוצה של 3.5 שניות ל 60 מייל/שעה.  בפיתוח הרכב החדש, היצרן התמקד על ארבעה אלמנטים מרכזיים: המרווח הפנימי אישי של הנוסעים ובעיקר הנהג, ביצועי הרכב על הכביש והשטח, פינוק דרך איכות המוצר, אווירה ברכב וישור בין הגוף והנפש.  שלושת האלמנטים האלו מגובשים דרך ביטחון לנהג עם טווח נהיגה ארוך במיוחד.

Subaru גם בחרו להשיק עולמית את ה Forester החדש לשנתון של 2025, שיגיע לשוק גם בגירסה היברידית כשנה אחר כך.  היצרן התחייב ואמר שעד ל 2026 יהיו כ 4 דגמים חשמליים ברשותו  ועד 2028 כ 4 דגמים נוספים.  

Acura ZDX

ב”קבוצת" ההשקות המקומיות, 

פורד השיקה את המוסטאנג GTD עם תג מחיר של כ $300000, הונדה הציגה את ה Prologue הSUV הכל חשמלית עם טווח נהיגה של כ 300 מיילים ו מטען DC מהיר, לצד גירסת קונספט של ה Prelude היברידי שחוגג 45 שנים להשקת הגירסה המקורית ב 1978. אקורה, בת משפחתה של ההונדה, הציגה את ה ZDX Type S החשמלית בגרסת הכביש החדשה.  לקטגורית ההיברדיות המהירות, מצטרפת גם ה קורבט E-Ray מבית שברולט.

Honda Prelude
Honda Prologue

בהתחשב בעובדה ש יצרני הרכב הגרמנים בחרו להשאר בבית (למעט פולקסוואגן) היצרנים הקוריאנים בחרו לעשות שרירים והיו דומיננטים במיוחד השנה עם דגמים חדשים והצהרות גדולות. יונדאי השיקו את הסאנטה פאי החדש עם מראה עיצובי מרענן ויפיפה.  הבשורה הגדולה מבית היצרן הקוריאני היא שיתוף הפעולה עם אמאזון כפלטפורמה למכירת רכבים מבית יונדאי.  יהיה מעניין לראות את פרי שיתוף הפעולה הזה וכיצד זה ישפיע על היחסים עם רשת הדילרים הקיימת היום.  

Genesis GV80 Coupe
Hyundai Santa Fe XRT

קיאה הציגה מספר רכבי קונספט מעניינים ( EV3, EV4, EV9) שמעידים על הכיוון העיצובי העתידי של המותג.  הקיאה סורנטו החדש הושק והתווספה גם גרסת שטח בשם  X-Pro.  קיאה גם הצהירה שמעל יצור רכבים חשמליים יפתח במדינת ג'ורגיה על מנת לעמוד בביקוש הגובר של הדגמים השונים.  קיאה הצהירה שהחלה שיתוף פעולה עם Ocean Cleanup  חברה אירופאית שמתמחה באיסוף פלסטיק מהים והנהרות ברחבי העולם.  חלק ניכר מהחומרים הנאספים ימוחזרו וימצאו דרכם לרכבי קיאה עתידיים.

KIA EV3 EV4
KIA EV9
KIA Ocean CleanUp
KIA Sorento

טויוטה שמרה על קו שמרני השנה והשיקה שני דגמים חשובים למכירות המקומיות:  הקאמרי החדשה שתגיעה בגירסה היברידית בלבד וגירסת קרוסאובר של הקראון החדשה.   טויוטה, בקו שמרני ומחושב היטב מהמרת על רכבים היברידים יור מחשמליים בלבד והצהירה שכל דגמי טויטה בעתיד הקרוב יהיו בגירסה היברידית ולא בגרסת internal combustion engine (ICE or IC engine).  האם זה סופו של המנוע בנזין?  ימים יגידו (אני מהמר שממש לא).

VW ID Buzz

עם מבחר משאיות אוכל שחונות לצד הבנין,  מבחר גדול של רכבי חשמליים שזמינים לנסיעת מבחן במסלול מיוחד שחובק את ה convention center ואטרקציות שונות בתערוכה עצמה,  השנה תערוכת הרכב הרגישה יותר כמו County Fair שמיועד לכל המשפחה.  אולי בגלל השריפה מתחת ל 10, הפקקים מסביב, יגיעו גם פחות מבקרים לתערוכה כך שיהיה יותר קל לבחון את הרכבים בתצוגה מקרוב ולהנות מהמרווחים ללא התמודדות עם קהל דחוק.  נראה לי שגם כאן יש ספין חיובי בכל הסיפור.  תהנו.

לתמונות ופרטים נוספים על התערוכה, אנא בקרו באתר

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות