Connect with us

Featured

ה-FBI חושף: בן הזוג הודה במחברת שרצח את גבי פטיטו

הפרשה שריתקה את ארה"ב: בראיין לונדרי, שחזר ממסע בלי בת זוגו ואז סירב למסור פרטים על מקום הימצאה ונעלם בעצמו – כתב במחברת שנמצאה ליד גופתו כי רצח אותה * הוליך שולל כמה ממכריה באמצעות מסרונים – וגרם להם לחשוב אחרי מותה שהיא עדיין בחיים

Published

on

הבולשת הפדרלית של ארה"ב (FBI) הודיעה השבוע כי בראיין לונדרי, בן זוגה של גבי פטיטו ששב לביתו לבדו ממסע הדרכים המשותף שקיימו ולא הסביר לאן נעלמה כתב במחברת שלו כי רצח אותה. ימים לאחר שובו לונדרי נעלם בעצמו, ובהמשך נמצאה גופתה של פטיטו בת ה-22 בפארק לאומי שבו ביקרו השניים. חודש לאחר מכן נמצאה גם גופתו.

שרידי גופתו של לונדרי נמצאו ב-21 באוקטובר בשמורת הטבע קרלטון בפלורידה, ולידם אותרו גם תרמיל, אקדח ומחברת. שרידי הגופה אותרו באזור ביצות שבו חיים אליגטורים, נחשים, זאבי ערבות ושלל חיות מסוכנות אחרות, לא רחוק מבית הוריו של לונדרי. החיפושים אחריו החלו אחרי שמשפחתו דיווחה על היעדרותו. לפי ה-FBI, שרידי הגופה זוהו באמצעות בדיקות שיניים, ובהמשך התברר כי ירה בעצמו.

פרשת לונדרי וגבי פטיטו ריתקה בחודשים האחרונים את ארה"ב. בני הזוג יצאו לטיול ארוך במערב ארה"ב, ובמהלכו תיעדו את עצמם ושיתפו את הגולשים ברשת בחוויותיהם. אלא שבתחילת ספטמבר חזר לונדרי הביתה במכוניתם של השניים, ופטיטו לא הייתה איתו. לונדרי סירב לומר היכן היא ומה עלה בגורלה, גם אחרי שב-11 בספטמבר דיווחו הוריה לרשויות כי היא נעדרת. את החשש לגורלה הגבירה העובדה ששבועות אחדים לפני כן נרשם אירוע אלים בין השניים: המשטרה הוזעקה אחרי שהם נראו בדרכים מתקוטטים, והשוטרים הפרידו ביניהם למשך יממה אחת לפחות. אחר כך שבו בני הזוג והתאחדו.

זו הפעם הראשונה שבה הרשויות מאשימות את לונדרי ברצח פטיטו – למרות שהיה חשוד בכך כבר מהרגע שבו הפרשה פורסמה. עוד סיפרו חוקרי ה-FBI בדנבר כי התברר שלונדרי בן ה-23 הוליך שולל כמה ממכריה של פטיטו וגרם להם אחרי מותה לחשוב שהיא עדיין בחיים באמצעות מסרונים. תוכן המסרונים הללו וגם תוכן הדברים שנכתבו במחברת לא פורסם.

עקבותיו של לונדרי נעלמו ב-14 בספטמבר, אחרי שהודיע להוריו כי הוא יוצא לטייל בשמורת קרלטון בפלורידה, ומאז התנהלו אחריו חיפושים. בינתיים, ב-19 בספטמבר, נמצאה גופתה של פטיטו בפארק הלאומי גרנד טטון בוויומינג שבו ביקרו השניים. גופתה נותרה מוטלת במשך שלושה או ארבעה שבועות במקום שבו נמצאה.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות