Connect with us

Featured

ה-CDC מזהיר: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח; עלול להוביל לתחלואה קשה יותר״

מתוך 162 מיליון האמריקאים שהתחסנו נגד קורונה, כ-35 אלף בשבוע נדבקים בנגיף ומפתחים תסמינים * ה-CDC ממליץ להשיב את חובת עטיית המסכות בכל רחבי ארה"ב

Published

on

וריאנט דלתא של נגיף הקורונה מדבק כמו אבעבועות רוח, ועשוי לגרום למחלות קשות, הרבה יותר משאר הווריאנטים של נגיף הקורונה. כך על פי מצגת פנימית של המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) שתוכנה פורסם ביום שישי בניו יורק טיימס. מהמסמך עולה כי הווריאנט מדבק גם בקרב מחוסנים, ומועבר בצורה מהירה יותר בין אדם לאדם ביחס לנגיפים דוגמת סארס ואבולה.

המרכז לבקרת מחלות כתב כי יש "להכיר במלחמה שהשתנתה" בנגיף, שאחראי על פי ההערכות לכ-80% מחולי הקורונה בארה"ב כיום.  בין השאר, נכתב במסמך של המרכז כי יש להשיב את חוברת עטיית המסכות בכל רחבי ארה"ב. "לאור שיעורי ההדבקה הגבוהים ומספר המחוסנים בשלב זה, חובת עטיית מסכות היא חיונית", לשון המסמך. מומחי ה-CDC כותבים כי מוחלשי חיסון צריכים לעטות מסכות בכל מקום, במנותק מההנחיות הנקודתיות, וכך צריכים לעשות גם מחוסנים שנמצאים בקשר קבוע עם ילדים קטנים, קשישים ואוכלוסיות פגיעות אחרות.

ממוצע הנדבקים בארה"ב בימים האחרונים עומד על 71 אלף. מספר זה כולל גם אנשים מחוסנים נגד קורונה – אך במידה פחותה בהרבה מאלו שלא   התחסנו. מתוך 162 מיליון האמריקאים שהתחסנו נגד קורונה, כ-35 אלף בשבוע נדבקים בנגיף ומפתחים תסמינים. המרכז הודה כי ישנו קושי רב לעקוב אחר חולים קלים או נשאי קורונה שאינם מראים תסמינים.

עוד נכתב במסמך כי וראינט דלתא עלול להוביל לתחלואה קשה יותר. מחקרים שנערכו בקנדה ובסקוטלנד מצאו כי חולי קורונה שנדבקו בווריאנט מתאשפזים יותר בשל תסמיני המחלה ביחס לאלו שחלו בווריאנט אלפא, שקדם לדלתא. מחקר שנערך בסינגפור מצא כי נדבקים בווריאנט דלתא זקוקים להנשמה לעיתים קרובות יותר.

עם זאת, במרכז לבקרת מחלות ומניעתן מדגישים כי החיסון נגד קורונה יעיל מאוד במניעת תחלואה קשה ואשפוזים, גם בקרב הנדבקים בווריאנט. "באופן כללי, אפשר לומר שווריאנט דלתא הוא וריאנט בעייתי, כפי שכבר ידענו", אמר ג'ון מור, וירולוג מניו יורק, "אבל השמיים לא נופלים, וההתחסנות עדיין מגינה מפני התפרצויות קשות באמת".

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות