Connect with us

Featured

התחסנתם ב"ג'ונסון אנד ג'ונסון"? תיזהרו מקרישי דם!

Published

on

סוכנויות הבריאות הפדרליות דורשות לעצור באופן מיידי את השימוש בחיסון לקורונה של החברה האמריקאית, לאחר שמספר נשים פיתחו תופעה נדירה הקשורה בקרישי דם, כשבועיים לאחר שקיבלו את החיסון של החברה. אחת מהן מתה.

עצירת השימוש בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון תסבך את מבצע החיסונים, כשמדינות רבות חוות עלייה בתחלואה היומית ונלחמות בהססנות חיסונים מצד תושביהן.

סוכנויות בריאות פדרליות בארה"ב קראו באמצע השבוע לעצור באופן מיידי את השימוש בחיסון לקורונה של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון, זאת לאחר ששישה אנשים פיתחו תופעה נדירה הקשורה בקרישי דם כשבועיים לאחר שקיבלו את החיסון של החברה. כל השישה הן נשים בגילים 18 עד 48. אישה אחת מתה ואישה נוספת מנברסקה אושפזה במצב קשה. כמעט שבעה מיליון בני אדם בארה"ב התחסנו עד כה עם החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, וכתשעה מיליון מנות חיסון נוספות נשלחו למדינות , כולל מאות אלפים שהוקצבו לקליפורניה. הממשל הפדרלי צפוי לעצור את השימוש בחיסון של החברה האמריקאית בכל אתרי ההתחסנות במדינה שמופעלים על ידו. גורמי ממשל פדרליים צופים שגם מערכות הבריאות במדינות עצמן ינקוט בצעד דומה.

מדענים במינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) וב-CDC  יבחנו ביחד את הקשרים האפשריים בין החיסון לתופעה הנדירה שהתגלתה בקרב המתחסנות עם החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, ויקבעו אם ה-FDA  צריך להמשיך לאשר את השימוש בחיסון לכל האוכלוסייה המבוגרת או להגביל אותו.  הסוכנויות הפדרליות מסרו בהודעה משותפת כי תופעת הלוואי שנבחנת נחשבת לנדירה ביותר.

מקור: Unsplash

עצירת השימוש בחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון תסבך את מבצע החיסונים בארה"ב, שבה מדינות רבות חוות עלייה בתחלואה היומית ונלחמות בהססנות חיסונים מצד תושביהן. הרגולטורים באירופה גם מתמודדים עם בעיה דומה שעלתה בהקשר של החיסון של חברת אסטרה-זנקה, לאחר כמה מקרים של קרישי דם שאותרו בקרב אנשים שקיבלו את החיסון של החברה הבריטית-שוודית. החיסון של אסטרה-זנקה עדיין לא אושר לשימוש בארה"ב.

החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון מבוסס על מנה אחת בלבד וניתן לאחסן אותו במקררי חיסונים רגילים בטמפרטורה של שתיים עד שמונה מעלות צלזיוס ולמשך שלושה חודשים. בארה"ב לבדה, בין 300 אלף ל-600 אלף בני אדם מפתחים מדי שנה קרישי דם; עם זאת, התופעה שפיתחו מקבלות החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, פקקת ורידית מוחית, נדירה מאוד. כל שש הנשים המדוברות פיתחו אותה בתוך שישה עד 16 ימים מרגע התחסנותן, ומומחי בריאות בממשל חוששים שתגובה של מערכת החיסון של הגוף לחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון היא זאת שגרמה לתופעה. 

מדובר במכה נוספת לג'ונסון אנד ג'ונסון, לאחר שבחודש שעבר עובדים של החברה במפעל בבולטימור ערבבו בטעות מנות של החיסון עם רכיבים של החיסון של אסטרה-זנקה. בעקבות המקרה נזרקו לפח כ-15 מיליון מנות של החיסון.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

אילון מאסק התארח ב-SNL ולא תאמינו במה הוא הודה על הבמה

Published

on

אילון מאסק התארח ביום שבת האחרון בתוכנית הקומדיה הנצפית ביותר באמריקה Saturday Night Live. כאורח בתוכנית הוא נתן את מונולוד הפתיחה, כאשר החליט להניח לרגע את הקומדיה בצד ולספר כי יש לו תסמונת אספרגר.

הוא סיפר ​​על כך כבר בתחילת המונולוג שלו, כשהוא מדבר בקול מונוטוני. מאסק הצהיר, ״אני המארח הראשון של "סאטרדיי נייט לייב" עם תסמונת אספרגר", והתבדח, ״או לפחות הראשון שמודה בזה״.

עם זאת גם לדן אייקרויד, חבר צוות "SNL" לשעבר, יש את תסמונת האספרגר והוא הנחה את התוכנית בשנת 2003.

תסמונת אספרגר היא הפרעה עצבית-התפתחותית. זה מתבטא בקשיים באינטראקציות חברתיות ובתקשורת לא מילולית. זה מאופיין כהפרעה בספקטרום האוטיסטי. זה לא משפיע על האינטליגנציה או יכולות השפה של האדם.

יחד עם זאת, אילון היה מצחיק מצחיק מאוד בהופעתו בתוכנית, הוא נראה נינוח ונראה כי הרגיש בנוח לצחוק על עצמו. 

הוא התבדח על איך שהוא עישן ג'וינט בפודקאסט של ג'ו רוגן ועכשיו כולם חושבים שהוא ״סטלן״.

הוא הוסיף בדיחה על או.ג'יי. סימפסון, ואמר כי גם הוא התארח ב-SNL פעמיים “והוא הרג את זה”, (killed it!).

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות