fbpx
Connect with us

Featured

התחזית העגומה של פייזר: הקורונה תישאר איתנו לפחות עד 2024

החברה מעריכה כי המגפה העולמית תהיה באותם ממדים בשנה-שנתיים הקרובות • באסה: חיסון במינון נמוך של החברה לבני שנתיים עד ארבע הוביל לתגובה חיסונית חלשה מהצפוי

Published

on

מפתחת החיסון לקורונה, העריכה השבוע כי מגפת הקורונה לא תהיה מאחורינו עד שנת 2024. זאת לאחר שגרסה במינון נמוך של החיסון שיועדה לבני שנתיים עד ארבע הובילה לתגובה חיסונית חלשה מהצפוי.

ראש מחלקת המחקר של החברה, ד"ר מיקאל דולסטן, אמר במסגרת שיחה עם משקיעים כי פייזר חוזה שבאזורים מסוימים המגפה תישאר באותם ממדים בשנה-שנתיים הקרובות. עם זאת, דולסטן הסביר כי להערכתו יש גם מדינות שבהן יהיו עומסי תחלואה נמוכים, הניתנים לשליטה, במהלך אותו פרק זמן.

עד שנת 2024, לפי החברה, המחלה אמורה להיות אנדמית ברחבי העולם – דהיינו מוגבלת לאזורים מסוימים. "מתי ואיך זה יקרה – זה תלוי באבולוציה של המחלה, באיזו יעילות מופצים חיסונים וטפולים ובחלוקה שוויונית למקומות שבהם שיעור החיסונים נמוך", אמר דולסטן. לדבריו, "הופעתם של וריאנטים חדשים עשויה להשפיע גם כן על המשך התפשטות המחלה.

התחזית של פייזר באה על רקע הופעת זן אומיקרון, שיש לו יותר מ-50 מוטציות בהשוואה לגרסה המקורית של הנגיף. מחקרים ראשוניים מראים כי היעילות של שתי מנות חיסון נגד וריאנט זה קטנה.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות