Connect with us

כלכלה

התוכנית של ג'ף בזוס לשמירה על הסביבה

Published

on

מנכ"ל אמזון חשף תוכנית חדשה להתמודדות עם משבר האקלים; מצפה שהחברה תגיע ל-0% פליטות פחמן עד 2030; אמזון גם תקנה10,000 רכבי חלוקה חשמליים

מנכ״ל אמזון, ג'ף בזוס, חשף תוכנית חדשה להתמודדות עם משבר האקלים, והתחייב על כך שענקית הקמעונאות בראשותו עומדת בהתוויותיו של הסכם פריז עשר שנים לפני הלו"ז שנקבע בו. במסגרת הבטחה למען האקלים" שפרסם, בזוס הבטיח גם למדוד ולדווח על רמת פליטות המזהמים של אמזון על בסיס קבוע, ליישם אסטרטגיות להפסקת פליטות פחמן, ולשנות את האסטרטגיה העסקית של החברה כדי לקזז את כל הפליטות המזהמות האחרות שפעילותה גורמת.

בזוס אמר שהוא מצפה ש-80% מניצולת האנרגיה של אמזון תגיע ממקורות מתחדשים עד 2024, עלייה לעומת 40% כיום, וזאת לפני שתעבור לרמה של 0% פליטות עד 2030.

התוכנית קוראת גם לחברות נוספות להצטרף לאמזון בפעולה לכיוון אפס פליטות פחמן עד 2040 – עשור לפני היעד שנקבע בהסכם פריז. בהודעה נאמר גם שאמזון הסכימה לקנות 100,000 רכבי חלוקה חשמליים מיצרנית כלי הרכב Rivian. בזוס אמר שהמשלוח הראשון של הרכבים יתחיל לפעול ב-2021, ושהוא מעריך ש-100,000 רכבים חשמליים יפעלו עד 2024 המהלך הזה מסתמך על סבב הגיוס של ריביאן שהניב 700 מיליון דולר בפברואר, ושבראשו עמדה אמזון. אמזון השקיעה 440 מיליון דולר בריביאן.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

קליפורניה תובעת חברת גיימינג ענקית על "תרבות של הטרדה מינית"

Published

on

החברה ידועה כיצרנית המשחקים "וורלד אוף וורקראפט", "דיאבלו" ו"אוברווץ'" * התביעה מתארת תרבות של שיכרות, הטרדה ואפליה  * תגובת החברה: "בירוקרטים  המניסים מקליפורניה רבים מהעסקים הטובים ביותר במדינה"

המחלקה לדיור והעסקה הוגנת (Department of Fair Employment and Housing) במדינת קליפורניה הגישה תביעה נגד אולפן המשחקים בליזארד וכן נגד חברת-האם שלו, אקטיוויז'ן-בליזארד (Activision Blizzard). בתביעה נכתב כי בליזארד יצרה אווירה של "הטרדה מינית תמידית" ותרבות של אפליה מגדרית.  אקטיוויז'ן-בליזארד היא אחת מחברות הגיימינג הגדולות בעולם, ופיתחה כמה ממשחקי המחשב הפופולריים ביותר בכל הזמנים.  בחברה, הנסחרת לפי שווי של 70 מיליארד דולר, יש כיום כמעט 10,000 עובדים. בשנה שעברה, הסתכמו הכנסותיה השנתיות ביותר משמונה מיליארד דולר.

"נשים שעבדו בחברה אישרו כמעט פה-אחד כי העבודה אצל הנאשמים דומה לעבודה ב׳בית אחוות בנים בקולג׳׳, הכוללת תרבות בה עובדים גברים נהגו לשתות ולהטריד מינית עובדות ללא שום השלכות למעשיהם", נטען בגוף התביעה. "עובדים נהגו להגיע לעבוד עם האנגאובר. בנוסף, עובדים גברים נהגו לשחק במשחקי מחשב בזמן העבודה, לשוחח על מפגשיהם המיניים, לדבר בפומבי על גופן של נשים ולא-אחת התבדחו על אונס".התביעה אף טענה כי עובדות בחברה נתונות להטרדה מינית מתמשכת, בה נשים נאלצות שוב ושוב להדוף את הערותיהם המיניות של גברים ואת הצעותיהם". התביעה בת ה-29 עמודים הוגשה לאחר חקירה בת שנתיים. המסמך מפרט מספר מקרי הטרדה מינית מצד עובדי בליזארד, רבים מהם מעוררי חלחלה: "במקרה טרגי במיוחד, עובדת התאבדה במהלך נסיעת עסקים עם אחד המנהלים, שהביא עמו פקק אנאלי וחומר סיכה לנסיעה".

התביעה מאשימה כי אקטיוויז'ן-בליזארד כביכול נכשלה להגיב על "שלל תלונות" הכוללות הטרדה, אפליה ופעולות-נקם מצד גברים, על אותן תלונות. לעובדות שנפגעו הומלץ להימנע מהגשת תלונות משום שעובדי מחלקת משאבי האנוש היו ביחסים קרובים עם המטרידים. התביעה הוגשה במטרה להוציא צו שיחייב את חברת המשחקים לפעול לפי חוקי העבודה של קליפורניה ו"לפצות עובדות על הלנת שכרן".

ענקית המשחקים פרסמה הודעה בעקבות התביעה, בה האשימה את התובעת ב"תיאור מעוות, ולעתים שקרי, של תולדות החברה".  לטענתה, התביעה היא "התנהגות חסרת אחריות מצד בירוקרטים ממשלתיים, המניסים מקליפורניה רבים מהעסקים הטובים ביותר במדינה".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות