התוכנית הישראלית לקיצור הבידוד לשבים ממדינות אדומות – ולהחזרת התיירים – שבוע ישראלי
Connect with us

חדשות

התוכנית הישראלית לקיצור הבידוד לשבים ממדינות אדומות – ולהחזרת התיירים

Published

on

ימי הבידוד של מי שייבדקו לקורונה תוך 5 ימים מרגע החזרה ויימצאו שליליים יקוצרו לחמישה בלבד • עוד נשקל מתווה של הכנסת קבוצות תיירים מאורגנות לישראל שיגיעו ממדינות ירוקות 

ימי הבידוד לשבים ממדינות אדומות יקוצרו דרמטית? במשרד הבריאות בירושלים עובדים על קיצור ימי הבידוד לשבים ממדינות אדומות ל-5 ימים, במקום 12 יום במצב הנוכחי. בנוסף על כך, מתגבש בימים אלה מתווה להחזרת תיירים לישראל – בקפסולות. המתווה שנשקל לקיצור ימי הבידוד הוא רק לנוסעים ששהו במדינה אדומה ארבעה ימים או פחות (96 שעות לכל היותר). הם יידרשו להידגם תוך חמישה ימים לאחר חזרתם, ואם הם לא יאובחנו כחולים – הבידוד יקוצר. זו התכנית שנשקלת בשלב זה ושעשויה לגרום לפתיחת השמיים. הנוסעים למשך חמישה ימים ויותר למדינה אדומה עדיין יידרשו לשהות 12 יום בבידוד. 

מתווה נוסף נועד לאפשר כניסת תיירים לישראל במתכונת של "קפסולות תיירים" – קבוצות מאורגנות ממדינות ירוקות. התיירים יידרשו להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, והקבוצה תלווה על ידי מורה ונהג ותופרד לחלוטין מהאוכלוסייה הכללית. את הקבוצה ילוו מורה דרך אחד ונהג אחד במשך כל זמן הביקור בארץ, מרגע הנחיתה ועד ההמראה חזרה לארצם, כולל לינה יחד עם הקבוצה. מורה הדרך והנהג לא יורשו לחזור לבתיהם או להיפרד מהקבוצה במשך כל זמן הביקור בארץ. מורה הדרך והנהג יבצעו בדיקת PCR טרם ההגעה של הקבוצה לארץ. במשך השהייה בארץ קבוצת התיירים, תופרד ככל הניתן מהאוכלוסייה הכללית: אכילה בחללים נפרדים, התניידות באוטובוס ייעודי בלבד, הקצאת חלק נפרד במלון ללינה ותיאום ביקור מראש בחנויות ובאתרי תיירות.  

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

אור בקצה המנהרה: החיסונים עובדים, ירידה דרמטית במקרי קורונה חדשים בלוס אנג'לס

ברברה פרר: ״פחות אנשים סובלים מסימפטומים, פחות אנשים מרגישים חולים, פחות אנשים מרגישים שנחשפו לקורונה"

Published

on

חדשות טובות: מנהלת בריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס אמרה כי שיעור תושבי העיר שנבדקו חיוביים לנגיף הקורונה צנח לרמה הנמוכה ביותר של המגפה, וכי מבצע החיסונים מוכיח את עצמו על ידי ירידות דרמטיות מקרים בקרב עובדי שירותי הבריאות."אנו מתקדמים בכיוון הנכון, כיוון שבתקווה יוביל אותנו להתקדם במסע ההתאוששות שלנו, שבו יותר מהצעירים שלנו יכולים לחזור לבית הספר", אמרה ברברה פרר.

המספר הממוצע של המחוז של מקרי COVID חדשים מדי יום ירד מתחת ל-1,000, וסימן חזרה ל"רמות שראינו לפני הזינוק (בחורף). ירידות אלו הן אמיתיות ואנו אסירי תודה על הבחירות שבוצעו והעבודה שנעשתה על ידי כולם – אנשים פרטיים ועסקים – המאפשרים זאת".

לדבריה, שיעור ממוצע הבדיקות והחיוב היומי בשבעת הימים האחרונים ירד לכ-3%.

"זה למעשה הנמוך ביותר שהיה מאז שהצענו בדיקות בקהילה", אמרה פרר. ההידבקות בקהילה ירדה, וזה גם מביא לדרישה מופחתת לבדיקה – פחות אנשים סובלים מסימפטומים, פחות אנשים מרגישים חולים, פחות אנשים מרגישים שנחשפו למחלה". היא ציינה כי בתחילת ינואר ממוצע חיובי הבדיקה היה כ- 20%.

כתוצאה מביקוש נמוך יותר, בדיקות COVID מוצעות כעת ללא פגישות בכל אתרי הבדיקות המופעלות בעיר ובמחוז לוס אנג'לס, אם כי אנשים עדיין יכולים לקבוע פגישות אם הם רוצים.

פרר ציין גם ירידות דרמטיות במקרים ובמקרי מוות בקרב עובדי שירותי הבריאות – שהיו האנשים הראשונים במחוז הזכאים לקבל את החיסון נגד COVID. לדבריה, במהלך השבוע של ה- 29 בנובמבר דווח על יותר מ-1,800 מקרים בקרב עובדי שירותי הבריאות, אך במהלך השבוע של ה- 14 בפברואר דווח על 69 מקרים בלבד. מספר מקרי המוות בקרב עובדי שירותי הבריאות ירד מ- 21 בשבוע של ה- 3 בינואר לשניים בשבוע שעבר.

פרר הביע אופטימיות לגבי החיסון במינון יחיד של "ג'ונסון אנד ג'ונסון" המאושר כעת לשימוש חירום, ואמר כי המינונים יגיעו למחוז כבר השבוע, ויצטרפו לחיסונים הדו-מיניים Moderna ו- Pfizer שכבר ניתנו. החיסון של ג'ונסון וג'ונסון יופץ ברבים מאתרי החיסונים במחוז, אך למרות שהוא עשוי להפוך לאופציה מועדפת מכיוון שהוא דורש מנה אחת בלבד, אנשים לא יוכלו לבחור איזו תרופה יקבלו.

"כל שלושת החיסונים הם חזקים במיוחד ובניסויים קליניים כולם היו יעילים במניעת אשפוזים ופטירות," אמרה פרר. "כשיגיע זמנכם להתחסן, יהיה חשוב מאוד לקבל את החיסון המסופק, מכיוון שבעזרת כל החיסונים שיש לנו אנו יכולים להציע לאנשים הגנה מפני מחלות קשות הדורשות אשפוז וממקרים קיצוניים של מוות".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות