התוכנית הישראלית לקיצור הבידוד לשבים ממדינות אדומות – ולהחזרת התיירים – שבוע ישראלי
Connect with us

חדשות

התוכנית הישראלית לקיצור הבידוד לשבים ממדינות אדומות – ולהחזרת התיירים

Published

on

ימי הבידוד של מי שייבדקו לקורונה תוך 5 ימים מרגע החזרה ויימצאו שליליים יקוצרו לחמישה בלבד • עוד נשקל מתווה של הכנסת קבוצות תיירים מאורגנות לישראל שיגיעו ממדינות ירוקות 

ימי הבידוד לשבים ממדינות אדומות יקוצרו דרמטית? במשרד הבריאות בירושלים עובדים על קיצור ימי הבידוד לשבים ממדינות אדומות ל-5 ימים, במקום 12 יום במצב הנוכחי. בנוסף על כך, מתגבש בימים אלה מתווה להחזרת תיירים לישראל – בקפסולות. המתווה שנשקל לקיצור ימי הבידוד הוא רק לנוסעים ששהו במדינה אדומה ארבעה ימים או פחות (96 שעות לכל היותר). הם יידרשו להידגם תוך חמישה ימים לאחר חזרתם, ואם הם לא יאובחנו כחולים – הבידוד יקוצר. זו התכנית שנשקלת בשלב זה ושעשויה לגרום לפתיחת השמיים. הנוסעים למשך חמישה ימים ויותר למדינה אדומה עדיין יידרשו לשהות 12 יום בבידוד. 

מתווה נוסף נועד לאפשר כניסת תיירים לישראל במתכונת של "קפסולות תיירים" – קבוצות מאורגנות ממדינות ירוקות. התיירים יידרשו להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, והקבוצה תלווה על ידי מורה ונהג ותופרד לחלוטין מהאוכלוסייה הכללית. את הקבוצה ילוו מורה דרך אחד ונהג אחד במשך כל זמן הביקור בארץ, מרגע הנחיתה ועד ההמראה חזרה לארצם, כולל לינה יחד עם הקבוצה. מורה הדרך והנהג לא יורשו לחזור לבתיהם או להיפרד מהקבוצה במשך כל זמן הביקור בארץ. מורה הדרך והנהג יבצעו בדיקת PCR טרם ההגעה של הקבוצה לארץ. במשך השהייה בארץ קבוצת התיירים, תופרד ככל הניתן מהאוכלוסייה הכללית: אכילה בחללים נפרדים, התניידות באוטובוס ייעודי בלבד, הקצאת חלק נפרד במלון ללינה ותיאום ביקור מראש בחנויות ובאתרי תיירות.  

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדשות

קונספריציה בע"מ

Published

on

השביב של ביל גייטס, ההשפעה של ה- 5G על התפרצות הקורונה, הדיפ סטייט של טראמפ,  QAnon. איך קרה שכל אלה חדרו למיינסטרים וצברו השפעה פוליטית? 

ישנן כל מיני תיאוריות קשר, אבל הסוג הנפוץ ביותר הוא תיאוריות על קנוניה גלובלית. סקר שנערך לאחרונה בקרב 26 אלף אנשים מ-25 מדינות, שאל האם לדעתם ישנה "קבוצה אחת של אנשים שיחד שולטים בעולם ומכוונים בסתר את האירועים". 37 אחוז מהאמריקאים השיבו שזה "בוודאות נכון" או "כנראה נכון". כך השיבו גם 45 אחוז מהאיטלקים, 55 אחוז מהספרדים ו-78 אחוז מהניגרים. 

תיאוריות על קנוניה גלובלית אינן דבר חדש, כותב פרופ' יובל נח הררי ב"ניו יורק טיימס". הן קיימות  אלפי שנים, ולחלקן הייתה השפעה לא מבוטלת על ההיסטוריה. הנאציזם הוא דוגמה טובה. בליבו של הנאציזם עמדה תיאוריית קשר על קנוניה גלובלית, שאמרה ש"חבורה של בעלי הון יהודים שולטת בעולם בחשאי וזוממת לחסל את הגזע הארי ואת תרבות המערב. חבורת היהודים הזו עומדת מאחורי המהפכה הקומוניסטית ברוסיה, מנהלת את הדמוקרטיות המערביות, ומחזיקה בבנקים הגדולים, באולפנים של הוליווד ובמרבית כלי התקשורת. רק היטלר הצליח להבין את המזימה שלהם – ורק הוא יכול לעצור אותם ולהציל את האנושות".

 תיאוריות על קנוניה גלובלית תמיד טוענות שמאחורי אינספור האירועים שאנו רואים על פני השטח, מסתתרת חבורה קטנה של קושרים. החבורה הקטנה הזאת עושה שני דברים ביעילות מדהימה: היא שולטת בכמעט כל מה שקורה, ומצליחה להסתיר את השליטה שלה. מהנחות היסוד האלה מתגבשת תמונת עולם שלמה. האירועים שעושים כותרות הם מסך עשן שנועד להטעות אותנו. המנהיגים שמושכים את תשומת ליבנו הם בובות על חוט, שמצייתות לשליטים האמיתיים של העולם. 

לדעתו של פרופ' הררי, תיאוריות על קנוניה גלובלית מצליחות לשכנע הרבה אנשים כי הן מציעות הסבר פשוט אחד לאינספור תהליכים מורכבים. החיים שלנו עוברים טלטלות בגלל מלחמות, מהפכות, מגפות ומשברים כלכליים. אבל אם אני מאמין בתיאוריה כלשהי על קנוניה גלובלית, אני לפחות נהנה מההרגשה המנחמת שאני מבין כל מה שקורה. כך משמשת תיאוריית הקנוניה הגלובלית כפתרון קסם שמסביר את כל מסתרי העולם. יתרה מזאת, בזכות התיאוריה הזו אני עכשיו חכם יותר לא רק מרוב האנשים, אלא אפילו מהאליטה האינטלקטואלית והפוליטית: מהפרופסורים, העיתונאים והפוליטיקאים. אני רואה היטב את מה שהם החמיצו – או אולי את מה שהם מנסים להסתיר. 

ישנן כמובן הרבה קנוניות אמיתיות בעולם. אנשים, תאגידים, ארגונים, כנסיות, מפלגות וממשלות כל הזמן מתכננים ומוציאים לפועל מזימות שונות ומשונות. אבל זו בדיוק הסיבה שקשה לשלוט בעולם. יש בו כל כך הרבה מזימות שמושכות ודוחפות בכיוונים מנוגדים, שאף אחד לא יכול לצפות מה יקרה ובטח לא לשלוט בהכל. 

ההבנה שאנחנו מסוגלים לזהות את הקבוצות שנאבקות זו בזו בעולם, ואנחנו יכולים לכרות ברית עם קבוצות מסוימות נגד אחרות – לזה קוראים פוליטיקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות