Connect with us

Featured

השמיים נסגרים: אלפי ישראלים תקועים ברחבי העולם

Published

on

מטיילים רבים מודאגים ממחסור באפשרויות חזרה לישראל, חלקם גם ממערכת הבריאות במדינות בהן "נתקעו" • טיסות מיוחדות יצאו מברזיל, רומניה ועוד

מדינות רבות בדרום אמריקה ובאסיה, ביניהן פרו והפיליפינים, כבר הודיעו על סגירת השמיים באופן מוחלט, עובדה שמציבה לא מעט תיירים וביניהם תיירים ישראלים רבים בבלבול רב ובחוסר ידיעה. התיירים תקועים באותן מדינות, שבחלקן מערכת הבריאות נחשבת ללא מפותחת, עובדה שמדאיגה אותם. רבים מהם מנסים ליצור קשר עם הנציגויות הישראליות השונות וחברות התיירות בבקשה לחלץ אותם מאותן מדינות.

ארגנטינה, גרמניה, מקסיקו, קולומביה, גיאורגיה, בוליביה, פנמה, הונדורס, צרפת, הודו, קפריסין ועוד לא מעט מדינות כבר הודיעו על צעדים דרסטיים בנוגע לכניסה ויציאה מהן ונראה שהצעדים הללו עתידים להחריף כבר בימים הקרובים ואולי אפילו בשעות הקרובות. נכון לעכשיו, ישנם אלפי ישראלים שנמצאים במדינות שונות ברחבי העולם, חלקם מחפש את הדרך לחזור לארץ ולהעביר פה בישראל את השבועות הקרובים. אחת הבעיות בחזרה לארץ היא ירידה משמעותית מאוד במספר הטיסות בין המדינות ולא רק בטיסות לישראל. הביקושים הנמוכים וסגירת השמיים בלא מעט מדינות גרמו לקרקוע של מטוסים רבים של חברות תעופה מכל רחבי העולם. למצוא טיסה לישראל אינה משימה פשוטה בימים אלו וכל אותם ישראלים שנמצאים בחו"ל נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים בזמן שסוכני נסיעות רבים מהם הזמינו את החופשות כבר יצאו לחופשות ללא תשלום או פוטרו.חברת "אמסלם טורס" תוציא טיסה מיוחדת להחזרת ישראלים שנמצאים כעת בדרום אמריקה. בחברה דואגים לשינוע ישראלים לנמל תעופה בברזיל שממנו אמורה לצאת הטיסה לארץ. נכון לעכשיו ולפי ההערכות, בדרום אמריקה ישנם כמה מאות ישראלים וייתכן שאף יותר. במידה והחברה תפעיל מטוס רחב גוף, הוא יכול להטיס כ-300 נוסעים, מה שככל הנראה ישאיר מאות ישראלים נוספים במצב שבו ינסו למצוא פתרונות מהירים ויצירתיים.

חברת ישראייר תוציא גם היא טיסות מיוחדות לרומניה, מולדובה וקפריסין, מדינות בהן נמצאים ישראלים רבים המתגוררים באותן מדינות לצורכי לימודים. לרוב מדובר בצעירים שלימודיהם הופסקו באותן מדינות בעקבות המצב ומעוניינים לחזור לישראל ולשהות לצד משפחותיהם.

ברשות שדות התעופה פרסמו נתונים לפיהם כמות חברות התעופה הפעילות בנתב"ג נכון להיום עומדת על 34 חברות בלבד, לעומת כ-140 בימים שבשגרה. כ-6,500 טיסות בוטלו עד כה והצפי הוא לעלייה משמעותית מאוד במספרים. ברשות שדות התעופה הוציאו לחופשות ללא תשלום אלפי עובדים עד אחרי פסח, טרמינל 1 הפסיק לפעול בטיסות בינלאומית ובטרמינל 3 רק שני שרוולים פעילים. חנויות הדיוטי פרי נסגרו ועובדים רבים שנשארו נאלצו לקצץ באחוזי המשרה ובשכר.אתמול דיווחנו כאן לראשונה על קבוצה של כמה עשרות ישראלים שהורדו מטיסת ראינאייר בהונגריה והתקשו למצוא טיסה בחזרה לישראל. במהלך הלילה חלקם הצליחו לעלות על טיסת אל על וחלקם נשארו בהונגריה ומנסים למצוא פתרון גם ברגעים אלו בטיסות קונקשן של אל על דרך פריז.

"אנחנו נמצאות פה בברזיל ויש המון ישראלים", מספרת קרן מגורי כהן, המטיילת במדינה בחודשים האחרונים. "לפני כמה שבועות הסתיים הקרנבל ונשארו פה לא מעט ישראלים וכמעט כולם מחפשים דרך לחזור הביתה. המדינות בדרום אמריקה מתחילות להיסגר וזה די הורס לנו את האפשרות לטייל, נחזור מוקדם מהצפוי. חברת אמסלם טורס שמוציאה מטוס דורשת יותר מעשרת אלפים שקלים על הטיסה הביתה, טיסות עם חברות זרות עם עצירות ביניים עולות גם בטווח מחירים הזה. יש פה פאניקה של ישראלים שרוצים לחזור לפני שכל המדינות פה יסגרו את השערים ולא נוכל לצאת ונצטרך להעביר תקופה ארוכה בבידוד פה, בהוסטל, או בבית מלון. מאוד מקווים שנספיק לחזור הביתה כמה שיותר מהר".במשרד החוץ מבהירים היום כי "האגף הקונסולרי במשרד החוץ מפנה את תשומת הלב לעובדה כי לאור התפשטות נגיף הקורונה בעולם, מדינות רבות מכריזות על צמצום או ביטול הטיסות הבינלאומיות, נכנסות ויוצאות. מומלץ על כן לכל אזרח ישראלי השוהה בחו״ל ומתעתד לשוב לישראל, לבדוק למול חברות התעופה וסוכנויות הנסיעות במקום באם הטיסה המיועדת תתקיים ובמידת הצורך, לוודא הזמנת טיסה חילופית. משרד החוץ מפנה את תשומת הלב לעת הזו לפרו בה הכריז הנשיא על סגר. הטיסות מפרו לאירופה ואסיה חדלו. הטיסות לשאר היעדים (למעט אירופה ואסיה), ימשכו עד היום בחצות, שעון פרו (מחר 7 בבוקר שעון ישראל). מומלץ לאזרחים הישראלים השוהים בפרו לעקוב באופן שוטף אחר הדיווחים בתקשורת ולהישמע להנחיות הרשויות המוסמכות במקום".

Featured

יו״ר בן אנד ג’ריס בתגובה ראשונה: ״אני גאה בהחלטה… אני לא אנטישמית!״

Published

on

יו"ר מועצת המנהלים של בן וג'רי אמרה כי היא אינה אנטישמית שכן יוניליוור גם מדגישה כי חרם ההסדר אינו זהה ל-BDS.

שבוע לאחר שבן אנד ג'ריס הודיעו כי יפסיקו למכור גלידה ב"שטח הפלסטיני הכבוש", יו"ר דירקטוריון החברה דחתה לראשונה בפומבי את ההצעה כי המהלך שעשו הינו אנטישמי.

ביום שלישי צייצה אנוראדהה מיטל, יו"ר דירקטוריון בן אנד ג'ריס, את הערותיה הראשונות על החרם מאז הוכרז בשבוע שעבר. היא עמדה על ההחלטה והכחישה שהיא אנטישמית בעקבות הצהרתו של שר החוץ הישראלי יאיר לפיד כי החרם הוא "כניעה מבישה לאנטישמיות".

"אני גאה בבן אנד ג'ריס על נקיטת העמדה לסיום מכירת הגלידה בשטח הפלסטיני הכבוש", כתבה בציוצה מיטל. "פעולה זו אינה אנטישמית. אני לא אנטישמית. השנאה הנבזית שהושלכה לעברי היא שמפחידה אותי. אנו פועלים למען השלום – לא שנאה!".

חברת האם של המותג, יוניליוור, התנערה מהתנועה להחרמת ישראל (BDS). ההתנערות מגיעה כאשר יוניליוור מתמודדת עם הסיכוי להיענש כספית במדינות שיש בהן חוקים נגד חרם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות