Connect with us

Featured

השופט הפדרלי דוחה את איסור TikTok של טראמפ

Published

on

השופט הפדרלי דחה את האיסור המאיים של הנשיא דונלד טראמפ של אפליקציית הווידאו הפופולארית TikTok, תוך צידוד בקומיקאי מפנסילבניה ושני יוצרי TikTok אחרים שאומרים כי פקודת טראמפ מעכבת את חופש הדיבור שלהם.

שופטת מחוז ארה"ב, וונדי ביטלסטון, חסמה ביום שישי פעולה של מחלקת המסחר, אשר אוסרת למעשה על TikTok בארה"ב על ידי ניתוקה משירותים טכניים חיוניים.

ממשל טראמפ אמר כי TikTok מהווה איום ביטחוני, וציין את הבעלים הסיני שלה, ByteDance, ואת האפשרות שממשלת סין תוכל לרגל אחר משתמשים. צו הביצוע של טראמפ נקבע לתוקף ב -12 בנובמבר, אך כעת הוא בהמתנה עד המשך התביעה.

זה לא האתגר הראשון בבית המשפט לניסיון הכפייה של טראמפ נגד TikTok. שופט פדרלי אחר דחה בספטמבר צו של ממשל טראמפ שהיה אוסר על TikTok מחנויות אפליקציות לסמארטפונים. במקרה זה, עורכי הדין של TikTok טענו כי האיסור על חנות האפליקציות של הממשל יפגע בזכויות התיקון הראשון ויעשה נזק בלתי הפיך לעסק.

אולם המקרה של בטלסטון במחוז המזרחי של פנסילבניה לא הובא על ידי החברה, אלא על שלושה ממשתמשיה שבנו את האפליקציה: דאגלס מרלנד, קומיקאי ממחוז באקס של פנסילבניה, יחד עם מעצבת האופנה בדרום קליפורניה, קוזט רינאב. ומוזיקאי קונטיקט אלק צ'יימברס.

"אנו שמחים על כך שהשופט עצר את האיסור הזה, החורג מסמכותו של הנשיא במסגרת חוק סמכויות החירום הבינלאומיות, כלומר חלקים בחוק המשקפים את מחויבותה העמוקה של מדינתנו לחופש הביטוי", אמרה עורכת דינם, אמביקה קומאר דורן, ב הצהרה מוכנה.

מחלקת המסחר והבית הלבן לא השיבו מיד בקשות לתגובה. הממשל הודיע ​​כי הוא מפעיל את סמכות החירום של טראמפ על פי חוק 1977 המאפשר לנשיא להסדיר את המסחר הבינלאומי לטיפול באיומים חריגים.

TikTok אמר בהצהרה ביום שישי כי הוא "מתרגש עמוקות משפיכת התמיכה של היוצרים שלנו, שפעלו להגנה על זכויותיהם לביטוי, על הקריירה שלהם ועל עזרה לעסקים קטנים, במיוחד במהלך המגפה."

Featured

״פעם הבאה אשאיר את הישבן שלי בבית״: ׳קארן׳ התלוננה כי מדיה של עובדת הברגר קינג הם ״הסחת דעת״

Published

on

סרטון פופולרי ברשתות החברתיות הראה כיצד אישה הביעה את מורת רוחה כאשר לקוחה אמרה לה כי המדים שלה, בברגר קינג, והאשימה אותה בכך שהיא "הסחת דעת" עבור בן זוגה.

בכיתוב שמופיע בווידיאו אומרת העובדת (ברגר קינג), "הייתה לי לקוחה שהתלוננה היום כי המדים שלי הם 'הסחת דעת' עבור בעלה…"

לאורך כל הסרטון האישה לבושה במה שנראה כמדי בורגר קינג אופייניים – כובע אפור, חולצת פולו וג'ינס.

עוד הוסיפה העובדת בתחכום משובח ועם רמיזה ברורה כי מה שהפריע ללקוחה זה בעצם הג׳ינס שלבשה, “אני מניחה שאשאיר את הישבן (a**) שלי בבית בפעם הבאה“. 

מאז שפורסם הסרטון לפני מספר ימים הוא כבר זכה ליותר מ-18.9 מיליון צפיות, 4.3 מיליון לייקים ועשרות אלפי תגובות של אנשים שחשו שהלקוחה טועה, מן הסתם.

"הבעל צריך להשאיר את העיניים בבית בפעם הבאה," אמר משתמש אחד. "היא כועסת על האדם הלא נכון", אמר אדם אחר. "להסיט אותו ממה? מההזמנה בבורגר קינג,” שאל אחד אחר.

"כנראה שהיא ניסתה להגיד לו משהו והוא לא שם לב, אז היא התעצבנה", ענתה האישה.

אחת התגובות הכי אהובות בסרטון מאשימה את הלקוחה בהיותה ׳קארן׳: ”וזה למה ה׳קארן׳ס׳ זה מה שיפיל את אמריקה".

זו לא הפעם הראשונה בה סרטון פופולרי מציג סיטואציה השואלת האם מה שאישה לובשת גורם לבעיה.

בתחילת מאי אמא אחת האשימה מאבטח בניסיון לזרוק אותה מפארק שעשועים בגלל מכנסיה הקצרים. ובאפריל, טענה גברת אחרת ברשתות החברתיות כי בחור צילם אותה בזמן שהיא מתאמנת בחדר כושר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות