Connect with us

בריאות

הרצון האמיתי של הנשמה

Published

on

״להתעלות  מעל הרצון לקבל לרמת מודעות גבוהה יותר, זאת המהות של התפילה (קרן ברג)

חכמת הקבלה מלמדת כי מהותנו היא רצון לקבל. אחת מהסיבות העיקריות שאנו לא מקבלים את מה שאנו רוצים, היא שאנו לא יודעים מה אנו רוצים. בד״כ גם אחרי שאנו מקבלים את מה שחשבנו שאנו רוצים, אנו כבר לא נהנים כמו שציפינו. הנאה ביום אחד נעלמת ביום שאחרי, ואז עלינו להתאמץ שוב.

מטרת חכמת הקבלה היא לעורר באדם את הרצון האמיתי של הנשמה, על מנת לקבל מילוי מתמשך. הכלים אשר המקובלים העבירו אלינו מדור לדור, מאפשרים לנו להתמקד, בלנקות את הרצון הקטן, ובכך להגדיל את הרצון האמיתי של הנשמה. הסיבה לכל סוג של חיסרון בחיינו נובעת מהחיבור לרצון מוגבל. כדאי לזכור כי מטרת החוסר היא לעורר רצון גדול יותר של האדם, אולם בד״כ תחושת החוסר גורמת לאדם לחפש מילוי קל יותר במקום להגדיל את הרצון.

הרב אשלג, בעל פירוש הסולם לספר הזוהר, היה נוהג לאמר, כי כאשר האדם אומר לעצמו, ברגעים של ייאוש, ״ די עשיתי כבר מספיק״, צריך לזכור את המשל שאם אדם עומד על יד הנר אפילו עשרים שנים, כאשר יילך ממנו – הנר לא יאיר. כלומר, אי אפשר להפסיק את הגדילה הרוחנית, אי אפשר להפסיק את הגדלת הרצון האמיתי שלנו.

חכמי הקבלה ידעו במשך אלפי שנים כי השורש לכל הכאוס, הוא הרצון לקבל לעצמו.

הדרך לסלק את הכאוס היא רק דרך שינוי הטבע שלנו, מהרצון לקבל לעצמי, לרצון לקבל על מנת לתת. ספר הזוהר מלמד, כי אילו רק היינו יודעים כמה זה נכון, היינו יכולים להביא את האור של חיי נצח לעולם.

מה זה אומר רצון לקבל לעצמו?

רצון לקבל לעצמו מורה על אדם אשר לוקח יותר ממה שהוא נותן. להלן מספר דוגמאות על מנת לעורר בנו השראה לשינוי שעלינו לעבור בחודש אלול:

רצון לקבל בזוגיות: ניתן לראות מקרים בהם זוגיות אשר התחילה בהתלהבות ואהבה גדולה, הפכה להיות מערכת יחסים שבה כל אחד מסתגר בתוך עצמו. הרצון לקבל בזוגיות בא לידי ביטוי בכך שכל אחד רואה את עצמו יותר ממה שהוא רואה את בן או בת הזוג. קשה להרגיש את האחר כאשר אנו עסוקים בלהרגיש את עצמנו. במידה ויש כעסים כדאי להכניס חמלה. אין שוויון בזוגיות, האישה היא הכוח העיקרי בבית ועל הגבר ללמוד להעריך אותה יותר כי רק בזכותה הוא יכול לגדול רוחנית. הכלל הוא שכל מי שנותן , הנתינה חוזרת אליו הרבה יותר.

רצון לקבל בעסק: השורש של כל עסק הוא הרצון לקבל, אולם המטרה שלשמה האדם קיבל את העסק היא על מנת לתת. כדאי להגדיל את הרצון לשפע, אבל תמיד לשאול, איך אני יכול לשרת את הציבור ואת העולם. כדאי לחשוב תמיד איך להגדיל את העסק ויחד עם זאת איך להגדיל את רמת השירות והנתינה.

בעל העסק צריך לשמור על העסק שלו ולדחוף תמיד להצלחה, למרות התחרות, אך יחד עם זאת לזכור תמיד שהשפע מגיע רק מהבורא. מודעות של נתינה בעסק מביאה שפע תמידי.

רצון לקבל בבריאות: הרפואה מגיעה כאשר האדם נמצא באיזון רוחני. כאשר ישנם יותר מדי דאגות ולחץ נפשי, הדבר יכול ליצור לחץ שלילי, אשר יכול לגרום בעיות בריאותיות חס ושלום. חשוב להקדיש כמה דקות בשעות הבוקר, למדיטציה, לרגיעה ולחיבור עם מה באמת חשוב לי להשיג במשך היום. המדיטציה הכי מהירה ויעילה אשר נכתבה לפני כאלפיים שנים, ופורסמה בעולם ע״י מרכז הקבלה, נקראת ״אנא בכח״ אשר חוזרת לזמן הבריאה כשהכל היה בשלמו. (ניתן לקבל העתק של המדיטציה, נא לכתוב ל-Avner.madar@kabbalah.com).

רצון לקבל עם חברים: רצון לקבל בין חברים בא לידי ביטוי כאשר כל אחד עסוק במחשבות ובדאגות שלו ולא באמת דואג לחברו. המילה חבר, באה מהמילה חיבור, והכוונה היא לחיבור ברמת הנשמה. חבר טוב, הוא לא רק אדם אשר מנחם ומסכים איתך על כל דבר, אלא יודע גם לעורר השראה ולהראות לך את הדרך להשתנות. בנוסף, כאשר רואים בהצלחתו של חבר, צריך לשמוח בהצלחתו ולברכו.

כאשר אנו שמחים בהצלחתם של חברינו, אנו מושכים את אותה הצלחה לחיינו.

רצון לקבל בדיבור: כאשר אנו חווים חיסרון, הדרך המהירה לקבל מילוי זמני, היא בלדבר על אחרים. הרצון לקבל לעצמו בדיבור בא לידי ביטוי בדיבור רע על אחרים. דיבור, אשר אשר גם לא ממלא אותנו באמת, וגם גורם לירידה מתמדת באנרגיה. כאשר האדם עסוק לגלות אור בעסק שלו, במשפחה ובעבודה הרוחנית שלו, אין לו זמן לדבר על אחרים. נסו להימנע מלדבר רע על אחרים ותגלו כמה האנרגיה שלכם הולכת ומתחזקת. בנוסף, כאשר תיפגשו את האדם, שיכולתם לדבר עליו רע ולא דיברתם, תופתעו לגלות כמה טוב האדם הזה מביא לחייכם.

רצון לקבל ביחסי מין: מטרת יחסי המין היא ליצור חיבור עמוק ברמת הנשמה – חיבור אשר אמור להביא אור והמשכיות בעולם. הנאה ממין נחשבת לאחד משלושת הדברים המזכירים את התענוג אשר קיים בגן עדן( השניים האחרים הם יום השבת והשמש). בשל האור הגדול המתגלה ביחסי מין, כך הנטייה של החושך להיכנס.

הרצון לקבל לעצמו בהנאה ממין בא לידי ביטוי בהמון דרכים. ספר הזוהר מלמד כי עיקר העבודה הרוחנית של הגבר היא להגיע למצב שבו הוא מתגבר על היצר שבא מצד הרצון לקבל לעצמו ביחסי מין. שפיכת זרע לבטלה נחשבת כאחת הסיבות העיקריות לחוסר באנרגיה ועצבות אצל הגבר.

הרצון לקבל בראייה: כאשר אדם מסתכל על משהו מתוך תחושה של חיסרון, הוא יכול לקחת את האנרגיה מאותו דבר שהוא מסתכל עליו. המקובלים קוראים לזה ״עין רעה״, מכיוון שהעיניים מקושרות לספירת חכמה, יש כוח רב לעיניים וכדאי להשתמש בהם על מנת לתת אנרגיה ולברך אחרים. הרצון לקבל בראייה בא לידי ביטוי בהסתכלות על אנשים ועל רכושם ולקיחה האנרגיה מהם.

מתי כדאי לחשוב על השינוי שעליי לעבור?

״ בכל יום ויום כשבא הלילה, צריך להסתכל ולבדוק בכל מה שעשה כל אותו היום, כדי שישוב בתשובה עליהם, ויסתכל בהם תמיד כדי שישוב לפני רבונו כמו שאתה אומר וחטאתי לנגדי תמיד כדי שישוב עליהם״ (ספר הזוהר פרשת וישב, פסוק ר״נ).

ידוע שאפילו ניצוץ של רצון להשתנות בחודש אלול, פותח בפנינו את כל השערים ליצירת שינויים גדולים אשר אנו מצפים לראות בחיינו.

מאחל לכולנו הצלחה ושפע של ברכות!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

הגרון כואב ויש לכם נזלת? כך תדעו אם חליתם באומיקרון או בשפעת

Published

on

התסמינים של וריאנט הקורונה דומים מאוד לאלה של השפעת, מה שעלול לגרום לכך שמי שמרגיש אותם עלול לבחור שלא להיבדק לקורונה

וריאנט האומיקרון עלול לגרום לבלבול רב בעונת החורף הזו מכיוון שמקרי הצטננות ושפעת נמצאים במגמת עלייה, כיוון שהזן החדש גורם לתסמינים דומים לאלו של שני המצבים האחרים.אם לפני שאומיקרון הגיח לחיינו, אנשים יכלו להיות רגועים כאשר חוו תסמינים האופייניים לאלרגיות קלות או הצטננות קלה, כעת עם הגרסה החדשה בסביבה, יש חשש גובר שהתסמינים יכולים להעיד על הדבקה בקורונה. עד כה, חמשת התסמינים המובילים של זן האומיקרון הם: נזלת, כאב ראש, עייפות (קלה או חמורה), התעטשות וכאב גרון.

האפידמיולוגית הראשית למחלות זיהומיות מאוניברסיטת שיקגו, אמילי לנדון, אמרה לניו יורק פוסט שביצוע הערכות סיכונים על סמך תסמינים יהיה הרבה יותר קשה לביצוע מכיוון שהתסמינים של אומיקרון יכולים להיחשב בטעות כהצטננות או שפעת. לנדון אמרה עוד שאנשים רבים יכולים לקפוץ למסקנות שגויות מכיוון שהם יחשבו ש"התסמינים שלהם מתאימים רק לקטגוריה של הצטננות רגילה, לא לנגיף הקורונה".

החורף הקרוב ישלט על ידי גרסת האומיקרון לאחר שמומחי בריאות אישרו כי הווריאנט השתלט על גרסת הדלתא בארה"ב תוך שבועות ספורים מאז שזוהה לראשונה בדרום אפריקה. הסימפטומים של אומיקרון מסונכרנים עם הצטננות ושפעת למעט אובדן הטעם והריח, שעדיין ספציפי ל-COVID-19.

מומחים חוששים שהציבור, במיוחד המחוסנים, עלול לחשוב שהם פשוט סובלים מהצטננות בגלל תחושת ביטחון מזויפת מול האומיקרון, שעל פי מחקרים עדכניים גורם למחלה קלה. למרות שנחשבת למדבקת ביותר, הגרסה החדשה גורמת למחלה קלה יותר מאשר הזנים האחרים בהתבסס על מחקרים ראשוניים מדרום אפריקה ובריטניה. במקביל, מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) הודיע כי לפי מחקר ראשוני, בדיקות אנטיגן מהירות עלולות להיות פחות רגישות בזיהוי וריאנט האומיקרון. ב-FDA לא הנחו להפסיק להשתמש בבדיקות האנטיגן, אך המליצו לאנשים שמקבלים תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן אך חשים תסמיני מחלה ללכת ולהיבדק גם בבדיקת PCR. "הסיבה להיבדק עכשיו היא בשביל השקט הנפשי שלכם, אבל סיבה חשובה עוד יותר היא אם אתם הולכים למפגש ויש אנשים פגיעים. אם אתם מתכוונים להגיע לסוג כזה של התכנסות, זה לא קשור רק אליכם, אלא בהגנה על האנשים סביבכם", אמרו מומחים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות