fbpx
Connect with us

Featured

הרפובליקנים זועמים אחרי הפשיטה בפאלם ביץ': "הם משתמשים באף.בי.איי ככלי נשק נגד טראמפ"

Published

on

המערכת הפוליטית האמריקאית, המפולגת גם ככה, הקצינה השבוע עוד יותר בעקבות הפשיטה של ה-FBI על ביתו של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ. בעוד הדמוקרטים שיבחו את המהלך ואת החקירות נגד טראמפ, במפלגה הרפובליקנית זועמים. "פעם אחר פעם אנחנו רואים את הדמוקרטים משתמשים לרעה בכוח ללא הצדקה", אמרה יו"ר הוועדה הרפובליקנית הלאומית, רונה מקדניאל. "הדמוקרטים ממשיכים להפוך את הבירוקרטיה לנשק נגד הרפובליקנים. הפשיטה היא שערורייתית".

קווין מקראתי, מנהיג המיעוט הרפובליקני בבית הנבחרים אמר כי משרד המשפטים "הגיע לרמה בלתי נסבלת של שימוש בפוליטיזציה ככלי נשק", ונשבע כי כאשר הרפובליקנים ישתלטו שוב על בית הנבחרים הם יפקחו על המשרד.

הסנאטור לינדזי גרהאם הזכיר שבחירות האמצע הן בעוד כמאה ימים וכי טראמפ עשוי לרוץ שוב לנשיאות ב-2024. "הזמן יגיד בנוגע לחקירה האחרונה. אך פתיחה בחקירה נגד נשיא לשעבר בסמוך כל כך לבחירות היא הרבה מעבר לבעייתית".

 ה-FBI ביצע בליל יום שני חיפוש בבית הנופש של טראמפ מאר-א-לאגו בפאלם ביץ' פלורידה, כחלק מהחקירה בנוגע לחשדות כי מסמכים חשאיים מתקופתו של טראמפ כנשיא הועברו למקום במהלך כהונתו. לדברי הנשיא לשעבר חוקרים הגיעו למקום  "הם אפילו פרצו לי לכספת". בזמן הפשיטה הוא שהה במגדל טראמפ בניו יורק.

"ביתי היפה במאר-א-לאגו נמצא ברגע זה תחת מצור, פשיטה, ונכבש כל ידי קבוצה גדולה של סוכני FBI", אמר טראמפ בתגובה לאירוע. בתקשורת הדגישו את העובדה שהפשיטה והחיפוש באחוזה של טראמפ נעשו על פי צו: המשמעות היא שה-FBI הצליח לשכנע שופט שישנו יסוד סביר לחשד שבוצעה עבירה, אם כי משפטנים הדגישו כי לא מדובר בעדות לכך שיש כוונה כלשהי להגיש כתב אישום.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות