הרייטינג של טקס האוסקר עלה – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

הרייטינג של טקס האוסקר עלה

Published

on

בשנה שעברה הגיע הרייטינג של הטקס לשפל חסר תקדים, אולם השנה המארגנים נשמו לרווחה: 29.6 מיליון בני אדם צפו בטקס, שלושה מיליון יותר מבשנה שעברה

מארגני האוסקר יכולים לנשום לרווחה: לראשונה מזה חמש שנים הרייטינג של הטקס במגמת עלייה.

על פי נתוני הצפייה בטקס האוסקר 2019, הטקס משך 29.6 מיליון צופים – שלושה מיליון צופים יותר בהשוואה לרייטינג של הטקס בשנה שעברה – אז נרשם שפל שבאקדמיה לקולנוע לא זוכרים מזה עשורים. עדיין מדובר בנתון שרחוק מאוד מימי הזוהר של הטקס בסוף שנות ה־90 ובתחילת שנות האלפים – אז צפו באוסקר יותר מ־40 מיליון צופים. 

אחת הסיבות לכך שהרייטינג של הטקס הנוכחי היה גבוה באופן יחסי היא ככל הנראה משום שהפעם בין המועמדים היו גם סרטים שהצליחו מאוד בקופות וזכו לחשיפה גדולה. עובדה זו שיחקה לטובת המארגנים.

בימים האחרונים דווח במגזיני הברנז'ה כי רשת ABC, שבידיה זכויות השידור לטקס, התחייבה בפני מפרסמים שהירידה ברייטינג משנה לשנה תיבלם הפעם, וכי אם לא – הם יפוצו בזמן פרסום נוסף. כל זה כדי לא לשנות את התעריף הקיים של 2.2 מיליון דולר עבור 30 שניות פרסום במהלך הטקס. הרשת סירבה להתייחס לדיווחים. 

בנוסף, המשדר המסורתי מהשטיח האדום של ערוץ הבידור E! – שצלל בשנה שעברה (ירידה של 43 אחוזים בנתוני הצפייה) קפץ חזרה השנה. הסך המצטבר של הצופים בו הגיע ל־1.82 מיליון בני אדם.

הביקורות בארה"ב לטקס לא היו נוראיות כפי שציפו. 

על אף היעדר המנחה ולמרות שלל הדרמות שהמארגנים התמודדו איתן השנה –  המבקרים לא קטלו את הטקס. "היה משדר נהדר עם קצב מאוד טוב, וחשבתי שהכל התנהל מעולה", אמר לאחר הטקס המפיק הראשי גלן ווייס בראיון ל"אנטרטיינמנט וויקלי".


Featured

ביידן לטובת הסטודנטים: הקפאת תשלומי הלוואות סטודנטים הוארכה עד 30 בספטמבר

Published

on

משרד החינוך האמריקני יאריך את ההשהיה בתשלומי הלוואת סטודנטים פדרליים ושיעורי הריבית יישארו על 0% לאחר צו ביצוע של הנשיא ג'ו ביידן.

"יותר מדי אמריקאים נאבקים לשלם עבור מצרכים בסיסיים ולפרנס את משפחותיהם. אין לכפות עליהם לבחור בין תשלום הלוואות הסטודנטים שלהם לבין הנחת אוכל על השולחן", על פי הודעת הבית הלבן.

ההרחבה אמורה להסתיים בתאריך 30 בספטמבר 2021. באתר סיוע הסטודנטים הפדרלי נכתב כי הוא ימשיך לעדכן את כל התאריכים החדשים ככל שיעבור הזמן.

הארכת השהיית ההשהיה בתשלום הלוואת הסטודנטים היא אחת מכמה שהונפקו כשהמגפה משתוללת בארה"ב ובעולם, כאשר סטודנטים רבים נוקטים למידה מקוונת או נבעטים ממעונות ללא שום מקום ללכת. אחרים שסיימו את לימודיהם בקולג 'אך עדיין משלמים את חוב הלוואת הסטודנטים שלהם איבדו מקום עבודה.

עם תחילת המגפה במרץ, חוקק הקונגרס את חוק סיוע, הקלה וביטחון כלכלי של וירוס (חוק CARES) שאיפשר לעצור את תשלומי הלוואת הסטודנטים עד 30 בספטמבר 2020. עם התגברות המקרים ונראה כי אין סוף למגפה בעתיד הקרוב, ההשהיה הוארכה פעם נוספת עד ליום 31 בדצמבר 2020, ואז שוב עד ליום 31 בינואר 2021.

בהיותו נשוי למחנכת בעצמו, העמיד ביידן את החינוך בראש מעייניו, ואמר כי "יתמוך במחנכים שלנו בכך שיעניק להם את השכר והכבוד הראוי להם" באמצעות שכר והטבות תחרותיות, על פי אתר הקמפיין שלו.

הוא אפילו התחייב להפוך את המכללה הקהילתית ללא שכר לימוד, תוך שהוא מציע הטבה דומה גם לסטודנטים ממשפחות עם הכנסה ממעמד הפועלים או נמוכים יותר ללמוד בבית ספר ממלכתי.

בימיו הראשונים כמפקד ראשי עלה בידען על הקרקע, וחתם על יותר מתריסר צווי ביצוע ביום ההשבעה, שעות ספורות לאחר שהושבע לתפקידו.

הפעולות המבצעות היו ניסיון להריץ את ארבע השנים האחרונות של המדיניות הפדרלית במהירות מדהימה. רק שני נשיאים אחרונים חתמו על פעולות ביצוע ביום הראשון שלהם בתפקיד – וכל אחד מהם חתם רק על אחת. אבל ביידן, מול הפנדמיה של נגיף העטרה המוחלש, מתכוון להפגין תחושת דחיפות.

הנשיא חתם על יום חמישי עוד 10 צווי ביצוע, הקשורים במיוחד למגיפה המתמשכת של COVID-19. עם ההוראות, ביידן יזם אסטרטגיה ארצית של COVID-19 להגביר את החיסונים והבדיקות, לפתוח מחדש בתי ספר ועסקים ולהגדיל את השימוש במסכות – כולל דרישה שהאמריקאים יסווגו לנסיעה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות