Connect with us

כלכלה ועסקים

הרוכש שמתעניין בקניית אל על: תלמיד ישיבה בשנות ה-20 לחייו

Published

on

אלי רוזנברג מירושלים, נשוי ואב לילדים, בוחן את האפשרות לרכוש את חברת אל על ומייצג את אביו – איש עסקים מניו יורק שהונו מוערך בלפחות חצי מיליארד דולר 

תלמיד ישיבה בן 20 יהפוך לבעל השליטה באל על? השבוע נודע כי בשבועות האחרונים בחן אלי רוזנברג, אברך בשנות ה-20 לחייו מירושלים, את האפשרות לרכוש את חברת אל על. לפני שבועיים דווח במהדורה המרכזית כי גורם עלום מינה את רואה החשבון ראם עמינח לבחון עבורו את האפשרות לרכישה – וביקש שלא לחשוף את זהותו בשלב הראשון.  

רוזנברג נשוי, מתגורר בירושלים ואב לילדים. בהליך הרכישה הוא מייצג למעשה את אביו – יהודי מניו יורק, בעל עסקי נדל"ן שהונו מוערך בחצי מיליארד דולר לפחות. הבן אלי מחזיק באזרחות ישראלית – שהיא תנאי לקבלת היתר שליטה באל על. 

בשבועות האחרונים בחן עבורו רו"ח ראם עמינח מה כרוך בהליך רכישת אל-על ועד כמה הבעלים הנוכחיים, משפחת בורוביץ', בכלל מעוניינים למכור את הנכס במצב המורכב שבו הוא מצוי. בתחילת משבר הקורונה נכנסה אל על – כמו מרבית ענף התעופה בארץ ובעולם – למגמת צמצומים נרחבת. עובדים רבים הוצאו לחל"ת ובתחילת יוני הודיעה החברה לכ-6,000 מעובדיה כי הם צפויים להישאר בבית עד לסוף חודש יולי. התקוות לפתיחת השמיים בחודש אוגוסט נראות כעת דמיוניות – מה שוודאי לא תורם לשיקומה העתידי של חברת התעופה. בעלי אל על לא מצליחים להגיע להבנות מול הבנקים ומול משרד האוצר באשר לתוכנית שתציל את החברה מקריסה מוחלטת. כמה עסקאות שהועלו לא התקבלו על הצדדים ולא הבשילו בפועל – ומצבה של אל על נראה כיום חמור מתמיד. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות