הרוויחו פחות מהגברים בפסטיבל המוזיקה - ופיטרו את הסוכן... - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

הרוויחו פחות מהגברים בפסטיבל המוזיקה – ופיטרו את הסוכן…

Published

on

״זה דפוק שלא שילמו לנו לפחות מחצית מהסכום, אבל עשירית? זה מטורף לגמרי״, אמרה חברת הלהקה ״חיים״, המורכבת משלוש אחיות חצי-ישראליות

להקת הפופ־רוק האמריקאית ״חיים״ (Haim) פיטרה את הסוכן שלה אחרי שגילתה ששכרה על הופעה בפסטיבל מוזיקה היה עשירית משכרו של מוזיקאי גבר שהופיע באותו פסטיבל – כך פורסם במגזין המוזיקה ״NME״, שציטט ראיון עמה במגזין ״Grazia״.

ההרכב המצליח מורכב מהאחיות אסתי (בס ושירה), דניאל (גיטרות סולו ושירה) ואלנה (גיטרות ושירה) חיים, בנותיו של המתופף וכדורגלן מכבי יפו לשעבר שעבר מוטי חיים שגדלו בקליפורניה.

השלוש לא ציינו בראיון באיזה פסטיבל מדובר, אך תארו את התקרית העדכנית כ״דפוקה לגמרי״. לפי דניאל, בשעתו הן כלל לא ערערו על שכר ההופעה הנמוך. ״נאמר לנו ששכרנו נמוך כי מי שמופיע בפסטיבל זוכה באפשרות לקבל השמעות ברדיו״, אמרה, והוסיפה כי ״לא חשבנו פעמיים, הופענו ורק בהמשך גילינו שמוזיקאי מקביל השתכר פי 10מאיתנו – אז פיטרנו את הסוכן״.

לפי אלנה, היתה זו החלטה קבוצתית פה אחד. ״זו הסיבה שאני אוהבת את אחיותיי, אנחנו בתוך זה ביחד אבל מעוות ומפחיד שם בחוץ״, הוסיפה. ״זה דפוק לגמרי שלא שילמו לנו לפחות מחצית מהסכום. אבל עשירית? זה מטורף לגמרי״.

עוד הרחיבו השלוש על הסקסיזם שחוו בתעשיית המוזיקה, בכל הנוגע ליכולות המוזיקליות שלהן. ״אנשים רבים מקבלים באופן אוטומטי שהרכב שכולו גברי כותב את החומרים שלו וחבריו הם שמנגנים בכלים״, אמרה אלנה, ״אולם כשרואים הרכב שמורכב מנשים – מיד מניחים שעומד מאחוריהן גבר שמלבה את האש״, ״חיים״ נמצאות כרגע בעיצומו של סיבוב ההופעות שלהן, ״Sister Sister Tour״, לקידום מ–2017 אלבומן ״Something to Tell You״.

ארה"ב-ישראל

רשת CNN תובעת את הנשיא טראמפ

Published

on

אחרי התקרית במסע"ת: הערוץ טוען כי הנשיא ובכירים בצוותו אשמים בהפרת זכותו החוקתית של כתב הרשת, לאחר ששללו את אישור הכניסה שלו לבית הלבן

President Trump and Jim Acosta. Photo: Jim Watson/AFP/Getty Images

מאת: מערכת ישראל היום

רשת החדשות CNN הגישה תביעה נגד נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ וכמה מעוזריו ודרשה כי הבית הלבן ישיב באופן מידי את זכות הסיקור של כתב הרשת, ג'ים אקוסטה.

על פי הרשת, התביעה היא תגובה להשעיית אישור הכניסה של אקוסטה לבית הלבן. על פי התביעה שהגישה הרשת, מדובר בפגיעה בזכותו החוקתית של אקוסטה לפי התיקון הראשון לחוקה האמריקנית, המבטיח את חופש הביטוי.

בנוסף לנשיא טראמפ, הרשת תבעה גם את ראש לשכתו של הנשיא, ג'ון קלי, דוברת הבית הלבן, שרה הקבי סנדרס, סגן ראש מערך התקשורת של הנשיא, בי לשיין, מנהל השירות החשאי וסוכן השירות ששלל את אישורו של אקוסטה.

אישור הכניסה לבית הלבן של כתב רשת CNN, ג'ים אקוסטה, נשלל לאחר שזה התעמת עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במהלך תדרוך עיתונאים בבית הלבן לאחר בחירות האמצע.

בשלב השאלות, אקוסטה קיבל את זכות הדיבור וניסה לשאול את הנשיא על אודות מדיניות ההגירה בגבול מקסיקו. "הנה אנחנו מתחילים", השיב הנשיא בעוד הכתב מדבר. אקוסטה שאל את הנשיא האם הוא עורך "דמוניזציה" לאותם מהגרים. טראמפ השיב כי הוא רוצה ש"כולם ייכנסו באופן חוקי".

לאחר שהנשיא ניסה לעבור לענות לשאלתו של כתב אחר, אקוסטה סירב למסור את המיקרופון. טראמפ הורה לעיתונאי "להניח את המיקרופון" ואחת מעובדות הצוות בבית הלבן ניסתה לקחת לו את המיקרופון, אך אקוסטה לא ויתר.

לאחר שהעיתונאי בכל זאת התרצה ומסר את המיקרופון, הנשיא החל לתקוף. "ב-CNN צריכים להתבייש שאתה עובד עבורם", אמר טראמפ. "אתה חצוף, אדם נוראי. אתה לא צריך לעבוד עבור CNN".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

Self Destructive Mind: נינט משיקה קליפ בינלאומי

Published

on

כתבתי את השיר כמה חודשים אחרי שהגעתי ללוס אנג'לס, כשהתחלתי לעכל את מלוא המשמעות של 'לעזוב את הבית'"

נינט טייב

נינט טייב משיקה קליפ חדש לשיר הראשון מאלבומה הבינלאומי בארצות הברית Self Destructive הבינלאומי בארצות הברית Self Destructive Mind. הסינגל הולחן ונכתב על ידי ה"מאמי הלאומית" לשעבר, והופק ועובד על ידי בן זוגה יוסי מזרחי. טייב אומרת על השיר: "כתבתי את השיר הזה כמה חודשים אחרי שהגעתי ללוס אנג'לס, כשהתחלתי לעכל את מלוא המשמעות של 'לעזוב את הבית'; זה הרגע שבו אני מתעוררת משינה גרועה ומבינה ומרגישה את זה פיזית, באמת… לקחתי את החיים שלי בשתי הידיים ושוב ערבבתי את כל הקלפים".

השיר לא הותיר את המבקרים במגזיני המוזיקה אדישים. ב-"Ones To Watch" כתבו: "להקשיב לקול שלה מרגיש כמו וויסקי שמחליק בגרון, בראשית עוצמתי, ואז מתפשטת תחושה חמימה בגוף". ב-NPR: "היא מקרינה ווייב של רוקסטארית באולפן ההקלטות וגם על הבמה, יש לה נוכחות איצטדיונים אמיתית". ב-Billboard: "נינט הפכה מכוכב נולד בישראל לאלת רוק בלוס אנג'לס".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

יום הבוחר

Published

on

ארי בוסל בילה בישראל ביום הבחירות לרשויות המקומיות – את יום בחירות האמצע באמריקה הוא כבר העביר כאן –  מצא את ההבדלים

מאת: ארי בוסל // רחובות

הבחירות המקומיות בארץ נערכו שבוע בדיוק לפני קליפורניה. השעון הוזז כאן שבוע לפני ארה״ב. בארץ מדברים על ביטול שעון-חורף שעון-קיץ, ובקליפורניה מדברים על היבדלות מארה״ב (חכו וראו מה יקרה כשכל התקציבים הפדרלים יופסקו).

אני בארץ, שכן נבצר ממני באופן זמני לטוס, אך ההרגשה היא כאילו אני בעיר המלאכים. בבוקר, בנסיעה באוטובוס לירושלים חוויתי נהג עצבני שלא הפסיק לצפצף. זה נהג לאט מדי. השני קרוב מדי. השלישי זז לו קצת ימינה וקצת שמאלה. בין לבין ההערות שהעיר לנהגים אחרים, נשמעו צפצופי אזהרה אוטומטיים, שכן הוא סטה וסיכן את כולנו, הנוסעים.

ברחובות אוספים אשפה ירוקה (פסולת גינות) בימי שני בבוקר. כך עוצרת לה המשאית באמצע הרחוב הצר, והנהג יוצא לתפעל את המנוף. בינתיים משתרך תור אדיר, אך לנהג אין ברירה. הרחובות צרים מלהכיל.

בינתיים, לכבוד יום הבחירות ובכדי לעודד את כל ששת וחצי מיליוני המצביעים הפוטנציאליים לצאת להצביע, חברו להם יחדיו הרשות המחוקקת כמו גם מזג האוויר. זו הכריזה על יום שבתון וזה הביא לנו יום קיץ נהדר. משעות הבוקר המוקדמות (הקלפיות נפתחות כאן בשבע בבוקר, כמו בלוס אנג׳לס, אך נסגרות שעתיים מאוחר יותר, בעשר בלילה), היה זרם בלתי פוסק של אנשים, מבוגרים, צעירים, זוגות עם ילדים, כולם נהרו להצביע. רק חבל ש״כולם״ – למרות כל השידולים, המסרונים, האיומים וההבטחות – לא היתרגמו לשיעורי הצבעה מכובדים יותר. כמו בארה״ב, מעטים מדי מבעלי זכות הצבעה טורחים ובאים להצביע. אח״כ כולם, כמעט ללא יוצא מן הכלל, מתלוננים!

בבוקר מוקדם, עת צעדתי ברחבי העיר, התרשמתי מאוד מכל הפעילים שהקימו ״מאהלים״ לפני כל קלפי. עודד אותי לראות כל כך הרבה חבר'ה צעירים, ואני רק מקווה שמדובר במתנדבים ולא שכירים בתשלום. האם ייתכן שכל כך הרבה חברה צעירים משולהבים מהבחירות ומשתתפים בתהליך? יבורכו אם כן. מה שבטוח הוא שתהליך הבחירות בארץ הוא תוצאה של מערכת משומנת להפליא ממספר המסרונים שקיבלתי (ואת כולם מחקתי), כמו גם מהשלטים התלויים במרפסות ברחבי העיר כולה והחומר המחולק בעיר (נדחף לידיך ולפניך ממש), אני מתאר לעצמי כמה משאבים מושקעים, כמה מאמצים עילאיים לזכות בראשויות ובמועצות הערים, שכן מי שיושב שם חולש על כוח ותקציבים אדירים.

ההבדל העיקרי שמצאתי הוא שבארץ חייבים להציג תעודה מזהה, בעוד בארה״ב חל טאבו מוחלט על אפילו להעז להעלות את הרעיון לבקש תעודה מזהה. מתי כבר יגיע הנשיא לנקודה זו ברשימת הליקויים הדורשים תיקון מיידי? הלא התרגלנו לאנשים מתים כמו גם לדמויות מסרטים מצוירים ומדיסני המצביעים באופן קבוע (ולא רק בשיקגו!).

הבחירות הזכירו לי דבר נוסף: אנשים כל כך מתחשבים, אכפתיים, בעלי מזג נוח, שזו פשוט סכנת חיים למי שלא רגיל למצב בשטח. התרגלו האנשים לחיות כפי שטוב להם, ורק להם. כיון שחניה במשורה, חונים באדום לבן (איסור חניה מוחלט). חוסמים חניה של אחרים ״רק לרגע״ שנמשך כמה זמן שנחוץ). מסכנים הולכי רגל ונהגים כאחד. לאיש לא אכפת, העיקר שלהם נוח. ואם תעז, רק תעז, להסתכל או לחשוב או – שוד ושבר להעיר, כי אז נכון לך סוף נורא ואכזר – קיתונות של שופכין, גידופים, איומים ובלי הרבה היסוס או פקפוק, אלימות לשמה (פיזית, לא רק מילולית).

הבעיה היא חוסר אכיפה, כי חוקים ושלטים לא מתקשרים היטב עם האנשים, העושים בדיוק כאוות נפשם, גם אם הדבר מסוכן ומסכן אחרים. ניחא, דיה לצרה בשעתה. אז נקים ועדות חקירה, נבכה ואולי נתחרט, ועד מהרה נחזור לסדר היום כאילו כלום לא קרה.

אלו בדיוק האבות והאמהות עם ילדיהם והאזרחים האחראים שהולכים (קרי נוהגים) להצביע. חלילה וחס שתעז להעיר על משהו שהם עושים שהוא בלתי חוקי או בלתי ראוי. להם מותר. הכל ראוי, כל זמן שהדבר לנוחיותם האישית. לאן התגלגלנו?

כיוון שהיום שבתון, יום שלישי בשבוע שעבר הפך ליום בילוי וקניות. בכל מקום אפשרי היו מבצעים ״רק להיום". המסעדות היו מלאות עד אפס מקום. המסעדות בארץ מדהימות אותי, שכן לא משנה מתי – בשני בערב, ברביעי בצהרים, בחמישי או שישי או שבת – הן מלאות, מפוצצות, חייבים הזמנה מראש (לעיתים שבועות או חודשים), והמחירים – לא היו מביישים אף עיר ברחבי העולם! מסתבר שהמצב כאן טוב עד מאד. רק מאין לאנשים יש כל כך הרבה כסף?

לא חולף פה בארץ יום בלי תאונה מחרידה. כך נשרפה למוות משפחה שלמה (הורים וששת ילדיהם) במכוניתם, ליד ים המלח. ברחבי הארץ כולה לא רק בדרום) הנספים הם לרוב הולכי רגל, שכן לנהגים כאן לא אכפת מהולכי רגל (וזאת מנסיון אישי במעברי חציה). חוקים קיימים, אך לא אוכפים אותם בכלל. איני בטוח בנתונים, אך יתכן שיש יותר הרוגים בתאונות דרכים בימים אלו מאשר בפיגועי טרור.

וכמובן שאי אפשר להתעלם מרצח ה-11 בפנסילבניה. השר נפתלי בנט עזב הכל וטס מיד לשם, למרות שהשרה שקד, השניה ברשימתו ויד ימינו, שהתה בארה״ב באותו זמן. לא מובן לי מדוע היה צורך לטוס מייד לייצג את המדינה, כשיש לנו מספיק נציגים-של-קבע בחוף המזרחי, כמו גם בוושינגטון הבירה. אולי קצה נפשו בפוליטיקה המקומית והוא נושא עיניו לתפקיד ממלכתי בכיר עוד יותר?

מאז הרצח, מדי יום נוספים אלפי תורמים לעמוד ה״גו פנד מי״ ונכון לרגע זה כמעט 15,000 אנשים תרמו למעלה מ- 800,000 דולר ״למען הקורבנות״ (או בני משפחותיהם). בארה״ב כולם אצו להכריז על התקרית האנטישמית הגרועה ביותר מאז היווסדה, ואין ארגון יהודי שלא שלח הודעה לכל חסידיו ותומכיו, מכיריו ומוקיריו, ועד כמה הם – שולחי אותה הודעה – פועלים ושוקדים על עשיה ברוכה, והעיקר שתתרמו כסף שכן זו הזדמנות נאותה וחשובה ויוצאת מן הכלל! אך הטוב ביותר היו הארגונים היהודים בשם) שהגדילו לעשות וכבר האשימו את מדינת וממשלת ישראל ועמדותיה בפשע שבוצע, כמו גם כל אותם ראשי ארגונים שבחוצפתם הרבה הפנו אצבע מאשימה לנשיא ארה״ב, שכן הוא ורק הוא אשם בשנאה היוקדת בעם (על כך שהוא נבחר).

הדבר אגב משותף לארה״ב ולארץ – השנאה התהומית לעומד בראש, העושה ככל יכולתו למען המדינה אותה הוא מנהיג. אליו ואל אשתו וילדיו, ואין דבר טוב שניתן לשייכו אליו, ואין דבר רע וגרוע שהוא קרוב לודאי הגורם והמסית והמלבה גם יחד.

העיקר שהאנטישמיות שולטת ביד רמה, וכבר צריכים כל אזרחי ארה״ב היהודים לארוז את מטלטליהם ולעבור ארצה, לארץ שכולם מבקרים ולא מפסיקים להוציא דיבתה, שכן מתווה הכותל לא לרוחם, והכיבוש משחית ונתניהו עומד בראש ממשלה ימנית קיצונית, ועוד כהנה וכהנה שטויות.

לעבור לארץ מוקדם מדי, אך האם – בשעת צורך קריטי יוכלו יהודי ארה״ב לעבור לכאן? הלא רבים מהם פועלים ללא לאות נגד מדינת ישראל, ובמו ידיהם מלבים את השנאה נגדה? נראה שבישראל יידרשו אוגדות של פסיכולוגים ופסיכיאטרים לעזור להם להתמודד עם הניגוד של מעבר לארץ כה שנואה-אהובה.

המשך לקרוא

אירועים קרובים

נוב
14
ד
20:00 An Evening with Tom Hanks @ Aratani Theater
An Evening with Tom Hanks @ Aratani Theater
נוב 14 @ 20:00 – 21:00
An Evening with Tom Hanks @ Aratani Theater
An Evening with TOM HANKS discussing his bestselling collection of stories,  Uncommon Type Tom Hanks is an actor, screenwriter, director and producer. His writing has appeared in The New York Times, Vanity Fair, and The New Yorker. This is his first[...]
נוב
16
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
נוב 16 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
22:00 Tiesto @ Academy
Tiesto @ Academy
נוב 16 @ 22:00 – 23:00
Tiesto @ Academy
Doors open at 10pm. 21 & over. About this Event Friday, November 16th Insomniac presents Tiesto Dress code strictly enforced. No sandals or flip-flops. No shorts, baggy jeans or tank tops with sleeveless shirts. Tennis[...]
נוב
17
ש
19:00 Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
Taste Buds Hummus & Hashish Night @ Rita House
נוב 17 @ 19:00 – 22:30
Taste Buds  Hummus & Hashish Night @ Rita House
Hummus & Hashish is coming back by popular demand! We're going to focus on our favorite Mediterranean dish & feature Hummus creations by 5 different chefs. Each guest will receive a mini Hummus dish from each chef, and[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות