Connect with us

כלכלה ועסקים

הרווחים מהעגלות במולים יתקזזו בגלל הקורונה

Published

on

ורד סבן חזרה מארה"ב ונשלחה מיד לבידוד ביתי, בחרה להפר אותו ויצאה לערוך קניות * השב"כ ביצע איכון למיקומה וסבן נקנסה ב-5000 שקלים * "אני כועסת, זאת חדירה לפרטיות ופגיעה בכיס", היא מוחה

ורד סבן מחולון עבדה במשך כחודשיים במכירות בעגלות של מולים בארצות הברית וחזרה ארצה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה וסגירת מרכזי הקניות באמריקה. עם הגיעה ארצה נשלחה מיד לבידוד ביתי, אלא שימים ספורים לאחר מכן בחרה לצאת מהבית ולערוך קניות. השב"כ ביצע איכון למיקומה, זיהה שהפרה את הבידוד ומשרד הבריאות שלח לה מסרון אזהרה.

"לא ידעתי שההגבלות כל כך נוקשות", הסבירה סבן לניב רסקין ב"חדשות הבוקר" של ערוץ 12, "לא ידעתי שאסור בכלל לצאת מהבית. יצאתי לשעה לקנות כמה דברים חיוניים ואישיים, אני לא חושבת שזה כזה ביג דיל, לא חושבת שעשיתי משהו לא בסדר. קראתי קצת כתבות והתחברתי למה שפוליטיקאים אומרים, היו פוליטיקאים שאמרו 'צאו מהבית', ראיתי שלפיד אמר משהו כזה. יש חילוקי דעות, אז מי אני, קטונתי".

"אני באה מבית מיוחד. אני בת להורים חירשים, אז נושא הבריאות רגיש אצלי", סיפרה סבן, "לא עשיתי את הבידוד אצל ההורים כי אמא שלי בקבוצת סיכון, אז התארחתי אצל חברה שפתחה בפניי את הבית ואת הלב שלה ונתנה לי להישאר אצלה שבועיים. השב"כ שלח את ההודעה גם לבעלת הדירה".

"משרד הבריאות מודיע כי עקב תלונות חוזרות ואיכון טלפוני, נמצא כי בוצעה הפרת חוקי הבידוד", נכתב בהודעה ששלח השב"כ לסבן, "נציג משרד הבריאות ייצור עימך קשר בהקדם. כידוע, עבירת אי ציות לחוק הבידוד היא חמורה ביותר ועלולה לגרור קנס ואף ימי מעצר בפועל לך ולבני ביתך". גובה הקנס: כ-5000 שקלים.

ורד: "ברור שאני כועסת, זאת חדירה לפרטיות. לקחת 5000 שקלים מבן אדם שהיה בחוץ לארץ, ניסה להצליח וקטעו לו את זה בגלל שיש קורונה, זה לא הגיוני. זה פוגע לי בכיס, וכשזה נכנס לכיס זה מעצבן. אני עובדת מאוד קשה בשביל הכסף שלי, לא סתם נסעתי לאמריקה וחזרתי בדיוק ברגעים שהצלחתי".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

"יש לי תחושה שאלוהים עושה לנו שיעור קטן"

Published

on

מאיר אדוני: "הקורונה הורידה את השלטר על כל המסעדות שלי. שמה ברקס על התחום" * כמי שכבר שנים לא יודע מה זה חופש ולא מצליח להיות בכל יום בבית עם האישה והילדים, אני מרגיש שקיבלתי פתאום חופש גדול"

"הסתובבתי עד היום עם ביטחון מזה שאני סוף־סוף שף גלובלי. אם חס וחלילה יש החמרה בביטחון בישראל, עדיין יש לי מסעדות בניו יורק, בברלין, בברצלונה, ובקרוב גם בקייב, ויהיה לי מאיפה להביא הכנסה. בחלום הכי גרוע שלי לא דמיינתי שיום אחד יגיע משהו שבבת אחת יוריד את השלטר על כל המסעדות שלי.״

מסעדת "נור" בניו יורק עובדת כרגע על טייק־אווי, שזה ממש לא מה שהיא עושה בשגרה. אנחנו בונים על זה שאולי אנשים בבית ירצו אוכל מזרח־תיכוני מהמסעדה השכונתית שלהם. אבל מסובך לשנות פתאום את כל הקונספט של העסק, אני לא ערוך לזה ולא יכול להתחרות במי שעובדים על משלוחים ביומיום.

המסעדה בברלין עדיין עבדה עד השבוע שעבר. היו  שם 80-70 איש ביום, שזה מפתיע, ושאלתי את עצמי מי האנשים שעדיין מגיעים. את המסעדה בברצלונה סגרתי, כי היא ריקה לחלוטין. בקייב הייתי בשלב של סיום השיפוצים בהשקעה מטורפת, אחרי שעבדנו על המסעדה שנתיים וחצי. מובן שהכל הוקפא.

כל העסקים שלי נעצרו. המסעדות בארץ, "לומינה" ו"בלו סקיי" וגם "ים" בירושלים, שרק נפתחה. גם פרויקטים קולינריים אחרים שאני עושה קיבלו הדממה. מדובר במעגל ענק של נפגעים, ובברקס מוחלט על תקציבים ומשכורות. הרבה מאוד עסקים בתחום המסעדנות לא יקומו מהמשבר הזה. השבתה כזאת היא מכת מוות עבורם. הכי מלחיץ זה שאף אחד לא יודע מתי זה ייגמר.

ברמה האישית התקשרתי מייד למנהלת החשבונות ולרואה החשבון שלי, כדי שיעצרו את כל התשלומים שאפשר לדחות. לצמצם נזקים, עד יעבור זעם. אבל יש דברים שבין שתרצה ובין שלאו, יורדים לך מחשבון הבנק. אני משלם מזונות על ארבעה ילדים, ואת זה אני לא יכול להפסיק לשלם. כבר נכנסתי לדיאלוג עם האקסית, כדי לראות איך לצמצם ולפצות בעתיד.

אבל אני מעדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה. בתור אחד שכבר שנים לא יודע מה זה חופש, ולא מצליח להיות בכל יום בבית עם האישה והילדים, אני מרגיש שקיבלתי פתאום חופש גדול. פתאום לזוגתי יש בעל במשרה מלאה בבית כמה שהיא רוצה. יש לנו שני תינוקות וילד מנישואים קודמים שלה.

יש לי עוד ארבעה ילדים מנישואיי הראשונים. נסעתי אליהם השבוע. עברתי אצל הקצב, הבאתי בשרים וגריל, ויצאנו יחד לטבע, כי זה המקום היחיד שבטוח להיות בו. כל הסבים והסבתות כבר יצאו מהתמונה, ולא נותנים לאף נכד להתקרב אליהם. רק עושים שיחות וידאו וסקייפ.

יש לי תחושה שאלוהים עושה לנו שיעור קטן, כדי שהעולם יבין מה באמת חשוב בחיים. אולי ככה נבין שכולנו שווים. לקורונה אין גבולות: היא לא מבדילה בין ימין לשמאל, בין מוסלמים, נוצרים ויהודים. העולם כולו חווה תרחיש שאנחנו מכירים רק מסרטים בדיוניים. כולנו יחד באותה סירה, ויש המון לקחים טובים שאפשר ללמוד מהסיטואציה.

במקום להתקשקש כל היום בשטויות מי הורג את מי ולחיות על השנאה הזאת, צריך להבין שהמגיפה הזאת מחדדת עד כמה אנחנו מבזבזים את הזמן שלנו ביומיום. לכן אני מאמין שהמשבר הגלובלי הזה ייצור סולידריות עולמית בונה. אולי אני תמים, אבל אני מקווה שמהרע ייצא טוב".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות