Connect with us

כלכלה ועסקים

הרווחים מהעגלות במולים יתקזזו בגלל הקורונה

Published

on

ורד סבן חזרה מארה"ב ונשלחה מיד לבידוד ביתי, בחרה להפר אותו ויצאה לערוך קניות * השב"כ ביצע איכון למיקומה וסבן נקנסה ב-5000 שקלים * "אני כועסת, זאת חדירה לפרטיות ופגיעה בכיס", היא מוחה

ורד סבן מחולון עבדה במשך כחודשיים במכירות בעגלות של מולים בארצות הברית וחזרה ארצה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה וסגירת מרכזי הקניות באמריקה. עם הגיעה ארצה נשלחה מיד לבידוד ביתי, אלא שימים ספורים לאחר מכן בחרה לצאת מהבית ולערוך קניות. השב"כ ביצע איכון למיקומה, זיהה שהפרה את הבידוד ומשרד הבריאות שלח לה מסרון אזהרה.

"לא ידעתי שההגבלות כל כך נוקשות", הסבירה סבן לניב רסקין ב"חדשות הבוקר" של ערוץ 12, "לא ידעתי שאסור בכלל לצאת מהבית. יצאתי לשעה לקנות כמה דברים חיוניים ואישיים, אני לא חושבת שזה כזה ביג דיל, לא חושבת שעשיתי משהו לא בסדר. קראתי קצת כתבות והתחברתי למה שפוליטיקאים אומרים, היו פוליטיקאים שאמרו 'צאו מהבית', ראיתי שלפיד אמר משהו כזה. יש חילוקי דעות, אז מי אני, קטונתי".

"אני באה מבית מיוחד. אני בת להורים חירשים, אז נושא הבריאות רגיש אצלי", סיפרה סבן, "לא עשיתי את הבידוד אצל ההורים כי אמא שלי בקבוצת סיכון, אז התארחתי אצל חברה שפתחה בפניי את הבית ואת הלב שלה ונתנה לי להישאר אצלה שבועיים. השב"כ שלח את ההודעה גם לבעלת הדירה".

"משרד הבריאות מודיע כי עקב תלונות חוזרות ואיכון טלפוני, נמצא כי בוצעה הפרת חוקי הבידוד", נכתב בהודעה ששלח השב"כ לסבן, "נציג משרד הבריאות ייצור עימך קשר בהקדם. כידוע, עבירת אי ציות לחוק הבידוד היא חמורה ביותר ועלולה לגרור קנס ואף ימי מעצר בפועל לך ולבני ביתך". גובה הקנס: כ-5000 שקלים.

ורד: "ברור שאני כועסת, זאת חדירה לפרטיות. לקחת 5000 שקלים מבן אדם שהיה בחוץ לארץ, ניסה להצליח וקטעו לו את זה בגלל שיש קורונה, זה לא הגיוני. זה פוגע לי בכיס, וכשזה נכנס לכיס זה מעצבן. אני עובדת מאוד קשה בשביל הכסף שלי, לא סתם נסעתי לאמריקה וחזרתי בדיוק ברגעים שהצלחתי".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סיכויים טובים לצ'ק סטימולציה נוסף באוגוסט לאזרחי ארה"ב

Published

on

סיכויים טובים שצ'ק נוסף כחלק מה"סטימיולאס פאקאג" להמרצת הכלכלה במשבר הקורונה יישלח לאזרחים לאמריקאים כבר בחודש אוגוסט. זאת בהתאם לללוח הזמנים של הקונגרס, האמור לאשר משלוח שכזה. הקונגרס אישר את חוק ה- CARES ב-27 במרץ, שאיפשר 2.2 טריליון דולר עבור הגל הראשון של הסטימולציה של הכלכלה, במסגרתו נשלחה המחאה בסך 1,200 דולר לכל אמריקאי. המחאות הראשונות נשלחו כעבור 17 יום, ב-15 באפריל.

הנשיא טראמפ אמר כי הוא בעד משלוח צ'קים בסכום גבוה יותר מ-1200 דולר: "אני רוצה שסכום הכסף שיגיע לאנשים יהיה גדול יותר כדי שיוכלו לבזבז אותו", אמר טראמפ לפוקס ביזנס, ״ושהכסף יגיע לאזרחים במהירות ובאופן לא מסובך". הנשיא אמר שהוא תומך ב"מספרים גדולים יותר ממה שהדמוקרטים מציעים, אבל זה צריך להיעשות כמו שצריך". גם שר האוצר, סטיב מנוצ'ין, הדהד את תמיכתו של טראמפ: "סבב ההמחאות הראשון "עבד טוב מאוד", אמר מנוחין, והבית הלבן מתכוון "לשקול ברצינות אם עלינו לבצע יותר תשלומים ישירים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות