fbpx
Connect with us

Featured

הקיטוב הפוליטי מתחמם: קושנר מעריך שטראמפ בהחלט שוקל לחזור; ביידן מזהיר: "סכנה לדמוקרטיה"

Published

on

בצל פשיטת ה-FBI והסערה הפוליטית והמשפטית, נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ רוצה למחוק את ה"לשעבר" – ולחזור לכיסא. חתנו ומקורבו ג'ארד קושנר אישר ביום שישי כי טראמפ "בוודאי חושב על ריצה לנשיאות שוב, כי "הוא שונא לראות את מה שקורה לארצו". גם בבית הלבן כבר מודעים לכך, והנשיא ביידן הזהיר הלילה מפני חזרתו של טראמפ לזירה – ומפני ה"כוונות הקיצוניות" של תומכיו. 

בריאיון לסקיי ניוז אמר קושנר: "אף אחד לא יכול לדבר בשמו בנושא. הוא שאל אותי לגבי זה ואמרתי לו 'אתה יודע, זה טריקי'". קושנר אמר כי הוא "מעדיף שלא להגיד" מה טראמפ אמר לו אך הדגיש: "אני יודע שהוא בהחלט שוקל את זה. איתו אי אפשר לשלול כלום, הוא מאוד גמיש בחשיבה שלו". עוד הסביר מדוע לדעתו טראמפ עולה בהרבה על מחליפו ביידן: "הוא ניהל את הכלכלה כל כך טוב, הוא הוציא אותנו מהקורונה עם חיסון והיה אז שלום באירופה, שלום בעולם וסין הייתה במגננה. ועכשיו יש לך מלחמה באוקראינה עם רוסיה – זה מעולם לא היה צריך לקרות".

קושנר ניסה להפחית מחשיבות הפשיטה של ה-FBI על אחוזת טראמפ: "זה עניין של ניירת, היה אפשר לפתור את זה בין משרד המשפטים לבינו. אני לא יודע מה הוא לקח ומה לא, כרגע אנחנו מסתמכים פה על הדלפות לתקשורת. "הוא היה הנשיא, היה לו את הסיווג הכי גבוה בעולם". כשנשאל על המסמכים שצולמו ועליהם נכתב "סודי ביותר", אמר: "ראיתי הרבה האשמות בתקשורת במשך ארבע שנותיי בממשל שהתבררו לאחר מכן כלא נכונות. אני לא רוצה לענות על תרחישים היפותטיים, אני רוצה לחכות שנדע את העובדות".

"חותרים תחת יסודות הרפובליקה שלנו"

בנאום תקיף שנשא בליל יום חמישי, הזהיר נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מפני "גורמים שמנסים לחתור תחת הדמוקרטיה ולהוביל לאלימות". על תומכי טראמפ המושבעים אמר: "הם חוגגים כשיש כאוס, הם לא חיים באור האמת אלא בצל של השקרים".

במאמץ לפני בחירות האמצע, התריע: "בזמן שאני עומד כאן בפניכם, השוויון והדמוקרטיה נמצאים תחת מתקפה, ואנחנו מזיקים לעצמנו כשאנחנו מעמידים פנים שלא". במהלך הנאום ניסה ביידן להפריד בין תומכי טראמפ לבין המפלגה הרפובליקנית כולה, ולהרתיע מפני "קיצוניים שחותרים תחת יסודות הרפובליקה שלנו".

"כוחות ה-MAGA (Make America Great Again, הסיסמה שמזוהה עם טראמפ) נחושים להחזיר אותנו אחורה – לעבר אמריקה שאין בה זכות לבחור וזכות לפרטיות, אין זכות לאמצעי מניעה או להתחתן עם מי שאתה אוהב", טען. "הם מקדמים מנהיגים סמכותניים ומדליקים את הלהבות של האלימות הפוליטית".

Featured

טראמפ בקליפורניה: העשירים בבוורלי הילס מסריחים כי המדינה מגבילה להם את זמן המקלחת… אם ביידן יישאר נשיא – אמריקה תמות

Published

on

הנשיא לשעבר דונאלנד טראמפ נאם בסוף השבוע בכנס של המפלגה הרפובליקנית באנהיים, דרום קליפורניה, והתייחס למאבק בפשיעה באמריקה ולמירוץ מול הנשיא הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ אמנם טרם הבטיח את המועמדות הרפובליקנית בבחירות לנשיאות 2024, אך כרגע מוביל על יריביו בפער עצום. 

בנאום הזהיר טראמפ שאם ביידן יישאר נשיא "המדינה הזאת תמות", ובנוסף לעג ליריבו וחיקה אותו על הבמה. נאומו של טראמפ היה יומיים אחרי שבספריית רייגן בסימי וואלי נערך  עימות בין המועמדים הרפובליקניים בפריימריז . כמו בעימות הקודם, גם הפעם טראמפ לא התייצב. 

בזמן ביקורו של הנשיא לשעבר בקליפורניה ניסו מחוקקים רפובליקנים שתומכים בו להשבית את הממשל הפדרלי בוושינגטון ולמנוע את אישור התקציב, אך לבסוף לא צלחו במשימתם.

טראמפ אמר לקהל באנהיים כי אם הוא ייבחר לנשיא, ויחזור לבית הלבן, המשטרה בארה"ב תקבל הוראה לירות בשודדים. לשיטתו, בעקבות הצעד הזה אמריקה "תהיה תוך יום אחד מקום שונה לחלוטין. הם חייבים להיענש על הגניבה וההרס, ועל החרבת המדינה שלנו". 

על רקע העלייה במקרי הרצח ובפשיעה האלימה בקליפורניה אמר טראמפ למשתתפים בכנס הרפובליקני: "אנחנו נעצור מיד את כל הגניבות והביזה. מאוד פשוט: אם אתה שודד חנות אתה צריך לצפות שיירו בך כשאתה עוזב את החנות". הוא קיבל תשואות מהקהל על דבריו. 

סוכנות הידיעות AP ציינה שבשעה שאמירות רבות שהשמיע טראמפ בעצרת המפלגה הרפובליקנית באנהיים הן עמדות מוכרות של הנשיא לשעבר, הקריאה לפתוח באש לעבר פושעים מהווה הסלמה במסרים שהשמיע בנוגע למאבק בפשיעה. הצהרות לוחמניות שכאלה מתקבלות היטב ב"בייס" שלו, אך לא ברור מה תהיה השפעתן על מצביעים שלא נוטים בבירור לטובת אחת המפלגות הגדולות.  

בכנס הרפובליקני באנהיים חזר טראמפ על הטענה השקרית שבחירות 2020 נגנבו ממנו. הוא השמיע טענה שקרית נוספת, כשאמר שתושביה העשירים של בוורלי הילס "מסריחים" בגלל שקליפורניה הטילה הגבלות על משך המקלחת שלהם, בשל מצוקת מים שקיימת במדינה. 

"הם משלמים מיסים של מיליוני דולרים. כשהם מתקלחים אומרים להם להזדרז, ושמותר להם להשתמש רק בכמות קטנה של מים. לכן האנשים העשירים מבוורלי הילס, בדרך כלל, לא מריחים כל-כך טוב. אבל זה נכפה עליהם". בניגוד לדבריו קליפורניה לא מגבילה את צריכת המים בבתים. בתקופות בצורת היא מגבילה את השימוש במים מחוץ לבתים – למשל למטרות השקייה. 

קליפורניה היא מדינה דמוקרטית מובהקת, והסיכויים של כל מועמד רפובליקני לנשיאות לנצח בקליפורניה ולגרוף את האלקטורים שלה קלושים. עם זאת, לקליפורניה יש תפקיד חשוב בפריימריז הרפובליקניים שייפתחו בינואר, וניצחון בה יקרב את טראמפ להבטחת המועמדות. סקר שפורסם השבוע הראה שבקרב בעלי זכות ההצבעה בפריימריז הרפובליקניים, טראמפ מקבל כמעט 50 אחוזי תמיכה. במקום השני, הרחק מאחור, נמצא מושל פלורידה רון דסנטיס נמצא עם 14%.

"קליפורניה הייתה בעבר סמל לשגשוג וליצירתיות האמריקאית, אך הפכה לסמל שקיעתה של האומה שלנו. זו כבר לא מדינה מובילה, זו מזבלה. העולם זורק לקליפורניה אסירים, מחבלים וחולי נפש", אמר טראמפ לקהל. "עם התמיכה שלכם נתגבר על המתקפות המרושעות של ה'דיפ סטייט' ונסלק את ג'ו ביידן הרמאי מהבית הלבן. הוא הנשיא המושחת ביותר בהיסטוריה שלנו, והנשיא הכי בלתי-כשיר שהיה בהיסטוריה שלנו. המדינה הזאת תמות אם ניאלץ לעבור עוד ארבע שנים עם האיש הזה". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות