fbpx
Connect with us

Featured

הקורונה חוזרת? עלייה של 60% בנדבקים בנגיף בארה"ב; שיעור האשפוזים עדיין גבוה משמעותית בקרב קשישים 

Published

on

נתוני המעקב בארה"ב מצביעים על כך שרמות ההדבקה בקורונה נמצאות במגמת עלייה בארצות הברית, אך מדדי מפתח נשארים הרבה מתחת לשיאי המגפה בשנים האחרונות.

שיעור המאושפזים מקורונה בארה"ב נמצא במגמת עלייה מאז תחילת יולי, על פי נתונים מהמרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC). בשבוע הראשון של אוגוסט, יותר מ-10,000 בני אדם אושפזו עם קורונה. זוהי עלייה של 60% בחודש, ועלייה של 14% בשבוע האחרון.

הנתונים האלה נראו לאחרונה רק באפריל, שיעור המאושפזים הוא עדיין רק כרבע ממה שהיה בתקופה זו בשנה שעברה.

שיעור האשפוזים עדיין גבוה משמעותית בקרב קשישים בהשוואה לקבוצות גיל אחרות, ושיעור המאושפזים הזקוקים לזמן ביחידה לטיפול נמרץ או במכשיר הנשמה נשמר יציב יחסית בשנה וחצי האחרונות. בסך הכל, רק כ-1% מכלל מיטות האשפוז – הן יחידות אשפוז והן טיפול נמרץ – תפוסות על ידי חולי קורונה.  בשיא הזינוק של נגיף האומיקרון, יותר מחמישית מכל מיטות האשפוז היו תפוסות על ידי חולי קורונה, כך  עולה מנתוני CDC.

ה-CDC הפסיק לדווח על שיעורי הנדבקים השנה, וציין כי הנתונים הפכו פחות מייצגים בעקבות "ירידה בבדיקות מעבדה, בדיקות ביתיות מוגברות, שינויים בשיטות הדיווח וזיהומים אסימפטומטיים". 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות