fbpx
Connect with us

Featured

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הפסקת האש

Published

on

בתום ישיבה שארכה פחות משלוש שעות אישר הקבינט המדיני-ביטחוני את הפסקת האש לסיום מבצע "שומר החומות", אשר צפויה להיכנס לתוקף החל מהשעה 2:00 בלילה • ההחלטה התקבלה פה אחד על פי המלצות כל גורמי הביטחון שעדכנו כי סיימו את התכניות המבצעיות

לאחר 11 ימי לחימה: הקבינט המדיני ביטחוני קיבל פה אחד את המלצת כל גורמי הביטחון, הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המוסד וראש המל״ל, לקבל את היוזמה המצרית להפסקת אש דו-צדדית ללא כל תנאי. ההחלטה התקבלה פה אחד על פי המלצות כל גורמי הביטחון שעדכנו כי סיימו את התכניות המבצעיות. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי חמאס אישר את ההסכם בין הצדדים, והפסקת האש צפויה להיכנס לתוקף החל מהשעה 2:00 בלילה. עם זאת, גורם מצרי אומר כי אין סיכום סופי על שעת הפסקת האש.

מוקדם יותר היום דווח ברשת החדשות אל-ג'זירה שישראל עדכנה את המתווך המצרי כי בכוונתה לסיים את המבצע בעזה. מלשכתו של נשיא מצרים עבדל פתאח א-סיסי נמסר: "הנשיא שוחח עם מקבילו האמריקני ג'ו ביידן, והשניים הסכימו על שיתוף פעולה כדי להוביל להפסקת אש בעזה".

מקורות בחמאס מסרו לעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" שהרגיעה תיכנס לתוקפה מחר, ושהפסקת האש תתקיים באופן מקביל לישראל ולארגון הטרור. לפי אחד הבכירים בחמאס, האמריקנים הפעילו לחץ על ראש הממשלה נתניהו להפסקת התקיפות בגלל כישלונו בהשגת מטרותיו, ולא מתוך חשש לפלשתינים. 

הבכיר טען כי ארגוני הטרור הצליחו לבסס משוואה שקושרת בין עזה לירושלים ונתניהו שואף להמציא דרך יציאה כדי לחזק את הדימוי שלו בתוך ישראל. בנוסף ציין כי ארגוני הטרור יוכלו להמשיך לתקוף את ישראל במשך חודשים ושהם במצב טוב.

רקטות שנורו מרצועת עזה לעבר ישראל. מקור: איי.אף.פי/ישראל היום

מקורות בארגוני הטרור אמרו לעיתון הלבנוני המזוהה עם חיזבאללה שהודעת נתניהו על הפסקת אש חד צדדית היא ניסיון לצאת מההסלמה עם תמונת ניצחון. עם זאת, מקורות במצרים אמרו ל"ישראל היום": "לא קיבלנו כל הודעה על כוונה להפסקת אש מצד ישראל". 

בכיר בחמאס אמר לסוכנות הידיעות איי.אף.פי: "אנחנו צופים שתוכרז רגיעה תוך שעות או מחר, וזה תלוי בהפסקת התוקפנות של ישראל בעזה ובירושלים".

לדבריו, "יש מאמץ ומגעים אינטנסיביים עם ישראל ועם חמאס וארגוני הטרור שמנהלות מצרים, קטאר וגורמים אחרים. הצרפתים והאמריקנים משתתפים במאמץ הזה". עם זאת הדגיש הגורם: "אין שום דבר סופי עד לרגע זה. אם תימשך התוקפנות – יימשך ירי הטילים לעבר ישראל".

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות