fbpx
Connect with us

Featured

הקאמבק של הצמיד האלקטרוני: השבים מחו״ל יחוייבו לענוד אותו – אם לא – יפונו למלונית

Published

on

נתב"ג (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)

מסתמן כי הפיקוח האלקטרוני על השבים מחו"ל יחל, ככל הנראה, בתחילת חודש מאי. המתווה המסתמן למנגנון הוא שכל מי שחוזר לישראל ואינו מחוסן או מחלים יחויב בבידוד ביתי עם צמיד אלקטרוני. מי שיסרב לאיזוק, יופנה לבידוד במלונית. כך פורסם ביום רביעי האחרון, 21 באפריל, בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

במשרד הבריאות אמרו כי מדובר במנגנון נוסף לאכיפת בידוד ולא בחלופה לבידודים. בימים אלה בוחנים במשרד את המתווה הסופי להפעלת מנגנון הפיקוח האלקטרוני.

בחודש שעבר אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את חוק הפיקוח באמצעות צמיד אלקטרוני. הפיילוט נכנס לתוקפו שבוע קודם לכן עם 100 איש ביום. כדי להוציא את הכל לפועל הוסמכה חברה פרטית להפעיל את אמצעי הפיקוח האלקטרוני ולתחזק אותם. החברה המפעילה התבקשה להעביר למשרד הבריאות ולמשטרה מידע על מי שיפר לכאורה את הבידוד והמידע הזה יישמר במשך חודש

החוק מציין מקרים חריגים שיורשו לשהות בבידוד ביתי בלי פיקוח אלקטרוני מנימוקים הומניטריים או משיקולי בריאות, וכן קטינים בני פחות מ-14 ומי שמונה לו אפוטרופוס.

כיום מחויב בבידוד כל מי ששב מחו"ל ולא חוסן מפני קורונה או החלים. אדם שמגיע לישראל מחויב לעבור בדיקת PCR ובמקרה שהדגימה חוזרת חיובית, היא מועברת לריצוף גנטי כדי לברר באיזה וריאנט של הנגיף מדובר. בדיון במליאת הכנסת בה אושר החוק, אמר סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש כי רוב מכריע של משתמשי הצמיד האלקטרוני הקפידו על הבידוד הביתי.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות