fbpx
Connect with us

חדשות

הצעת חוק: קליפורניה תנפיק תעודה מזהה לכל מהגר, גם אם הוא לא חוקי

Published

on

לפני כמעט עשור, קליפורניה הפכה לאחת המדינות הראשונות שאפשרה למהגר לא מתועד לקבל רישיון נהיגה, המשמש כחלק קריטי של תעודת זהות. המדינה טוענת כי יותר ממיליון מהגרים קיבלו מאז את הרישיונות המעודכנים, המאפשרים להם לעשות הכל, החל מפתיחת חשבון בנק והגשת בקשה לדיור ובריאות ועד להירשם לכרטיס ספרייה או הזמנת שירות טלפון סלולרי. עם זאת, רבים נותרו מחוץ לתהליך בגלל שהם לא יכולים או לא נוהגים – כולל מבוגרים, אנשים עם מוגבלות ומספר לא פרופורציונלי של נשים, שיש להם סיכוי נמוך יותר לנהוג או גישה לרכב.

הצעת חוק לפני מחוקקים במדינה מנסה לסגור את הפער על ידי הצעת תעודות זהות להנפקת קליפורניה הזמינות לכל תושב ללא קשר לסטטוס החוקי שלו, בין אם הוא נוהג או לא. יאנט מרטינז, מוכרת רחוב בלוס אנג'לס, אמרה שהיא לא הגישה בקשה לרישיון נהיגה כי היא לא יכולה להרשות לעצמה מכונית. ללא תעודת זהות רשמית, היא אמרה שקשה להשתתף בחברה מאז שהיגרה מאל סלבדור לפני תריסר שנים. "אני מאמינה שמגיע לנו להיות חלק מהקהילות שלנו, לתרום את מלבנו לקהילות שלנו, להיראות", אמרה מרטינז, אם לחמישה בת 56.

בתקווה לעזוב את המכירות ברחובות ועבודות משרדיות, מרטינז עבר שיעורי מחשבים. אבל היא אמרה שהיא נתקלה במחסום כביש השבוע, כאשר עם סיום קורס, נאמר לה שהיא לא יכולה לקבל אישור ללא תעודה מזהה ממשלתית. "רק בגלל שלא הייתה לי תעודת זהות, אני לא יכול לשפר את העבודה שלי, את החיים שלי", אמרה מרטינז, שדיברה על הצעת החוק כמתנדבת בקואליציה לזכויות מהגרים הומניות של לוס אנג'לס.

ה-DMV, שינפיק את תעודות הזהות, מעריך שעלויות כוח האדם יעלו על 12.8 מיליון דולר בין 2023 ל-2028, אשר יקוזזו ככל הנראה על ידי עמלות בקשה לכרטיסים.

קואליציה של קבוצות לזכויות מהגרים, כולל CHIRLA ו-Asiana Americans Advancing Justice-Southern California, פעלה להגביר את המומנטום להצעת החוק באירוע מחוץ למרכז התעסוקה בפסדינה עם פוליטיקאים, לרבות מחבר ההצעה, חבר האסמבלי רג'י ג'ונס-סוייר (D-South לוס אנג'לס). ג'ונס-סוייר הצביע בעד אישור חוק רישיון הנהיגה ב-2013, שזכה לביקורת מצד המתנגדים על תגמול לאנשים ששהו במדינה באופן לא חוקי. לדבריו הוא לא רואה את אותה מחלוקת סביב חוק תעודת הזהות, כי החששות משימוש ברישיונות הנהיגה במרמה לא התממשו.

"מה שאנחנו מגלים זה שאנשים משתמשים בזה מהסיבה הנכונה – לקבל עבודה, לשים קורת גג, להיות מסוגל לפדות את הצ'קים ולהיות מועסקים", אמר ג'ונס-סוייר.

בן טראן, אסטרטג מדיניות של אמריקאים אסיאתיים לקידום צדק, אמר שמהגרים עשויים לפעמים להסתמך על דרכונים מארצות המוצא שלהם כאשר יש צורך בתעודת זהות, אך הדבר כרוך בסיכון להיות מזוהה כבלתי מתועד. ולפעמים דרכונים לא מספיקים. טראן סיפר שאישה קוריאנית מבוגרת ביקשה צו הרחקה נגד שכן שהטריד אותה, אך מכיוון שהיה לה רק דרכון קוריאני שפג תוקפו, התהליך התעכב. רק בהתערבות של AAAJ הצליחה האישה לגרום לרשויות אכיפת החוק לקבל את הדרכון שלה כתעודה מזהה. "לעתים קרובות, אנשים פשוט מקבלים את העזרה שהם צריכים מתעכבת או לא מקבלים את העזרה שהם צריכים בכלל", אמר טראן.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות