Connect with us

Featured

הצעת חוק בקליפורניה: המשטרה לא תפעל נגד שיטוט למטרת לזנות

הצעת החוק ממומנת בחלקה על ידי קבוצות התומכות בזכויות הומואים וטרנסג'נדרים. דובר מועצת המשפחה של קליפורניה: זה חלק ממאמץ לבטל את הפללת הזנות

Published

on

המחוקקים בקליפורניה שלחו ביום שני סוף סוף למושל גאווין ניוסום "תפוח אדמה לוהט" בדמות הצעת חוק שתמנע מהמשטרה לבצע מעצרים באשמת שיטוט למטרת לזנות, תשעה חודשים לאחר שהצעד עבר בבית המחוקקים. הסנאטור הדמוקרטי סקוט ווינר ותומכים אחרים אמרו כי מעצרים בגין שיטוט במטרה לעסוק בזנות מכוונים באופן לא פרופורציונלי לטרנסג'נדריות, נשים שחורות ולטיניות.

המבקרים רואים בכך כרסום נוסף בעונשים פליליים שקושרים את ידי המשטרה בנושאי איכות חיים כמו גניבה לחנויות ופריצות למכוניות. גרג ברט, דובר מועצת המשפחה של קליפורניה, ומתנגדים אחרים חוששים שזה חלק ממאמץ בסופו של דבר לבטל את הפללת הזנות. "נראה שהחוק הזה מושלם אם אתה רוצה שהסחר במין יגדל בקליפורניה", אמר. "הצעת החוק הזו באמת תשפיע על שכונות עניות – היא לא תשפיע על שכונות שבהן גרים המחוקקים האלה.

הצעת החוק לא תבטל את ההפללה של שידול או עיסוק בעבודות מין. היא תאפשר לאלה שהורשעו בעבר או המרצים כעת עונשים שוטפים לבקש מבית המשפט לבטל ולחתום את תיעוד ההרשעה.הסנאט שלח לבסוף את הצעת החוק לניוסום ביום שני.

אבל בתשעת החודשים שחלפו מאז פעלו המחוקקים, החששות מפני פשע, חסרי בית והתפיסה שהערים הגדולות בקליפורניה הופכות לא בטוחות יותר הפכו חריפות יותר, והן מספקות חומר רב לקמפיינים פוליטיים לקראת הבחירות בנובמבר.

בין התומכים בהצעת החוק היא התובעת המחוזי של סן פרנסיסקו, צ'סה בודין, שהמצביעים הדיחו מתפקידו באמצע הקדנציה לאחר שמבקרים פתחו בקמפיין שתייג אותו כ"רך כלפי פושעים".

הצעת החוק ממומנת בחלקה על ידי קבוצות התומכות בזכויות הומואים וטרנסג'נדרים, ווינר אמר שהוא חיכה לשלוח את הצעד לניוסם עד סוף חודש הגאווה, שחוגג את קהילת LGTBQ. "חשוב מתמיד להיפטר מחוק שמכוון לקהילה שלנו", אמר וינר, שהוא הומו. "גאווה היא לא רק דגלי קשת בענן ומצעדים. מדובר בהגנה על המודחים ביותר בקהילה שלנו".

מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס, הסוכנות הגדולה ביותר במדינה, ואיגוד קציני השלום של קליפורניה, המונה 75,000 חברים, הם בין המתנגדים. שניהם אומרים שביטולו יעכב את העמדה לדין של מי שמבצע פשעים הקשורים לזנות וסחר בבני אדם ותקשה על זיהוי וסיוע לנפגעים. בהצהרה למחוקקים, מחלקת השריף אמרה שהחוק "משמש לעתים קרובות כדי למנוע מזונות להסתובב במקומות ציבוריים, עסקים וקהילות מגורים, מה שעלול להוליד פשע ושימוש בסמים".

הצעת חוק שהתקבלה ב-2016 אוסרת מעצר של קטינים בגין זנות, במטרה שיתייחסו אליהם כאל קורבנות. הצעת חוק משנת 2019 אוסרת מעצר של עובדי מין אם הם מדווחים על פשעים שונים כקורבן או כעד. אותו חוק אוסר להשתמש בהחזקת קונדומים כעילה למעצר.

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות