fbpx
Connect with us

Featured

הצעת חוק בלוס אנג'לס: מס על מכירת נכסים מעל 5 מיליון דולר למימון דיור להומלסים

נדל"ניסטים תתכוננו: אם החוק יאושר בנובמבר, הוא ייצור מס של 4% על נכסים שנמכרו ביותר מ-5 מיליון דולר, ו- 5.5% על נכסים שנמכרו ביותר מ-10 מיליון דולר

Published

on

בעקבות עצומה מוצלחת של קואליציה של איגודי עובדים וארגונים אחרים, והחלטת מועצת העיר ביום רביעי, מצביעי לוס אנג'לס בנובמבר ישקלו חוק מקומי חדש שיטיל מס על רכוש של מיליוני דולרים מכירות למימון פתרונות לחסרי דיור, לרבות דיור קבע.

אם החוק יאושר, הוא ייצור מס של 4% על נכסים שנמכרו ביותר מ-5 מיליון דולר, ומס של 5.5% על נכסים שנמכרו ביותר מ-10 מיליון דולר. מנהלת הברית לתחבורה ציבורית בלוס אנג'לס, לורה ריימון, אמרה כי ההכנסות שיגבו מהמס יושקעו בדיור בר השגה וקבוע, כמו גם פיקוח על אופן הוצאת כספי המס, באמצעות מפקח כללי ייעודי.

הקואליציה החלה לאסוף חתימות עבור צעד ההצבעה של United To House LA בינואר, במטרה להשיג 65,000 חתימות כדי להעפיל לבחירות הכלליות בנובמבר 2022. ב-2 במאי הקבוצה הגישה 98,043 חתימות, עם מספר מספיק מאומת על ידי פקיד העירייה. ביום רביעי החליטה מועצת העיר להוסיף את הצעת החוק לקלפי הבחירות הכלליות בנובמבר במקום לקיים על כך בחירות מיוחדות.

אם יאושר על ידי רוב המצביעים בנובמבר, הצעד ייצור מס של 4% על נכסים שנמכרו ביותר מ-5 מיליון דולר, ומס של 5.5% על נכסים שנמכרו ביותר מ-10 מיליון דולר. "ברגע הזה, אנחנו צריכים לעשות משהו גדול באמת. United to House LA תהיה ההשקעה הגדולה ביותר שהעיר עשתה אי פעם לחסרי בית ותספק מאות מיליונים בשנה לדיור בר השגה", אמרה מנהלת Alliance for Community Transit-לוס אנג'לס, לורה ריימונד, היושבת ראש משותפת של United To House LA. .

הקבוצה טוענת שהמס היה מניב כ-800 מיליון דולר בין מרץ 2019 למרץ 2020, על ידי מיסוי של רק 3% ממכירות הנדל"ן באותה שנה.

הקואליציה צופה שהצעד ייצור יותר מ-26,000 בתים להומלסים או שנמצאים בסיכון לחוסר בית, ויסייע לכ-69,000 אנשים במהלך 10 השנים הבאות. הקבוצה גם טוענת שההשקעה במניעת חסרי בית יכולה לעזור ליותר מ-475,000 שוכרים בסיכון להישאר בבתיהם מדי שנה.

המצביעים בנובמבר 2016 אישרו את הצעת HHH להשתמש ב-1.2 מיליארד דולר לבניית 10,000 יחידות עבור תושבי לוס אנג'לס חסרי בית, במטרה יותר מלשלש את הייצור השנתי של לוס אנג'לס של דיור תומך. אבל העלות הגבוהה של פרויקטים במימון Proposition HHH זכתה לביקורת. דו"ח מינואר 2022 של הבקר רון גלפרין אמר כי העלות הממוצעת של פרויקטים של Proposition HHH היא 600,000 דולר ליחידה, לעומת 530,000 דולר בשנת 2020. כאשר ההצעה התקבלה על ידי המצביעים, העיר צפתה שכל יחידת דיור תומך תעלה בין 350,000 ל-414,00 אלף דולר.

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות