Connect with us

טוב לדעת

הפתעה: נשים שולחות תמונות עירום יותר מגברים!

Published

on

מחקר באוניברסיטת אריזונה על תופעת הסקסטינג מצא שנשים שולחות מרצונן תמונות עירום והודעות בעלות אופי מיני לפרטנרים שלהם – הרבה יותר מגברים. גם הסיבה לשיתוף שונה ומפתיעה

מחקר חדש טוען כי בניגוד לדעה הרווחת, נשים הן אלה ששולחות תמונות עירום והודעות בעלות אופי מיני יותר מאשר הגברים. חוקרים מאוניברסיטת המדינה של אריזונה בדקו את תופעת הסקסטינג בקרב צעירים ומצאו שנשים שולחות תמונות עירום והודעות מיניות פי 4 יותר מגברים – וזאת כדי למנוע מהם לאבד בהן עניין. הממצאים חושפים גם כי נשים מוצאות בכך משהו משחרר ומעצים.

הדוקטורנטית מורגן ג'ונסטונבאו פנתה ליותר מאלף מעמיתיה הסטודנטים וביקשה מהם להסביר לה מדוע הם שולחים הודעות בעלות אופי מיני, במידה ושלחו כמובן. כדי להגיע למסקנות מייצגות, משתתפי המחקר, המגיעים משבע אוניברסיטאות אמריקאיות שונות, התבקשו לספר על הפעם האחרונה שהם שלחו תוכן בעל אופי מיני מפורש בהודעות.

בהינתן 23 סיבות אפשרויות לכך, הם התבקשו לבחור אחת או כמה – ולפרט. "נשים מוצאות בסקסטינג דבר מאוד מעצים כי הן יכולות ליצור מרחב בו הן מרגישות בטוחות לבטא את המיניות שלהן ולחקור את גופן", אמרה מורגן, "לעדותן הן רואות בחוויה הזאת מעצימה וגם לא מעצימה במקביל. הן מרגישות שיש להן מה להרוויח מהאינטראקציה הזאת, אך יש להן גם מה להפסיד ממנה".

מחקר אחר מאוניברסיטת אינדיאנה חשף שכמעט חצי מההודעות המיניות המועברות בין הפרטנרים מבוססות על שקרים. החוקרים מצאו כי מתוך 109 סטודנטים, 48 שיקרו. שני שליש סיפרו ששיקרו כשכתבו שהם לובשים על עצמם רק תחתונים או שהם נוגעים בעצמם – רק כדי לרצות את בני זוגם. השליש הנותר אמר שעשה את זה משעשוע ושעמום.

בנוסף נמצא שנשים משקרות יותר מגברים כשזה מגיע לסקסטינג, כש-45 אחוזים מהנשים נמצאו משקרות בהודעות – לעומת רק 24 אחוזים מהגברים. ד"ר מישל דרואין השוותה בין סקטסטינג לאורגזמות: "נשים גם נוטות לזייף אורגזמה יותר מגברים. נשים משקרות כדי לרצות אחרים. לגברים כנראה פחות אכפת".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

טוב לדעת

תופתעו: מהו השם הפופולרי לכלב בישראל?

Published

on

ישראלים אוהבים כלבים. בין אם מדובר בכלב משפחתי, כלב המוחזק בחצר ושומר על הבית או כלב של רווקים ורווקות תל אביביים שניתן להתכרבל עימו מתחת לשמיכה בימים סגריריים, לא מעטים הם ההולכים על ארבע במשקי הבית בישראל. 

המרכז הארצי לרישום כלבים במשרד החקלאות פירסם כמה נתונים מעניינים על שמות הכלבים הפופולריים ביותר, מספר הכלבים ובאיזו עיר הם נפוצים ביותר. על פי נתוני המרכז נשמרת בקרב הציבור העדפה קלה לכלבים זכרים. ממוצע גיל הכלבים עומד על 6.4 שנים. בשנה האחרונה נוספו  54,675 כלבים חדשים, מתוכם: במקום הראשון שיצו עם 3,515 גורים חדשים (התופסים את המקום הראשון גם במדד הפופולאריות). את המקום השני תופסים כלבי הפומרניאן עם 2,850 כלבים חדשים, ובמקום השלישי רועה גרמני, עם 1,885 כלבים חדשים. במקום הרביעי, והלא פחות מכובד, ממוקמים כלבי המלטז עם 1,571 כלבים חדשים.    

ומהם השמות הפופולאריים לשנת 2019? מנתוני המאגר עולה כי השמות הפופולריים ביותר לכלבים בישראל הם לולה לנקבות ולואי לזכרים. שמות פופולריים נוספים הם: מיקה, לונה, טופי, בל, מוקה ולוסי לנקבות, וטוי, ג'וני, שוקו, לאקי, סימבה ומקס לזכרים. מהם השמות המקוריים לשנת 2019? אבנית, אף חד, בייבי דול, ביסקיוויט, ביקיני, בן-אל, בת שרה, האצ'בק, הימאלאיה, מוסקבה, מידברן, מטבוחה ונחושת.    

מבין הכלבים הגזעיים, הגזע הפופולרי ביותר בקרב ציבור בעלי הכלבים הוא השיצו. למקום השני הגיע גזע הפקינז, ובמקום השלישי הרועה גרמני. במקומות הרביעי והחמישי ממוקמים הלברדור והפינצ'ר. גם השנה תל אביב נמצאת בראש רשימת בעלי הכלבים בישראל. למקום השני הגיעה ראשון לציון, במקום השלישי התברגה העיר חיפה, באר שבע ממוקמת במקום הרביעי וירושלים במקום החמישי.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות