Connect with us

ארה"ב-ישראל

הפסד צורב

Published

on

עיריית ווסט הוליווד אישרה הקרנת סרט אנטי ישראלי • למה זה חשוב לכל אחד מאיתנו

השימוע בווסט הוליווד. 2 תמכו בצד שלנו,3 התנגדו

בפיצר קולג׳ בקלרמונט קליפורניה הצביעו לבטל את תוכנית הלימודים בחו״ל באוניברסיטת חיפה, דבר מצער כשלעצמו, שכן דוקא באוניברסיטת חיפה יכול סטודנט ליברל-מתקדם מארה״ב להרגיש עד כמה מדינת ישראל דמוקרטית. נשיא האוניברסיטה שייך לדור קודם, והוא החליט שלא לכבד את ההחלטה שהתקבלה. אלא שהדור החדש, אותו דור המתחנך בימים אלו ממש בפיצר קולג׳ כמו גם באוניברסיטאות ברחבי ארה״ב, לא מוכן לקבל דבר כזה. הדור וכחי התחנך שכל מה שהוא עושה הוא טוב, שכולם מנצחים ושאם יש תוצאה שאינה לרוחו, הרי שיש לשנות את המציאות בכדי שלא ייגרם לו מפח נפש, ולו קל שבקלים.

כשהנשיא טרמאפ זכה בבחירות יצאו סטודנטים להפגין, השמידו רכוש וגרמו לנזק רב. הם הרגישו כל כך לא בנוח עם תוצאות הבחירות, שבאוניברסיטאות העמידו יועצים ופסיכולוגים לרשות הסטודנטים והמרצים, הגדירו מקומות מסוימים באוניברסיטאות כמקומות ״בטוחים״ שם הסטודנטים יוכלו להרגיש בנוח ואפילו ביטלו כיתות בהרבה מקרים. גידלנו דור רגיש ביותר, עדין במיוחד, שאם חלילה וחס קורה משהו שלא מוצא חן בעיניו, הוא מיד נעלב, מתפרע, פוגע, משתולל ודורש תשומת לב מיוחדת של כפפות משי.

כך גם עם נשיא הקולג׳, פרופסור מלוין אוליבר. הסטודנטים כל כך נפגעו מעזות מצחו וסירובו לקבל את עמדתם ומרותם, שהם העבירו החלטה שאם תוך עשרה ימים הוא לא יחזור בו, הרי שחובה עליו להתפטר או שצריך יהיה להרחיקו בכוח. ולמי שנדמה שהאוניברסיטה תגן על נשיאה, הרי שלא כך פני הדברים היום. בהרבה מקרים, שאינם קשורים כלל לישראל, פרופסורים ליברלים הורחקו בשל השמעת דעה שלא מצאה חן בעיני הסטודנטים. למעוניינים להחשף ביתר פירוט לתופעה זו, צפו סרטם החדש של דניס פרגר ואדם קורולה ״אין מקום בטוח״ (2019, עדין לא באקרנים) עוסק בדיוק בכך.

מדוע נקודה זו חשובה? משתי סיבות. ראשית, לגבי ישראל. בהרבה מהאוניברסיטאות המובילות בארה״ב הועברו החלטות חרם, אלא שאלו אינן מוצאות לפועל תודות לעומדים בראשי האוניברסיטאות. אם נשיאי האוניברסיטאות יפחדו למלא את חובתם בשל לחץ ״ציבורי,״ הרי שהמגן האחרון שעוד לצידנו יעלם. שנית, לגבי עתיד ארה״ב. הדור המתחנך היום באוניברסיטאות ינהיג את ארה״ב בעתיד. אך איזה עתיד זה יהיה אם רק לפי מחליט ההחלטות ישק דבר, ולאו – דמנו בראשנו?

שבוע האפרטהייד

באותו זמן בו בחוף המערבי החליטו שאסור לקיים שיתוף פעולה עם אוניברסיטה בארץ, בחוף המזרחי, באוניברסיטת הרווארד, החליטה מועצת הסטודנטים לעזור במימון שבוע האפרטהייד, שכן חשוב מאד לחנך את הסטודנטים כולם באוניברסיטה המובילה בעולם על שקורה שם – בפלסטין – תחת הכיבוש האכזרי. מדובר בסכום זעום ביותר, אך החלטה רשמית מקנה גושפנקה של שותפות ואישור. הרווארד, האוניברסיטה הידועה ביותר בעולם תומכת במאבק הפלסטינים לעצמאות, שכן הגיע הזמן להשתחרר מעבותות השלטון הציוני.

תנועת החרם כל כך מצליחה שכל מי שאומר ״פלסטין״ נחשב מיד לגיבור וראוי לתמיכה, בעוד מי שצועק ״גוואלד, אנטישמיות!״ זכאי מיד לבעיטה שכן כבר נמאס לשמוע על היהודים הנרדפים ואנטישמיות, שכן ביקורת נגד ממשלת הימין-הקיצון בישראל היא לגיטית לחלוטין! כך לפי הפעילים נגד ישראל והיהודים.

חבל רק שהגופים הרשמיים של מדינת ישראל, כמו גם שריה ויועציה, חושבים שידם על העליונה במלחמה נגד תנועת החרם, שכן אין ממש תוצאות כלכליות (עדיין) לחרם. אילו רק היו אלו מפנימים שחוזקה וגדולתה של תנועת החרם והסכנה הטמונה בה בדמוניזציה של היהודים, הפיכתם לתת- או ללא-אנושיים ודה-לגיטימציה של עצם קיומם, שלושה קריטריונים שפירושם שכל מה שיקרה ליהודים תקף ומוצדק. ירצחו יהודים – טוב לעולם. יעמידו יהודים לדין – טוב לעולם. רק אנחנו חושבים שאנחנו מנצחים, שלא יאונה לנו כל רע, כי אנחנו סופרמנים.

דמוניזציה, דיומיניזציה ודהלגיטימציה. שלושה רכיבים שביחד יובילו לרצח עם, והעולם יעלוץ וישתתף בחדווה, כפי שכבר עשה בדיוק לפני שמונים שנה.

ווסט הוליווד

ווסט הוליווד היא העיר הליברלית ביותר בארה״ב, בית הקהילה הגאה. בעיר המונה כ-34,000 אנשים גרים רוסים, פרסים וקומץ ישראלים ויהודים שאינם קשורים כלל לקהילה הגאה. הם גרו כאן לפני 1984, שנת מיסוד העיר. מרבית תושבי העיר הם מעט משפחות עם ילדים והרבה מאד צעירים לא נשואים או זוגות חד-מיניים. בסופי שבוע אוכלוסיית העיר גדלה עד כדי 200-250 אלף אנשים הבאים לבלות, ובזמנים מסוימים כדי כפליים או יותר מכך.

בעיר תוכנית של ״זכויות אדם״ שמשך שנים הביאה הרבה מאד מרצים ובשנים האחרונות התמקדה בהקרנת סרטים בנושא. לפני מספר חודשים נכלל בתוכנית גם סרט על ה"נכבה", סרט תיעודי-לכאורה (אלא שהעובדות לא בדיוק מתקשרות למציאות, לדוגמא: מדינות ערב תקפו את מדינת ישראל עם הכרזת העצמאות ולא להפך).

תושבי העיר היהודים (ובהם קומץ ישראלים לשעבר), רובם חברי הקהילה הגאה, קשורים בעיקר לבית כנסת רפורמי בשם ״קול עמי״ שבראשו עומדת הרבנית דניס אגר. הקהילה הגאה מאוד פעילה, מארחת מבקרים מהארץ ותומכת בישראל. כמו מרבית היהודים הרפורמים ברחבי ארה״ב, כך גם בווסט הוליווד (ובבוורלי הילס השכנה בבית הכנסת עמנואל) – האנשים ליברלים ביותר. הם ילחמו עד חורמה בחזקת הרבנות על מי הוא יהודי (קרי על חתונות שכן חתונות ע״י רבנים קונסרבטיבים או רפורמים אינן מוכרות בישראל) כמו גם ברב של המקומות הקדושים על הפרדת גברים-נשים בכותל. רבים מאותם יהודים רפורמים וקונסרבטיבים שוקדים על ״תיקון עולם״ ולא מהססים לבקר את ישראל על מדיניות הכיבוש ועל כך שלא הגענו עדיין לשלום בר קיימא עם הפלסטינים. אך מסתבר שבניגוד למה שקורה ברחבי ארה״ב, בווסט הוליווד היהודים יודעים לעבוד זה עם זה, והם רוצים להגן על מדינת ישראל. אולי מבינים הם שלמעט בעירם, המקום היחיד בעולם בו יוכלו לחיות בביטחה הוא במדינת ישראל, שם לא רודפים הומואים, לא זורקים אותם מגגות בתים או תולים אותם לראווה, שיראו וייראו.

התארגנו חברי הקהילה, צירפו אליהם קומץ שראלים, פרסים ורוסים, וביקשו מהעיר:
אל תראו את הסרט. מי שירצה לצפות בסרט בסלון ביתו, ישלם 12 דולר. מדוע שהעיר
תתן חסותה ותהפוך לעיר הראשונה בארה״ב שמראה את הסרט? הלא הדבר ישמש כדלק על מדורת האנטישמיות הבוערת, ויגרום לקהילה שלמה שתרגיש נרדפת. לשימוע בפני חמשת חברי המועצה הופיעו כ-140 אנשים, מתוכם עשרה אחוזים של מתנגדי ישראל. הקהל ישב משך ארבע שעות בסבלנות, ולכל משתתף ניתנו שתי דקות להביע דעה. בנוסף, התקבלו עשרות רבות של פניות הציבור בכתב. בסופו של הערב הצביעו חברי המועצה. הפסדנו 2:3.

הגדילה חברת המועצה היהודיה, לורן מייסטר, כשאמרה שיהדות היא דת ותרבות והיסטוריה, סיפרה שהיתה פעמים בארץ ושלימדו אותה להקשיב לכל מיני דעות. היא ראתה את הסרט והוא – כך קבעה – אינו סרט שנאה. הוא גם (לדעתה) לא מנקודת מבט אנטישמית. זו פשוט נקודת ראות מסוימת. היא לא הרגישה מאוימת. היא מתביישת מחוסר הסובלנות (מצד היהודים והמתנגדים) ואינה חושבת שהיא צריכה להסביר את עצמה (מתחיל להשמע בדיוק כמו הדור החדש – לפיהם ישק דבר).

מייסטר הצביעה בעד הקרנת הסרט, וכך הפכה העיר ווסט הוליווד לעיר הראשונה בארה״ב התומכת בסרט ויוצריו. ווסט הוליווד היא גם בין הערים הראשונות שחתמו על מזכר הבנה עם ישראל (בנושא איידס). ווסט הוליווד היא ביתם של הומואים ולסביות, שבמדינות ערב ירדפו אותם עד מוות. ווסט הוליווד בחרה להתמקד דווקא בישראל ולהוציא דיבתה ברבים, במקום להגן ולקדם את המדינה היחידה שהיא בית ומפלט לקהילה הגאה.

הכל קרה בגלל ״חופש הדיבור". אלא שיש גם חופש לבחור, ואין המדובר באי נוחות כי אם באנטישמיות גלויה. האם היו נותנים להביא סרט דוקומנטרי-לכאורה הטוען ששחורים אונסים נשים לבנו, או סרט שלפיו כל ההומואים נושאי מחלות והתפרצות מחלת האיידס היא כתוצאה מעיוות הטבע הקורה על ידם? חבל שנציגי מדינת ישראל, שחיזרו אחרי העיר שתחתום על מזכר ההבנה, לא היו נוכחים וגם לא פעלו קודם להחלטה ״מאחורי הקלעים". לא רק הם חסרים היו, כך גם הקהילה היהודית הממוסדת (הפדרציה והארגונים העיקריים) והקהילה הישראלית, לה סניפים ונוכחות בכל רחבי ארה״ב, כמו גם תקציב של עשרות מיליוני דולרים לשנה. דבר אחד ודאי – אם אותו שימוע היה נערך בפני חברת מועצת העיר השכנה, היא בוורלי הילס, התוצאה היתה 5:0 לטובתנו. כך היה בעבר, כך גם בהווה. בעיר בוורלי הילס (שגם היא ליברלית ביותר), דבר כזה לא היה קורה.

מחוף לחוף, דרך כל האוניברסיטאות ועתה גם ערים שונות, אנחנו מפסידים בקרב אחר קרב. ושרינו, יועציהם ונציגיהם מכריזים קבל עם ועולם ״ידינו על העליונה!״ חבל שלא באתם ופעלתם, אולי הייתם חשים את השנאה כלפינו. אולי הייתם מצליחים במקום בו אנו נכשלנו.

לתגובות: bussel@m.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

קווין אופיר: מנהריה ללייבל של ג'יי זי

Published

on

היא מאופיינת בשואו צבעוני, פרובוקטיבי וסקסי • מאחורי האאוטפיט יש גם מסר ושירים מקוריים שהיא כותבת • עכשיו משחררת הזמרת אופיר שיר חדש על שלום ואהבה ולא מפחדת לספר שהיא חולמת בגדול

זמרת האירועים ׳קווין אופיר׳ הפכה לתופעה מוכרת בסצינת המועדונים והמסיבות באל איי. הבחורה שנולדה בצפון הרחוק של ישראל השתקעה באל-איי לפני שמונה שנים ומאז במקומות רבים ברחבי דרום קליפורניה. היא מאופיינת בשואו צבעוני, פרובקטיבי וסקסי. מאחורי האאוטפיט יש גם מסר ושירים מקוריים שהיא כותבת. עכשיו אופיר משחררת שיר חדש על שלום ואהבה מן המנון לעולם ולא מפחדת לספר שהיא חולמת בגדול.

אופיר נולדה וגדלה בנהריה, בכורה לאחותה ואחיה. לקראת שנות התיכון עברה לעמק יזרעאל.

בגיל 11, היא מספרת, החלה להתעניין במוזיקה. אופיר: ״הייתי כותבת שירה אירית כי מאוד אהבתי את זה. וגם סיפורים קצרים ותמיד השמיעו אותי בכיתה". בגיל 12 היא הופיעה בפעם הראשונה בבית ספר השיר. ״שרתי את ׳לו יהי׳ בפני כל בית הספר, ממש אחרי חזרה אחת קלילה בקושי התכוננתי. אמא שלי הייתה בקהל ובסוף כולם ניגשו אליה ואמרו לה שיש לבת שלה קול של זמיר. אני התאהבתי בקהל. הבטתי בהם והם העניקו לי אנרגיות מדהימות. זה משהו מיוחד מאוד".

מהו המסר מאחורי השירים שלך?

״תמיד היה לי מסר של קשר, קרבה והבנה. לדעת להכיל אחד את השני ולהראות אהבה אחד לשני. פעם כתבתי שיר בעברית שנקרא: ,עולמו הפנימי של האדם׳. הוא מדבר בדיוק על זה".

קווין אופיר הגיעה בפעם הראשונה לאל-איי כבר ב- 2009 והתהאבה מיידית. היא הכירה פה אנשים שעזרו לה ולאט לאט השתלבה בתעשית המוזיקה המקומית. ״רציתי לחקור מה שיש לעיר להציע. התחלתי לגלות את עצמי. ביליתי גם תקופה של כמה שנים בקנדה, למדתי מסאג׳ תראפי והיום יש לי הסמכה של מסאג׳יסטית מקצועית".

היא מספרת לי על התחלה ונחיתה רכים. במהירות של ישראלית הסתדדרה עם מקום לגור והחלה לעבוד כמעט מייד. את ההופעה הגדולה הראשונה, שלה מספרת, עשתה עבור ׳דאף ג׳אם רקורדס׳ (הלייבל של ג׳י זי) בבוורלי הילס. מאז היא שחררה דיסקים עם שירים מקוריים והיא לא מפסיקה להיות חלק מהסצ׳נה.

מה מייחד את המופע שלך?

״יש לי אאוט-פיט מקורי. אני מעצבת את הבגדים לבדי, את החגורות, הנעלים, הכובעים את כל הלוק. הכל מאוד סקסי סטייל, פאן, קול וגלאמרס. לפעמים אנשים משווים אותי למדונה.

המופע שלי הוא מאוד עוצמתי ותמיד יש את ההרגשה של בואו נרקוד ונעשה שמח.

איזה שירים את שרה?

״אני שרה שירים מקוריים שלי שאני כותבת ומלחינה- פופ, רוק, דאנס והיפ הופ. אני שרה ב 9 שפות. יש לי חוש מאוד טוב של שפות ולמדתי לשיר באנגלית, עברית, צרפתית, ספרדית, פרסית ועוד…

״בחלק מההופעות יש לי רקדנים מקצועניים הכל תלוי וג ההופעה.

אני מבין שיצאת עם שיר חדש?

״כן – FEARLESS WING OF LOVE – זה המנון אהבה לעולם. השיר הוא כאילו אני מחבקת את העולם. יש בשיר גם צד קצת פרובוקטיבי אבל בצורה טובה. עשיתי אותו ביחד עם המפיק שותף שלי Tommy Bruno. זה הולך לצאת באיי טיונז, ביו טיוב, ספוטפיי, בכל מקום אפשר להוריד את השיר.

איזו זמרת מהווה השראה עבורך?

״אני אוהבת את קייט רייאין ואת סלין דיון. אני אוהבת את כל מוזיקת שנות ה-80. אני מקבלת השראה ממדונה כמובן. וגם פינק היא אחת הזמרות האהובות עליי".

את קווין אופיר תוכלו לראות בהופעה הקרובה ב-3 באוקטובר במסעדת "פאסיפיק כושר" בוואלי ווילג׳.
For booking Queen Ofir
call 949-526-4292 or
email: queenofir@gmail.com

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

יתוש שלא מפסיק לזמזם

Published

on

לישראל יש בעיה עם המפלגה הדמוקרטית ועם רוב יהדות ארה"ב. וזוהי רק ההתחלה

חברות הקונגרס אילהן עומאר ורשידה טליב הצליחו השבוע להכניס את ישראל לסיטואציה לא נוחה. מה שלא תעשה, לא יהיה טוב. תשאיר אותן בחוץ – תחטוף ביקורת. תכניס אותן פנימה תקבל שבוע של שידורים חיים מהשטחים, ושוב תחטוף ביקורת. תשאיר אותן בחוץ תרגיז את הקונגרס. תכניס אותן – תרגיז את הנשיא. עומאר וטליב הן יריבות מעצבנות של ישראל. אומנם רק יתוש, אבל אחד שלא מפסיק לזמזם. הפעם הצליח אפילו לעקוץ.

מצד שני לא כדאי להגזים: עומאר וטליב אינן אהודות גם על מפלגתן שלהן. מדובר בחברות קונגרס רדיקליות, לעומתיות, שהמפלגה חרדה מהשפעתן. אם הן יצליחו לשכנע שהמפלגה הדמוקרטית זה הן – הבוחרים בהחלט עלולים לברוח. בדיוק בגלל זה בחר בהן הנשיא דונלד טראמפ כיריבות. בדיוק בגלל זה צייץ הנשיא טראמפ כפי שצייץ. הוא רוצה לאלץ את המפלגה הדמוקרטית להזדהות עם עומאר וטליב, הוא רוצה לאלץ את ההנהגה הדמוקרטית להגן על עומאר וטליב, כי הוא מאמין שזה יועיל לו בבחירות הבאות. שתי חברות הקונגרס עקצו את ישראל, טראמפ עקץ את המפלגה הדמוקרטית. בינתיים, אלה שתי המפסידות בסיבוב הזה.

עם זאת כדאי להפנים: לישראל יש בעיה עם המפלגה הדמוקרטית. זו לא בעיה חדשה. בוחרי המפלגה זזים שמאלה, עוד מימי הנשיא אובמה. התזוזה שמאלה מתבטאת בהרבה אופנים, ובהם תמיכה פחותה בישראל. ברור שתקרית כמו זו שאירעה בסוף השבוע תקל על הכנף השמאלית של המפלגה לנגח את ישראל עוד קצת, ותעמיד את הכנף המרכזית שלה במצב של מגננה. ברור שהתקרית תשחק עוד קצת את היכולת של ישראל לתקשר עם בוחרי, ואולי גם עם חלק מנבחרי, המפלגה הדמוקרטית.

ומצד שני לא כדאי לשגות באשליות: גם ביקור של עומאר וטליב לא בהכרח היה משפר את מצבה של ישראל. תלוי מה היה קורה בו, תלוי אילו פרובוקציות היו מצליחות לייצר, תלוי כמה סיקור תקשורתי היה מתלווה אליהן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אשם במידת מה בשחיקת התמיכה בישראל. אבל הניסיונות לטעון שהוא האשם הבלעדי, או העיקרי, מגוחכים. הדמוקרטים אינם מרוצים בכל עת שראש ממשלה ישראלי מתקרב לנשיא רפובליקני. אלא שהאינטרס של ישראל הוא קירבה בין כל ראש ממשלה ישראלי לבין כל נשיא אמריקאי שתומך בישראל. כן, גם טראמפ.

איפה ישראל שגתה בבירור? בזיגזג. החליטה כך, ואז שינתה דעתה. שר החוץ ישראל כץ טען ששגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר אישר את הביקור ללא התייעצות מראש. זו טענה שמעלה חשד ששר החוץ הוא כסיל. כך או כך, לא מדובר במקרה של חוסר תיאום אלא במקרה של שינוי החלטה.

אז מה הנזק? זה תלוי בהרבה גורמים שאינם ישראל, מעריך שמואל רוזנר, פרשן בכיר ליחסי ישראל-ארה"ב: מי ייבחר למועמד הדמוקרטים לנשיאות, מה יעמוד על סדר היום האמריקאי בשנה הקרובה, האם טראמפ ינצח ב־2020 או שמא יפסיד. בנוסף, צריך לשים לב לכך שרוב היהודים באמריקה סבורים שישראל שגתה.

זה כולל הפעם את איפא"ק והליגה למניעת השמצה. הם נקלעו למצב לא נוח: הם לא סובלים את עומאר ואת טליב. הם יודעים שמדובר במחוקקות ארסיות, אנטישמיות, עוינות. ומצד שני, קשה להם להגן על העמדה הישראלית מול חבריהם לדרך במפלגה הדמוקרטית. קשה להם במיוחד משום שהעמדה הישראלית עולה בקנה אחד עם עמדתו של טראמפ, שגם אותו רובם לא סובלים וחושבים שהוא אנטישמי).

במאי האחרון פורסמו ממצאיו של סקר מאלף של מכון הסקרים Pew. התברר ממנו שהיהודים הם הקבוצה הביקורתית ביותר כלפי יחסו החיובי של טראמפ לישראל. קרוב למחציתם (42%!) סבורים שטראמפ ״יותר מדי אוהד״ את ישראל. השוו את היהודים לפרוטסטנטים 22%), לקתולים (34%), לחברי הכנסיות השחורות 33%), לאוונגליסטים (15%), וקבלו תמונה מדויקת. במילים אחרות: אין צורך להעמיד פני מופתעים כאשר מתברר שהיהודים-אמריקאים וארגוניהם לא אוהבים את החלטת ישראל. וזה רק ילך ויקצין אחרי הבחירות כאן ושם.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

בן 20 מאוהיו נעצר בחשד שאיים לתקוף מרכז יהודי

Published

on

בביתו נמצאו נשק ותחמושת • הצעיר עצר בעקבות סרטון שפורסם באינסטגרם

בן 20 מאוהיו נעצר ביום שבת האחרון בחשד שאיים לתקוף מרכז יהודי במדינה. במשטרה אמרו כי בביתו של החשוד נמצאו כלי נשק חצי-אוטומטיים, תחמושת רבה וחומרים אנטישמיים.

הצעיר, ג'יימס רירדון ג'וניור, נעצר בביתו שבעיירה ניו מידלטאון. מפקד המשטרה בעיירה, וינסנט ד'אגידיו, אמר לרשת הטלוויזיה WKBN כי רירדון ג'וניור חשוד כי פרסם באינסטגרם סרטון שבו איים על המרכז הקהילתי. בסרטון שעלה לפני כחודש נראה גבר יורה בנשק חצי-אוטומטי, לצד הכיתוב "המשטרה זיהתה את היורה במרכז הקהילתי-יהודי שבעיר יאנגסטאון כלאומן הלבן סימוס או'רירדון". בפוסט תויג המרכז הקהילתי, ובמשטרה סבורים כי חשבון האינסטגרם שייך לרירדון ג'וניור.

סגן המנהל של הפדרציה היהודית ביאנגסטאון, אנדי ליפקין, אמר כי בארגון מודעים למקרה ועומדים בקשר עם המשרה. "אני רוצה להדגיש שאיננו יודעים על אף איום נוסף לקהילה היהודית או לאנשינו בשעה זו", מסר בהודעה שפורסמה באתר של הארגון, אך הוסיף כי "הוריתי לשמר את רמת האבטחה המוגברת בעתיד הקרוב".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות