Connect with us

חדשות ואקטואליה

הפגנות נגד ריבלין באוסטרליה בשל פרשת מלכה לייפר

Published

on

הנשיא המריא לביקור ראשון במדינה ברקע הימשכות ההליכים נגד לייפר, הנאשמת בפדופיליה ומבוקשת על ידי השלטונות האוסטרליים * קיבל ביום שלישי אות כבוד בלוס אנג'לס מטעם המכון למחקרי ישראל של  UCLA

נשיא המדינה ראובן ריבלין המריא ביום שלישי השבוע לביקור באוסטרליה בפעם הראשונה בתפקיד. בישראל חוששים מהפגנות במדינה נגד הנשיא בשל הימשכות ההליכים המשפטיים נגד מלכה לייפר הנאשמת בפדופיליה. גורמים ותיקים בקהילה היהודית באוסטרליה מגדירים את הפרשה כמשבר חמור ביחסי הקהילה עם ישראל מאז אסון גשר המכביה, שבו נהרגו ארבעה מחברי המשלחת האוסטרלית.

ריבלין יתקבל בטקס רשמי בבית המושל הכללי, דיוויד הארלי, וייפגש עם ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון. הנשיא עתיד לערוך מפגשים עם נציגי הקהילה היהודית ולהיפגש עם כוחות הביטחון וההצלה שלקחו חלק בהתמודדות עם השריפות במדינה. בנוסף, ישתתף הנשיא באירועים שייערכו לציון מאה שנים להיווסדה של קרן היסוד. את ריבלין תלווה בביקורו משלחת אנשי עסקים בהובלת התאחדות התעשיינים ומכון הייצוא.

בטרם יגיע לאוסטרליה, ישתתף הנשיא במפגש פסגה ראשון מסוגו של מדינות הפסיפיק שיתקיים ביום חמישי בפיג'י. בפסגה ישתתפו נציגי המדינות פיג'י, פפואה ניו גיני, סמואה, ונואטו, טובלו, טונגה, ופלאו. בדרכו לפיג'י ינחת הנשיא בלוס אנגל'ס לכמה שעות במהלכן יוענק לו אות כבוד מטעם המכון למחקרי ישראל של אוניברסיטת UCLA.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

Here we go again: קליפורניה מחזירה את הסגר, שנת הלימודים לא תיפתח באוגוסט

Published

on

ראש עיריית לוס אנג'לס מזהיר: "אנחנו קרובים מאוד לקו האדום של סגר מוחלט"

מושל קליפורניה גאווין ניוסאם הודיע ביום שני השבוע  כי קליפורניה תיסגר במידה רבה פעם נוספת, מכיוון שמקרי וירוס נגיף הקורונה ממשיכים להתגבר ומספר מיטות האישפוז הזמינות הולך ומצטמצם. "אנו חוזרים למצב שינוי של הסדר המקורי שלנו לשהות בבית", אמר המושל, תוך שהוא נשען על מטאפורת "מתג הדימר" האומרת כי לא תהיה זו כלכלה "פתוחה ופתוחה" או מצב "כיבוי, וכיבוי" אלא המשך החלפת המרחב שביניהם. "הנגיף הזה לא ייעלם בקרוב", הדגיש ניוסאם , וציין כי התקוות הראשוניות כי ה- COVID-19 ייעלם במהלך חודשי הקיץ החמים לא התגשמו.

בשבועות שחלפו מאז "ממוריאל דיי", חל זינוק חל בהפצת וירוס הקורונוה מחדש בקליפורניה, מה שגרם למקרי הידבקות, אשפוזים ואשפוז טיפול נמרץ לעלות במדינה לאחר חודשים של ירידה בפעילות. למרות שצפויה עלייה מסוימת ככל שהמדינה תפתח מחדש את כלכלתה, פקידי בריאות האשימו את התושבים במפגשים חברתיים פסולים ואי-הציות ללבוש מסכות פנים בסביבת אחרים.

עוד לפני ההכרזה של ניוסם, מספר מחוזות החלו לבטל את תוכניות הפתיחה המחודשת שלהם. מוקדם יותר ביום שני, מחוזות בתי הספר בלוס אנג'לס ובמחוזות סן דייגו הודיעו כי לא יפתחו מחדש את הקמפוסים בתחילת שנת הלימודים, ובמקום זאת ימשיכו ללמוד למידה מרחוק.

עליה באשפוזים וטיפול נמרץ

בשבוע שעבר, המדינה קיבלה בממוצע 8,211 מקרי נגיף קורונוה ליום, אמר ניוסאם, בעוד שאחוז הבדיקות החוזרות חיוביות עלה משיעור של 6.1 ל -7.5 אחוזים בשבועיים האחרונים. אחוז תוצאות הבדיקות ב-COVID-19 שחזרו חיוביים עלה בשבועות האחרונים, לפני שהתייצבו בסביבות 7.5 אחוזים. 

בערך 60 אחוז ממיטות החולים בבתי החולים במדינה מלאים כרגע, ופקידי המדינה מודאגים מעליית האשפוז בטיפול נמרץ, במיוחד במחוזות כפריים. בתוך כך, מספר המחוזות ברשימת המעקב של המדינה עלה מ 23 בשבוע שעבר ל- 30 עד יום שני, כששניים נוספים צפויים להתווסף תוך יום או יומיים, אמר ניוסום.

ארוחות במסעדות, בתי קולנוע, יקבים, מוזיאונים ומרכזי בילוי הוזמנו לסגור את כל המתקנים הפנימיים ברחבי המדינה. בארים ומבשלות בירה יידרשו לסגור פעולות מקורות ברחבי המדינה אך יוכלו להגיש משקאות בחוץ אם הם מלווים באוכל.

ההוראות תקפות ב-29 המחוזות שנמצאים כיום ברשימת הניטור של המדינה, המהווים כ 80% מאוכלוסיית קליפורניה. 

ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, אישר במקביל את סגירתם של חדרי כושר, מקומות פולחן, סלונים ועסקים אחרים. העיר תסגור מקומות שנפתחו מחדש רק בשבועות האחרונים – כולל מכוני כושר, בתי כנסת וכנסיות, קניונים מקורים, מספרות מכוני ציפורניים , כמו גם מכוני קעקועים ועיסויים. "הסגירות האלה חשובות, ואני לא שמח להודיע על כך", אמר.

הוא הוסיף כי הוא מבין את ההשפעה שיש לסגירות על עסקים והציבור יהיה "קשה", אך אמר כי הוא רצה "לעשות את הדברים הנכונים בטווח הקצר והבינוני כך שהשגשוג לטווח הארוך של העיר שלנו יישאר גמיש וחזק". לדבריו, השבוע השיקה העיר תוכנית להקלה בשכר דירה בשווי 103 מיליון דולר. תקופת הגשת הבקשה החלה ביום שני והסתיימה ביום שישי, וקיבלה יותר מ-150,000 פניות ביום הראשון, אמר גרסטי. 

הוא הזהיר כי העיר מצויה על סף סגרים נוספים כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. על פי מד מקודד צבע שחשף, גרסטי אמר כי רמת האיום של לוס אנג'לס יושבת כעת על כתום אבל המחוג מתקרב לאדום, סימן לכך שביצועיה של העיר במלחמה בנגיף אינה יעילה. "אם העיר תעבור לרמת האיום האדומה, הכל ייסגר, הכל, לרמה המחמירה ביותר שלנו", אמר גארסטי. "אני רוצה להזהיר אנשים שאנחנו קרובים לזה".

תסתכלו מה קורה באורנג' קאונטי

במקביל, הודיע אוסטין בוטנר, הסופר-אינטנדט של L.A. Unified כי מחוז לוס אנג'לס לא יפתח מחדש לתחילת שנת הלימודים באוגוסט, וכי מערכת החינוך השנייה בגודלה של המדינה תמשיך בלימודים מקוונים עד להודעה חדשה. 

מחוזות בתי ספר אחרים בקליפורניה ממשיכים לקבוע אם לחזור לכיתות אחרי חופשת הקיץ, עם החלטות שונות שנראו עד כה ברחבי המדינה. אוניברסיטת סן דייגו, מחוז בתי הספר השני בגודלו במדינה, הודיעה כי גם היא תהיה מקוונת – אבל רק לתחילת הסמסטר.

אולם במחוז אורנג' נקטו בנעשה שונה מאוד משכניהם בדרום ובצפון. מועצת החינוך המחוזית הצביעה בערב יום שני 4 עד 1 לאשר המלצות לפתיחת בתי ספר בסתיו שאינן כוללות שימוש חובה במסכות לתלמידים או התרחקות חברתית מוגברת בכיתות הלימוד. למרות המלצותיהם, הדירקטוריון השאיר תוכניות פתיחה מחודשת עד למחוזות בית ספר פרטיים במחוז. עם זאת, ההמלצות – אשר נערכו על ידי אחד מחברי הוועדה החיצוניים שנבחרו מחוץ למנהל החינוך – עוררו מחלוקת בקרב הורים ומורים במחוז אורנג'.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות