fbpx
Connect with us

Featured

הערכות: יותר מ-20 מיליון אמריקאים נדבקו בקורונה. החדשות הטובות: רובם צעירים א-סימפטומיים

Published

on

מומחים של הממשל בוושינגטון הבירה העריכו ביום חמישי כי מעל 20 מיליון בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה במדינה, פי עשרה ממספר הנדבקים המאובחנים שנמצאו ברחבי ארצות הברית. המומחים, אנשי המרכז למניעת מחלות מדבקות או ה-CDC, מבססים את טענותיהם על סדרה של בדיקות סרולוגיות מדגמיות שנעשו בקרב האוכלוסייה שמטרתן לקבוע האם אדם חלה בנגיף או לא.

המומחים אמרו כי הם ביססו את ההנחה על מספר הנדבקים הידוע והכפילו אותו בתוצאה בשיעור הממוצע של נדבקים שהראו הבדיקות הסרולוגיות בקרב האוכלוסייה. "אם אתה מכפיל את היחס הזה במספר הנדבקים הקיים, מתקבל נתון של מעל 20 מיליון נדבקים", אמר אחד המומחים לכלי התקשורת.

לצד העדות החדה לכושר ההדבקה של נגיף הקורונה, הנתון החדש גם מראה כי שיעור התמותה בארצות הברית נמוך בהרבה ממה שחשבו עד כה. מומחי ה-CDC מעריכים כי חלק גדול מהנדבקים, מתוך 20 המיליון שהם משערים שנדבקו, הם אנשים צעירים שלא הראו כל סימפטומים של המחלה. הסכנה, לטענתם, היא כי אנשים צעירים א-סימפטומטיים נמצאים באופן קבוע לצד אנשים פגיעים ועלולים להגדיל משמעותית את מספר החולים הקשים והמתים כתוצאה מהידבקות בנגיף. "שמענו מפלורידה ומטקסס שכמעט מחצית מהמקרים שנמצאו חיוביים הם של אנשים בני פחות מ-35 שלא מראים כל תסמינים של המחלה", הודה אחד המומחים.

טקסס נסוגה אחורה

בתוך כך, מדינת טקסס הודיעה כי היא עוצרת את תהליך הפתיחה מחדש של המשק בעקבות התפרצות חוזרת של מקרי קורונה בשטחה. עסקים שנפתחו במסגרת צעדים קודמים של פתיחת המשק יורשו להמשיך לפעול לעת עתה. לדברי המושל, גרג אבוט, "מדינת טקסס תעצור כל תוכנית פתיחה מחדש של העסקים במדינה בשעה שהמדינה מגיבה לעלייה בהדבקה בנגיף הקורונה ולאשפוזים בשל מחלת ה-covid-19. בשעה שאנחנו חווים עליה חדה במספר הנדבקים ובמספר המקרים הקשים, אנו מתמקדים באסטרטגיות שמאטות את קצב ההתפשטות של הנגיף בשעה שאנחנו מאפשרים לתושבי טקסס להמשיך ולהרוויח את המשכורת שלהם ולתמוך במשפחותיהם".

אישפוז של חולה קורונה בטקסס. יותר מ-5000 איבחונים ביום

טקסס, המדינה השנייה הכי מאוכלסת בארצות הברית, חווה עליה חסרת תקדים במספר החולים בקורונה. המדינה דיווחה על מעל ל5,000 מקרים מידי יום כבר שלושה ימים ומחזיקה בשיא של מספר האשפוזים כתוצאה ממחלת ה-covid-19 בארצות הברית בשבוע החולף.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות