Connect with us

Featured

הערכות: יותר מ-20 מיליון אמריקאים נדבקו בקורונה. החדשות הטובות: רובם צעירים א-סימפטומיים

Published

on

מומחים של הממשל בוושינגטון הבירה העריכו ביום חמישי כי מעל 20 מיליון בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה במדינה, פי עשרה ממספר הנדבקים המאובחנים שנמצאו ברחבי ארצות הברית. המומחים, אנשי המרכז למניעת מחלות מדבקות או ה-CDC, מבססים את טענותיהם על סדרה של בדיקות סרולוגיות מדגמיות שנעשו בקרב האוכלוסייה שמטרתן לקבוע האם אדם חלה בנגיף או לא.

המומחים אמרו כי הם ביססו את ההנחה על מספר הנדבקים הידוע והכפילו אותו בתוצאה בשיעור הממוצע של נדבקים שהראו הבדיקות הסרולוגיות בקרב האוכלוסייה. "אם אתה מכפיל את היחס הזה במספר הנדבקים הקיים, מתקבל נתון של מעל 20 מיליון נדבקים", אמר אחד המומחים לכלי התקשורת.

לצד העדות החדה לכושר ההדבקה של נגיף הקורונה, הנתון החדש גם מראה כי שיעור התמותה בארצות הברית נמוך בהרבה ממה שחשבו עד כה. מומחי ה-CDC מעריכים כי חלק גדול מהנדבקים, מתוך 20 המיליון שהם משערים שנדבקו, הם אנשים צעירים שלא הראו כל סימפטומים של המחלה. הסכנה, לטענתם, היא כי אנשים צעירים א-סימפטומטיים נמצאים באופן קבוע לצד אנשים פגיעים ועלולים להגדיל משמעותית את מספר החולים הקשים והמתים כתוצאה מהידבקות בנגיף. "שמענו מפלורידה ומטקסס שכמעט מחצית מהמקרים שנמצאו חיוביים הם של אנשים בני פחות מ-35 שלא מראים כל תסמינים של המחלה", הודה אחד המומחים.

טקסס נסוגה אחורה

בתוך כך, מדינת טקסס הודיעה כי היא עוצרת את תהליך הפתיחה מחדש של המשק בעקבות התפרצות חוזרת של מקרי קורונה בשטחה. עסקים שנפתחו במסגרת צעדים קודמים של פתיחת המשק יורשו להמשיך לפעול לעת עתה. לדברי המושל, גרג אבוט, "מדינת טקסס תעצור כל תוכנית פתיחה מחדש של העסקים במדינה בשעה שהמדינה מגיבה לעלייה בהדבקה בנגיף הקורונה ולאשפוזים בשל מחלת ה-covid-19. בשעה שאנחנו חווים עליה חדה במספר הנדבקים ובמספר המקרים הקשים, אנו מתמקדים באסטרטגיות שמאטות את קצב ההתפשטות של הנגיף בשעה שאנחנו מאפשרים לתושבי טקסס להמשיך ולהרוויח את המשכורת שלהם ולתמוך במשפחותיהם".

אישפוז של חולה קורונה בטקסס. יותר מ-5000 איבחונים ביום

טקסס, המדינה השנייה הכי מאוכלסת בארצות הברית, חווה עליה חסרת תקדים במספר החולים בקורונה. המדינה דיווחה על מעל ל5,000 מקרים מידי יום כבר שלושה ימים ומחזיקה בשיא של מספר האשפוזים כתוצאה ממחלת ה-covid-19 בארצות הברית בשבוע החולף.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Featured

"!Fuck Israel!" – עימותים בהפגנה נגד הסיפוח בחזית בניין הקונסוליה הישראלית בברנטווד

Published

on

עימותים בהפגנה שאירגנו ארגונים פרו-פלסטינים מול בניין הקונסוליה הישראלית בווסטווד, במחאה על הסיפוח הצפוי בשטחי יהודה ושומרון. ההפגנה החלה מוקדם בבוקר יום רביעי, 1 ביולי, כשכ-150 מפגינים פרו-פלסטינים התעמתו עם כ-50 ממצדדי הסיפוח ותומכי ישראל.

מארגני ההפגנה, שנערכה במקביל בכמה ערים אחרות ביבשת, כינו את המחאה כ"יום הזעם". אחד הדוברים אמר שגדל בעיר טול כרם. לדבריו, ההתנחלויות הישראליות בגדה המערבית הפכו את החיים לבלתי נסבלים עבור מרבית הפלסטינים, וכי סיפוח של ישראל את שטח C, שנמצא כיום בשליטה משותפת, רק יחמיר את המצב.

כשהמתחים בין שני המחנות גברו לאחר כשעתיים של שירה בציבור, נפנוף דגלים וכרזות וכמעט עימותים פיזיים, המשטרה היפנתה את שני המחנות לפינות הנגדיות. רוב המפגינים, אך לא כולם, לבשו מסכות. בפינה אחת עמדו כמאה מפגינים שקראו "פרי פרי פלסטיין!" וניגנו בתופי דרבוקה. מהעבר השני נשמעה  שירת התקווה  ו"עם ישראל חי!" במגפון.

ניה לכט, מנהלת החינוך של קלאב Z המלמד תלמידי תיכון על פעילות לתמיכה בישראל, הייתה שם כדי להציג את עמדתה. היא אמרה שלא הסיפוח ולא ההתנחלויות באזור C הן הפרה של החוק הבינלאומי. "אילו ישראל הייתה רוצה לספח את שטח A, לא הייתי תומכת בזה, כי ערבים גרים שם עכשיו," אמרה. "לא מדובר ברגשות או בכעס. זה קשור לדמוגרפיה והבנה היכן שאנשים חיים". לדבריה, הסיפוח לא יקשה על השגת יציבות או שלום לטווח ארוך  במזרח התיכון. "האם יש לנו פרטנר לדיאלוג, זו השאלה צריכה להישאל", אמרה לכתב "הפורוורד".

מנגד, טליה חביבי עמדה עם המפגינים הפרו-פלסטינים ואמרה שהיא מייצגת את התמיכה היהודית בחיים הפלסטינים. "ליהודים יש זכות על אדמתם, אך גם הפלסטינים עושים זאת", אמרה. "סוג הציונות שלי הוא יהודים ופלסטינים העובדים יחד כדי ליצור ארץ שעובדת עבור שניהם."

אזהרות על המחאה הופצו באופן נרחב בקבוצות קהילות ישראליות יהודיות ב- WhatsApp ביום שני ושלישי, שנשלפה מפוסט בפייסבוק של סטיב קוסובר, קבלן המתגורר באנסינו. ההודעה ייעצה לבעלי עסקים יהודיים לבצר את  החנויות שלהם ולהיזהר ממפגינים אלימים. קוסובר, ישראלי-אמריקאי, אמר כי הוא חושב שהמפגינים לא היו שם למען זכויות פלסטיניות, אלא מתנועות אחרות כמו "BLM", "המועצה ליחסים אסלאמיים אמריקאים" וחמאס. "הרבה מהם נמצאים שם מהסיבות הנכונות, אבל רבים הם כמו כבשים אחרי עדר," אמר קוסובר.

רבים מהשלטים שנישאו בהפגנה לא  נעמו לעיניים יהודיות. "Fuck Israel,” קרא אחד מהם. המפגינים גם זעקו בקצב לאורך כל ההפגנה את הפזמון הידוע:

. “From the river to the sea, Palestine will be free” 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות