fbpx
Connect with us

כלכלה

העיקר הבריאות: 10 המשרות הטובות ביותר בארה"ב ב-2023

Published

on

לפי דירוג חדש, "המשרה הטובה בארה"ב" לפי שכר חציוני, צמיחה, איזון בין חיים לעבודה ועוד — היא בתחום התכנות ■ את המקומות הבאים כבשו משרות מתחום שירותי הבריאות

מתכנתות ומתכנתים כבשו את פסגת דירוג סוגי המשרות הטובים ביותר של חברת US ניוז אנד וורלד ל-2023. הם זינקו למקום הראשון מהמקום החמישי בדירוג של השנה שעברה — למרות פיטורי הענק בחברות הטכנולוגיה הגדולות.  ב-US ניוז ניתחו נתונים מלשכת הסטטיסטיקה הלאומית של ארה"ב ודירגו את המשרות לפי הביקוש, הצמיחה, השכר החציוני, קצב ההעסקה, תחזיות לעתיד, רמות סטרס ואיזון בין חיים ועבודה.

עם שכר חציוני של 121 אלף דולר בשנה, "מתכנתים נהפכים לחיוניים יותר ויותר לצמיחה ולהצלחה של חברות בשלל ענפים", אמרה יאניקה אינגרם מ-US ניוז. לדבריה, העתיד נראה מזהיר לעובדים במשרות האלה. "על פי התחזיות לעשר השנים הבאות, הביקוש למקצוע ימשיך להיות גבוה וצפוי לגדול בקצב מהיר מהממוצע, הודות לעליית מספר המוצרים והשירותים שמשתמשים בתוכנה. שיעור האבטלה הנמוך והשכר החציוני הגבוה תורמים גם הם למשיכה לעולם התכנות". לפי דו"ח של חברת אלקור, שעוסקת בגיוס מתכנתים, שיעור האבטלה למתכנתים הגיע ב-2022 ל-2.3% בארה"ב, בהשוואה לשיעור אבטלה כללי של 3.2% בדצמבר.

ביטחון תעסוקתי יהווה דאגה מרכזית ב-2023. בצל החששות ממיתון והאיום בגלי פיטורים נוספים, זוהרן של ענקיות ההיי-טק התעמעם בחודשים האחרונים, ועובדים רבים בענף פונים למגזרים יציבים יותר. לפי סקר שערכו ב-ZipRecruiter, יותר מרבע מעובדי ענף הטכנולוגיה שפוטרו עברו לענף אחר. מי שמעוניינים להישאר בהיי־טק ייאלצו להתחרות במועמדים אחרים על פחות משרות.

חברות בענפים מסורתיים, החל בשוק ההון וכלה בקמעונות, סובלות זה שנים במחסור במתכנתים, מכיוון שלא יכלו להרשות לעצמן להציע את אותו שכר כמו בעמק הסיליקון — ועתה הן להוטות לחטוף כישרונות. למי שמחפשים ביטחון תעסוקתי גבוה במיוחד, מדרג המשרות הטובות ביותר מצביע על מנצחת ברורה: לפי הדו"ח, 13 מ-20 המשרות עם הביטחון התעסוקתי הגדול ביותר הן בתחום שירותי הבריאות, כולל משרות של אח או אחות (שכר חציוני שנתי של 123,780 דולר), מנהלת שירותי בריאות (101,340 דולר) ועוזר רופא (121,530 דולר).

לדברי אינגרם מ-US ניוז, למרות – ואולי בגלל – אתגרי הקורונה והשפעת, משרות בתחום הבריאות "ממשיכות לשלוט בדירוגי המשרות הטובות ביותר". היא הוסיפה כי "עונת השפעת השנה מדגישה שוב את הצורך התמידי בעובדים מיומנים בתחום שירותי הבריאות. השכר שגבוה מהממוצע, שיעור האבטלה הנמוך והתחזיות החזקות לעתיד בהחלט משקפים את זה". משרה צפויה פחות נכנסה השנה לראשונה למדרג 50 המשרות הטובות ביותר — טייסת או טייס, עם שכר חציוני של 134,630 דולר, במקום ה-47.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מחירי הבתים בערים הגדולות בארה"ב טיפסו חודש שמיני ברציפות; בניו יורק ולוס אנג׳לס – העלייה השנתית הגבוהה ביותר

Published

on

מדד קייס-שילר הכלל ארצי של מחירי הבתים בארה"ב טיפס ב-3.9% לעומת ספטמבר 2022, כך לפיֿ נתונים שפורסמו היום על ידי חברת המחקר S&P גלובל. היתה זו האצה לעומת קצב עלייה שנתי של 2.5% בחודש הקודם.

מדד קייס-שילר העוקב אחרי מחירי הבתים ב-10 ערים גדולות בארה"ב, בהן ניו יורק ולוס אנג'לס, עלה בספטמבר בקצב שנתי של 4.8%, לאחר עלייה של 3% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט.

מדד קייס-שילר העוקב אחרי מחירי הבתים ב-20 ערים גדולות בארה"ב, בהן דאלאס, דטרויט וסיאטל, טיפס בקצב שנתי של 3.9% בספטמבר, לאחר עלייה של 2.1% בחודש הקודם.

במונחי עלייה חודשית, מדד קייס-שילר הכלל ארצי טיפס בספטמבר ב-0.3% לעומת החודש הקודם, עלייה חודשית שמינית ברציפות, וגבוה כעת ב-6.6% מהתחתית שאליה נפל בינואר 2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

מיצג באוניברסיטה היוקרתית של לוס אנג'לס: תצלומי החטופים ובלונים במקום הכי מרכזי בקמפוס 

Featured3 שבועות ago

חשד בלוס אנג'לס: פרו-פלסטיני היכה במגפון מפגין ישראלי מבוגר, שצנח לאדמה ומת יום לאחר מכן

Featured3 שבועות ago

מיצג האמנות המטלטל של תומר פרץ בלוס אנג'לס: מאות "נרצחים" בפארק בדאון טאון, כמו במסיבה ברעים

Featured3 שבועות ago

יותר מ-8 מיליון צפיות: המערכון של "ארץ נהדרת" על צביעות הסטודנטים בארה"ב חורך את הרשת. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

בן שפירו טס לעימות עם פרו פלסטינית באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית – ונתן לאנטישמים בראש. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

קטטה אלימה בעקבות הקרנת סרטון הזוועות של צה"ל במרכז ויזנטל בלוס אנג'לס; גל גדות וגיא נתיב הבריזו

Featuredשבוע 1 ago

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Featured3 שבועות ago

השבוע, בעזרת גיא נתיב וגל גדות: סרטון הזוועות של צה"ל ישודר בלוס אנג'לס בפני בכירי הוליווד

כתבות שבועיות