fbpx
Connect with us

כלכלה

העיקר הבריאות: 10 המשרות הטובות ביותר בארה"ב ב-2023

Published

on

לפי דירוג חדש, "המשרה הטובה בארה"ב" לפי שכר חציוני, צמיחה, איזון בין חיים לעבודה ועוד — היא בתחום התכנות ■ את המקומות הבאים כבשו משרות מתחום שירותי הבריאות

מתכנתות ומתכנתים כבשו את פסגת דירוג סוגי המשרות הטובים ביותר של חברת US ניוז אנד וורלד ל-2023. הם זינקו למקום הראשון מהמקום החמישי בדירוג של השנה שעברה — למרות פיטורי הענק בחברות הטכנולוגיה הגדולות.  ב-US ניוז ניתחו נתונים מלשכת הסטטיסטיקה הלאומית של ארה"ב ודירגו את המשרות לפי הביקוש, הצמיחה, השכר החציוני, קצב ההעסקה, תחזיות לעתיד, רמות סטרס ואיזון בין חיים ועבודה.

עם שכר חציוני של 121 אלף דולר בשנה, "מתכנתים נהפכים לחיוניים יותר ויותר לצמיחה ולהצלחה של חברות בשלל ענפים", אמרה יאניקה אינגרם מ-US ניוז. לדבריה, העתיד נראה מזהיר לעובדים במשרות האלה. "על פי התחזיות לעשר השנים הבאות, הביקוש למקצוע ימשיך להיות גבוה וצפוי לגדול בקצב מהיר מהממוצע, הודות לעליית מספר המוצרים והשירותים שמשתמשים בתוכנה. שיעור האבטלה הנמוך והשכר החציוני הגבוה תורמים גם הם למשיכה לעולם התכנות". לפי דו"ח של חברת אלקור, שעוסקת בגיוס מתכנתים, שיעור האבטלה למתכנתים הגיע ב-2022 ל-2.3% בארה"ב, בהשוואה לשיעור אבטלה כללי של 3.2% בדצמבר.

ביטחון תעסוקתי יהווה דאגה מרכזית ב-2023. בצל החששות ממיתון והאיום בגלי פיטורים נוספים, זוהרן של ענקיות ההיי-טק התעמעם בחודשים האחרונים, ועובדים רבים בענף פונים למגזרים יציבים יותר. לפי סקר שערכו ב-ZipRecruiter, יותר מרבע מעובדי ענף הטכנולוגיה שפוטרו עברו לענף אחר. מי שמעוניינים להישאר בהיי־טק ייאלצו להתחרות במועמדים אחרים על פחות משרות.

חברות בענפים מסורתיים, החל בשוק ההון וכלה בקמעונות, סובלות זה שנים במחסור במתכנתים, מכיוון שלא יכלו להרשות לעצמן להציע את אותו שכר כמו בעמק הסיליקון — ועתה הן להוטות לחטוף כישרונות. למי שמחפשים ביטחון תעסוקתי גבוה במיוחד, מדרג המשרות הטובות ביותר מצביע על מנצחת ברורה: לפי הדו"ח, 13 מ-20 המשרות עם הביטחון התעסוקתי הגדול ביותר הן בתחום שירותי הבריאות, כולל משרות של אח או אחות (שכר חציוני שנתי של 123,780 דולר), מנהלת שירותי בריאות (101,340 דולר) ועוזר רופא (121,530 דולר).

לדברי אינגרם מ-US ניוז, למרות – ואולי בגלל – אתגרי הקורונה והשפעת, משרות בתחום הבריאות "ממשיכות לשלוט בדירוגי המשרות הטובות ביותר". היא הוסיפה כי "עונת השפעת השנה מדגישה שוב את הצורך התמידי בעובדים מיומנים בתחום שירותי הבריאות. השכר שגבוה מהממוצע, שיעור האבטלה הנמוך והתחזיות החזקות לעתיד בהחלט משקפים את זה". משרה צפויה פחות נכנסה השנה לראשונה למדרג 50 המשרות הטובות ביותר — טייסת או טייס, עם שכר חציוני של 134,630 דולר, במקום ה-47.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

ההיית או חלמתי חלום? מגעים להבאת רשת קוסטקו לישראל

Published

on

המלחמה ביוקר המחיה בישראל עשויה לקבל רוח גבית משמעותית. שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פנה לאחרונה לרשת קוסטקו והציע להם להגיע לישראל. אם המהלך יבשיל, הוא עשוי לטלטל את שוק המזון בישראל.

קוסטקו היא רשת חנויות הסיטונאות הגדולה ביותר בארה"ב והתשיעית בגודלה בעולם. הרשת מפעילה מאות חנויות בארה"ב, קנדה, אוסטרליה, יפן, ספרד ועוד, ונחשבת לרשת המזון השנייה הגדולה בעולם אחרי וולמארט.

במכתב ששלח סמוטריץ' למנהלי הרשת כתב כי "הממשלה בישראל הציבה לעצמה להעלות את התחרות הישראלית בשוק המזון בישראל. זה יהיה הישג גדול אם ייכנסו שחקנים בינלאומיים כמו החברה שלך. אנחנו רוצים לעניין אותך להיכנס לשוק הישראלי, יש לנו הזדמנות ושיתוף מטרות", סמוטריץ' אמר כי הוא מחכה לדון בעניין עם ראשי החברה בביקורו הבא בארה"ב..

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות