fbpx
Connect with us

Featured

הסנאט בוושינגטון מחבק אותנו: יוזמת חקיקה היסטורית משבחת את תרומת הקהילה הישראלית-אמריקאית

Published

on

קהילת הישראלים־אמריקאים מתקרבת אל ליבה של האומה בארה"ב:

יוזמה ראשונה מסוגה להכרה בתרומה הייחודית של ארגון הקהילה הישראלית־אמריקאית (IAC)הוגשה השבוע לסנאט האמריקאי על ידי הסנאטורית הדמוקרטית ג׳קי רוזן מנבאדה והסנאטור הרפובליקני טים סקוט מדרום קרוליינה, העומדים יחדיו בראש השדולה הדו־מפלגתית ליחסי יהודים־שחורים.

ארגון הגג של הקהילה הישראלית אמריקנית Israeli-) – IAC ,(American Council הנחשב בשנים האחרונות לארגון היהודי הצומח במהירות הגדולה ביותר בצפון אמריקה, שיבח את המהלך וציין כי היוזמה משקפת את ההכרה המסתמנת של הסנאט בתרומתה של הקהילה ברחבי ארצות הברית.

ההכרזה, בעלת מעמד חקיקתי סמלי, כוללת בתוכה גינוי למעשי אפליה על רקע המוצא של ישראלים-אמריקאים, כמו גם לעלייה באירועים האנטישמיים נגדם ונגד כלל הקהילה היהודית בארצות הברית. על ההכרזה עבדו, ביחד עם הסנאטורים סקוט ורוזן, נציגי IAC for Action האמון על מדיניות וחקיקה, כך נמסר מה-IAC.

לפי הערכות שונות, הקהילה הישראלית-אמריקאית מונה כיום יותר מ 800,000 נפשות. זה יהיה אירוע חקיקתי ראשון המכיר בתפקידם הייחודי של הישראלים-אמריקאים כגשר חי בין היהודים האמריקאים לתושבי ישראל.

הנוסח שהגישו שני הסנאטורים מתאר את האמריקנים הישראלים כ״קהילת מהגרים נמרצת, עם ערכים הממריציםים את חבריה לתרום בצורה משמעותית לרווחתה ולגיוונה של ארצות הברית".

בין היתר, ההכרזה של רוזן וסקוט מפרטת על אודות התרומה של הקהילה בתחומי מדעי הרפואה, הפארמה, הסיוע ההומניטרי במצבי חירום, האסטרופיזיקה, המתמטיקה, הכימיה, הנדסת האווירונאוטיקה, הביוטכנולוגיה, החקלאות וטכנולוגיות האינטרנט. מעבר לכך, היא מצדיעה לפעילות של יהודי ארצות הברית בכלל, וחברי הקהילה הישראלית-אמריקאית בפרט, בקידום זכויות אזרח, שוויון, צדק והג נה לכולם – ובמיוחד לשכבות המוחלשות ביותר באוכלוסייה.

נוסח ההכרזה ״מגנה כל צורה של אנטישמיות, אפליה ואלימות שמטרתן לדחוק לשוליים ולשלול את זכויותיהם של חברי הקהילה הישראלית אמריקאית, הקהילה היהודית הנרחבת וכל אדם ממוצא ישראלי או יהודי, או להפר את היכולת של ישראלים-אמריקאים או יחידים אחרים לחגוג את המורשת הישראלית אמריקאית שלהם ואת הקשר העמוק לישראל״.

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות