fbpx
Connect with us

Featured

הסנאט בוושינגטון מחבק אותנו: יוזמת חקיקה היסטורית משבחת את תרומת הקהילה הישראלית-אמריקאית

Published

on

קהילת הישראלים־אמריקאים מתקרבת אל ליבה של האומה בארה"ב:

יוזמה ראשונה מסוגה להכרה בתרומה הייחודית של ארגון הקהילה הישראלית־אמריקאית (IAC)הוגשה השבוע לסנאט האמריקאי על ידי הסנאטורית הדמוקרטית ג׳קי רוזן מנבאדה והסנאטור הרפובליקני טים סקוט מדרום קרוליינה, העומדים יחדיו בראש השדולה הדו־מפלגתית ליחסי יהודים־שחורים.

ארגון הגג של הקהילה הישראלית אמריקנית Israeli-) – IAC ,(American Council הנחשב בשנים האחרונות לארגון היהודי הצומח במהירות הגדולה ביותר בצפון אמריקה, שיבח את המהלך וציין כי היוזמה משקפת את ההכרה המסתמנת של הסנאט בתרומתה של הקהילה ברחבי ארצות הברית.

ההכרזה, בעלת מעמד חקיקתי סמלי, כוללת בתוכה גינוי למעשי אפליה על רקע המוצא של ישראלים-אמריקאים, כמו גם לעלייה באירועים האנטישמיים נגדם ונגד כלל הקהילה היהודית בארצות הברית. על ההכרזה עבדו, ביחד עם הסנאטורים סקוט ורוזן, נציגי IAC for Action האמון על מדיניות וחקיקה, כך נמסר מה-IAC.

לפי הערכות שונות, הקהילה הישראלית-אמריקאית מונה כיום יותר מ 800,000 נפשות. זה יהיה אירוע חקיקתי ראשון המכיר בתפקידם הייחודי של הישראלים-אמריקאים כגשר חי בין היהודים האמריקאים לתושבי ישראל.

הנוסח שהגישו שני הסנאטורים מתאר את האמריקנים הישראלים כ״קהילת מהגרים נמרצת, עם ערכים הממריציםים את חבריה לתרום בצורה משמעותית לרווחתה ולגיוונה של ארצות הברית".

בין היתר, ההכרזה של רוזן וסקוט מפרטת על אודות התרומה של הקהילה בתחומי מדעי הרפואה, הפארמה, הסיוע ההומניטרי במצבי חירום, האסטרופיזיקה, המתמטיקה, הכימיה, הנדסת האווירונאוטיקה, הביוטכנולוגיה, החקלאות וטכנולוגיות האינטרנט. מעבר לכך, היא מצדיעה לפעילות של יהודי ארצות הברית בכלל, וחברי הקהילה הישראלית-אמריקאית בפרט, בקידום זכויות אזרח, שוויון, צדק והג נה לכולם – ובמיוחד לשכבות המוחלשות ביותר באוכלוסייה.

נוסח ההכרזה ״מגנה כל צורה של אנטישמיות, אפליה ואלימות שמטרתן לדחוק לשוליים ולשלול את זכויותיהם של חברי הקהילה הישראלית אמריקאית, הקהילה היהודית הנרחבת וכל אדם ממוצא ישראלי או יהודי, או להפר את היכולת של ישראלים-אמריקאים או יחידים אחרים לחגוג את המורשת הישראלית אמריקאית שלהם ואת הקשר העמוק לישראל״.

Featured

אחרי  סערות המאה: שיא היסטורי של שלגים בהרי קליפורניה; אתרי הסקי במאמוט' ישארו פתוחים עד חודש יולי

Published

on

מומחים לחקר האקלים ידברו על שנת השלג של קליפורניה 2022-2023 במשך עשרות שנים.

כשנותרו פחות משבועיים ל"עונה הרטובה" המסורתית, נתונים שנאספו על ידי מחלקת משאבי המים של קליפורניה ביום שלישי הראו חבילת שלג ברחבי המדינה בשיעור מדהים של 225% מהממוצע לתאריך זה (21 במרץ), ו-219% מהממוצע של שנה שלמה. .

סיירה הדרומית, שבה השלג העמוק ביותר, הגיעה ל-277% מהממוצע. חבילת השלג בסיירה המרכזית היא 227% ואזור צפון סיירה/טריניטי הוא 182% מהממוצע, לפי DWR.

אזור סיירה הדרומית צועד הרבה מעל שנת השיא הקודמת של 1982-1983 והסיירה המרכזית לא רחוקה מאחור.

"יש יותר מקביל למי שלג בדרום הסיירה מאשר בכל נקודה מאז שנות החמישים לפחות… וסביר להניח שיותר זמן מזה", אמר דניאל סוויין, מדען אקלים מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס.

ה-1 באפריל הוא בדרך כלל סוף שנת השלג כשהטמפרטורות מתחילות להתחמם ורווי השלג יורד, אם כי בעונת 1982-83, השלג המשיך להיערם בהרי קליפורניה גם באביב.

סוויין אומר שסערות הנהר האטמוספרי הקר שפוגעות בגולדן סטייט השבוע, ה-12 מאז דצמבר, רק יוסיף לסיכומים ההיסטוריים.

"הסערות השבוע לא הולכות להמיס את חבילת השלג. הם הולכים להוסיף לזה עוד יותר, "אמר סווין. "אנחנו הולכים לראות עוד דברים לבנים על גבי עשרות הרגליים שכבר נפלו במקומות מסוימים."

בעוד שמנהלי המים אינם ששים להכריז על סיום הבצורת באופן רשמי, החורף הרטוב והמושלג הוביל להקלה בהגבלות המים.

בשבוע שעבר, מחוז המים המטרופוליטן של דרום קליפורניה הסיר את הגבלות המים החירום שהשפיעו על כמעט שבעה מיליון בני אדם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות