הסיפורים שמאחורי הלהיטים הגדולים של אביהו מדינה - שבוע ישראלי
Connect with us

latest

הסיפורים שמאחורי הלהיטים הגדולים של אביהו מדינה

Published

on

1.״שבחי ירושלים״. כמה משיריו הידועים ביותר של מדינה הם לחנים לפסוקים מהמקורות. את ״שבחי ירושלים״ הוא הלחין באמצע שנות ה-70, לבקשתו של החזן הירושלמי יגאל בן חיים, בביצוע להקת ״צלילי הכרם״.

2. ״אל תשליכני לעת זקנה״. גם ״אל תשליכני״, כמו ״שבחי ירושלים״, הוא הלחנה לפסוקים מתהילים. מדינה היה איש צעיר (בן 34) כשהלחין אותו במטרה ששימי תבורי יבצע אותו בפסטיבל הזמר החסידי של 1982. תבורי סירב, אבל שלוש שנים לאחר מכן ביצע את השיר. ״אמרתי לו שאני לא כותב לו עוד שירים עד שהוא שר את ‘אל תשליכני׳״, מספר מדינה. לדבריו, ההשראה ללחן שאובה מהחזנות האשכנזית:

3.״אל תירא ישראל״. זה היה השיר שפירסם את מדינה. הוא בוצע בפסטיבל הזמר המזרחי של 1971על ידי משה הלל, זכה במקום השלישי ונהפך ללהיט גדול.

4.״כבר עברו השנים״. זה היה אחד מלהיטיו הגדולים של זהר ארגוב ונכלל באלבומו ״נכון להיום״ מ-1982. מדינה כתב את השיר כמה שנים קודם לכן, בעקבות מחזה שנגלה לעיניו כשהוא ואשתו היו בירח דבש בספרד.

5.״הפרח בגני״. השיר שהטיס את הקריירה של זוהר ארגוב ושרף את הבמה של פסטיבל הזמר המזרח

6.״תן לזמן ללכת״. אחרי ההצלחה האדירה של ״הפרח בגני״, כתב לחיים משה שיר באותו סגנון. השיר שמדינה כתב דווקא שונה מאוד, הרבה יותר רגוע ונינוח, אבל הוא נהפך ללהיט גדול של חיים משה.

7. ״רעיה״. השיר הכי ידוע ומושר בפי ישי לוי. ״כתבתי אותו אחרי שחזרתי ממלחמת לבנון״, מספר מדינה, ״כשחזרתי מהמלחמה והתקרבתי הביתה, ראיתי חבר שגם הוא חזר מלבנון. אשתו לא היתה בבית והוא ישב עם הקיטבג שלו בחוץ. הזמנתי אותו להיכנס, גם אשתי לא היתה בבית, והתחלנו לקשקש על איפה הנשים שלנו מסתובבות״.

אז להתראות ביום שני הקרוב באולמי המארק בשדרות פיקו9320 בשעה7:30 בערב!

latest

ציריאק האיש, האגדה וקולקציית הרכבים

Published

on

טניסאי העבר יון ציריאק הוא אחד האנשים העשירים ברומניה • ביקור במוזיאון הרכבים האגדי שלו בבוקרשט מגלה סדרה מדהימה של מכוניות ענתיקות וטכנאי מוכשר אחד, מישראל

כתב וצילם: שלומי פתאל

״Hard work beats talent when talent does not work hard״, אמר מאמן הכדורסל האמריקאי Tim Notke בתיכון מקומי.

מה שנכון נכון, ופתגם זה במיוחד נכון לגבי יון ציריאק האתלט לשעבר והטייקון מרומניה. ציריאק גם אדם מוכשר וגם עובד קשה. כיום ציריאק הוא האיש העשיר ביותר ברומניה והוא מין הסתם גם חובב ואספן רכבים רציני. סיפורו של ציריאק מעניין לא פחות מקולקצית הרכבים המרשימה אצלו בגראג׳ ובמוזיאון האישי שבנה לקהל הרחב.

בביקורי במזרח אירופה החודש, יצא לי לבקר במוזיאון הרכב הפרטי של ציריאק ואני חייב לשתף אותכם בחוויותי. המוזיאון נמצא בבוקרשט בירת רומניה וממוקם ממש ליד שדה התעופה

הבינלאומי. בוקרשט כעיר עשירה בהיסטוריה ואטרקציות תירותיות אבל עבור חובבי רכב, הקולקציה של ציריאק פשוט מצריכה ביקור בכל מחיר.

ציריאק, שנולד ב-1939 בטראנסילבניה שברומניה, החל את חייו בתור שחקן הוקי קרח ומיד לאחר מכן בתור שחקן טניס מוכשר וכך זכה להכרתו הבינלאומית. עד ל-2017-2018 ציריאק

גם נחשב לאתלט העשיר בעולם עם הון אישי של מעל ל 1.28 מיליארד דולר. ברשימת 2018 המעודכנת, מייקל ג׳ורדן עבר למקום ראשון עם הון אישי של 1.31 בליון.

ציריאק נולד וגדל ברומניה הקומוניסטית למשפחה עניה.כישרונו כספרטאי נחשף בהיותו צעיר מאוד. כספורטאי שיצג את רומניה הקומוניסטית, הוא עבר אימונים קשים ומפרחים ברוח הצבא הקומוניסטי שכלל גם הצלפות ועונשים לפני כל תחרות. בעולם הקומוניסטי, לא היו ״תנאי שירות״. כספו אשר ״צבר״ בכבוד ובמאמץ בתחרויות השונות עבר לידי המשטר ברומניה ומצא את דרכו לידי השליט התורן ניקולאה צ׳אוצ׳סקו. ברוח הקומוניסטיות האמיתית ההון נשאר בידיו ובארמונו של השליט. מיד לאחר שהקומוניזם נפל ב-1989, צ׳אוצ׳סקו ואישתו סיימו מול כיתת יורים, ציריאק החל להשקיע את כספו בבנק פרטי שפתח על שמו (הראשון מסוגו ברומניה), בנדל״ן, בענף הביטוח ובעסקים שונים שרק גדלו והרחיבו עם השנים.

כאדם שהחל את הקרירה המוצלחת והמרשימה בעוני והגיע להישגים ספורטיבים וכלכלים מאוד מרשימים בזכות עבודה קשה, התמדה וכמובן הרבה כישרון, ציריאק הפך לנכס לאומי עבור רומניה ומהווה עד היום דמות שמשפיעה (לטובה) על רומנים רבים. אהבתו לספורט גם עודדה את ציריאק לפתוח מרכזי ספורט שונים ובבעלותו גם תחרות מדריד בטניס היוקרתית. ציריאק מעודד מימוש עצמי והיזד־מנויות לקרירה לעם הרומני ובעיקר לחלק העם חסר היכולות. ציריאק מהווה דוגמה נפלאה לכך בעצמו. בימים אלו ציריאק עובד על פיתוח אוניברסיטה באיזור בוקרשט. חינוך הוא המפתח להתקדמות וציריאק מבין זאת היטב. העם הרומני רואה בציריאק דמות אבהית, מצליחה, ישרה ומעוררת השראה.

נעבור מציריאק האיש למה שבאמת רציתי לשתף פה שהיא קולקצית הרכבים שלו. האוסף מגוון ומעניין של מעל ל 300 רכבים. האוסף כולל רכבי אספנות, רכבים נדירים, רכבים חדשים, רכבי על, רכבים של סלבס וגם מספר אופנועים יחודיים. הקולקציה מרוכזת ברובה במתחם ליד שדה התעופה ופתוח לקהל הרחב בימים ובשעות מסוימות בכל שבוע. במידה ואתם רוצים לבקר, מומלץ לבדוק מראש את הזמינות למוזיאון. יתר הקולקציה נמצא בביתו של ציריאק בבוקרשט, למרות שמספר רכבים נמצאים גם בערים אחרות ברחבי אירופה ואפילו בארה״ב.

מרגע שהיגעתי למתחם הבנתי שאני נמצא במקום מיוחד. הכביש הפרטי שמוביל מעמדת הש״ג לבנין הזכוכית העגול (המוזיאון עצמו) נותן הרגשה של פרטיות ומיסתוריות. בפנים, הרצפה השחורה והמבריקה והתאורה הדרמטית מעל הרכבים משרה הרגשה של עושר ואקסלוסיביות. מבחר הרכבים בתצוגה קרוב ל-200 והרכבים מאוגרגנים לפי מדינת היצור שלהם.

אנגליה (משום מה) ממוקמת ליד הכניסה ומיוצגת בכבוד עם מבחר מרשים של דיגמי רולס רוייס. ציריאק אוהב במיוחד את רולס רוייס ובקולקציה ניתן לראות לפחות דוגמה אחת מכל ששת דגמי פאנטום המקוריים שניבנו לפני 1972 (I-V series הפאנטומים מסודרים לפי סדר כרונולוגי ולידם חונים מספר רולס רוייסים מיוחדים שכוללים שני רולס רוייס סטיישן וואגן שנבנו לפי הזמנה מיוחדת בעבודת יד וציפוי זהב נדירות במיוחד). הרולס רוייס הורוד לבן של הזמר המפורסם סיר אלטון ג׳ון נצבע לפי הצבעים שהזמר בחר והרכב ממוקם במרכז אוסף הרולס רוייס ליד רולס מלכותי אחר שהיה שייך ל-Duchess of Kent.

בסוף שורת הרולס רוייסים ממוקם רולס רויס נדירם בגירסתם ה-Silver Shadow Estate (כן גירסת סטיישן ואגון) ולידו ב-Bentley R-Type Shooting Brake (כן גם גירסת סטיישן ואגון האח הכמעט תאום של הRolls Royce Silver Dawn).

ממול ממוקמים שני יגואר רודסטאר קלאסים מדהימים ביופים, שאחד מהם הוא ה- XK120 שכבש את ארה״ב בשנות החמישים המוקדמות. שחקני קולנוע מפורסמים כמו קלארק גייבל קנו, נהגו וייחצנו את הדגם היפיפה הזה.

באזור הרכבים האמריקאים הקלאסים מככב לו ה-Duesenberg Model J Torpedo Berline Convertible -רכב מרשים גם ביופיו וגם בביצועיו. עם מנוע של 6.9 ליטר, הספק של 265 כ״ס וגיר של שלושה הילוכים הרכב היה מתקדם ביותר בהתחשב בעובדה שיוצר ב-1930. רכבים אלו בעיקר נקנו ע״י אנשי מלוכה ושחקני קולנוע. במקרה שלנו הרכב היה בבעלות השחקן Tyrone Power וזכה במספר פרסים בתצוגות שונות.

באיזור האמריקאים ניתן גם לראות קאדילאקים מדגמים שונים ורכבי ספורט קלאסיים כמו הקורבט על דורותיו. רכב ייחודי שבלט היה ה DeLorean מקורי עם 400מיילים בלבד.

לעומת ה-Delorean ה״כמעט חדש״ נצב לו בכבוד 1899 Hurtu 3 1/2 Quadricycle הרכב הותיק ביותר בקולקציה וכמו כן הותיק מסוגו בעולם. הדגם נדיר ביותר. למרות שהרכב עצמו צרפתי הוא ממונע על ידי מנוע גרמני מבית Benz היצרן Hurtu קיבל את שמו מאחד המייסדים ובתחילתה החברה היתה ידועה ביצור מכונות תפירה, אופניים וכלים תעשייתים בין היתר. עובדה מדהימה נוספת היא שהרכב מתפקד לחלוטין ואפילו השתתף לאחר

ונה במצעד בו נהגו ברכב כ 4 שעות ללא תקלות כלשהן.

במחלקת הגרמניות האוסף מרשים לא פחות. ציריאק מאוד אוהב את ה-Mercedes Benz 600 Pullman Limozine ויש בבעלותו כמה לימוזינות בשלבי שיפוץ שונים. המיוחד ברכבים אלו שבעברם הם היו בבעלות ראשי ממשלות, נשיאים ואפילו האפיפיור. בנוסף יש בקולקציה גם גירסאות מהירות ויחודיות כמו ה-MB CLK DTM AMG וה-MB SLR McLaren Sterling Moss מספר 37מתוך 75 שיוצרו.

בקטגורית ה״יותר מודרניות״ מצאתי את ה Jensen C-V8 MK3 שרק כ-182 רכבים נבנו והמיוחד בכחול שבתצוגה היא העובדה שהוא השתתף התוכנית הטלויזיה הבריטית The Baron

לא רחוק ממנו נמצא אחד מרכבי חלומותי ה-Ford RS200 בלבן, ללא מבדקות של ספונסרים, ללא מספרים, פשוט בלבן, נקי, מצוחצח ומחכה שאקח אותו הביתה (הלוואי). כל חובבי מירוצי הראלי בשנות השמונים ודאי זוכרים את האגדה הזאת. ההיתפעלות שלי מה-RS200 עוד לא פסקה ואגדה אחרת נגלתה לפני, גם בלבן, גם נקיה וגם רוצה לחזור איתי הביתה הלוואי פעמיים), ה-Lancia Delta Integrale Evoluzione ואז לפני רנו Alpina במלוא הדרתה, הרנו ראלי האמיתית. מדהים. באמת שלא ציפיתי.

וכמובן איך אפשר בלי להזכיר את ה-Trabant P601 הקלאסית תוצרת גרמניה המזרחית שמהווה תזכורת לכך שהקולקציה ממוקמת במזרח אירופה. רכב ההמונים שנועד לספק תחבורה בסיסית במזרח אירופה בזמן שמסך הברזל עדיין היתה קיים. יחסית לגילו ה Trabant הינו רכב מתקדם בעל הנעה קידמית, גוף מת

רכובת חומרים ומיתלים עצמאים.

קולקצית הרכבים של ציריאק מצריכה טיפולים שוטפים, תיקונים וכמובן שכל רכב ״חדש״ בקולקציה עובר שיפוץ וחידוש להחזירו למצו

בו המקורי, כך יון ציריאק אוהב את רכביו וכך

הם מוצגים לקהל. מתוך אוסף של כ 200 רכבים בתצוגה רק אחת ויחידה היתה משודרגת כ-Low Rider. כל יתר הרכבים משופצים למצב אורגינאלי. טיפול בצי רכבים שכזה שכולל שיפוץ כללי למספר רכבים בו זמנית אחראי בחור צעיר ואנרגטי שממש במקרה הסתבר גם כישראלי לשעבר ושמו אנדרי. לתפקיד חשוב, מורכב ואתגרי שכזה, לא כל אדם מתאים. הידע המוטורי, היכולת התכנונית וההנהלתית לפקח על יותר מעשרה מכונאים שעובדים במשרה מלאה מחייבת אדם שהוא חובב רכב לא קטן, ואנרדי אכן האדם המתאים.

בזמנו החופשי אנרדי משפץ מספר רכבים בפני עצמו וגם משחרר אנרגיות בסופ״ש כנהג מרוצים עם מספר נצחונות מכובד לכשעצמו. הביקור במוזיאון היה מדהים, הרכבים מרשימים וכמובן גם הכרתי חבר / חובב רכב חדש וממש במקרה, מצאתי את הקשר הישראלי לקולקציה.

בביקורכם הבא בבוקרשט חובה לבקר במוזיאון ובינתיים את מוזמנים לראות תמונות רבות מביקורי בעמוד הפייס שלי.

לכתבות נוספות ותמונות בצבע הצטרפו לדף הפייסבוק שלי: www.facebook.com/AllAboutCarsbyShlomoFattal

המשך לקרוא

latest

חוגים וסדנאות במת״י בחודשי הקיץ

Published

on

By

ריקודי עם למתחילים מהצעד הראשון עם ג׳יימס: ימי רביעי בשעה 11:00 בבוקר. במרכז הקהילתי שפר. ריקודי עם לילדים בהדרכת ליאור חייקין: ימי שני: גילאי5-8 בשעה 5:00-5:45 בערב וגילאי 9 ומעלה -5:45-6:40 בערב.

הרקדה שבועית עם שגיא עזרן: מסיבת ריקודי עם שבועית בימי חמישי מהשעה 8:00

בערב ועד אחרון הרוקדים.  –
Dance Revolution Studios 6626 Valjean Ave. Van Nuys
חוג ריקודי עם למתחילים עם שגיא עזרן: ימי שני בשעה 7:30 בערב ועד אחרון הרוקדים במרכז מת״י.

מועדון הבייבי יוגה עם ענת פיל-גולן: ימי שלישי בשעה 10:00 : לפרטים נוספים – ענת 818-584-5631

 

שחמט לילדים עם ליאור לוי: מבוא לשחמט – בחודשי הקיץ יתקיימו שני מחזורים: לפרטים נוספים – ליאור לוי 917-415-4551
דיאלוג – בית הספר לשפות של מת״י: אולפן בעברית בקיץ – מחודש יולי בימי שני בשעה 7:15במרכז מת״י. לפרטים נוספים – 805-300-3372 – מירי. מועדון הספר הטוב בהנחיית דבורה שטיינהארט – לפרטים ותאריך המפגש הבא, אנא צרו קשר עם המשרד.
מועדון ״צעירים בנפש״ בוואלי: הפעילות נמשכת בחודשי הקיץ. טיול מאורגן ב- 12לאוגוסט – פרטים בהמשך. לפרטים נוספים: 818-456-8527

המשך לקרוא

latest

פני שבת ידידיה

Published

on

יקירה אהרון ידידיה משלבים את שלושת בנותיהם בלהקה מדליקה שמופיעה בבתי כנסת ומסיבות פרטיות עם ביצועים מקוריים לשירים עבריים מסורתיים * חשיפה

אומרים שהאנשים שאתה פוגש בחייך, יש להם תפקיד ומהווים איזו אבן דרך עבורך. אז את אהרון ידידיה, נגן גיטרה, גיטרה בס, כלי הקשה תופים, דרור, אישי, פגש לפני כמה שנים במסגרת אירוע , כשהופיעו וניגנו יחד. את יקירה – זמרת, יוצרת, כותבת שירים, מורה לפסנתר ומורה לעברית, פגשתי באירוע, כמה סימלי, בביתה של שרונה קופר, אותה אתם מכירים ״על בטוח״.

יקירה ואני הצגנו את עצמנו, האחת בפני השנייה ו״הג׳יטונים״ החלו לרדת, בלינג, בלינג – אז את אישתו של?… אחרי שקישרתי בין הדמויות הפועלות והבנתי במה יקירה ואהרון עוסקים – כיוונתי את החץ ישר אל עבר אירוע ״קבלת השבת הקהילתית״ הבאה.

ידוע שהתרבות הישראלית מהווה כור היתוך של סגנונות מוסיקה שונים ומגוונים מרחבי העולם, עם מנגינות אתניות, נשיות, צבעוניות ומקצבים ומכאן הושפעו הלחנים המוסיקליים שיצרו יקירה ואהרון, מה שניכר היטב בהופעותיהם. יקירה הוסיפה וסיפרה לי גם שלושת בנותיהם, אלה, אוליביה ולני מצטרפות אליהם בשירה ובנגינה כל הופעה! המשפחה מופיעה בבתי כנסת, בקבלות שבת, באירועים שונים, בפסטיבלים, בכנסים, ובקונצרטים ביתיים. לא היה לי מושג איזו פנינה הם, עד שצפיתי בקטעי שירה שלהם ביו-טיוב בינהם הלחן המקורי שלהם ל״קול דודי הנה זה בא

״ והבנתי…

יקירה ידידיה ועתליה עינב

מתוך כוונה לעורר את מסורת קבלות השבת הייחודיות, שערכנו בעבר ומתוך ידיעה שיהיה לזה המשך, החיבור הרגיש לנו כל כך טוב – כמו , כמו אהבה ממבט ראשון! קבענו תאריך ויצאנו לדרך.התכנית קרמה עור וגידים במהירות ובזהירות… בזהירות, כי רצינו שגם ילדים יקחו חלק בחוויה. בני עמרי וכלתי ג׳ולי, שתחיה, ושתי בנותיהם נכדותי) סיני וליריי המדהימות, נידבו לקיום האירוע את חצר ביתם המורגל באירוח ילדים (ללא בריכות ושאר סיכונים). יקירה, שבין היתר היא גם מעצבת גראפית, יצרה את הכרזה שהופצה בהתמדה יומיומית בכל מדיה אפשרית ובה נכתב כך:

״ברגעים הקסומים של בין השמשות, נתכנס מבוגרים וילדים (אחרי שנת צהרים) לערב תרבותי מרגש. ביחד עם המוסיקאים יקירה ואהרון ידידיה ושלושת בנותיהם, נקבל את השבת בניגונים ושירים, באוירה אתנית. ביום שישי, 8 ביוני בשעה 8 בערב בחצר בית פרטי, תחת כיפת השמיים, כולל כיבוד קל. הישיבה על מחצלות ו/או על כסאות״. על מנת שנוכל להיערך בהתאם, הציבור התבקש לרכוש כרטיסים מראש. הילדים שמביאים את הוריהם ישתתפו בחינם….

יקירה והלהקה בפעולה. קשר נפלא עם הקהל

לאחר הכנות קדחתניות, חזרות, הכנת החצר, לוגיסטיקה לא פשוטה וקניית הכיבוד, הגיע הרגע המיוחל. ה- 8 ביוני היה יום חם במיוחד… למזלינו, בערב מזג האויר היה נעים. התכנסנו ממש לפני שקיעת השמש, הורים, ילדים וחברים. במקום כבר הורגשה אוירה קסומה, כמו שפיזרו במקום ״אבקה של פיות״. הערב התחיל בקטע מוסיקלי אתני ויפהפה מתוך ״שיר השירים״ בלחן מקורי של אהרון ובהמשכו הצטרפו יקירה ובנותיהם בשירה ובנגינה. ההופעה משלבת גם שירים המבוצעים בלחן שכולם מכירים, לצד הביצועים שרובם ככולם מורכבים מהלחנים והעיבודים פרי יצירתה של יקירה.

המוזיקה שלהם כל כך שימחה, שהקהל החל להתנועע בקצב המוסיקה, ילדים והורים רקדו, עוד לפני שהספיקו לשבת… יקירה יוצרת קשר נפלא עם הקהל שהופך גם הוא לחלק מההופעה. בכל שיר ניכר מאוד שהקשר שלהם למוסיקה וליהדות חדור עמוק בתוך עצמותיהם. המופע של משפחת ידידיה מפיח רוח חדשה בתפילות המסורתיות ומעניק משמעות חדשה למילים הקדומות. לא הרגשנו איך עברה לה שעה וחצי של הופעה. ככה זה כשנהנים. בקיצור, משפחת ידידיה חישמלה את קבלת השבת שלנו. ובנימה אישית שלי, כיוזמת ומארגנת האירוע ודומיו: תודה לכל מי שנרשם מראש! זה בהחלט עזר לנו להיערך נכונה וליצור חוויה נהדרת עבור כולם. חשוב להבין שהידיעה כמה אנשים יגיעו חשובה ומשמעותית מאוד!

 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

טוב לדעת

לוס אנג'לס

חדשות ואקטואליה

Featured4 ימים ago

סן פרנסיסקו: מס על חברות הטכנולוגיה – שיממן סיוע להומלסים

המס מגוגל, אפל, טוויטר ואובר צפוי להכניס 300 מיליון דולר בשנה – כפליים מתקציב הסיוע לחסרי בית בעיר ■ הצעה...

חדשות ואקטואליה3 שבועות ago

ארה״ב בת 242: בדרך למלחמת אזרחים?

לפי סקר דעת קהל מקיף שנערך השבוע, רבים מתושבי ארצות הברית של אמריקה, שחגגה ביום רביעי 242 שנות קיום, חוששים מהסלמה...

ארה"ב-ישראלחודש 1 ago

אנחנו על המפה

לראשונה – לע״מ מעדכנת את הליסט שלה וכוללת אותנו כחברים מן השורה תודה ללשכת העיתונות הממשלתית בירושלים, ולניצן חן העומד...

Featuredחודש 1 ago

הוליווד הצדיעה לישראל

בילי קריסטל, קלסי קרמר, מים ביאליק וליאור רז, לצד ספורטאי העבר אריק דיקרסון, דיוויד בלו ומטא וורלד-פיס, השתתפו בערב סיום...

גוף ונפשחודש 1 ago

12 סימנים שאתם צריכים להפסיק לאכול גלוטן

לא רק כאבי בטן ושלשולים: כיבים בפה, בחילות, נשירת שיער או ירידה פתאומית במשקל – כל הסימנים והרמזים לכך שהגוף...

ארה"ב-ישראל2 חודשים ago

הוליווד כחול־לבן: אירוע הוליוודי עם טאצ' ישראלי

פסטיבל הסרטים הישראלי ה־32 בארה"ב יוצא לדרך • המייסד והמנכ"ל, מאיר פנינגשטיין, דואג לארח את תומכיו בלאנצ'ן אלגנטי במלון ארבע...

תרבות ובידור

ספורט5 ימים ago

סשה כהן ברון שואל: ״מי זו אמריקה?״ והתשובות שלו די משעשעות

סשה ברון כהן חוזר להתל בארה״ב, כולל דמות מאצ׳ו ישראלית בלתי נשכחת מאת: גל שור כבר מאז ראשית דרכו הפליא...

במה וקולנוע2 שבועות ago

חדשות חמות מעולם הסרטים

סאטירה על מלחמת העולם השניה בכיכובה של סקארלט ג׳והנסון תציג גרסה דמיונית של הדיקטטור; וליאו דיקפריו חושף תמונה ראשונה מסרטו...

במה וקולנוע4 שבועות ago

בין סיקאריו, משימה בלתי אפשרית וכריסטופר רובין

עולם היורה: נפילת הממלכה /6.7 האיתחול של עולם היורה מ־2015 היה אחת ההצלחות הגדולות בהיסטוריה של הקולנוע. מי היה מאמין?...

הורים וילדים4 שבועות ago

סרט חמוד, אבל מיושן :The Incredibles 2

הסרט החדש של חברת פיקסאר הוא כייפי, מצחיק ומתוק, אולם מרגיש עלילתית מעט מיושן, ביחס לסרטים המונפשים שיצאו בשנים האחרונות...

ארה"ב-ישראלחודש 1 ago

הבכורה של PAPA: מבט אוהב ב׳יום האב׳

כוכבי הסרט PAPA , היוצרים דני וזהבה ישראלי והמפיק אמיליו רוסו השתתפו בפרימיירה של הסרט הישראלי-הוליוודי בווסטווד • רוצו לראות...

לוס אנג'לסחודש 1 ago

קדחת ריקודי העם בלוס אנג׳לס: ״כאן זה גן עדן וחווה רוקדת עם התפוח״

ריקוד הוא חלקיק אטומי תזזיתי הנע במעגלים במולקולת התרבות האנושית מאז שההומוספיאנס החל מזיז את אגן הירכיים שלו שלא למטרת...

כתבות שבועיות