Connect with us

Featured

הסבלנות אוזלת: האגף הרדיקלי מגביר את הלחץ על ביידן

Published

on

חברות ה"יחידה", מחוקקות דמוקרטיות המשתייכות לשמאל הקיצוני במפלגה הדמוקרטית, מבקרות בגלוי את הבית הלבן • בין הנושאים שמעוררים את זעמן: שיתוף פעולה עם הרפובליקנים ותמיכה גלויה בישראל

תוקפת את הנשיא, אוקסיו קורטז // צילום: איי.פי,

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הצליח עד כה לקדם כמה יוזמות חקיקה חשובות להן התחייב במהלך קמפיין הבחירות שלו, אך בעוד המפלגה הרפובליקנית המובסת מתארגנת מחדש להתנגד לנשיא, גם הלחץ מהצד הפרוגרסיבי של המפלגה על הנשיא הולך וגובר. 

אלכסנדריה אוקסיו קורטז, חברת בית הנבחרים ממדינת ניו יורק ומנהיגת "היחידה", קבוצה של מחוקקות פרוגרסיביות, ירתה את יריית הפתיחה של מסע הלחצים הפוליטי על הנשיא. בראיון  לתכנית הטלוויזיה "בוקר ג'ו", תקפה אוקסיו קורטז את תכניתו של הנשיא להגיע להסכמה עם חברים במפלגה הרפובליקנית על תוכנית כלכלית סביבתית חדשה, שנועדה להעביר כספים לטיפול במצב התשתיות בארצות הברית.

" האם אנחנו נעביר את התוכנית שתביא ליצירת הכי הרבה מקומות עבודה? האם נביא תוכנית תיטיב עם הסביבה? האם זה מה שהנשיא עובד עליו כרגע?" תהתה אוקסיו קורטז במהלך הריאיון, באופן שהתפרש מיד כמתקפה עקיפה על מדיניותו של הנשיא.

תוקפת את הנשיא, אוקסיו קורטז // צילום: איי.פי, 

איבט סימפסון, יו"ר הארגון הפרוגרסיבי האמריקני, מסבירה את הזעם בקרב האגף הרדיקלי במפלגת השלטון: "אני חושבת שיש תחושת תסכול הולכת וגוברת בקרב הפרוגרסיבים. וזה מובן. עברו שישה חודשים מאז הבחירות ואנחנו לא רואים את ג'ו ביידן נאבק באופן שבו אנו מצפים ממנו לבסס תמיכה במפלגה. למעשה, הוא נושא ונותן עם הרפובליקנים נגדנו, נגד מה שהדמוקרטים רוצים".

שני נושאים נוספים שמייצרים חיכוך קשה עם חברות ה"יחידה" הם ההגירה לארצות הברית, וכמובן, ישראל. בנאום במהלך ביקור בגואטמלה קראה סגנית הנשיא, קמלה האריס, לתושבי המדינה שלא להגיע לארצות הברית. אוקסיו קורטז מיהרה לגנות את דבריה של האריס וכתבה ברשת הטוויטר: "אני מזכירה לסגנית הנשיא כי בקשת מקלט היא הליך חוקי והיא לגיטימית תמיד".

אילהאן עומאר, חברת ה"יחידה" ממדינת מינסוטה, כבר שברה את תקופת החסד של הנשיא ביידן וביקרה בחריפות את יחסו לישראל במהלך מבצע שומר החומות. "העיכוב שלנו בתמיכה בהפסקת האש הוביל לטבח של ילדים ולהרס של חיים", אמרה המחוקקת הדמוקרטית. עומר גם דרשה לבטל עסקת נשק עם ישראל שכללה אספקת טילים מדויקים לידי המדינה היהודית.

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

מחקרים: 20% מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב מתנגדים לחיסונים!

93 מיליון אמריקאים שזכאים לקבל את החיסון טרם חוסנו. מתברר שיש קשר בין סרבנות חיסון להזדהות כמצביע למפלגה הרפובליקאית אבל גם על תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים

Published

on

ארה"ב מתמודדת לאחרונה עם עלייה בתחלואת הקורונה, אך נאלצת להשקיע מאמצים במאבק גם בחזית אחרת — סרבני החיסונים. כ–93 מיליון אמריקאים הזכאים לקבל את החיסון נגד הנגיף — שגבה את חייהם של יותר מ–600 אלף אזרחים במדינה — בחרו שלא להתחסן. הם נמצאים בסיכון להידבק ולפתח תסמינים קשים כתוצאה מווריאנט דלתא, וכן להדביק אנשים נוספים, כותב "הניו יורק טיימס". סקרים שנערכו בארה"ב מסייעים לעמוד על טיבם של הסרבנים, שבאופן כללי נחלקים לשתי קבוצות.

בראשונה נמצאים סרבני החיסונים האדוקים. לפי הסקרים, זו קבוצה שבה שיעור גבוה של לבנים, תושבי אזורים כפריים, נוצרים אוונגליסטים המחזיקים בעמדות פוליטיות שמרניות. החברים בקבוצה השנייה הביעו נכונות להתחסן, אך אינם ממהרים לעשות כך ומעדיפים לראות את השפעת החיסון על אחרים. לפי הסקרים קבוצה זו מגוונת יותר והחברים בה הם לרוב תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים.

עם העלייה בתחלואה, אנשי מערכת הבריאות בארה"ב מתמקדת בחיסון הקבוצה השנייה. הסקרים הראו כי חבריה הם פחות ממחצית האוכלוסייה הבוגרת הלא מחוסנת במדינה. כלומר, קבוצת הסרבנים "העקשנים" גדולה בהרבה — וחבריה מהווים כ–20% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. פירוש הדבר הוא כי מבלי שאלה ישתכנעו להתחסן, ישנה עוד דרך ארוכה עד למיגור המגפה במדינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות