Connect with us

קהילה

"הננו, הנה הצופים באים!"

Published

on

שבט חן מונה כיום מעל 400 חניכים והצורך במשאבים חומריים ובכוח אדם גדל  * בעזרת התרומות הנדיבות מחברי הקהילה נוכל לתמוך ולשפר את חוויית הצופים של ילדינו * לקראת ערב ההתרמה לשבט בבית משפחת בכר ב-12 במאי 

״יש השואלים עלינו איך איתכם, כבר לא שומעים, אז להם נאמר – הננו, הנה הצופים באים!"כך נפתח המנון הצופים המהדהד בראשו של כל צופה מהיום שהתחיל את הפעילות בשבט שלו; וגם שנים רבות אחר כך, אחריש גם שילדיו מתחילים לפקוד את תנועת הנוער שבו הוא גדל .

הקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס זכתה שקיים פה שבט צופים שמגדל דורות של ילדים ישראלים שגדלו בגולה ובזכות הפעילות המתקיימת בשבט מדי יום ראשון הנוער כאן מתבגר עם זיקה לשורשים היהודים והישראלים שלו. 

רבים מאיתנו, ההורים, מתלבטים  אם הפעילות בצופים מתאימה לילדינו; בכל זאת מדובר בהתחייבות נוספת לפעילות, ועוד ביום החופשי שלנו בשבוע. כהורים, אנחנו גם מתעצלים ולא מעוניינים להתווכח עם הילדים. אבל לפני שאתם נכנעים לילדיכם עצרו וחישבו הלאה לשנים הבאות: ילדנו הישראמריקאים גדלים בבתי ספר ממלכתיים והזהות היהודית ישראלית שלהם היא לא תמיד נושא שקל להם להתמודד איתו.

הצופים היא תנועת נוער שדרכה נפתחת לילדים דלת הקסמים ליהדות ציונית ולאהבת הארץ, ערכים שלכל אחד מאיתנו כהורה חשובים במיוחד כאן בגולה. שבט חן הוא לא רק מקום שבו הילדים שלנו יכולים להתמודד עם אתגרי מנהיגות והדרכה. זה גם מקום שבו הם מפתחים זיקה למדינת ישראל, לערכים היהודיים שלנו ולקהילה היהודית. הילדים שלנו גדלים בכור היתוך של דתות ותרבויות שונות, אך דרך שבט חן  הם נמשכים ונקשרים לישראלים ויהודים אחרים ולמדינת ישראל.

גם אנחנו ההורים יוצרים קשרים עם הורים אחרים של ילדים בצופים. אנו מאוחדים יותר כקהילה כי יש לנו מטרה קולקטיבית לגדל את ילדינו להיות בעלי זהות יהודית/ישראלית בגולה. שבט חן היא אחת מתנועות הנוער היהודיות הגדולות והמשמעותיות בארה״ב. ככל שהשבט שלנו גדל (כיום שבט חן מונה מעל 400 חניכים). הצורך שלנו במשאבים חומריים ובכוח אדם גדל איתו. ללא התרומות הנדיבות מחברי הקהילה שלנו, לא נוכל לתמוך ולשפר את חוויית הצופים של ילדינו. יש הרבה מה לעשות כדי לשפר את המצב הנוכחי של השבט, אבל זה לא יכול להיעשות בלעדי ההורים והקהילה.

בוגרי השבט מתנדבים לשירות צבאי דרך גרעין צבר או מח״ל, יוצאים לשנת שירות בארץ או ללימודים באחת האוניברסיטאות בישראל. גם אלה שבוחרים להמשיך את המסלול שלהם בארה"ב לא שוכחים את הערכים שעליהם הם חונכו בשבט חן. רבים מהם מצטרפים לארגונים והאחוות היהודיות כותבים בעיתונים המקומיים ומצטרפים לכנסים כדי להראות תמיכה בישראל ובקהילה היהודית. הם נשארים בקשר עם החברים מהצופים. 

שבט חן גם ידוע כשדכן; בין בוגרי השבט זוגות רבים נישאו ביניהם ועכשיו ילדיהם עם חניכים בשבט, דור שני שממשיך בעשייה מבורכת. בין בוגרי התנועה המתנדבים היום בוועד ההורים של השבט ניתן למנות את חגית עדן, עדי דרורי, מאמה עטיה, יניב אברהמי ואורי דגן. לרשימת הזוגות הללו מצטרפים הקיץ שני בוגרים אהובים  – קארין סטרייקובסקי ששירתה בצה"ל וסיימה לימודים באוניברסיטה הבין תחומית, ובן זוגה רז מיארה. במסיבת החינה שלהם פיזזו על הרחבה בוגרי שבט חן כאילו רק אתמול היו ביחד במחנה שכב״ג בקמפ רמה… 

ביום חמישי, 12 במאי, מקיים שבט חן ערב התרמה בביתם של מיטל ואלי בכר שתורמים את ביתם לערב חשוב זה. בערב יוקיר שבט חן תודה לבני הזוג יולי וגיא בכר על פעילותם בקהילה ותמיכתם בישראל. שבט חן הוא ארגון ללא מטרות רווח. כולנו בקהילה צריכים למצוא דרך להיות מעורבים. כל דבר עוזר. קשה לדמיין כמה שונים היו הילדים שלנו אם  צופים לא היו בחייהם. אנו  מקווים  שכולכם רואים את הערך ששבט חן מעניק לילדים שלנו. נשמח לראותכם איתנו באירוע חגיגי זה!

כרטיסים לאירוע ההתרמה ניתן לרכוש דרך הקישור https://fs4.formsite.com/FnTa3r/btelz0tqbe/index.html , או ליצור קשר עם ארז גולדמן, טל': 818-984-4292 וחגית עדן  818-943-6699.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

חוויה בסגנון אחר: 45 נשים ישראליות ואמריקאיות חורשות את הארץ עם "גוונים רמון"

עדי לויתן ושירלי דהפאס-דינר הובילו את המשלחת שבה נציגות מלוס אנג'לס, פלורידה, לאס וגאס וניו אינגנלד

Published

on

45 נשים ישראליות ויהודיות-אמריקאיות בילו השבוע במסע מרתק בישראל, כמשתתפות במשלחת גוונים רמון. הנשים נבחרו בקפידה לייצג את ה-IAC מאזורים שונים: לוס אנג'לס, דרום פלורידה, לאס וגאס וניו אינגלנד.

לצד הישראליות, היו כאלה שהטיול הוא ביקורן הראשון בישראל. המשותף לכולן: הרצון להוביל את הקהילות שמהן הם באים, להביא יהדות וישראליות לבתיהם ולהשפיע על הדור הבא וזהותו היהודית.

לפי ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית, "המסע בארץ, מצפת בצפון ועד מצדה בדרום, חשף את הנשים לסיפוריו השונים של העם היהודי. ההיסטוריה העשירה, התרבות הענפה, הריחות, הטעמים, צבעי המדבר והגלים הכחולים של הכנרת. המסורות, השפה העברית, האווירה המיוחדת של תל אביב, ואיתם הרגעים המשמעותיים של גאווה ישראלית, שייכות, סיפוק, הכרת תודה, הזדהות עם המקום והעם ותחושת 'עם ישראל חי'".

"בשבוע הבא ישובו הנשים לארצות הברית ויוכלו לספר לילדיהן סביב שולחן ארוחת השבת על מסעם: על ישראל היפה, כל טוב הארץ, המר והמתוק וההזדמנות שניתנה להם לספר את סיפור העם היהודי לדור הבא".

תכנית גוונים רמון מתמקדת בהעצמת נשים מנהיגות ישראליות ויהודיות-אמריקאיות, בפיתוח כישורי מנהיגות תוך שהן יוצרות קשר עמוק עם הזהות היהודית שלהן, ומשפיעות על משפחתן ועל קהילתן.

התכנית מאפשרת לנשים לחזק את הקשר עם ישראל, ובעקבות המפגשים, הנשים נוסעות לישראל במשלחת מנהיגות בשיתוף מומנטום.

גוונים רמון מוקדשת לרונה רמון ז”ל, מובילת חזון ועשייה חברתית, אשר לאחר שאיבדה את בעלה אילן, האסטרונאוט הישראלי הראשון, ובנה אסף, טייס קרב ישראלי, הקדישה את חייה לקידום מנהיגות נשים. תוך חיבור לערכים ישראליים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות