Connect with us

חדשות ואקטואליה

הנזק הצפוי להוליווד: 20 מיליארד דולר

Published

on

קליפורניה, מרכז העצבים של תעשיית הבידור האמריקאית, היא אחד ממוקדי התפרצות הקורונה הגדולים ביותר בארה"ב * גם חברות ענק כמו נטפליקס ודיסני מפסידות בגדול, והפקתן של עשרות סדרות אהובות הושעתה

טלטלת הקורונה פוגשת תעשייה שאותה מובילים שירותי סטרימינג יוקרתיים. מספר הסדרות המתוסרטות בארה"ב בלבד השנה צפוי לגרד את רף ה-600, עם שלושה שירותים חדשים (Peacock של NBC, שירות התכנים הקצרים Quibi ו-HBO Max) שהשקתם מתוכננת לחודשיים הקרובים.  בשוק רווי וצפוף עם השקעות ענק וחברות שממנפות הפסדים כדי לממן אותן, נוצרו גם כך סימני שאלה גדולים באשר ליכולתם של כל השחקנים לשרוד את התחרות העזה. השלכות המשבר הכלכלי שהולכות ומתעצמות מדי יום, עלולות לשנות לחלוטין את הנוף של התעשייה ביום שאחרי. כתוצאה מכך, גם המניות של נטפליקס, דיסני, אמזון אפל ויתר חברות התוכן הגדולות נחתכו בחריפות, וגרעו מיליארדי דולרים מהמאזנים.

החשש הגדול הוא מכניסה למיתון עולמי. בפעם האחרונה שזה קרה תקציבי התוכן קוצצו משמעותית, גרמו לביטולים רבים והובילו אולפנים ורשתות לחפש פרויקטים קומפקטיים וצנועי משאבים להשקיע בהם. הפעם החשש גדול אפילו יותר, שכן חברות כמו נטפליקס נסמכות על דמי המנוי של מיליוני המנויים ברחבי העולם כערובה להשקעות בתוכן. מנויים רבים באירופה ובארה"ב שנפגעו מהמשבר, יבחרו לקצץ מותרות ולהקפיא או לבטל כליל את המנוי. ומכיוון שנטפליקס כבר מחוייבת להשקעות ענק עתידיות (18 מיליארד דולר בשנה הבאה), ביטולים המוניים עלולים להגדיל את חובותיה העצומים גם כך. זהו הדין גם לגבי דיסני, שמתכננת להתרחב בהדרגה לכל רחבי העולם במהלך השנה הקרובה, ובוודאי לגבי שירותים חדשים שיתקשו עוד יותר לשכנע מנויים לפתוח את הכיס עבורם דווקא בתקופה כזאת.

גם אפל שהשקיעה מיליארד דולר בהשקת שירות הסטרימינג שלה צפויה להיפגע כתוצאה מהשבתת מפעליה בסין. החברה הודיעה כי על דחייה של מספר חודשים בהשקת האייפון 9, ואי ודאות שוררת בנוגע ליכולתה לעמוד בלוח הזמנים להשקת טלפון הדגל שלה, האייפון 12. ההפסדים הללו ישפיעו ישירות על בחירות התוכן של החברה. גם דיסני נפגעה משמעותית מסגירת פארקי השעשועים שלה, ומהמשבר האדיר שנוצר בתעשיית הקולנוע.

קליפורניה, מרכז העצבים של תעשיית הבידור האמריקאית, היא אחד ממוקדי התפרצות הקורונה הגדולים ביותר בארה"ב. יותר מ-300 חולים כבר התגלו במדינה, 4 מהם מתו. מושל קליפורניה הכריז על איסור התקהלות של יותר מ-250 איש, כשגם בהן מחויבים הנוכחים לשמור על מרחק ביטחון של שני מטרים לפחות זה מזה. המשמעות היא שצילומים של הפקות גדולות יתקשו מאוד להתקיים, וכלל לא בטוח שמגבלת האיסור לא תוחמר בקרוב – לנוכח העובדה שמספר החולים החדשים גדל ברחבי ארה"ב בקצב מסחרר.

מטבע הדברים, הווירוס לא מדלג על כוכבי קולנוע. אחרי כוכבי ספורט, פוליטיקאים ואנשי מוזיקה, הודיעו טום הנקס וזוגתו ריטה ווילסון שגם הם נדבקו בנגיף במהלך צילומי סרט באוסטרליה. ככל שהמקרים הללו של שחקנים, במאים, תסריטאים ובעלי מקצועות אחרים על הסט, ילכו ויתרבו – כך גם עלולה להתגבר הדרישה להקפיא את כל ההפקות עד יעבור זעם.

לכל אלה צריך להוסיף את סוגיית הגבולות ההולכת ומחריפה. מדינות רבות סגרו את גבולותיהן לכניסת זרים, כך שהפקות שהיו מתוכננות להצטלם מחוץ לארה"ב לא ייצאו לפועל. ארה"ב עצמה עשויה להטיל מגבלות תנועה בתוך גבולותיה ככל שמספרי הנדבקים יעלו – ולהקטין בכך עוד יותר את האפשרויות לצלם באחת המדינות.

ההוליווד ריפורטר העריך שהנזק הצפוי להוליווד אם השבתת ההפקות תימשך עד מאי, יגיע ל-20 מיליארד דולר (פי 10 מנזקי שביתת התסריטאים). הסכום הזה כולל את הנזקים לקולנוע ולטלוויזיה. אם גם בחודש מאי המצלמות לא יתחילו לפעול – תוכלו להפליג במחוזות הדמיון לסכומים אסטרונומיים הרבה יותר.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Featured

הרופא היהודי שהלהיב את טראמפ: "ריפאתי 700 איש מקורונה"

Published

on

הטיפול שאינו מגובה במחקר של הרופא מניו־יורק, שטוען כי בזכותו החלימו 700 חולי קורונה, מלהיב את ממשל טראמפ. "זה ישנה את המשחק"

ממשל טראמפ החל לבחון בשבוע האחרון תוכנית שהציע רופא יהודי אורתודוכסי בשם ולדימיר זלנקו (46) מניו־יורק, מאוקראינה במקור, שטוען, ללא הוכחות, כי הצליח לרפא כ־700 חולי קורונה על ידי שימוש בתרופה לטיפול במלריה בשם hydroxychloroquine בשילוב עם חומרים אחרים. טראמפ טען בשבוע שעבר כי ה־hydroxychloroquine "תשנה את המשחק".

זלנקו פירסם את ממצאיו במכתב פתוח. מגיש "פוקס ניוז", שון האניטי, הקריא את המכתב בראיון עם סגן הנשיא מייק פנס. בהודעה בפייסבוק קרא זלנקו לטראמפ "להמליץ לאמריקאים לקחת את התרופה". זמן קצר לאחר מכן קיבל זלנקו טלפון מהבית הלבן. התרופה מנוסה על אלפי חולים במצב קשה. זלנקו סיפר כי טיפל במאות חרדים מניו־יורק וכי כולם היו במצב בינוני וכמעט כולם החלימו. סגן הנשיא אף הכריז כי הנחה את ה־FDA לזרז את האישורים כדי שאפשר יהיה לטפל במרשם שפירסם זלנקו, הכולל שילוב של כדורים נגד קדחת, תוספות ויטמין, אבץ ואנטיביוטיקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות