Connect with us

תרבות ובידור

המשמעות הקבלית של תפילת "אנא בכח" / ציונה טאקר

Published

on

בתפילת "אנא בכח" חבוי צופן האלוקות והאפשרות שלנו לעלות לעולמות רוחניים גבוהים ולשלוט על ערוצי השפע בחיים שלנו  * ציונה טאקר מפרשת וממליצה 

product_12489946204344

 

חיבור לעולמות העליונים הוא החיבור למימדים בהם אין הגבלה לשפע, לחכמה ולכח החיים. זהו חיבור שמאפשר שינוי, צמיחה, קפיצות קוונטיות ותיקון. תפילת "אנא בכח" עוזרת לנו להיפתח לכל דבר המגיע מן העולמות האלה באמצעות שימוש בשם האלוקות הקרא במספר שמות: נורא, גיבור, חסין ,קדוש, יחיד, גאה, יודע תעלומות.

42 האותיות האלה הנאמרות בסדר הזה באמצעות מילות "אנא בכוח" הן מעין צופן סודי המסוגל לפתוח את מקור הכוח האלוהי המקיים את ישראל ואת העולם כולו.

כל אחד משבעת משפטיו כולל שש מלים, והם: אב"ג ית"צ, קר"ע שט"נ, נג"ד  יכ"ש, בט"ר צת"ג, חק"ב טנ"ע. יג"ל פז"ק,שק"ו צי"ת. שם זה מאורגן בשישיות שישיות של אותיות כנגד שש כנפי השרפים שהם מלאכים ושבע שורות כנגד שבע הספירות שעליהן מושתת הבריאה, שבעה ימי השבוע, ושבעת כוכבי לכת. בשל משמעות השם הקדוש הזה יש האומרים את הפיוט לפני השינה לפני שהנשמה עולה למקום מחצב הנשמות, ונחשב כשעות של עליית העולמות

"אנא בכח גדולת ימינך תתיר צרורה". ספירת חסד, אבג יתץ

כוחו של פסוק זה כולל בתוכו את כל יתר הפסוקים והוא מחבר אותנו ישירות לתדר של עץ החיים. הוא הזרע הכולל בתוכו את כל העץ, העלים וכמובן את הפירות שיגיעו בסוף תהליך הצמיחה תנועה והמקום, מחבר אותנו למציאות של שלמות, אחדות ואמיתיות, עולם האמת. עם עבודה רוחנית אמיתית המתמקדת בחיבור לתדר הזה. בכוחו של הצירוף לעורר בתוכנו אהבת חינם, אהבה ללא תנאי, ללא שום ציפיות לתמורה.

אבג" אותיות ראשונות של האלף" בית" שהם השורש, הזרע הראשוני והתחלת ההתחלות של בריאת העולם. יתץ" הם אותיות האחרונות של האלף בית המחולקות לעשרה; יוד האחרונה בספירת האחדים, ת סוף כל האותיות הרגילות, ץ סוף של כל האותיות הסופיות. יש פה התחלה אמצע וסוף ובה כלולים כל העולמות ביחד.

"אנא" מעיד על האדם הבא מנקודת תחינה ושפלות ללא גאווה ויומרנות של כוחי ועוצם ידי. ספירת חסד מסמלת את הנתינה, אהבה, חמלה. מכאן גדולת ימינך מסמלת את יד ימין של האלוקות שאנו מבקשים ממנו לשפוט ולהשפיע עלינו ממידת החסד, ולא מידת הדין. מבקשים להתיר צרורה, להתיר את הכבלים הסוגרים עלינו אם בפרנסה, בריאות, גלות, או נפשי.

"קבל רינת עמך שגבנו טהרנו נורא". ספירת גבורה, קרע שט"ן

על ידי רינה אנו מבקשים להחזיר את העולמות השלמים שנקרעו ונפלו ממקומם של השלמות, אשר בכוחם לקרוע, לבטל, ולהמתיק את הדינים ואת אשליית השטן הסוחף אותנו אל התהום. "קרע שטן". בצירוף הזה אנחנו מבינים שהשטן הינו היריב שלנו אנו רוצים לקרוע אותו מאיתנו. על מנת להצליח להשתחרר ממנו, אנו מבקשים לסגור את אותם שערים, אותם פתחים קטנים שדרכם אנו נותנים למודעות של השטן להיכנס לחיים שלנו ולגרום לנו לבלבול, אי ודאות וכל אי סדר אחר שמפריע לזרימה האינסופית של האור מלהיכנס אל החיים שלנו.

"שגבנו טהרנו נורא". הטוהר חבוי באותיות שטן שהוא ההפך מקדושה, כי קבלת השפע מחייבת היטהרות מהסחי והעכירות של העולם החומרי, והאל נקרא לטהר אותנו  ולהכיננו לקבלת האור האלוקי.  דרך הכינוי לאל הוא "נורא".

"נא גיבור. דורשי יחודך. כבבת שמרם". ספירת תפארת. נגד" יכש

"נגד" אנו מבקשים לפתוח לנו את השפע דרך חמישים צינורות של חכמה, על ידי יחוד שבתפילה אנו מאחדים את כל העולמות המשפיעים עלינו מהשורש. צינור של גמילות חסדים ופתיחת דלתות, זרימה של שפע רוחני ופרנסה גשמית. שהשפע יכול לזרום בחיינו רק כאשר אנחנו מתנגדים   לקחת ולקבל לעצמנו בלבד. אלא לקבל על מנת להשפיע, כי רק כאשר אנחנו מתנגדים לאנוכיות ומחליפים אותה בנדיבות ואיכפתיות תפתח ותתגבר הזרימה של השפע בכל מה שנעשה.

אנחנו מבקשים מה' יתברך את דורשי ייחודך , כבבת שמרם , תשמור עליהם כמו בתת העין. כאשר אתה שומר את העיניים שלך ממראות אסורות מכל דברים של כיעור ופריצות , שמירת העיניים זה מהבסיסים המרכזיים שנותנים את הכוח לעוצמות של הייחודים, ובאותה מידה לשמרנו מעין הרע שלא ניזוק.

יכ"ש אחראי על סוד ההתחדשות של תאי הגוף. הסיבה שבגללה תהליך ההזדקנות והמוות מתרחש בחיי כולנו, היא שהמודעות של הרצון לקבל לעצמו בלבד, גורמת להאטה או עצירה של פעולת התאים התקינה בגוף. ע"י צירוף זה אנחנו מקבלים את הכח לשנות את המודעות שלנו ולעצור את תהליך ההזדקנות על ידי חיבור לנתינה אמיתית.

555_3d366d5645b3fe7e8dd7ba7b7b850e4f

"ברכם טהרם רחמי צדקתך תמיד גמלם".  ספירת נצח.  בטר" צתג"

הצירוף בטר צתג מחבר אותנו לכח של התמדה והתגברות על מכשולים. ככל שאנחנו גדלים ומתפתחים מבחינה רוחנית, המכשולים והקשיים גדלים גם כן. לכן בפסוק זה אנו מקבלים את היכולת הנפשית למשוך מחלונות העולם העליון את החזון, הביטחון והוודאות שמביאים את הניצחון האמיתי. זה הכח שמאפשר לנו לקום להמשיך בהתמדה לאחר שמעדנו, לסיים את המשימות שהתחלנו.לעבוד בנחישות, להתגבר על המכשולים, להסיר כל ספק ולהשלים אתלטהר אותנו מכל טמאה, לדון אותנו על פי  הרחמים גם אם הם לא מגיעים לנו ממידת הדין, בצדקה תתן לנו את זה , בתור טובה תרחם עלינו גם אם לצערנו לא זכינו שמעשינו יהיו ראויים לזכות למידת הרחמים,.

"חסין קדוש ברב טובך נהל עדתך". ספירת הוד. חקב" טנ"ע

פסוק זה אנו יכולים לבקש לראות את סודות היקום ואת האמת שמעל להגיון חמשת החושים. ומחבר אותנו לכח של ראייה ברורה של המציאות מעבר למציאות הפיזית. מאפשר לנו להבין שלכל דבר שקורה בחיינו יש סיבה. שהסיבה היא משהו שעשינו, אמרנו, או חשבנו, ושאנחנו אחראים לכל מה שקורה בחיינו, ואנחנו מקבלים את הראייה של התוצאות הסופיות. אם נראה את ההשלכות הסופיות של מעשינו השליליים, נמנע מעצמנו להיכנס לחושך ולרדת לתהום.

זה ספירות "נצח" ו"הוד" שתי הספירות האלו הולכות ביחד שהנבואה תלויה בספירות אלו. הנשמה של האדם היא רוחנית מאוד ומחוברת מאוד לה' ובשעה שהאדם מדביק את מחשבתו בה' בהתלהטות הנשמה לה', האדם זוכה שנכנס בו אור רוחני יותר חזק מהאורות הכי גדולים של הנשמה שלו, וההארה הזאת היא שנותנת עוצמות רוחניות של ההארה  שהיא עוצמה של נבואה, על ידי הספירות של "נצח" ו"הוד".

"יחיד גאה. לעמך פנה. זוכרי קדושתך." ספירת יסוד. יגל פזק

"יחיד" ה' יתברך שהוא המלך היחידי של כל העולם הבורא היחידי של כל העולם, גאה – זה לא במובן של גאווה של בני אדם, הכוונה שהקב"ה באמת מרומם למעלה מכל המושגים שלנו ברמות שאי אפשר לנו בכלל להבין אותם, בני אדם משתמשים למושג גאווה למושג שלילי, כי האדם רואה את עצמו מרומם על כולם. כל הטוב שיש לאדם תלוי ברמת החיבור של ה' יתברך אליו לכל אדם יש את מה שנגזר עליו   מראש   מהתחלה כל אחד שנולד מסיבות עלומות מאיתנו לפעמים בדברים שתלויים בגלגולים קודמים,   ולמרות כל מה שנגזר תמיד יכול הדברים עוד להשתנות לכאן ולכאן, השינוי לטובה תלוי בעיקר ברמת הקשר של ה' יתברך אלינו. אנחנו מבקשים ל"עמך פנה" תאיר את פנייך, לעמך שזה מה שמביא את כל.

פסוק זה שייך לספירת היסוד. מידת יסוד הוא שעליו עומד כל הבניין. אם האדם רוצה להגיע למדרגות עליונות לעוצמות רוחניות לחיבורים למושגים הגבוהים לכוח בעולמות העליונים לקשר העל טבעי לה' יתברך הדבר הראשון והמרכזי שבו תלוי כל הדברים הטובים האלו שמירת הקדושה, הזהירות מכל צעד ומכשול באיסור נידה שמירת הברית, צניעות שהם היסוד שעליו עומד כל הבניין

הפסוק השישי מתייחס האלף השישי לבריאה. בזמן   זה יתגלו ידע הקבלה וספר הזוהר באופן שיפרוץ כל גבול, במודעות של "ואהבת לרעך כמוך" ויתנהגו הכבוד אנושי לכל אדם, על ידי הצירוף יגל פז"ק.241328

"שוועתנו קבל. ושמע צעקתנו. יודע תעלומות." ספירת מלכות. שקו צית

"שקו צית", מחבר אותנו לאוצרות האין סופיים המחכים לאנושות בגמר התיקון. חיבור כזה נותן כח בלתי מוגבל בזמן שאנחנו מותשים ומרוקנים. הפסוק מתייחס לאלף השביעי. שעל פי מחשבת הבריאה, לא תהיה לשטן שום השפעה עלינו. תכונן מציאות ללא שנאה, קנאה, כעס או שליליות מכל סוג שהוא.

הכח המיוחד של תפילת "אנא בכח" זה כח להעלות את הנשמה לכן שתי המילים האלו מלבד שהם סיבה ל"שוועתנו קבל ושמע צעקנו" הם גם שתי המילים שמסיימות את התפילה הזאת כי בכח הזה אנחנו מתחננים לה' יתברך תן לנו את העליות הרוחניות תן לנו את העוצמות הרוחניות זה התחינה והבקשה שלנו

לאחר שסיימנו את הפסוק השביעי אנו אומרים פסוק נוסף בלחש (פרט ליום כיפור), שמטרתו להוציא לפועל את כל האנרגיה ולכסות אותה על מנת שלא תתפזר ושלא תהיה נתונה לאיזה שהם כוחות שליליים שיספגו את הכוח, הפסוק הוא:

ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד.

ציונה טאקר עוסקת בחיזוי על פי הקבלה, עבר הווה עתיד.

ליצירת קשר, טל'

818-824-4002                  

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

תרבות ובידור

רצח בהוליווד הילס: החבר לשעבר חשוד בהריגת הפסיכולוגית הסקסית

Published

on

פסיכולוגית הוליוודית שהייתה מאורסת בעבר לשחקן והקומיקאי דרו קארי נרצחה בסוף השבוע על ידי חברה לשעבר לשעבר לאחר שפג תוקפו של צו הרחקה שביצעה נגדו. ד"ר איימי הרוויק, 38, נמצאה חסרת הכרה בשטח לשעה 1.15 בבוקר בשבת לאחר שכוחות משטרה הגיבו לדיווח של "אישה זועקת" בשכונה בהוליווד הילס. לטענת המשטרה היא הושלכה ממרפסת ביתה בקומה השלישית. גארת 'פורטהאוס, 41, נעצר בשבת אחה"צ בדירתו בפלאיה דל ריי בחשד לרצח. הרוויק אמרה בעבר לחברים שהיא חוששת שהוא יפגע בה. היא הגישה נגדו צו הרחקה אך הוא פג לפני כשבועיים.

הארוויק, מחברת הספר "התנ"ך המיני חדש לנשים", היה ארוסתו לשעבר של קארי, המארח של תוכנית הטלוויזיה "המחיר הוא נכון". השניים נפרדו בשנת 2018 לאחר רומן שארך יותר משנה. על פי פרופיל הלינקדאין שלו, פורטהאוס עבד כצלם וכמהנדס תוכנה ומפתח. תפקידו האחרון היה כמשווק מותגים באינטרנט. עמוד הטוויטר שלו מלא בציוצים ביקורתיים כלפי הנשיא טראמפ.

הרוויק הייתה מטפלת מינית ומשפחתית ידועה באזור הוליווד. את התואר שלה בפסיכולוגיה קיבלה מהאוניברסיטת פומונה, קליפורניה. היא גם בעלת תואר שני באומנויות בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת פפרדין. בשנת 2015 הופיע הארוויק בסרט התיעודי המקוון הפופולרי תחת הכותרת Addicted to Sexting. הרוויק גם פרסמה מאמרים באתרי חדשות וייעוץ מקוונים שונים. על פי אתר האינטרנט שלה, הרוויק עבד ממשרד בשדרות סנטה מוניקה. היא הציעה טיפולים שבועיים במחיר של 200 דולר לפגישה.

המשך לקרוא

תרבות ובידור

בריטניה: מה גרם למותה של מנחת הריאליטי "אי האהבה"?

Published

on

קרוליין פלאק, אשת טלוויזיה ידועה בבריטניה שהנחתה את הריאליטי "אי האהבה" של רשת ITV ותוכניות אחרות, נמצאה מתה בסופ"ש האחרון בלונדון והיא בת 40. עורך דין מטעם המשפחה מסר שהיא התאבדה ונמצאה ללא רוח חיים בביתה.

ב-2015 החלה פלאק להנחות את ריאליטי השידוכים "אי האהבה" הבריטי שבו הקהל בוחר בכל שבוע את הזוג שהוא הכי פחות אוהב, עד שנשאר רק זוג אחד. פלאק עזבה את התוכנית בדצמבר אחרי שהואשמה בתקיפת בן זוגה, הטניסאי לואיס ברטון. "קרוליין היתה חברה אהובה בצוות 'אי האהבה' ואנחנו משתתפים בצער המשפחה", נאמר בהודעה של רשת ITV. לורה ויטמור, שהחליפה אותה בהנחיית התוכנית, כתבה בטוויטר "מנסה למצוא את המלים אבל לא מצליחה". ב-2014 היא זכתה בתוכנית הריקודים Strictly Come Dancing בה הופיעה עם הרקדן פאשה קובאלב. היא הנחתה תוכניות ריאליטי שונות, בהן !I’m a Celebrity … Get Me Out of Here! Now.

פלאק, שהיו לה בני זוג מפורסמים, כמו הנסיך הארי והזמר הארי סטיילס, כיכבה בצהובונים הבריטיים שחיטטו בחייה ומתחו עליה ביקורת. הצהובון "הסאן" סיקר בהרחבה את התנהגותה כלפי בן זוגה לואיס ברטון. אחרי שנודע דבר מותה, יצאו רבים ברשתות החברתיות נגד הצהובון.

בפוסט שפירסמה באינסטגרם ב-2019 כתבה פלאק שהיא "במקום מוזר מאוד" וקשה לה לדבר על זה. היא אמרה אז שבכל פעם שהיא מנסה לשתף מישהו במה שהיא מרגישה הוא מכנה אותה "ריקנית". "אני חושבת שזאת הסיבה שאנשים שומרים את רגשותיהם לעצמם", כתבה. "אני שונאת לדבר על התחושות שלי. הפחד הגדול שלי הוא להיהפך לנטל על אחרים".

"אי אהבה" היא תוכנית פופולרית בבריטניה, אבל מעוררת מחלוקת בגלל בריאותם הנפשית של משתתפיה. שניים מהמשתתפים בה התאבדו – סופי גריידון ב-2018 ומייק תאלנסיטיס ב-2019. מותם עורר דיון בבריטניה בקשר לאתיות של תוכניות ריאליטי ולמחויבות של רשתות הטלוויזיה כלפי המשתתפים בהן. 

המשך לקרוא

תרבות ובידור

אני חייבת הרבה לאקסים שלי!

Published

on

אורני זיגמן כיכבה בארץ ב"זנזורי", הפיקה סרטים ומחזות אבל הרגישה שזה לא מספיק * הלימודים ב-AFI חיזקו אצלה את התחושה שההיא נועדה להיות במאית * סרטה הראשון, Marriage Material, העוסק בדרישות הלא מציאותיות מנשים בכניסה למוסד הנישואין, נרכש ע"י אולפני פוקס * וכן, היא בעצמה מחפשת בעל * ראיון חשוף 

סרטה הרטרו-מוזיקלי של אורני זגמן Marriage Material מספר  על הדרישות הלא מציאותיות של החברה כלפי נשים, ונרכש לאחרונה על ידי פוקס סטודיו. הסרט הקצר הזה של אקשן גדול ואפל להפליא צבר שבחים רבים בפרופיל גבוה, כולל :'הסרט המוזיקלי הטוב ביותר' ברוד איילנד', 'הסרט המוזיקלי הטוב ביותרw בפסטיבל הקולנוע במנהטן ופרס האוסקר לסרט סטודנטים. תמצית העלילה: אחר שהחבר שלה דוחה את הצעת הנישואין שלה, לאה מאשפזת  את עצמה למוסד 'הכלה הפורחת המאוחרת'; מוסד שאורז מחדש נשים להיות "חומר נישואין" בכל מחיר על מנת לשכלל ולשדרג אותן עבור בני זוגן האידיאליים.

נפגשנו לשיחת רקע בבבית קפה החביב עלי, שעה שקרני שמש חורפיים מרצדות בשערה הבלונדיני של אורני זגמן. 

אורני : "נולדתי וגדלתי בישראל למשפחה פולנית / יוונית. מאז שאני זוכרת את עצמי רציתי להיות שחקנית. להוריי לא היה שום קשר לאומנויות הבמה (אם כי אמי אומרת שקיבלתי ממני את כישורי הריקוד שלי), אך הם תמיד תמכו בי בעקבות החלומות שלי. ליום הולדתי השלוש ביקשתי שיבנו לי במה בחדר, עד כדי כך. 

"בישראל סיימתי את בית הספר לאומנויות הבמה 'בית צבי' והפקתי מספר תוכניות טלוויזיה, סרטים ומחזות. השתתפתי בסדרה האלמותית 'זנזורי', באחד התפקידים הראשיים. רק בסוף שנות העשרים לחיי, אחרי סדנת קיץ בניו יורק, הבנתי שאני רוצה לכתוב ולביים. כשחקנית, מעולם לא היה לי את החלום ההוליוודי, אבל כבמאית רציתי מאוד.

"למזלי התקבלתי ל-AFI (המכללה האמריקאית לסרטים) ועברתי ללוס אנג'לס".

האם הרקע שלך השפיע על החלטתך להפוך לקולנוענית?

"ההחלטה להיות יוצרת פירושה לבחור בחיים לא יציבים. לאחר התמיכה של המשפחה שלי, שתמיד דחפה אותי ללכת לפי הרצונות שלי ולהצליח לעשות את מה שאני אוהבת אפשרה לי להיות קולנוענית. באשר למעבר ממשחק לעשיית קולנוע, אני זוכר שבבית הספר למשחק, חברים תמיד היו מבקשים ממני לאמן אותם לתחרויות מונולוגים. מעולם לא זכיתי בתחרות בעצמי אבל התלמידים שאימנתי תמיד הצליחו. הייתה לי תחושה שאולי טוב לי כבמאית, אבל אז  עוד החלום שלי להיות שחקנית היה גדול יותר. 

"אחרי כמה שנים של משחק, הבנתי שאני לא 'הכלי' הטוב ביותר לבמאים. תמיד היה לי הדחף ללכת מאחורי המצלמה ולביים את הסצנה אחרת… חוויית המשחק שלי ומשמעת הריקודים נתנו לי את הביטחון להפוך  לקולנוענית".

אילו אתגרים את רואה עבור יוצרות קולנוע? מה התקוות שלך לעתיד?

"מספר יוצרות הקולנוע לעומת היוצרים  מצביע על האתגר העיקרי הברור, אשר (ברוך השם) משתנה בהדרגה בזמן שאנחנו מדברים. לאורך ההיסטוריה ראינו יותר מדי סרטים בבימויו של גברים בלבד, ויותר מדי פרסים שהגיעו רק ליוצרי קולנוע גברים. ההתבגרות בצל הנוף הקודר הזה יצרה קשיים לנשים שרצו להשיג את אותו חלום. לא היו מודלים לחיקוי. זה משתנה עכשיו, ואני באמת מרגישה את זה כל יום, אבל עדיין יש כל כך הרבה עבודה לעשות. 

"אני חושבת שהאתגר הגדול ביותר שלי כקולנוענית מגיע כשאני מתחילה לחשוב על להיות אמא. אני כבר בת 36 ואני יודעת שהשעון הביולוגי שלי מתקתק. לדעת מה צריך כדי לעשות סרט, לא קל לדמיין איך הוא ייראה עם תינוק. אני רואה הרבה יוצרות קולנוע שמתמודדות עם הדילמה של להפוך לאמהות, ואני מניחה שאתם פשוט תגרמו לזה לעבוד … כל כך הרבה נשים מצליחות להיות אימהות עובדות, זה אתגר גדול לכולם".

למה השחקנים שמים לב אצלך קודם?

"אני מאוד ישרה קדימה ולעולם לא מסתירה את מה שאני מרגישה, אפילו כשהפידבק אינו חיובי. אני ישראלית, זה חלק מהטבע שלי. אני שמה לב ששחקנים באמריקה מעריכים את התכונה הזו שלי. כנות נוספת יוצרת אמון מידי בינינו. מכיוון שבמשחק, יש לי שפה משותפת זו עם שחקנים ותובנות מושכלות. השחקנים שלי יודעים שאני אעשה הכול כדי להוציא מהם את הביצועים הטובים ביותר שלהם והם גם יודעים לסמוך עלי אם אני חושבת שהמשחק שלהם היה מספיק גדול כדי להמשיך הלאה. האמון הוא הכול. אני תמיד משתפת את החוויות האישיות שלי עם השחקנים שלי. אם אתה רוצה שמישהו יהיה פתוח לחלוטין וייתן לך את ליבו, פשוט תעשה את זה. הפסיכולוגית שלי עשתה זאת איתי בפגישה הראשונה שלנו וזה אחד הדברים הרבים שלמדתי ממנה".

ספרי לנו על הסרט שלך, Marriage Material.

"מדובר בסרט-מחזמר-קומדיה, אפל וקצר על אישה בשנות השלושים לחייה. לאחר שהחבר שלה דוחה את הצעת הנישואין שלה, היא מחליטה לבדוק את עצמה במוסד של "הכלה הפורחת המאוחרת", המחזירה ומשפצת נשים מחדש ל"חומר נישואין". הסיפור עוקב אחר לאה שוורצמן, אותה מגלמת גוון הולנדר, שהולכת בדרך לפגוש  ולממש את המוסכמות של החברה לגבי האישה המושלמת. המוסד מנוהל על ידי גורו השדכנית, ינטה פלדמן (לורה גנן הנפלאה) שמשכללת  את הנשים עבור בעליהן האידיאליים בכל מחיר. הסרט עוסק בפחד מבדידות, באובססיה לזיווג ובקורבנות שנשים מקריבות לאהבה או סתם "להיצמד אל הכללים " ולהיות חלק מהנורמה של המערכת האקולוגית".

מהיכן הגיעה ההשראה לסרט הזה?

"ובכן, אני חייבת הרבה לאקסים שלי! בזכות מערכות יחסים כושלות רבות, הסרט הזה התממש. אז כן, חוץ מחלק של המוסד, המסע של לאה די מבוסס על החוויות שלי. ישראל היא מקום בו נשים רווקות מעל גיל שלושים נפגעות, ואני הייתי אחת מהן או לפחות הרגשתי כמו אחת… הגעתי לסיפור הזה לאחר שפגעתי בקיר עם חבר אחר, וחשבתי שאהבה (ונישואין) לעולם לא יקרו לי. הוקסמתי מהרעיון הזה של מקום שיכול ללמד אותך כיצד להפוך לחומר נישואין ולהתאים אותך הכי טוב לסטריאוטיפ הזה. והסרט מדבר בעד עצמו, אני מקווה. 

מבחינת סרטים משפיעים, הסרט 'הלובסטר' של יורגוס לאנתימוס היה ההשראה הגדולה ביותר שלנו. אני מעריצה את יורגוס וכל סרט שהוא מביא לעולם.".

את ידועה בסיפורים ההומוריסטים שלך. 

"ענייני הנושאים האפלים תמיד סיקרנו אותי, אבל אני מוצאת שהקומדיה היא הדרך הטובה ביותר להעביר מסר. כשדברים איומים קורים סביבי או איתי (או משפחתי), אני תמיד מחפשת את ההומור בסיטואציה. 

"כשסבי מת בביתו בפלורידה, משפחתי ישבה בחדר הסמוך ותכננה את הלווייתו בישראל. למותר לציין שהעברת גופה לישראל אינה התהליך הקל ביותר. זה מגוחך. וכשאבא קרא לי להשתתף במתרחש, אני רק זוכרת שהקלדתי רעיונות בטלפון שלי בזמן שדיברנו. ממש עובדה. לפעמים זה עוזר לי להתנתק מהוויה ברגע. אני מאמין שהפרשנות הטובה ביותר מועברת כשאנשים צוחקים. במיוחד כשהמצב מקרין על חייהם והם יכולים לצחוק על עצמם. משפחתי עכשיו יודעת שהדברים הכי מטורפים שקורים לנו יגיעו יום אחד למסך". 

מאיפה את שואבת את ההשראה שלך?

 "מבחינת הכתיבה, אני תמיד מקבלת השראה מסיפורים אישיים שאני שומעת. מחבר, מבן משפחה, מהחוויה שלי או אפילו של אדם זר. זה בטח מבוסס על משהו אמיתי בשבילי לכתוב עליו. כבמאית אני מקבלת השראה ממש מכל מה שאני רואה; סרטים, ספרים, תיאטרון, אמנות, ציטוטים, גרפיטי רחוב -הכול."

מה השלב הבא?

הסרט יהיה זמין בקרוב במהדורה הקצרה שלו. אני מפתחת עכשיו את הסרט הקצר למהדורה שלמה כוללת סידרה מוזיקלית עבור QUIBI שרכשו אותו, אני מאוד נרגשת ממנו. כמו כן, אני בשיחות על הפיכת הסרט למופע של ברודווי, שהוא חלום גדול. כש-Marriage Material.

יהיה מבושל, אני מתכננת גם לביים סרט עלילתי. אז תאחל לי בהצלחה"!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות