Connect with us

בריאות

המשבר הוא מגבר, הוא מעצים. יש עוצמה גדולה של שינוי

Published

on

שיחה עם אלון אולמן, המנטור המוביל בישראל, מייסד קבוצת "קוד המנצח" וסופר * "התקופה הזו תעבור וחשוב שנסתכל על עצמנו ונעמוד אח"כ מול המשפחה, מול אלוהים ונגיד איך היינו אז, איך תפקדנו בזמני הקורונה?"

כל העולם עובר כבר שמונה חודשים של טלטלה ובישראל הוכרז על חזרה לסגר מלא. אנשים נמצאים בפחד; פחד מהווירוס, פחד אולי לאבד מקום עבודה. האם יש דרך לצאת מהפחד? 

התשובה היא כן. יש דרך לצאת מהפחד ובוודאי להקטין אותו מאוד. ישנם 5 נוגדני פחד. הרעיון של הנוגדנים לייצר וודאות בעולם של או וודאות.

רוב הפחדים הם כאמור סיפור שאנו מספרים לעצמנו. צריך להבין שפחד יש לו "רייטינג" גבוה, ממש כמו שהוא מעלה את אחוז הצפייה בחדשות בימים אלו, מתפשט מאד מהר. אי וודאות מפחידה אנשים. אז איך ניתן לצאת מהפחד?

1. ידע חדש

בעידן הזה בגלל גלי האבטלה הרבה אנשים יצטרכו להפוך להיות עצמאים. אם אדם היה מקבל ידע וכלים איך לפתוח עסק, איך לנהל עסק מצליח, יחידת רווח והפסד. אם היה לו את הידע הפחד שלו היה יותר קטן. ידע חדש מצמצם ומפיג פחד.

2. פעולות. ביצוע פעולות

בד"כ אנשים משתתקים אל מול פחד. הרעיון הוא להכניס את עצמך לרצף פעולות, לא לראות טלוויזיה כל היום, לא לשבת ללא מעש. להציג יעדים, לעזור לאחרים, לעשות ספורט. פעולות מפיגות פחד. לקום בשעה קבועה, לעשות ספורט כל יום, להירשם לקורסי און ליין, לקרוא. 

3. סביבה. להקיף את עצמך בסביבה מנצחת

מאוד חושב עם מי אתה מדבר? ג'ים רוהן אמר: "אתה נהיה הממוצע של מי שאתה מסתובב איתו הכי הרבה". אם אתה מסתובב עם אנשים אופטימיים זו אנרגיה אחת, אנשים מתלוננים זו אנרגיה אחרת. 

סביבה זה גם איזה חומרים אנחנו צורכים. טלוויזיה מעלה פחד. אבל תכנים של התפתחות אישית, לקרוא ספרים, להקיף את עצמך באנשים שחושבים איך כן יעלה לך את האנרגיה.

4. הכרת תודה

מציע לקוראים תרגיל קטן. תיקחו דף נייר ותכתבו 5 דברים שאתם מוקירים עליהם תודה גם במצב הזה. זה טריק גדול. כאשר אתה רואה מה יש לך אתה מתמקד במה שיש ולא במה שאין. למשל: אתה אוהב מישהו, מישהו אוהב אותך, הילדים שלך, יש לך בית, יש לך עבודה, אתה בריא. 

5. אמונה

אמונה זה הדבר הכי חזק. כלי רוחני מאוד חזק. אמונה זה לא רק אמונה דתית. אם מישהו מאמין בכוח עליון ששמור עלינו ויש סיבה לכל דבר ברור שזה מייצר לו וודאות ומפיג פחד.

ודאות מגיעה מבפנים לא מבחוץ

אמונה זה לא דבר דתי. זו מחשבה חזקה. למשל, אמונה בעצמך! קרי, הסיפור שאדם מספר לעצמו. האם אני מבין שאני כותב את הסרט של החיים שלי. האם אני מספר לעצמי שאמצא את הדרך ואת המשאבים הפנימיים והכוחות כדי בכל מצב לעזור למשפחתי, לעובדים שלי, למשפחה שלי.

מי שיש לו כוח להתמודד עם מצבים קשים זה מייצר וודאות בעולם של אי וודאות.

אנחנו לא יכולים לשלוט במה שיקרה בעולם, כמו השטחת העקומה או מתי הרשויות יחליטו שנחזור לעבודה. הפואנטה להתמקד במה שכן יש לי שליטה עליו.

ויש גם כלי שישי. להתמקד במעגל ההשפעה ולא במעגל הדאגה!

להתמקד במה שיש לנו השפעה. לעשות כל יום ספורט. לעשות פעולות חדשות בעסק שלנו. להתמקד במה שכן אפשר לעשות ולא מה שלא.

אומרים שהעולם השתנה וישתנה. דברים לא יחזרו להיות כפי שהיו לפני הקורונה. אנשים לא אוהבים שינויים. למה בעצם אנחנו חוששים משינויים?

הרבה אנשים רוצים שהתוצאות שלהם ישתנו, שהעולם ישתנה אבל הם לא רוצים להשתנות. אנשים רוצים שינוי. רב האנשים רוצים שהתוצאות שלהם ישתנו, שהעולם יהיה כמו שהם רוצים. אבל הם רוצים שהעולם ישתנה ולא שהם ישתנו.

למה?

כי לא מוכנים לשלם את המחיר. שינוי תמיד כרוך במשהו, במאמץ, במשאבים, זה לא תמיד נוח בטווח הקצר ויש גם אי וודאות ואנשים פוחדים מאי וודאות. 

במילים אחרות, זה חוסר נכונות לשלם מחיר ופחד. כאשר מדברים על פחד יש פחד אמיתי ופחד מדומה. פחד אמיתי כשיש איום ממשי לפנינו. כמו נחש, אריה, סכנה בריאותית. ופחד מדומה זה כינוי לרב הפחדים של רב האנשים. זאת מחשבה שחוזרת שוב ושוב, סיפור שאנו מספרים לעצמנו על מה יקרה אם. ואז אנו מדמיינים את הרע מכל. לדוגמא, אנשים עכשיו שואלים מה יקרה אם השוק לא יתאושש ולא יהיה לי היכן לעבוד. זו מחשבה על משהו שטרם קרה אבל מפחידה אנשים.

חשוב להגיד: אני רוצה להביע אמפטיה כנה לקושי שאנשים חווים כעת. אנשים רבים חווים קושי מאד גדול בימים אלו, מתמודדים עם תקופה לא קלה. קושי אמיתי כמובן. זה אירוע בריאותי, כלכלי ונפשי. ללא ספק זה אירוע גדול. חשוב לומר שהוא פוקד את כולם אבל לא כולם חווים אותו באותה מידה. זה מאוד תלוי בכלים שיש להם. באיזה מצב המשבר תפס אותך. מי שמוכן לעשות רק את מה שנוח מקבל בקצה משהו מאוד לא נוח. אנשים מצליחים עושים את מה שצריך כדי להפוך למה שהם רוצים להיות.

האם אנחנו צריכים להיות מוכנים לשינויים?

האמת שהעולם משתנה כל הזמן. המשבר הוא מגבר. הוא מעצים. יש עוצמה גדולה של שינוי. אבל העולם כל הזמן משתנה. הטכנולוגיה לא השתנתה בחצי שנה אחרונה. לא המציאו את זום או נטפליקס לפני כמה חודשים. זה היה קיים כבר כמה שנים. אבל קצב אימוץ הטכנולוגיות, הטמעת הטכנולוגיה על ידי אנשים השתנה. הואץ מאד. לפני חצי שנה אף אחד לא ידע מזה זום. שינוי זה לא טוב או רע, אלא חלק מהחיים. כל עוד אנשים וארגונים רוצים להיות רלבנטיים ולהתאים לעולם החדש הם צריכים להשתנות. צריך לדעת להסתגל. לאו דווקא להשתנות. זה כמו מזל. מוכנות לשינוי מגדילה את "המזל" של אדם. כיצד? מזל = הזדמנות פוגשת נכונות (סנקה). הזדמנויות זו עבודה של היקום, כעת יש המון קשיים, אבל יש גם המון הזדמנויות. השאלה היא שאלה של מוכנות. מוכנות לממש את ההזדמנויות, לדעת לזהות ולנצל את ההזדמנויות, לפתח יכולות היא כבר עבודה שלנו. 

העולם לא השתנה לגמרי. זה לא אפס או אחד. למשל, ידברו פחות על מקצועות אלא על יכולות. יכולות חשובות לעולם החדש זה היכולת של אדם להבין את המצב ולפתח יכולות חדשות גם לבד, באופן עצמאי.

דבר שני, מנהיגות. מנהיגות זה כישור חיים, הכי נדרש בעולם המודרני. זו היכולת של אדם להוביל את עצמו ו/או קבוצת אנשים למטרה משותפת תוך כדי שהוא מייצר להם מוטיבציה פנימית. מנהיגות זו המעלה הכי חשובה של אנשים. מחקרים מראים שאחת התכונות המשותפות, המעלה שמשותפת לטייסי קרב, אנשי עסקים מצליחים, למצליחנים בכל תחומי החיים, אנשים מובילים בתחומם זו עמידות וחוסן. כלומר, היכולת להפוך מצוקה וקושי לכדי עוצמה וקושי. בתקופה הזו זה קל וחומר.

"לקשיים יש תפקיד". האמנם?

אנשים לא אוהבים קשיים. אבל לקשיים יש תפקיד. במימד הגשמי פוגשים קושי בצורה פיזית: יורד שכר, פיטורים, התמודדות עם מחלה. בעולם הרוחני התפקיד של קושי זה לגרום לנו לאי נוחות גדולה ולכאב כדי שנזוז. שנזוז לשינוי. על מנת שנפתח יכולות. ההבדל בין יכולות זה לא למי יש קשיים ולמי לא. לכולם יש קשיים. הבדל הוא מי גדל מקשיים ומי רק מסתכל עליהם.

התפקיד של הכאב (כאב פיזי או אחר) לא לגרום לנו לסבול אלא לגרום לנו לזוז. אנשים זזים או כתוצאה מכאב / כדי להימנע מכאב או כדי לייצר תענוג. בד"כ הפעולות נובעות מהצורך להימנע מכאב… ואז חייבים לעשות שינוי.

למשל, במשבר הקורונה, החברה שלי, "קוד המנצח": אנחנו למעשה חברת אירועים. מקיימים בשגרה עשרות אירועי ענק בשנה של הרצאות וסדנאות למאות משתתפים בכל אירוע. יום אחד, הממשלה סגרה לי את העסק, אי אפשר לעשות יותר כנסים של מאות אנשים. הכריחו אותי לעשות דברים שלא עשיתי קודם. לפתח יכולות בדיגיטל. אני עושה וובינרים ולראשונה נקיים לאחר סוכות את סדנת קוד המנצח, סדנת 3 ימים בזום ממש כמו בלייב. פתאום כתוצאה מהקושי הגענו לעשרות אלפי אנשים חדשים בדיגיטל, גם הרבה משתתפים שגרים בחו"ל פתאום נרשמים לסדנאות ולהרצאות כי זה און ליין. כל זה לא היה קורה לולא המשבר. 

למה החברה תופסת אנשים שחוששים משינויים – כחלשים? 

זה לא נכון. זה בדיוק הפוך. דווקא יציבות נתפסת כדבר טוב. בעולם הספינות יש יציבות סטטית ויציבות דינמית. בעולם המודרני צריך יציבות דינמית. כשספינה מפליגה לפעמים יש ים סוער ואפשר לשנות כיוון. ככל שספינה מפליגה יותר מהר היא פחות מתנדנדת. הגלים פחות משפיעים עליה.

בחיים, מי שמסתגל לשינוים ומצליח לשמור על יציבות תוך כדי האתגרים שהחיים מציבים לו זה הדבר שצריך לשאוף אליו. מי שמחליף כל הזמן בני זוג או עבודה מצפה שהם ישנו לו את החיים. אבל מי שצריך להשתנות זה האדם עצמו. הרעיון הוא דווקא יציבות. כן להיות יציב עם בן זוג /עם עבודה שינוי פנימי הוא השינוי החשוב. מי שרוצה שהעולם ישתנה שהוא ישתנה. ברגע שאנו משתנים הכל משתנה. העבודה, הזוגיות והעולם ישתנו ברגע שאנחנו נשתנה. זו אחת התובנות המרכזיות בעולם ההתפתחות האישית.

מה שקורה עכשיו בעולם: הדבר הזה יעבור יום אחד. הקורונה תעבור אבל אנחנו נשאר. משבר שם אותנו בקיצון. כמו גיבוש בצבא כשרוצים למיין אנשים מה עושים? עושים גיבוש לכמה ימים בתנאי קיצון. מציבים בפני המשתתפים המון קשיים גדולים, אי וודאות בכל רגע ואז הבן אדם יוצא החוצה. 

התקופה הזו תעבור וחשוב שנסתכל על עצמנו ונעמוד אח"כ מול המשפחה, מול אלוהים ונגיד איך היינו אז, איך תפקדנו במשבר? האם היינו ביקורתיים/מורידים או מעצימים/שמרנו על המשפחה? האם עזרנו לאנשים אחרים? חשוב שנהיה גאים בעצמנו. כשזה יעבור הקורונה תותיר את רישומה. כל מי שרוצה לחזור לשגרה. צריך לומר בזהירות. העולם לא יהפוך לאחר. יהיו דברים זהים ויהיו דברים חדשים. המשבר מייצר הזדמנויות. יצוצו אנשים מצליחים חדשים, חברות חדשות יקומו ואחרות יסגרו.

בעולם החדש ידרשו אנשים שיש להם יכולות מנהיגות וחוסן. ידרשו אנשים שהם יצרני ערך. יודעים למתג את עצמם. "אתה המותג" אנשים שיש להם יכולת של ניהול זמן, ניהול מערכות יחסים, יודעים מה הם רוצים. העולם יהיה פחות עולם של מקצועות ויותר עולם של בעלי כישורים. ידרשו אנשים שיש להם מנטליות צומחת. קרי יודעים לזהות במצבים מה צריך לעשות, לפתח יכולות. כמובן המעבר לעבודה מהבית יישאר בחלקו מה שאומר שאנשים שידרשו בשוק העבודה הם כאלו בעלי יושרה, לויאליות ומשמעת עצמית. 

נצלו את פסק הזמן הזה ללמידה, לצמיחה, לקביעת יעדים לשנה החדשה ולשלוש השנים הקרובות. זו המתנה הכי גדולה שאתם יכולים להעניק לילדים שלכם ולעצמכם. המפתח להצלחה ולאושר מעשי בחיים זה לדעת לאן רוצים להגיע (בהורות, זוגיות, קריירה…) ולייצר תוכנית עבודה שמובילה אותנו לשם. ואם אתם לא יודעים איך לעשות זאת תפתחו יכולות, קחו מאמן. תלמדו מאנשים שכן מצליחים להשיג את מה שאתם רוצים, תקראו, תלמדו באון ליין.

==

אלון אולמן יקיים את "סדנת קוד המנצח" בפורמט לייב בזום.

פרטים באתר www.winnerscode.co.il

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

ואחרי החיסון הפעיל הראשון? בלאגן אחד גדול

Published

on

החיסונים הראשונים לקורונה צפויים לספק הגנה חלקית בלבד ואין תוכנית שמשווה את החיסונים אחד לשני ויכולה להכריע מי מהם הטוב ביותר * בניגוד להבטחות הנשיא, מומחים לחיסונים  בארה"ב אומרים שיש לצפות לשנה מבלבלת ומתסכלת

medium

ארה״ב עשויה להיות כעת במרחק חודשים ספורים מנקודת מפנה משמעותית במאבק נגד נגיף הקורונה: החיסון הפעיל הראשון. מדענים שעובדים ללא הרף והשקעות ממשלתיות של מיליארדי דולרים עשויים להביא לאישורו של חיסון יעיל ובטוח בתוך פחות משנה – צעד שינפץ שיאי מהירות. בהנחה שמספיק אנשים יוכלו לקבל את החיסון, ייתכן שהוא יאט את התקדמות המגפה, שכבר גבתה את חייהם של יותר ממיליון בני אדם ברחבי העולם.

מפתה להסתכל על החיסון הראשון כפי שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ רואה אותו: מעין מתג הפעלה שיחזיר בבת אחת את החיים למסלולם הרגיל. "ברגע שתתקבל ההוראה להתקדם, אנחנו נייצר אותו ונביס את הנגיף", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים בחודש שעבר. אלא שמומחים לחיסונים אומרים שיש לצפות, במקום זאת, לשנה מבלבלת ומתסכלת.

החיסונים הראשונים עשויים לספק הגנה חלקית בלבד – כה נמוכה שיהיה עדיין נבון להסתובב עם מסכה. עד האביב או הקיץ הבאים, ייתכן שיהיו זמינים כמה חיסונים בינוניים, שלא יהיה ברור כיצד לבחור מביניהם. בשל מגוון האפשרויות, יצרני חיסונים טובים יותר שנמצאים בשלבים מוקדים של הניסויים הקליניים עשויים להתקשות להשלים את הבדיקות.

"כמעט ואף אחד עדיין לא התחיל להבין שבחודשים הבאים ישררו כאוס ובלבול בגלל מורכבות הבעיה", אומר  ל"ניו יורק טימס" ד"ר גרגורי פולנד, מנהל של קבוצת מחקר המתמחה בחיסונים בחברת ״מאיו קליניק״. 

שלוש שנים לשלב השלישי

חלק מהבלבול הוא בלתי נמנע, אבל חלק אחר הוא תוצאת האופן שבו תוכננו הניסויים למציאת החיסון לנגיף הקורונה: כל אחת מיצרניות החיסון עורכת כעת ניסויים משלה ומשווה בין התוצאות שמתקבלות מקבוצת הנבדקים שלה לבין אלו שקיבלו פלצבו. בדרך כלל, למדענים ישנן כמה שנים להיערך עם החיסון לפני שמתחילים לבדוק אותו על בני אדם. השלבים המוקדמים של הבדיקות הקליניות – הידועים כשלבים 1 ו-2, נמשכים באופן טיפוסי כמה שנים.

אם הכל מתקדם כפי שצריך, ובדרך כלל זהו לא המצב, מתחיל שלב 3 והסופי של הניסויים. בשלב זה משווים בין אלפי בני אדם שמקבלים את החיסון לאלפים שמקבלים פלצבו. לעתים נחוצות עוד שלוש שנים כדי לקבל את התוצאות של שלב זה. רק אז, עשור או יותר מתחילת המחקר, תחל יצרנית החיסון לבנות את המפעל שבו יפיקו את המנות בפועל.

כשהמגפה החלה להתפשט בתחילת השנה, חוקרי חיסונים מרחבי העולם ידעו שלא ניתן להמתין כל כך הרבה זמן. ארגון הבריאות העולמי (WHO) אסף קבוצת מומחים עבור מה שנודע ״ניסוי סולידריות בחיסונים״. כמה חיסונים היו אמורים להינתן באופן אקראי לקבוצה אחת גדולה של מתנדבים, וקבוצה קטנה יותר היתה אמורה לקבל פלצבו.

לדברי מונסף סלאווי, היועץ הראשי של Operation Warp Speed – הגוף שמאגד את המאמץ של הממשל האמריקאי להאיץ את פיתוח החיסונים והטיפולים לקורונה – ניסוי בקנה מידה נרחב לא היה מעשי. "אילו נערכו כל החיסונים תחת פרוטוקול על אחד היה צורך להמתין חודשים לפני תחילת הניסוי ולגייס במקביל 200 אלף מתנדבים״.  בסופו של דבר העדיף הממשל את מה שאנשיו תיארו כ"גישה הרמונית", לפיה יצרני חיסונים יורשו לערוך בנפרד את הניסויים שלהם, אבל רק אם יתנהלו לפי הנחיות מסוימות ויאפשרו למכונים הלאומיים לבריאות (NIH) לבדוק באותה צורה את כל המתנדבים. בתמורה לכך יוכלו החברות להיכנס לרשת הניסויים הקליניים הגדולה של NIH, ולקבל תמיכה כספית משמעותית. דרך התוכנית הזו, הממשל הבטיח עד כה להעביר עשרה מיליארד דולר ליצרניות החיסונים.

עד כה התחילו חברות אסטרה זנקה, ג'ונסון אנד ג'ונסון ומודרנה לערוך ניסויים ברשת של NIH. נובה וואקס וסאנופי צפויות להתחיל את ניסויי שלב 3 שלהן בחודשיים הבאים. אך פייזר, אחת היצרניות המובילות, לא הצטרפה לרשת והעדיפה לערוך את הניסויים לבדה. 

עלויות נלוות אדירות

אם הניסויים האלה יוכתרו בהצלחה, צופים מומחים שהחברה תבקש ממינהל המזון והתרופות (FDA) אישור חירום להפיץ את החיסון שלה, לפחות בקרב אנשים בסיכון גבוה. לאחר מכן היא תשתדל להגיש במהירות בקשה לקבל אישור קבוע, שיאפשר לה להפיץ את החיסון בקרב כלל האוכלוסייה.

ההיתר להפצת החיסון יהיה תלוי במידת ההגנה שהוא מעניק. ביוני קבע FDA יעילות של 50% כיעד להפצת חיסון. עם זאת, היעילות בניסוי לא בהכרח תואמת ליעילות בעולם האמיתי. הסיבה לכך היא שכמו בכל מחקר סטטיסטי, לניסויי שלב 3 יש מרווח טעייה. לחיסון שעמד בתנאים של FDA יכולה להיות בפועל יעילות גבוהה יותר מ–50%, או יעילות פחותה. החיסון עלול להתגלות כיעיל רק ב–35% מהמקרים.

האישור להפצת החיסון יהיה תלוי במידת ההגנה שהוא יעניק בשלב 3 – מה שמדענים מגדירים כיעילות החיסון. ביוני, קבע ה-FDA יעילות של 50% כיעד להפצת חיסון. עם זאת, היעילות בניסוי לא בהכרח תואמת ליעילות בעולם האמיתי. הסיבה לכך היא שכמו בכל מחקר סטטיסטי, לניסויי שלב 3 יש מרווח טעייה. לחיסון שעמד בתנאים של ה-FDA יכולה להיות בפועל יעילות גבוהה יותר מ–50%, או נמוכה מכך. החיסון עלול להתגלות כיעיל רק ב–35% מהמקרים.

המצב עלול להיות עוד יותר גרוע עבור חיסונים שנמצאים בשלבים המוקדמים של הניסויים. אלה יצטרכו כנראה להוכיח שהם עדיפים על חיסונים שכבר אושרו. ההבדל בין שני החיסונים יהיה קטן יותר מאשר בין החיסון לבין פלצבו, וכתוצאה מכך, הניסויים יצטרכו להיות מקיפים יותר ולהימשך זמן רב יותר. העלויות האדירות הנלוות לכך עלולות להיות גדולות מדי עבור חברות קטנות שעומלות על פיתוח חיסון חדשני. 

"זה בעצם מונע את הפיתוח של חיסונים טובים יותר", מציין ד"ר נאור בר־זאב, מומחה לחיסונים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. "בהתחשב בהשקעה האדירה מכספי משלם המסים, הציבור צריך לדרוש יותר מכך".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות