Connect with us

בריאות

המשבר הוא מגבר, הוא מעצים. יש עוצמה גדולה של שינוי

Published

on

שיחה עם אלון אולמן, המנטור המוביל בישראל, מייסד קבוצת "קוד המנצח" וסופר * "התקופה הזו תעבור וחשוב שנסתכל על עצמנו ונעמוד אח"כ מול המשפחה, מול אלוהים ונגיד איך היינו אז, איך תפקדנו בזמני הקורונה?"

כל העולם עובר כבר שמונה חודשים של טלטלה ובישראל הוכרז על חזרה לסגר מלא. אנשים נמצאים בפחד; פחד מהווירוס, פחד אולי לאבד מקום עבודה. האם יש דרך לצאת מהפחד? 

התשובה היא כן. יש דרך לצאת מהפחד ובוודאי להקטין אותו מאוד. ישנם 5 נוגדני פחד. הרעיון של הנוגדנים לייצר וודאות בעולם של או וודאות.

רוב הפחדים הם כאמור סיפור שאנו מספרים לעצמנו. צריך להבין שפחד יש לו "רייטינג" גבוה, ממש כמו שהוא מעלה את אחוז הצפייה בחדשות בימים אלו, מתפשט מאד מהר. אי וודאות מפחידה אנשים. אז איך ניתן לצאת מהפחד?

1. ידע חדש

בעידן הזה בגלל גלי האבטלה הרבה אנשים יצטרכו להפוך להיות עצמאים. אם אדם היה מקבל ידע וכלים איך לפתוח עסק, איך לנהל עסק מצליח, יחידת רווח והפסד. אם היה לו את הידע הפחד שלו היה יותר קטן. ידע חדש מצמצם ומפיג פחד.

2. פעולות. ביצוע פעולות

בד"כ אנשים משתתקים אל מול פחד. הרעיון הוא להכניס את עצמך לרצף פעולות, לא לראות טלוויזיה כל היום, לא לשבת ללא מעש. להציג יעדים, לעזור לאחרים, לעשות ספורט. פעולות מפיגות פחד. לקום בשעה קבועה, לעשות ספורט כל יום, להירשם לקורסי און ליין, לקרוא. 

3. סביבה. להקיף את עצמך בסביבה מנצחת

מאוד חושב עם מי אתה מדבר? ג'ים רוהן אמר: "אתה נהיה הממוצע של מי שאתה מסתובב איתו הכי הרבה". אם אתה מסתובב עם אנשים אופטימיים זו אנרגיה אחת, אנשים מתלוננים זו אנרגיה אחרת. 

סביבה זה גם איזה חומרים אנחנו צורכים. טלוויזיה מעלה פחד. אבל תכנים של התפתחות אישית, לקרוא ספרים, להקיף את עצמך באנשים שחושבים איך כן יעלה לך את האנרגיה.

4. הכרת תודה

מציע לקוראים תרגיל קטן. תיקחו דף נייר ותכתבו 5 דברים שאתם מוקירים עליהם תודה גם במצב הזה. זה טריק גדול. כאשר אתה רואה מה יש לך אתה מתמקד במה שיש ולא במה שאין. למשל: אתה אוהב מישהו, מישהו אוהב אותך, הילדים שלך, יש לך בית, יש לך עבודה, אתה בריא. 

5. אמונה

אמונה זה הדבר הכי חזק. כלי רוחני מאוד חזק. אמונה זה לא רק אמונה דתית. אם מישהו מאמין בכוח עליון ששמור עלינו ויש סיבה לכל דבר ברור שזה מייצר לו וודאות ומפיג פחד.

ודאות מגיעה מבפנים לא מבחוץ

אמונה זה לא דבר דתי. זו מחשבה חזקה. למשל, אמונה בעצמך! קרי, הסיפור שאדם מספר לעצמו. האם אני מבין שאני כותב את הסרט של החיים שלי. האם אני מספר לעצמי שאמצא את הדרך ואת המשאבים הפנימיים והכוחות כדי בכל מצב לעזור למשפחתי, לעובדים שלי, למשפחה שלי.

מי שיש לו כוח להתמודד עם מצבים קשים זה מייצר וודאות בעולם של אי וודאות.

אנחנו לא יכולים לשלוט במה שיקרה בעולם, כמו השטחת העקומה או מתי הרשויות יחליטו שנחזור לעבודה. הפואנטה להתמקד במה שכן יש לי שליטה עליו.

ויש גם כלי שישי. להתמקד במעגל ההשפעה ולא במעגל הדאגה!

להתמקד במה שיש לנו השפעה. לעשות כל יום ספורט. לעשות פעולות חדשות בעסק שלנו. להתמקד במה שכן אפשר לעשות ולא מה שלא.

אומרים שהעולם השתנה וישתנה. דברים לא יחזרו להיות כפי שהיו לפני הקורונה. אנשים לא אוהבים שינויים. למה בעצם אנחנו חוששים משינויים?

הרבה אנשים רוצים שהתוצאות שלהם ישתנו, שהעולם ישתנה אבל הם לא רוצים להשתנות. אנשים רוצים שינוי. רב האנשים רוצים שהתוצאות שלהם ישתנו, שהעולם יהיה כמו שהם רוצים. אבל הם רוצים שהעולם ישתנה ולא שהם ישתנו.

למה?

כי לא מוכנים לשלם את המחיר. שינוי תמיד כרוך במשהו, במאמץ, במשאבים, זה לא תמיד נוח בטווח הקצר ויש גם אי וודאות ואנשים פוחדים מאי וודאות. 

במילים אחרות, זה חוסר נכונות לשלם מחיר ופחד. כאשר מדברים על פחד יש פחד אמיתי ופחד מדומה. פחד אמיתי כשיש איום ממשי לפנינו. כמו נחש, אריה, סכנה בריאותית. ופחד מדומה זה כינוי לרב הפחדים של רב האנשים. זאת מחשבה שחוזרת שוב ושוב, סיפור שאנו מספרים לעצמנו על מה יקרה אם. ואז אנו מדמיינים את הרע מכל. לדוגמא, אנשים עכשיו שואלים מה יקרה אם השוק לא יתאושש ולא יהיה לי היכן לעבוד. זו מחשבה על משהו שטרם קרה אבל מפחידה אנשים.

חשוב להגיד: אני רוצה להביע אמפטיה כנה לקושי שאנשים חווים כעת. אנשים רבים חווים קושי מאד גדול בימים אלו, מתמודדים עם תקופה לא קלה. קושי אמיתי כמובן. זה אירוע בריאותי, כלכלי ונפשי. ללא ספק זה אירוע גדול. חשוב לומר שהוא פוקד את כולם אבל לא כולם חווים אותו באותה מידה. זה מאוד תלוי בכלים שיש להם. באיזה מצב המשבר תפס אותך. מי שמוכן לעשות רק את מה שנוח מקבל בקצה משהו מאוד לא נוח. אנשים מצליחים עושים את מה שצריך כדי להפוך למה שהם רוצים להיות.

האם אנחנו צריכים להיות מוכנים לשינויים?

האמת שהעולם משתנה כל הזמן. המשבר הוא מגבר. הוא מעצים. יש עוצמה גדולה של שינוי. אבל העולם כל הזמן משתנה. הטכנולוגיה לא השתנתה בחצי שנה אחרונה. לא המציאו את זום או נטפליקס לפני כמה חודשים. זה היה קיים כבר כמה שנים. אבל קצב אימוץ הטכנולוגיות, הטמעת הטכנולוגיה על ידי אנשים השתנה. הואץ מאד. לפני חצי שנה אף אחד לא ידע מזה זום. שינוי זה לא טוב או רע, אלא חלק מהחיים. כל עוד אנשים וארגונים רוצים להיות רלבנטיים ולהתאים לעולם החדש הם צריכים להשתנות. צריך לדעת להסתגל. לאו דווקא להשתנות. זה כמו מזל. מוכנות לשינוי מגדילה את "המזל" של אדם. כיצד? מזל = הזדמנות פוגשת נכונות (סנקה). הזדמנויות זו עבודה של היקום, כעת יש המון קשיים, אבל יש גם המון הזדמנויות. השאלה היא שאלה של מוכנות. מוכנות לממש את ההזדמנויות, לדעת לזהות ולנצל את ההזדמנויות, לפתח יכולות היא כבר עבודה שלנו. 

העולם לא השתנה לגמרי. זה לא אפס או אחד. למשל, ידברו פחות על מקצועות אלא על יכולות. יכולות חשובות לעולם החדש זה היכולת של אדם להבין את המצב ולפתח יכולות חדשות גם לבד, באופן עצמאי.

דבר שני, מנהיגות. מנהיגות זה כישור חיים, הכי נדרש בעולם המודרני. זו היכולת של אדם להוביל את עצמו ו/או קבוצת אנשים למטרה משותפת תוך כדי שהוא מייצר להם מוטיבציה פנימית. מנהיגות זו המעלה הכי חשובה של אנשים. מחקרים מראים שאחת התכונות המשותפות, המעלה שמשותפת לטייסי קרב, אנשי עסקים מצליחים, למצליחנים בכל תחומי החיים, אנשים מובילים בתחומם זו עמידות וחוסן. כלומר, היכולת להפוך מצוקה וקושי לכדי עוצמה וקושי. בתקופה הזו זה קל וחומר.

"לקשיים יש תפקיד". האמנם?

אנשים לא אוהבים קשיים. אבל לקשיים יש תפקיד. במימד הגשמי פוגשים קושי בצורה פיזית: יורד שכר, פיטורים, התמודדות עם מחלה. בעולם הרוחני התפקיד של קושי זה לגרום לנו לאי נוחות גדולה ולכאב כדי שנזוז. שנזוז לשינוי. על מנת שנפתח יכולות. ההבדל בין יכולות זה לא למי יש קשיים ולמי לא. לכולם יש קשיים. הבדל הוא מי גדל מקשיים ומי רק מסתכל עליהם.

התפקיד של הכאב (כאב פיזי או אחר) לא לגרום לנו לסבול אלא לגרום לנו לזוז. אנשים זזים או כתוצאה מכאב / כדי להימנע מכאב או כדי לייצר תענוג. בד"כ הפעולות נובעות מהצורך להימנע מכאב… ואז חייבים לעשות שינוי.

למשל, במשבר הקורונה, החברה שלי, "קוד המנצח": אנחנו למעשה חברת אירועים. מקיימים בשגרה עשרות אירועי ענק בשנה של הרצאות וסדנאות למאות משתתפים בכל אירוע. יום אחד, הממשלה סגרה לי את העסק, אי אפשר לעשות יותר כנסים של מאות אנשים. הכריחו אותי לעשות דברים שלא עשיתי קודם. לפתח יכולות בדיגיטל. אני עושה וובינרים ולראשונה נקיים לאחר סוכות את סדנת קוד המנצח, סדנת 3 ימים בזום ממש כמו בלייב. פתאום כתוצאה מהקושי הגענו לעשרות אלפי אנשים חדשים בדיגיטל, גם הרבה משתתפים שגרים בחו"ל פתאום נרשמים לסדנאות ולהרצאות כי זה און ליין. כל זה לא היה קורה לולא המשבר. 

למה החברה תופסת אנשים שחוששים משינויים – כחלשים? 

זה לא נכון. זה בדיוק הפוך. דווקא יציבות נתפסת כדבר טוב. בעולם הספינות יש יציבות סטטית ויציבות דינמית. בעולם המודרני צריך יציבות דינמית. כשספינה מפליגה לפעמים יש ים סוער ואפשר לשנות כיוון. ככל שספינה מפליגה יותר מהר היא פחות מתנדנדת. הגלים פחות משפיעים עליה.

בחיים, מי שמסתגל לשינוים ומצליח לשמור על יציבות תוך כדי האתגרים שהחיים מציבים לו זה הדבר שצריך לשאוף אליו. מי שמחליף כל הזמן בני זוג או עבודה מצפה שהם ישנו לו את החיים. אבל מי שצריך להשתנות זה האדם עצמו. הרעיון הוא דווקא יציבות. כן להיות יציב עם בן זוג /עם עבודה שינוי פנימי הוא השינוי החשוב. מי שרוצה שהעולם ישתנה שהוא ישתנה. ברגע שאנו משתנים הכל משתנה. העבודה, הזוגיות והעולם ישתנו ברגע שאנחנו נשתנה. זו אחת התובנות המרכזיות בעולם ההתפתחות האישית.

מה שקורה עכשיו בעולם: הדבר הזה יעבור יום אחד. הקורונה תעבור אבל אנחנו נשאר. משבר שם אותנו בקיצון. כמו גיבוש בצבא כשרוצים למיין אנשים מה עושים? עושים גיבוש לכמה ימים בתנאי קיצון. מציבים בפני המשתתפים המון קשיים גדולים, אי וודאות בכל רגע ואז הבן אדם יוצא החוצה. 

התקופה הזו תעבור וחשוב שנסתכל על עצמנו ונעמוד אח"כ מול המשפחה, מול אלוהים ונגיד איך היינו אז, איך תפקדנו במשבר? האם היינו ביקורתיים/מורידים או מעצימים/שמרנו על המשפחה? האם עזרנו לאנשים אחרים? חשוב שנהיה גאים בעצמנו. כשזה יעבור הקורונה תותיר את רישומה. כל מי שרוצה לחזור לשגרה. צריך לומר בזהירות. העולם לא יהפוך לאחר. יהיו דברים זהים ויהיו דברים חדשים. המשבר מייצר הזדמנויות. יצוצו אנשים מצליחים חדשים, חברות חדשות יקומו ואחרות יסגרו.

בעולם החדש ידרשו אנשים שיש להם יכולות מנהיגות וחוסן. ידרשו אנשים שהם יצרני ערך. יודעים למתג את עצמם. "אתה המותג" אנשים שיש להם יכולת של ניהול זמן, ניהול מערכות יחסים, יודעים מה הם רוצים. העולם יהיה פחות עולם של מקצועות ויותר עולם של בעלי כישורים. ידרשו אנשים שיש להם מנטליות צומחת. קרי יודעים לזהות במצבים מה צריך לעשות, לפתח יכולות. כמובן המעבר לעבודה מהבית יישאר בחלקו מה שאומר שאנשים שידרשו בשוק העבודה הם כאלו בעלי יושרה, לויאליות ומשמעת עצמית. 

נצלו את פסק הזמן הזה ללמידה, לצמיחה, לקביעת יעדים לשנה החדשה ולשלוש השנים הקרובות. זו המתנה הכי גדולה שאתם יכולים להעניק לילדים שלכם ולעצמכם. המפתח להצלחה ולאושר מעשי בחיים זה לדעת לאן רוצים להגיע (בהורות, זוגיות, קריירה…) ולייצר תוכנית עבודה שמובילה אותנו לשם. ואם אתם לא יודעים איך לעשות זאת תפתחו יכולות, קחו מאמן. תלמדו מאנשים שכן מצליחים להשיג את מה שאתם רוצים, תקראו, תלמדו באון ליין.

==

אלון אולמן יקיים את "סדנת קוד המנצח" בפורמט לייב בזום.

פרטים באתר www.winnerscode.co.il

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

בריאות

Covered California: השנה נהיה מכוסים יותר מתמיד!

Published

on

COVERED CA 2022  – נפתחה עונת ההרשמה הכוללת מידע חשוב ועדכני עבור תושבי קליפורניה והקהילה שלנו * קשה להאמין, אבל בחלק מהמקרים התשלום עבור הפרמיה עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד בחודש!

הכיסוי ב- Covered CA בשנה הקרובה יהיה זול וטוב יותר מאי פעם עבור יותר מ-1.6 מיליון חברים. הפלטפורמה תחווה העלאת תעריפים נמוכה יותר מבעבר ומספר משמעותי יותר של משפחות הזכאיות לסבסוד עם פרמיות עבור יותר מ-730,000 תושבי קליפורניה. התשלום עשוי להגיע לאפס או לדולר בודד לחודש.

ההטבות של תוכנית ההצלה האמריקאית שנכנסה לתוקף בקיץ זה, ימשכו עד שנת 2022 ויוזילו את העלויות עבור חברים רבים. ההטבות מתבססות על הסובסידיות של מדינת קליפורניה כדי לספק עזרה פיננסית והורדת פרמיות עבור רבים מתושבי קליפורניה בעלי הכנסה בינונית, בפעם הראשונה.

באופן ספציפי, תוכנית ההצלה האמריקאית הרחיבה את הסובסידיות של ה- Marketplace בשנים 2021 ו-2022 עבור נרשמים מעל 400% מרמת העוני הפדרלית והגדילה את הסובסידיות למי שמרוויח בין 100% ו-400% מרמת העוני הפדרלית. שינויים אלו, הביאו לכך שצרכנים זכאים לסבסוד גבוה יותר והפכו את תכניות המסובסדות  לניתנות להשגה יותר.

חשוב מתמיד ליצור קשר עם סוכן מוסמך של  CA Storefront Covered , כדי שיעזור לקבוע אם אתה זכאי לתעריפים נמוכים חדשים אלו או לדווח על שינויים במשך השנה. תקופת ההרשמה של Covered CA  הרשמית השנה, תמשך מה-1 בנובמבר 2021 ועד ה-31 בינואר 2022. כשה-31 בדצמבר יהיה היום האחרון להירשם עבור התאריך האפקטיבי של ה-1 בינואר 2022. היום האחרון בו ניתן להירשם יהיה ה-31 בינואר והוא יאפשר תאריך אפקטיבי (של התחלת הביטוח) ב-1 בפברואר 2022. 

הזדמנויות נוספות ב-2022:

לכל תושבי קליפורניה יהיו לפחות שתי אפשרויות בחירה עבור תוכניות Covered CA. בנוסף, ל-94% יהיו 3+ אופציות ו-81% יהיו 4+ אופציות.

ביטוח "אנט'ם בלו קרוס" יחזור למחוזות אלמידה, קונטרה קוסטה, אל דורדו, מארין, נאפה, פלייסר, סקרמנטו, סן פרנסיסקו, סן מטיאו, סולנו, סונומה, יולו.

בלו שידלס קליפורניה, תציג את תוכנית ה- Trio HMO שלה לחלקים של מחוזות מונטריי וסנטה ברברה גם כן.

קבוצת  הבריאות של – Valley Health Plan תתרחב למחוזות סן בניטו ומונטריי.

וחברת הביטוח החדשה Bright HealthCare הפועלת היום ב-13 מדינות אחרות ומכסה יותר מחצי מיליון איש בשוק הפרטי, תתחיל להציע כיסוי במחוז קונטרה קוסטה. 

הצעות ייעול חדשות למחדשים את תוכניות הביטוח: 

ביטוח אבטלה: כל חבר ב- Covered CA  שקיבל את קצבת האבטלה הנוספת בסך 300 דולר (שהסתיימה ב-4 בספטמבר), חייב לדווח על הכנסה זו ויצטרך להתאים את ההכנסה שלו עם Covered CA

לתוכנית ה- Silver 70, תהיה השתתפות עצמית הראשונית נמוכה ותרד מ-4000 ל – 3,700 דולר, והשתתפות העצמית לתרופות מרשם תרד מ-300 דולר ל-10 דולר בלבד.

Covered CA עבור מעסיקים: 

עסקים קטנים יכולים להיות זכאים לכיסוי מורחב עם הטבות מיסוי גדולות.  ישנם יתרונות רבים לעסקים קטנים הזקוקים להטבות עבור כיסוי בריאותי קבוצתי קטן עם אפשרויות לכיסוי בכל חברות הביטוח. קל לסייע לקבוצות חדשות להירשם. ההרשמה לעובדים נעשית כולה באינטרנט ומילוי הטפסים הינו פשוט ומהיר.

מעסיקים יכולים לספק עד 4 אפשרויות לעובדיהם : זהב, פלטינה, כסף,  ברונזה.

המעסיקים יוכלו לשמור על העובדים הקיימים ולמשוך עובדים חדשים בזכות הביטוח הטוב. לחברות הביטוח יש מגוון תוכניות ותעריפים כדי לספק לעובדים אפשרויות בחירה (HMO/PPO/EPO) חברות הביטוח  כמו בלו שילד, health Net קייזר ואוסקר, מציעות ביטוח תחת קורת גג אחת שכוללת מספר תוכניות שונות עם כיסוי לעובדים גם מחוץ למדינת קליפורניה. כיסוי זמין לעובדים גם מחוץ למדינה.

– תוכניות אפשריות לרפואת שיניים לילדים ולמשפחה עם הכיסוי הגבוה ביותר דרך המעביד.

– קבוצות מתחת ל-25 עובדים במשרה מלאה עם משכורת שנתית ממוצעת של 56 אלף דולר, או פחות, עשויות להיות זכאיות לזיכוי מס נוסף.

עם Covered CA אתה יכול לשלוט בהוצאות עבורך כבעל עסק ביחד עם הגמישות שאופציות הכיסוי הרבות מציעות לעובדים שלך – זוהי סיטואציה שכולם יכולים להינות ממנה. 

התוכנית הטובה ביותר העונה

כחלון ראווה קהילתי, אנחנו ב Righplan.com יכולים להתאים לך לשגשג עם התוכנית הטובה ביותר העונה על כל הצרכים הייחודיים של משפחתך או העסק שלך. אז אם טרם הערכת מחדש את זכאותך ב- Covered CA בששת החודשים האחרונים ועידכנת את ההכנסה שלך, זהו הזמן לעשות זאת. כמו תמיד, הבריאות ואריכות החיים שלך מתחילים בך ובבחירות שאתה עושה מדי יום. 

דין אורניש MD, פרופסור קליני לרפואה באוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו, אומר: "תחשבו על זה: מחלות לב וסוכרת ניתנות למניעה מוחלטת על ידי ביצוע שינויים מקיפים באורח החיים ובהזדמנויות רבות, ללא תרופות או ניתוחים". זוהי עובדה מוחלטת!

אנו מחוייבים לעזור לכל לקוח להשיג את מטרותיו הבריאותיות, לא משנה מה מצבו הנוכחי.  שינוי אורח חיים באמצעות אכילת מזון על בסיס צמחי, הקדשת זמן לרגעי מחשבה ומודעות והבעת תודה לאנשים מסביבנו, מקומות והברכות בחיינו, הם רק חלק מהדרכים בהן נוכל ליצור קשר עם האני הבריא ביותר שלנו.

חג חנוכה שמח!

לפרטים נוספים: 

Tel: 818.508.7177

naama@rightplan.com

www.rightplan.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות