Connect with us

Featured

"המפיק הישראלי-הוליוודי ארנון מילצ'ן החזיק כחצי מיליארד דולר במקלט מס באיי הבתולה"

תחקיר מסמכי פנדורה חושף כי המיליארדר הישראלי-אמריקאי הוא הבעלים של שבע חברות שנרשמו באיים והחזיקו ביצירות אמנות, נדל"ן ומאות אלפי דולרים בחשבונות בנק

Published

on

המיליארדר והמפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן החזיק לפחות חלק מהונו ומאוסף האמנות שלו באמצעות חברות באיי הבתולה – כך מתברר ממסמכים שהודלפו כחלק מפרשת "מסמכי פנדורה". לפי המסמכים, שווי אחזקותיו של מילצ'ן במקלט המס היה כמעט חצי מיליארד דולר.

מילצ'ן, שהונו הוערך על ידי מגזין פורבס ב-3.5 מיליארד דולר, מוזכר במסמכי פנדורה כמה פעמים. מסמכים שהוגשו ב-2016 על רקע שינוי רגולטורי שנעשה באיי הבתולה חושפים כי מילצ'ן הוא המוטב הסופי של שבע חברות "אוף שור", הרשומות במקלטי מס, שרובן הוקמו בראשית שנות ה-2000.  במשך שנים ארוכות לפחות חלקן היו חברות מדף – כאלה שהוקמו ונותרו ללא פעילות. חלקן הפכו כנראה לפעילות רק באמצע 2013.

החברות, לפי המסמכים, החזיקו רכוש בהיקף עצום. בין שבע החברות נמנית Century Mark Company Limited, שהחזיקה ב-2016 ביצירות אמנות ובעתיקות בשווי 452,855,187 מיליון דולר. החברה Fairway Isle Limited החזיקה בדירת יוקרה במנהטן בשווי 7.6 מיליון דולר, שנרכשה ממשפחתו של רופרט מרדוק, וכן ב-630,039 דולר בחשבון הבנק שלה. Widesands Limited החזיקה נדל"ן במאליבו שבקליפורניה בשווי כ-4.5 מיליון דולר, ועוד יותר מ-300 אלף דולר בחשבון הבנק שלה. 

מילצ'ן הוא עד תביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שהואשם בתיק 1000 במרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, מילצ'ן פנה בקיץ 2013 לשר האוצר דאז יאיר לפיד בבקשה להארכת הפטור ממס ומחובת דיווח שממנו נהנו תושבים חוזרים, לפי תיקון 168 לפקודת מס ההכנסה. לפיד סירב ומילצ'ן פנה בנושא לחברו באותה תקופה, ראש הממשלה נתניהו. "בעקבות פנייתו של מילצ'ן", נכתב בכתב האישום, "העלה הנאשם נתניהו את נושא הארכת משך הפטור הניתן לתושבים חוזרים בפני לפיד בשתי פגישות מקצועיות שערך עמו במסגרת תפקידו. בפגישות אלה, הבהיר הנאשם נתניהו ללפיד כי מילצ'ן שוחח עמו בנושא. הנאשם נתניהו הביע בפני לפיד את תמיכתו בהארכת הפטור, ואילו לפיד אמר כי אינו סבור שיש לפעול להארכתו". מילצ'ן לא הועמד לדין בפרשה.

הדלפת הענק "מסמכי פנדורה" כוללת יותר מ-12 מיליון מסמכים מ-14 חברות שנתנו שירותים לנאמנויות ולחברות שנמצאות במקלטי מס בכל העולם. המסמכים הגיעו לארגון התחקירנים הבינלאומי ICIJ, שחלק אותם עם כ-600 עיתונאים חוקרים מ-117 מדינות ומעשרות כלי תקשורת, בהם וושינגטון פוסט, גרדיאן, לה מונד,  BBC עיתון "הארץ" ועוד. 

Featured

"נטפליקס הולכת בדרכם של בן אנד ג'ריס בניסיון לשטוף מוחות של מאות מיליונים!"

ענקית הסטרימינג מלוס אנג׳לס השיקה קטגוריה חדשה בשם "סיפורים פלסטיניים", עם 32 סרטים ותכנים קשים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל

Published

on

ענקית הסטרימינג נטפליקס השיקה השבוע קטגוריה חדשה בשם "סיפורים פלסטיניים", עם 32 סרטים המלאים בתכנים קשים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל, ללא כל אזכור של הטרור הפלסטיני.

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, אמר בתגובה: "נטפליקס תקרוס כמו הצפיות בעונה החדשה של בית הנייר אם תעז להסית נגד ישראל. אם נטפליקס רוצה לספר את הסיפור הפלסטיני – שתתחיל בפנייה לאלפי משפחות שכולות שנפגעו כתוצאה מהטרור הפלסטיני הרצחני. נטפליקס הולכת בדרכם של בן אנד ג'ריס בניסיון עלוב ושטחי לשטוף מוחות של מאות מיליונים. התוצאה תהיה בדיוק כמו במקרה של בן אנד ג'ריס – הפסדים כספיים ענקיים. במקום לייצר תכני ריאליטי שטחיים לצד תכנים פרוגרסיביים, אולי כדאי שבנטפליקס יציגו את מה שבאמת קורה במזרח התיכון. תתביישו".

מנטפליקס נמסר: "נטפליקס מאמינה בחופש אמנותי ומשקיעה ללא הרף בסיפורים אותנטיים מכל רחבי העולם. אוסף הסרטים הפלסטיני יציג את עומק ומגוון החוויה הפלסטינית, ויחקור את חייהם של אנשים, חלומות, משפחות, חברות ואהבה. 

"מאז השקתה, נטפליקס השקיעה בעשרות כותרים ישראליים ופרסמה לאחרונה הודעה רשמית בטוויטר ובאינסטגרם המתארת את עמדתה נגד האנטישמיות על כל צורותיה, כולל הגידול המדאיג בפשעי השנאה והכחשת השואה".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות